[ midgard @ 06.09.2008. 22:38 ] @
Nasao sam u bazi jednog sajta koji treba da nastavim da radim ovakav kod:

Primer 1:
Code:
'??3??UL??ZQ?p??|?L$?$??I?\

Primer 2:
Code:
?} ?K7??????a??-??$??g1j5?

Primer 3:
Code:
?$@??T????/S?X??*??*?7??


Decko koji je prethodno radio sajt je u nekoj vrsti konflikta sa gazdom, tako da su mi vecina informacija uskracene. Ako se neko sretao sa ovom vrstom enkripcije, posto ne znam sta bi drugo moglo da bude, bio bih mu zahvalan na pomoci.
Pozdrav.
[ Air Live @ 11.09.2008. 14:51 ] @
Mozda je to i Font
[ Aleksandar Ružičić @ 11.09.2008. 16:17 ] @
ili je enkoding u pitanju?
[ StratOS @ 11.09.2008. 18:39 ] @
Može malo više informacija o korištenju baze i preko koga programa ili web aplikacije i zašto se to treba ?
[ midgard @ 13.09.2008. 20:15 ] @
Uspeo sam da saznam da je u pitanju Rijndael-256 enkripcija. Da li neko znam kako mogu dodjem do ove enkripcije? Ili da li neko moze da mi objasni ili da neki link gde bi mogao da vidim kako ona funkcionise u php? Googlao sam ali bezuspesno.
Hvala,
Poz.
[ Hatori_henzo @ 04.11.2008. 19:11 ] @
Rijendalov algoritam ti je vrsta enkripcije koju koristi AES(Advanced Encryption Standard), koji je poceo da menja dosadasnji 3DES i DES standard.
Taj konkretni AES 256 standard koristi americka vlada za sifrovanje TOP SECRET dokumenata (za SECRET dokumenta se koristi 196-obitna varijanta)....
Neces imati srece sa dekriptovanjem, jer je procenjeno da bi racunaru koji je u stanju da provali DES sifru za 1 sekund (tj. da pokusa sa trazenjem 2^55 kljuceva u sekundi) "bilo potrebno oko 100 triliona godina" da provali 128-tobitnu AES enkripciju.....
toliko o tome :)

[Ovu poruku je menjao Hatori_henzo dana 05.11.2008. u 14:49 GMT+1]
[ PetarSrdanovic @ 12.11.2008. 21:50 ] @
Ne znam da li je kasno, ali ipak
AES ili Rijndael algoritam zahteva kao ulazne parametre tzv Kljuc i Vektor. Njima se inicijalizira algoritam. Oni su neophodni i za obrnuti postupak, dekripciju. Kljuc i vektor se nalaze negde u kodu ili u bazi, tj. ne mogu biti proizvoljni, jer ne bi znao kako da dekriptujes.
Ako ti je ovaj problem jos aktuelna, javi, pa mozemo produbiti temu.