[ optix @ 09.09.2008. 22:11 ] @
Od 10. Septembra


ADSL ekvivalenti:
1024/128 - 1390din
2048/256 - 2090din
3072/384 - 2790din
[ waikiki @ 09.09.2008. 22:25 ] @
Sad Telekom mora adekvatno da odgovori uvodjenjem novih ADSL paketa.. ima da povecaju i DL i UP.. u protivnom ce da pasu.
Srecom mogu da biram, pa ako se nista ne promeni na ADSL-u u narednih mesec dana, prelazim u SBB.
[ lukkka @ 09.09.2008. 22:37 ] @
S obzirom da u Vrscu lepo radi cable bas su me bacili u razmisljanje sta dalje, cekamo odgovor telekoma ili vozamo cable hehe



edit: izmenjena velicina slike

[Ovu poruku je menjao buljko dana 10.09.2008. u 00:16 GMT+1]
[ waikiki @ 09.09.2008. 22:54 ] @
Ovo je za Telekom i samarcina i ponizenje.. Da ih vidim sad da u novim paketima ne povecaju up.
Bravo za SBB.. svaka cast..
[ biotech @ 09.09.2008. 22:59 ] @
u ***ote za 2700 din koliko sad placam za te iste pare dobio bi duplo brzi i upload i download mozda se i presaltam na njih...
[ waikiki @ 09.09.2008. 23:06 ] @
Citat:
biotech: u ***ote za 2700 din koliko sad placam za te iste pare dobio bi duplo brzi i upload i download mozda se i presaltam na njih...

Ja im (Telekomu) dajem max mesec dana.. u protivnom se i ja saltam na SBB..
[ ventura @ 09.09.2008. 23:10 ] @
Na ovo može da se primi samo neko ko nema baš mnogo pojma o celoj tematici...

Taj 5mbit/sec paket nije flatrate već sa ograničenim protokom, a tih 41gb (koliko je najveći paket) se potroši u roku od par dana surfanja na toj konekciji.. Tako da ne zalećite se...
[ waikiki @ 09.09.2008. 23:21 ] @
Citat:
ventura: ne zalećite se...

Telekom flat ADSL 1024/128 2100 din.
SBB flat home 2048/256 2090 din.
I ti kazes da se ne zalecemo..
[ combuster @ 09.09.2008. 23:23 ] @
Ma pusti ti ove pakete sa zakupljenim megabajtima, gledaj flat rate pakete... Ma nema sanse da ovo Telekom pusti da prodje tek tako, inace su ga naj****, zato nema nishta od ovog najavljenog povecanja od 768/64 jer znaju da bi ispali smeshni u totalu... Osim ako ne misle da su navatali dovoljno korisnika za jednogodishnju pretplatu, jer ima mnogo nas koji su tu obavezu vec ispunili i koji odosmo dok si reko keks! :-D Meni bi cak najvise odgovarao ovaj paket flathome plus jer je odnos 2:1 (meni dosta download 384) a u lokalu njihovom mozes da skines sta oces... Odgovorice Telekom verovatno sa 1MB/128k za korisnike sadashnjeg 512/64... A ako nece onda mi ih je bash mnogo zao... :-D
[ bakara @ 09.09.2008. 23:31 ] @
Da, definitivno se nesto desava...ponovno podizanje brzina se blizi
[ calexx @ 09.09.2008. 23:33 ] @
Čisto informativno, ovi paketi su krenuli pre pola sata što znači da nije u pitanju samo nagađanje ili najava.
[ fLuXx @ 09.09.2008. 23:39 ] @
Ja mislim da je ovo zato sto se culo da ce telekom da povecava nesto, pa da ih preduhitre. Ali mozda se varam, vreme ce pokazati.
[ ventura @ 09.09.2008. 23:46 ] @
Mislim da je bespredmetno misliti da se neko može takmičiti sa Telekomom što se tiče brzine interenta... Ok, kod SBB-a dobiješ za iste pare duplo 'brži' internet... Ali šta ti vredi kad ti protok neće preći 512k a plaćaš 2 mbita? Žalićeš se upravi vodovoda.. Ja sam bio Sezamov klijent, veza je bila katastrova, stalo neka pucanja i uvek je "kvar kod Telekoma", brzina sve gora i gora, i pre jedno godinu dana pređem na Telekom i progledam... Mislim da mi od tada nijednom nije pukla veza, a što je sa Sezamom bio slučaj svakodnevno bar jednom sigurno, a nije bilo neuobičajeno da puca i po nekoliko puta dnevno...
[ dekism84 @ 09.09.2008. 23:54 ] @
Citat:
ventura: Na ovo može da se primi samo neko ko nema baš mnogo pojma o celoj tematici...

Taj 5mbit/sec paket nije flatrate već sa ograničenim protokom, a tih 41gb (koliko je najveći paket) se potroši u roku od par dana surfanja na toj konekciji.. Tako da ne zalećite se...





@ventura a ti se toliko dobro razumes u tematiku , a ne poznajes ni elementarnu matematiku koja se uci u prvom razredu osnovne skole! a sad malo da te poducim 2 je duplo vise od 1, 4 je duplo vise od 2..... 1024 je duplo vise od 512, a isto tako je i 128 duplo vise od 64! 1400din je jednako 1400din, meces dana je jednako mesec dana, a flat je jednako flat! Sad Sad malo prouci ove zakonitosti, sigurno su za tebe novost i nepoznanica! Ukoliko imas manje od 7.god sve ti je oprosteno!
Zao mi je samo sto u mom gradu nema sbb, ne bih ni minuta oklevao!

Pa nisam stigao ni da ti odgovorim na predhotni post, a ti si vec uspeo da napises jos vecu glupost! Bio si Sezamov klijent, pa znas da ti kod sbb nece brzina preci 512k, a uplatio si 2Mb! Bice da si ti neki glavonja iz telekoma koga je ova vest iznervirala!
[ losmipfc @ 09.09.2008. 23:55 ] @
Uuu odlicno, za 1.400din koliko sad placam 512/64, kod SBB-a za iste pare mogu da dobijem 1024/128 ! Svaka cast, sacekacu mx mjesec dana toliko ocekivano povecanje brzina na ADSL-u, a ako ne bude nista, prebacujem se na kablovski...
[ Izudar[MTS] @ 09.09.2008. 23:56 ] @
4 godine korisnik SBB, prosao kroz dva povecanja brzina i do sada nikada nisam imao problema sa maximumom na bilo kom paketu. Evo malopre su me prebacili na brzi paket i leti kao i uvek ;)
[ combuster @ 09.09.2008. 23:58 ] @
@ventura

Ok brate, ne kazem ja da nema Telekom svojiih prednosti, i ja sam bio na Beotel-u pa nisam mogao da izadjem iza nat-a a da mi ne crkne fiksna linija (zamisli to ej) a kod telekoma dobijes ruter umesto usb modema a izadjes iza nat-a dosta elegantnije a brzina je bila manja za nekih 5kbps ali covece, ne mozes da kazes da ce sad telekom da namerno ubije sbb-u protok na pola, mislim to nema nikakvog smisla ni veze sa vezom, ali ako ne izjednace brzinu sa sbb-om nista ih izvuci nece pa sve da placaju ljude da seku koaksijalne kablove po zgradama :-D
[ ilkeNo1 @ 10.09.2008. 00:09 ] @
Ne verujem da ce se uplasiti u Telekomu, zato sto vi, agilniji, predstavljate mozda 10% internet populacije> Ovih 90% zabole koja im je brzina, zato sto je dosta njih prvi put "videlo" internet prosle godine.
[ bobe84 @ 10.09.2008. 00:12 ] @
Pa kako ih nije sramota, sad su nasli da povetjavaju brzine... haha
Salim se naravno, bash mi je drago da se bar nesto poboljsava po pitanju IT-a u ovoj nashoj drzavici zvanoj Srbija.
Cisto sumnjam da ce Telekom povecati brzine na iste ko SBB, a i ako povetja SBB-ov servis generalno radi bolje...
E sad sto je Telekom monopolista to je druga pricha, al je sad popio lep shamar!

Pozdrav!!!
[ packypfc @ 10.09.2008. 00:25 ] @
Mislim da se telekom nece previse uzbuditi, prvenstveno zbog toga sto se broj onih koji mogu da biraju izmedju sbb i adsl broji u par hiljada. Tako da ce vecina moratri ostati na adsl htela ili ne.
[ easyyu @ 10.09.2008. 00:28 ] @
Cek..jel neko ko koristi SBB moze meni reci da li imas javnu IP aresu ili si iza NAT-a?
Da li je dinamicka ili fix adresa.
Da li se mogu otvoriti portovi po zelji..i da li je flat zaista flat!?
Da li imas u spicu zaista obecanju brzinu!?
Po meni su to najvazniji parametri a ne bas da imas xxx Mbps..eventualno ako nisi neki klinja koji se pali na to da ce mu se neki sajt ucitati za 0.2s! :)
[ Play @ 10.09.2008. 00:35 ] @
Citat:
easyyu: Cek..jel neko ko koristi SBB moze meni reci da li imas javnu IP aresu ili si iza NAT-a?
Da li je dinamicka ili fix adresa.
Da li se mogu otvoriti portovi po zelji..i da li je flat zaista flat!?
Da li imas u spicu zaista obecanju brzinu!?


E vidis, i mene to interesuje Ako neko testira ove parametre na novim SBB-ovim paketima, neka postuje pa da vidimo o cemu se tu radi.
[ combuster @ 10.09.2008. 00:35 ] @
Heh, naravno da se nisu uplashili telekomovci jer onog trenutka kad je nekom iz sbb-a palo na pamet da poveca brzine net-a nas dragi drzavni provajder je verovatno to vec znao :-D Pazi ja nisam ni praiser ni hater telekoma nego regularan user koji gleda sta dobija za svoj novac. A racunica je trenutno prosta. I iako sam crnogorske krvi i katastrofa lenj veruj mi nece mi biti tesko da za iste pare promenim provajder. A nije ni gomili postojecih da ne pricam o buducim korisnicima koji ce se definitivno raspitati gde i kako je najisplativije uvesti internet. Pa ako zeli Telekom da to bude neko drugi onda sto se mene tice ok, ja znam samo da zelim najbolje i najbrze za svoj novac i da mi je drago da se ovakve stvari do sada nezamislive dogadjaju u nasoj Srbiji koja iako informaticki lenja i smotana (ne govorim o tech zajednici naravno) je nasa, i ne treba nam internet ko sto imaju Nemci al' bi valjalo da ga upristojimo toliko da nas vise ne banuju pri razmeni digitalnog sadrzaja kada vide nasu trobojku kao zastavicu pri trace-ovanju :-D Ovo sada kao da smo polunagluvi i nemi totalno, cujes po nesto al da kazes svetu... sa 64k upload-a bas nista...
[ lukkka @ 10.09.2008. 00:38 ] @
Stigla potvrda !
Prijatelju podigli duplo sve sa 512/64 na 1024/128
[ easyyu @ 10.09.2008. 00:45 ] @
Citat:
lukkka: Stigla potvrda !
Prijatelju podigli duplo sve sa 512/64 na 1024/128

Koja potvrda?
I kod koga duplo sve?
[ pringles80 @ 10.09.2008. 00:46 ] @
mogli su i da povećaju malo download na FlatHome Plus :(
[ Davor Vlajkovic @ 10.09.2008. 00:50 ] @
Kruševac takođe.
[ themax @ 10.09.2008. 01:11 ] @
pa dobicemo i mi to sto imaju na sbb Povecanje brzine ce biti 50% znaci ko ima 1mb dobija 2mb u octobru tako nesto nisam siguran
[ Marko_L @ 10.09.2008. 01:35 ] @
Povećanje nije duplo, nego 50%. Ko je imao 512/256, sada ima 768/384. Meni upravo povećali, tj. promenili paket sa 512 na 768. No, da ne bude sve savršeno, u praksi povećanja još uvek nema. Probao sam speedtest.net, kao i download sa par različitih sajtova. Čak je i lošija brzina nego što je bila pre "povećanja". Srpska posla. Videćemo, možda je nešto trenutno, ali ako ostane ovako, izem ti povećanje :)
[ calexx @ 10.09.2008. 01:40 ] @
Da, baš će oni sa 1 da dobiju 2 ... mada se sada nešto promenilo ...
Citat:
easyyu: Cek..jel neko ko koristi SBB moze meni reci da li imas javnu IP aresu ili si iza NAT-a?
Da li je dinamicka ili fix adresa.
Da li se mogu otvoriti portovi po zelji..i da li je flat zaista flat!?
Da li imas u spicu zaista obecanju brzinu!?
Po meni su to najvazniji parametri a ne bas da imas xxx Mbps..eventualno ako nisi neki klinja koji se pali na to da ce mu se neki sajt ucitati za 0.2s! :)

Evo ja da ti odgovorim. Adresa je javna, dinamička mada se uglavnom ne menja, meni je ista mesecima, portovi su im otvoreni a kako ćeš ti kod sebe da uradiš na ruteru je tvoj problem ... ako nabaviš ruter pošto uglavnom daju modeme. Flat je flat onoliko koliko je i na ADSL-u, dešava se da nekad ne ide punom brzinom mada kad razmislim, to mi se dešavalo mnogo odavno a sada mi uglavnom ide punom brzinom, svejedno kada.

Ovo su aktuelne cene, brzina je promenjena oko ponoći a ja sam za probu nabacao dosta linkova na emulca i sad gledam kako ide između 195 i 222k. Nisam se setio da ga na kratko prekinem i pustim neki običan DL da vidim koliko će da povuče ali sam i ovim zadovoljan. ;)
[ Mister Big Time @ 10.09.2008. 01:42 ] @
Cekajte ljudi, zar SBB nema linkove preko Telekoma, cemu onda ovde prica SBB vs. Telekom? Ili barem parcijalno su nezavisni?

[ calexx @ 10.09.2008. 01:49 ] @
Citat:
Marko_L: Povećanje nije duplo, nego 50%. Ko je imao 512/256, sada ima 768/384. Meni upravo povećali, tj. promenili paket sa 512 na 768. No, da ne bude sve savršeno, u praksi povećanja još uvek nema.
Povećanje jeste duplo za neke pakete. Stari home paketi se sada zovu flathomeplus i oni su povećani 50% ali je lokal ostao isti. Stari flat surf su sada flathome i oni su povećani dva puta. Umesto 1024/128 sada imam 2048/256 i to tako i radi.
[ fdafsd @ 10.09.2008. 02:01 ] @
Odličan marketinški potez SBB-a. Ispašće da je SBB taj koji vuče ka većim brzinama neta. Ove nove pakete su trebali uvesti još kada je bilo prošlogodišnje povećanje brzina. Ništa od ovih novih paketa ne bi bilo da Telekom nije odlučio da poveća brzine. Slično se dogodilo prošle godine kada je SBB isto tako pre Telekoma povećao brzine.

I zašto su brzine na lokalu smešne?
SBB je valjda jedini kablovski operater na svetu kod koga je internet brži (i jeftiniji) od lokala.



btw: kladim se da ovi što prete prebegom kod SBB uopšte nemaju mogućnosti za njihov net ili im taj net radi toliko loše da su morali da uzmu ADSL, jer zašto bi inače neko uzeo Telekom ADSL-u pored zdravog i pravog kabla...


Citat:
Cekajte ljudi, zar SBB nema linkove preko Telekoma
Ima i preko Telekoma...
[ Marko_L @ 10.09.2008. 02:20 ] @
Citat:
Povećanje jeste duplo za neke pakete. Stari home paketi se sada zovu flathomeplus i oni su povećani 50% ali je lokal ostao isti. Stari flat surf su sada flathome i oni su povećani dva puta. Umesto 1024/128 sada imam 2048/256 i to tako i radi.

Da, u pravu si. Ja sam gledao po svom paketu. Što se tiče brzine, do malopre je bila nepromenjena, ali sada radi kako treba.
[ easyyu @ 10.09.2008. 03:51 ] @
Citat:
fdafsd: Odličan marketinški potez SBB-a. Ispašće da je SBB taj koji vuče ka većim brzinama neta.

Meni drago zbog toga..bez obzira sto nama na ADSL-u (jos) nisu povecali..ali bar neko da vuce ka boljem...mada ipak mislim da iza zavese Telekom rezira citavu predstavu :)
[ Mrki brk @ 10.09.2008. 03:55 ] @
Pa lepo, uživajte u sbb-u a ja ću da se zlopatim sa lelekomom. A njihov odgovor je:
[quote]
Otvorite vrata brzog Interneta za samo 1 dinar mesečno do kraja 2008. godine.
Što se pre prijavite, duže ćete moći da uživate u pogodnostima ove promotivne akcije Telekoma Srbija.
Prijavljivanje traje do 1. novembra.
http://www.telekom.nadlanu.com...ult.aspx?ac=snews&ui=31760


[ bachi @ 10.09.2008. 07:07 ] @
Citat:
@Ventura
Mislim da je bespredmetno misliti da se neko može takmičiti sa Telekomom što se tiče brzine interenta... Ok, kod SBB-a dobiješ za iste pare duplo 'brži' internet... Ali šta ti vredi kad ti protok neće preći 512k a plaćaš 2 mbita?


Lafe, jesi li ti koristio SBB pa znaš, ili iznosiš svoje mišljenje zasnovano na?

Već mesecima koristim Surf 1Mb i download je oko 118Kb/s. SBB nije pilićarski ISP i svako ko ga nazove tako ili nikada nije probao SBB, pa ima možda i neke skrivene motive, ili je imao problema na čvorištu u naselju, pa je imao loš signal i otuda sporiji net.

Ako je signal odličan, svi paketi dostižu svoje maximalne brzine (kada se odbije overhead, naravno).
[ X Files @ 10.09.2008. 09:05 ] @
Na SBB-u (kod kuce) koristim uvek pre-paid pakete od 120 dana i 2Mpbs, jer mi se najvise isplate. Za vece download-ove se snadjem na druge nacine.

Ukratko, moja iskustva sa SBB-om su ovakva:

* Vec godinu i vise dana unazad konstantno imam brzinu 2Mbps, sto je u praksi oko 238 KB/s. Ne secam se vecih down-ova, sem kada uredno unapred jave da Telekom radi nesto na sistemu kabliranja. Drugim recima, sada SBB radi onako kako treba.

* pre toga (godinu, dve) desavalo se da zaista po mesec-dva u godini brzina od zagarantovanih 2Mbps bude oko 0,5Mbps. Pretpostavljam da infrastruktura nije bila adekvatna broju prijavljivanih korisnika. Ono sto je bilo jos tragicnije od tih 0.5Mbps je sto brzina nije bila konstantna vec je strahovito oscilovala, sto je konacno proizvodilo prevelik broj ostecenih paketa i pucanje veze tipa FTP.

* Dogadjalo se da se i ja licno zalim za SBB, a da je problem bio do mene:
a) losa integrisana kartica + drajveri. Nakon stavljanja zasebne mrezne kartice, svi problemi su nestali.
b) losi spojevi koaksijalca. Ovo napominjem, jer vecina ljudi misli da zna kako se spajaju koakcijalci, a zapravo to lose urade. Problem je uglavnom u omotacu (mrezici) kabla koji je cas spojen sa necim sto ne treba, cas nije spojen tamo gde treba.


Konacno, zalili su se ljudi da ne radi Internet kako treba, a cela zgrada od 20 stanova se zakaci na jedan cvor i hoce da imaju i TV i Internet. SBB se precutno cak i ne ljuti na takve pojave, ali stanari ako je ikako moguce ne bi da doplate za pojacivace i sl.
[ Majstor_Pućko @ 10.09.2008. 10:03 ] @
WoooHooo!!!(u stilu Homera Simpsona)

Da li ce biti povecane brzine i onima koji vec imaju uplacene pakete?
[ X Files @ 10.09.2008. 10:13 ] @
Tesko... i ja sam jedan od tih :)
[ nmrdjen @ 10.09.2008. 10:13 ] @
Citat:
WoooHooo!!!(u stilu Homera Simpsona)

Da li ce biti povecane brzine i onima koji vec imaju uplacene pakete?

da

ljudi, ovo radi:
[ sstanko78 @ 10.09.2008. 10:21 ] @
Naravno da radi, paketi sa lokalom nisu doziveli neko povecanje, ali paketi bez lokala jesu.
Juce sam procitao X tema u kojima se iznosi misljenje da se lokal polako gasi.
Mozda ce povecati i lokal, ali jos se nista tacno ne zna.
[ X Files @ 10.09.2008. 10:24 ] @
Da, to za flat, jel' tako?... Ja imam jedan jos uvek neaktivan paket po potrosnji. Tesko da ce to korigovati
[ Dishko @ 10.09.2008. 10:27 ] @
Mislim da je taj test ključan!
Iako ja mogu da biram između ADSL-a i RadijusVektor Kabl-a (neki kažu da je to SBB-ovo, ali nije ista ponuda) tako da mi se više isplati ADSL.
Na poslu sa druge strane imamo SBB-ovu optiku, i to leti, ali košta, i verovali ili ne nisam primetio da postoji downtime (sem nekada jako retkih najavljenih radova), tako da - SBB verovatno ima klase korisnika ili određene lokacije na kojima ima lošiji ili bolji kvalitet usluge!

Ali zanima me taj test! PLS!
[ dejanet @ 10.09.2008. 10:29 ] @
Doslo je do promene i na mom prepaid paketu :

down: 4866 kbs up:940 kbs

Pozdrav svima
[ Majstor_Pućko @ 10.09.2008. 10:32 ] @
@ dejanet
I kod mene je priblizno...A testirao sam ga ka NY ping 172ms

Jede zivu decu
[ dejanet @ 10.09.2008. 10:34 ] @
..Testirao sam ka Londonu, imam stari sbb modem i 50 metara kabla i 3 racve...
[ Sauron @ 10.09.2008. 10:44 ] @
Kući imam telekomov 1,5Mbps ADSL, a na poslu flet 0,7Mbps + 1Mbps lokal.
Da mi sbb bane u kuću u tri ujutru, probudi me i ponudi mi njihov net, uzeo bi bez razmišljanja
Nije da telekom radi loše, radi odlično, ali prednosti SBB lokala su nemerljive
[ nmrdjen @ 10.09.2008. 10:48 ] @
Citat:
Da, to za flat, jel' tako?... Ja imam jedan jos uvek neaktivan paket po potrosnji. Tesko da ce to korigovati

već je korigovano, i ja imam jedan neaktivan paket
[ Majstor_Pućko @ 10.09.2008. 11:00 ] @
Postali su azurni...
Ma padace sneg sutra...
[ nmrdjen @ 10.09.2008. 11:16 ] @
Citat:
Postali su azurni...
Ma padace sneg sutra...

još gore, smak sveta uskoro
čuo si za Large Hadron Collider?
[ bobanex @ 10.09.2008. 11:36 ] @
[ sstanko78 @ 10.09.2008. 11:44 ] @
Pa da testirali su Hadron, i pojavila se crna rupa.
Kljucni dokaz za to je povecanje brzine neta u Srbiji, sto je u normalnim uslovima tesko ostvarljivo.
[ Majstor_Pućko @ 10.09.2008. 11:44 ] @
Citat:
nmrdjen: još gore, smak sveta uskoro
čuo si za Large Hadron Collider?

Ne previse sam srecan i zaokupljen surfovanjem na 5Mbit
Edit:
Evo moja brza konekcija mi je ucitala brdo zastrasujucih slika tog sokocala sto ce sve da nas potamani

[Ovu poruku je menjao Majstor_Pućko dana 10.09.2008. u 13:01 GMT+1]
[ Laki_Gen @ 10.09.2008. 12:17 ] @
Zna li neko da li ce Radijus da samara?
[ kristi1 @ 10.09.2008. 12:24 ] @
SBB (zna se ko je vlasnik) je direktno zavistan od Telekoma, koristi kompletnu infrastrukturu Telekoma, tako da nisu mogli da dupliraju brzine bez saglasnosti Telekoma. Telekom ce povecati uskoro brzine za 50% sto snaci 512/64 na 1024/64, ja imam tu informaciju, a ovo sa SBB-om samo potvrdjuje da je tacna.
[ fLuXx @ 10.09.2008. 12:32 ] @
Zar nije pre odredjenog vremena bila prica da SBB ima nezavisan link ka netu (valjda cognet ili tako nesto)? Mozda to ima neke veze sada?
[ Majstor_Pućko @ 10.09.2008. 12:34 ] @
@kristi1
E pa moras jos malo da se informises: http://www.elitesecurity.org/t...do-inostranstva-legalno-ili-ne

Jer ja mislim da je povecanje upravo objava rata, a ne nekakav tal, kao sto ti tvrdis. Istina SBB koristi Telekomovu mrezu po Srbiji i parcijalno ka Inostranstvu, ali sa ovim novim linkom sto su napravili situacija se drasticno menja...
[ OffShore @ 10.09.2008. 12:37 ] @
kako vidim mi u Bosni smo konacno ispred Srbije jedno 3 godine sto se tice telekomunikacija:)

Imamo i privatne telekome i brzi internet:)

Postovani korisnici,

ovom prilikom Vas zelimo obavjestiti da smo shodno pozitivnoj praksi iz prehtodnog perioda, izvrsili povecanja brzine Internet paketa za DUPLO.
Tako da je paket:

START povecan sa 256kbit/s na 512 kbit/s
STANDARD povecan sa 512kbit/s na 1024 kbit/s
SMART povecan sa 768kbit/s na 1536 kbit/s
PROFI povecan sa 1024kbit/s na 2048 kbit/s
MAX povecan sa 1536kbit/s na 3072 kbit/s

Paket GAME je ukunut i svi korisnici su automatski prebaceni na paket MAX (manja cijena a vise interneta).

U ponudi su NOVI TriplePlay PAKETI koji nude Interne, Kablovsku TV i Telefofon po nevjerovatnim cijenama:
TriplePlay START Plus (Internet START + cATV + Telefon) za 35KM sa PdV
TriplePlay STANDARD Plus (Internet STANdARd + cATV + Telefon) za 50KM sa PdV
TriplePlay SMART Plus (Internet SMART + cATV + Telefon) za 60KM sa PdVÂ (+ 30 Besplatnih Minuta poziva u EVROPA-SVIJET - fiknse mreze)
TriplePlay PROFI Plus (Internet PROFI + cATV + Telefon) za 80KM sa PdV (+ 45 Besplatnih Minuta poziva u EVROPA-SVIJET - fiksne mre.e)
TriplePlay MAX Plus (Internet MAX + cATV + Telefon) za 130KM sa PdV (+ 60 Besplatnih Minuta poziva u EVROPA-SVIJET - fiksne mreze)
Uz cjenovnik minute telefonskog razgovora od:

destinacija cijena KM/minut
Svi pozivi u mrezi TELRAD 0.010

Pozivi u mrezi Telekoma Srpske mrezna grupa 055 0.020

Nacionalni pozivi u BiH ka fiksnim mrezama 0.090

Pozivi ka M-TEL 0.255

Pozivi ka drugim mobilnim mrezama u BiH 0.330

Pozivi ka fiksnoj mrezi Srbije 0.300

Pozivi ka mobilnim mrezama Srbije 0.400

Pozivi ka fiksnim mrezama EX YU 0.400

Pozivi ka mobilnim mrezama EX YU 0.500

Evropa fiksni 0.400

Evropa mobilni 0.500

Svijet fiksni 0.400

Svijet mobilni 0.500



1 eur- 1.95 KM
[ kristi1 @ 10.09.2008. 12:45 ] @
@Majstor_Pućko
Bez obzira, sigurno su to uradili u dogovoru sa Telekomom, nije ovo nikakav rat, tek kad se privatizuje Telekom mozemo da pricamo o konkurenciji ili ti ratu.
[ M-84 AB1 @ 10.09.2008. 13:50 ] @
Zanima me sta je sa onom akumulacijom (ili agregacijom) koja se pripisuje kablovskom netu, da li to i dalje vazi, da opada protok sa povecanjem opterecenosti mreze u komsiluku (vecernji sati, itd...)?

POZ
[ Izudar[MTS] @ 10.09.2008. 14:10 ] @
Agregacija do sada nije bio problem na SBB-u, barem u mom komsiluku. Za par dana treba da uplatim novi paket (najverovatnije prelazim sa lokala na bez lokal 3 mbitni) pa cu da vidim sta ce da uradi agregacija :P
[ peka @ 10.09.2008. 14:34 ] @
Ono sto je zanimljivo je da se sada nikako ne isplati uzimati pakete sa lokalnim saobracajem. Kako god okrenes, sada vise protoka dobijes UKUPNO ako uzimas obicne pakete, dok ranije to nije bio slucaj. Evo recimo, najskuplji paket sa lokalom (1 Mbps + 1 Mbps) kosta skoro duplo vise od 2 Mbps paketa, a losiji je jer pola moze da se koristi samo u lokalu.

E da, jedino upload...
[ sstanko78 @ 10.09.2008. 15:18 ] @
Pa, kod paketa sa lokalom, net i lokal nemaju uticaja jedan na drugi.

E sada, sta ce biti sa lokalom, pokazace vreme. Inace postavili smo pitanje
lokala SBB-u, pa cemo videti.

Cuo sam da je lokal u Bugarskoj 30 Mb/s, malo sam kopao i otkrio
da nije bas 30 nego negde oko 5-12 Mb/s.
[ worthy @ 10.09.2008. 15:29 ] @
Šta reći, svaka čast za SBB, a ono korumpiranu, monopolističku stoku bi sve uz zid pa ....
[ combuster @ 10.09.2008. 16:49 ] @
Ma bre povecace i telekom download, ono sto mene brine je da uz 64k upload necemo ni moci da skidamo ceo megabit po sekundi jer necemo moci da posaljemo dovoljan broj potvrda o primljenom paketu preko tcp-a :D Kriminalno je ovo oko upload-a, kriminalno...
[ mist @ 10.09.2008. 17:28 ] @
Evo kako u praksi izgleda 2Mbps kod SBB-a... je@#$#@em li im da im je@#$@em...





ovo mi je max brzina danas:



a bivalo je i 0.5Mbps
[ calexx @ 10.09.2008. 18:09 ] @
Hm, sad sam probao test i evo šta pokazuje, imam 2048/256. Ala su mi skratili upload. ;)



[Ovu poruku je menjao calexx dana 10.09.2008. u 19:31 GMT+1]
[ Rins @ 10.09.2008. 18:14 ] @
Uvedena je i ponuda flat net+D3 zove se Mix i u proseku se ustedi oko 300 dinara mesecno-ima na sajtu sbb.rs
[ calexx @ 10.09.2008. 18:19 ] @
Idemo dalje, evo koliko je test pouzdan:

[ mist @ 10.09.2008. 18:24 ] @
Dobro, calexx, kako se meni ne zayebe pa preskoci brzinu kao tebi, nego uvek manje od pola brzine koja treba da bude.

Evo rezultat sa istim serverom sa kojim si ti testirao:

[ Pali zari @ 10.09.2008. 18:31 ] @
a da ti malo zaboravis na te testove nego stavi nesto da se skida direktno sa neta i nesto preko torenta pa vidi kako to izgleda u praksi
[ sstanko78 @ 10.09.2008. 18:42 ] @
Meni su ti testovi uvek jako varirali. Ali kada pustim nesto od 300-400 Mb da se skida
sa MS ili Sun-ovog site, sve izgleda ok.
[ mist @ 10.09.2008. 18:58 ] @
rapidshare.com 84kBps, inace, ranije dok je paket bio 1024Mbps, na rapidshare sam imao do 120kBps
[ dekism84 @ 10.09.2008. 19:35 ] @
@mist pa to nema veze sa provajderom, vec je do rapida, samo sa premium nalogom ide puna brzina!
[ nmrdjen @ 10.09.2008. 19:51 ] @
Rapid nije relevantan..uzmi dobar torent, ili probaj da skidaš drivere npr. za grafičku...
ja sam imao danas preko 350 KB/s na torentima
[ enes @ 10.09.2008. 21:18 ] @
I samo da dodam jos jedan trac koji sam cuo nedavno od bivseg kolege koji sada radi u Telekomu - SBB i Telekom su se posvadjali..... Ocigledno da je poceo mali rat izmedju njih. Nekoliko vas je reklo da SBB koristi Telekomovu infrastrukturu?!?! Po mojim informacijama to je potpuno netacna informacija. Stavise - kazu da SBB ima bolju optiku po Srbiji nego Telekom (sta god to znacilo - ali mi zvuci neverovatno). U svakom slucaju, po informacijama koje sam ja dobio, SBB ima SVOJU optiku koju je razvukao po Srbiji.

Naredni dani/nedelje ce pokazati da li su ove price koje sam ja cuo tacne ili ne. Telekom moze SBB da "ugasi" za sat vremena ako koriste njihovu optiku... Telekom moze naprasno da ima nekih problema u "sistemima prenosa" i da in se pojavljuju cudne greske u optici, prodiranje vode u kablove i sl Samo se setite ranije Verata koji je prvi spustio cenu interneta - razni filteri koji su ogranicavali protok i sl. Cini mi se da je SBB svestan trenutne moci (i odvojenosti od Telekoma) resio da uzme stvar u svoje ruke...... Jos samo da puste (zvanicno) svoj link ka svetu, i cene idu jos nize (ili se paketi opet povecavaju) po nekim najavama iz "dobro obavestenih izvora" iz SBB-a

Posto sam ja po malo skeptican na jos povecanja od SBB-a (i ovo je dovoljno) neka sve ovo bude samo "trac", pa neka vreme pokaze da li je samo trac ili istina...
[ shut_down @ 10.09.2008. 21:47 ] @
Eh, da je SBB rasprostranjeniji Telekom bi mogo da ga... glanca :)
[ agasoft @ 10.09.2008. 22:13 ] @
Da pitam samo neke SBB korisnike. Na ovom računaru žeimo da pamet promenimo
u toku trajanja aktivnog. Aktivan je flathome 256, a mi želimo naravno da
prebacimo na flat 1024. Razlika u pretplatama je samo 40 dinara. Koliko dana
će nam biti skraćen flet ako je do njegovog kraja ostalo petnaestak dana?
Hvala~
[ optix @ 10.09.2008. 22:44 ] @
Pise ti na http://home.sbb.co.yu/?action=servis&mode=change
[ nmrdjen @ 10.09.2008. 22:45 ] @
hm, ne znam da li možeš da se prebacuješ sa jednog na drugi tip paketa u toku trajanja aktivnog paketa...
sa jedne na drugu brzinu flat home surf paketa lako je moglo da se promeni na adresi http://home.sbb.rs/ , pri čemu bi prethodno napisalo koliko dana dobiješ nakon promene...
[ Izudar[MTS] @ 10.09.2008. 22:55 ] @
Ja sam prekjuce od dobio povecanje na mom FlatHome (sadasnji PLUS) 512k/256k sa lokalom 1024k/512k ma 768/348 (isti lokal) i evo vec danas sam otisao na home stranicu i promenio ga na FlatSurf (Sadasnji FlatHome) od 3mbita/384k i to se uradilo u roku od odmah, cim je na home stranici pisalo da sam na 3 mbita resetovah modem i dobih fantasticnih 360 kb/s u torentovanju lokalnom (gde je danas kao kec na desetku free leech :P) Skinuo stvar od 1.3 giga za nesto vise od 1 sat hehee :P
[ calexx @ 10.09.2008. 23:22 ] @
Ne mora da se ništa dodatno radi. Izabere se neki veći paket, tu piše i koliko će on dana da traje i skoro odmah se brzina promeni. Ja to radim mesecima, to je i jedini razlog što nisam prešao na flat postpejd jer tu nema promene. Inače sam menjao flat home 256/128 za surf 1024/128 sa nekoliko dana manje čim primetim da mi je brzina potrebna.

Inače jedina bitna zajednička infrastruktura je link koji uzimaju od Telekoma. Možda u nekim krajevima gde nisu postavili svoju, koriste optiku Telekoma. Meni i dalje, kao i uvek, svaki trace ide preko telekom.rs pa mi ne deluje da se novi link upotrebljava ozbiljnije.
[ Monk Psycho @ 10.09.2008. 23:56 ] @
J*b*m ti drzavu! Imam SBB kablovsku a vec 3 godine sam ih molio za kablovski i na kraju morah da uzmem telekonjov ADSL, a sad jos i ovo. Pa da zivim u Tunguziji lepse bih se osecao
[ X-it @ 11.09.2008. 02:14 ] @
Pa ti idi živi u Tunuziji!
[ mihajilo @ 11.09.2008. 02:20 ] @
i jedni i drugi su monopolisti, sto se tice neta u igru ulazi i telenor,sa lepom reklamom i nenormalno visokom cenom,ali "lepim modemom" na izgled.
uskoro pocinje oligopol i na internetu,mada on prakticno vec postoji.
sto se tice sbb-ovih kablova oni zaista postoje i veoma je velika pokrivenost,ali ima jedan mali problem,a to je kabliranje-ne postoji,to je postavljeno ne samo na nelegalan nacin,vec na kriminalan nacin,ali niko im sada ne moze nista zbog toga.infrastruktura je ocaj.ako bi neko sa strane dosao i hteo da postavi svoju infrastrukturu i dovede internet u nasu zemlju,to bi bilo nemoguce,a naravno niko mu to ne bi ni dozvolio.

mada kada se telekom skroz bude privatizovao,mozda ce biti nesto od reforme u internetu,ali samo mozda.

ovo sa ubrzanjem jeste za pohvalu,ali stanje infrastrukture u nasoj zemlji je ocajno i to ce nas skupo kostati za par godina ako ne pocne na vreme da se menja.
[ calexx @ 11.09.2008. 06:50 ] @
Kao da Telekom ima bolje postavljene kablove. Meni su pre nekoliko godina skinuli kablove koji su išli baš tako, s krova na krov i postavili podzemne. Znam da je tako na mnogim mestima ali se zbog toga niko ne sekira. Polako će i SBB da promeni ... ako je to pametno, možda se vrlo uskoro pređe na druge načine pa kablovi postanu višak.
[ milani63 @ 11.09.2008. 08:21 ] @
Mene kao korisnika ne zanima sta ko ima od kablova i ostale opreme. Mene zanima usluga koju dobijam i po kojoj ceni. Trenutno, po vazecem cenovniku za istu cenu SBB nudi duplo vecu brzinu od Telekoma. Trenutno sam kod Telekoma, a sudeci da oni nemaju nameru (ni u najavi) da povecaju brzinu, ozbiljno razmisljam da predjem u SBB.. Ujedno cestitam SBB-u sto je prva povukla potez i ublazila sramotno stanje interneta u Srbiji.
[ milance_kg @ 11.09.2008. 08:36 ] @
Ako telekom ne poveca brzine, a cekam da mi istekne 12 meseci po ugovoru - zbogom telekom, odoh kod SBB-a.
Nadam se da cita ovo neko iz telekoma, pa gospodo ...
[ micky @ 11.09.2008. 09:42 ] @
Pa nemamo svi SBB da bi mogli da biramo.
[ nmrdjen @ 11.09.2008. 09:49 ] @
čak i ako je ovo bila samoinicijativna odluuka SBB-a, u šta sumnjam, Telekom će biti prinuđen da uradi isto, tako da ne vidim razloga za brigu korisnika ADSL-a...
[ agasoft @ 11.09.2008. 10:23 ] @
Da uradi isto?
Nema šanse, da telekom da 3 mega... hahahahaha...
Samo kad se setim, da kad odem odavde neću imati SBB, koji za istu brzinu
kao i ADSL daje procentualno više...
[ waikiki @ 11.09.2008. 10:28 ] @
Citat:
nmrdjen: čak i ako je ovo bila samoinicijativna odluuka SBB-a, u šta sumnjam, Telekom će biti prinuđen da uradi isto, tako da ne vidim razloga za brigu korisnika ADSL-a...

Ako imaju nameru da urade onda ne vidim nikakvog razloga da to kriju ko zmija noge. Kakva je to tajna. Mogu lepo da kazu: Postovani korisnici, kao sav normalan svet, resili smo da svima dupliramo brzine za mesec dana (ili drugi period). Ovako, samo izazivaju revolt i bes. Cak nema ni onog standarnog recnika "u narednom periodu","uskoro" , "sledeceg meseca" i sl. Telekom se bacio na mobilnu telefoniju a internet ih uopste ne zanima. To je razlog zasto ne trzaju na SBB-ov potez. SBB-u sve pohvale...
[ mihajilo @ 11.09.2008. 11:13 ] @
telekom se zauzima na vise terena,na mobilnu scenu je stupio vip koji im je malko pomrsio planove iako je iznajmio infrastrukturu od telekoma,tako da telekom mora da se potrudi na tom polju,a zbog toga zapostavlja internet,ali daj da se pojavi jos neki legalan internet provajder kao veci igrac,tek bi se onda nesto znacajno promenilo kod nas po pitanju interneta,a do tada desavace se ovakva blaga pomeranja koja korisnicima u nasoj zemlji i te kako znace.
samo napred
[ agasoft @ 11.09.2008. 11:35 ] @
SBB-u, samo pohvale, pohvale, pohvale i opet, po sto pedeset miliona puta
pohvale!
Ovde u Beogradu, na računaru koji nije moj, SBB koji takođe nije moj,
promenili smo brzinu na jedan mega. Kod mene kući na ptt ADSL-u, bez nekog
download managera brzina je oko sto deset, ili malo manje, sa nekim download
managerom je sto sedamnaest. A ovde, stavim da se skida SP3 sa microsoft
sajta, brzina je, čitavih, sto trideset kilobajta u sekundi!!!!!
Iznad idealnog i napisanog!
To se ceni, poštuje i voli, takav net na ADSL-u ne postoji!
Kada su mene, čoveka koji uvek nešto kritikuje naterali da nešto ovako
hvalim na sva zvona, onda stvarno nemam reči. Živeli i u zdravlju sreći i
veselju vam se prelivali gigabajti i terabajti podataka!
[ waikiki @ 11.09.2008. 12:51 ] @
Pazite sad ovo:

SBB - internet 2048/256 + digitalna TV = 2020 din (FlatHome 2048/256 + D3 Start = 2020 din http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=822 )

Telekom - internet 1024/128 + nista = 2.136 din (brijanje na suvo)



[ brzibg @ 11.09.2008. 12:55 ] @
A evo i jedno drugo misljenje. Od kad su povecali brzine, kod nas u firmi net radi ocajno. Inace smo 1024/512 post-paid flat i koliko vidim ovi korisnici nisu dobili nikakvo povecanje brzine ili mozda gresim...

A net:


Tuga!
[ Fac Ut Vivas @ 11.09.2008. 12:57 ] @
Da li bi korisnici SBB mogli da nam kažu koje su realne brzine kablovskog interneta? Svi znamo da kada na ADSL-u imate paket od 1536 kbps vi u stvari imate 1300 kbps realnog download-a. Kakva je situacija kod SBB-a? Ako je kao i na ADSL-u gubitak oko 20%, onda to umesto 3 Mbps realno ispadne 2.5 Mbps, tj. oko 320 KB/s.
[ sstanko78 @ 11.09.2008. 13:16 ] @
Citat:

Da li bi korisnici SBB mogli da nam kažu koje su realne brzine kablovskog interneta? Svi znamo da kada na ADSL-u imate paket od 1536 kbps vi u stvari imate 1300 kbps realnog download-a. Kakva je situacija kod SBB-a? Ako je kao i na ADSL-u gubitak oko 20%, onda to umesto 3 Mbps realno ispadne 2.5 Mbps, tj. oko 320 KB/s.


Ja nisam primetio na SBB-u bas gubitke od 20%, vrlo cesto mi se desavalo da vidim u download manageru/dc++ ili necem slicnom realnih 1Mb/s, ponekad su gubitci 5-10% ali to zavisi i odakle skidam nesto
[ fdafsd @ 11.09.2008. 13:33 ] @
Citat:
I samo da dodam jos jedan trac koji sam cuo nedavno od bivseg kolege koji sada radi u Telekomu - SBB i Telekom su se posvadjali..... Ocigledno da je poceo mali rat izmedju njih.
"Rat" je samo predstava za narod. Ne ulaziš u rat sa onim od koga zavisiš. Stvarnost je da su Telekom i SBB udruženi u kartel. Kako bi drugačije SBB smeo da koristi nezavisni link do inostranstva bez dozvole RATEL-a...


Citat:
U svakom slucaju, po informacijama koje sam ja dobio, SBB ima SVOJU optiku koju je razvukao po Srbiji.
Pa zašto im je onda lokal smešno spor? Verovatno zbog toga što SBB većinu međugradskih veza ostvaruje preko Telekoma, jer očigledno da im je to jeftinije nego da razvlače optiku po Srbiji.
[ starkg @ 11.09.2008. 13:36 ] @
Vidi nesto sam citao pre o tome i manji su gubici na kablovskoj paket 1mb skida fajl 200mb i prosecna brzina bude od 120-125kb,server iz nemacke,e sad znalo je da bude i 107kb iz latinske amerika itd,nema mnogo pravila ali defininitivno gubici su manji na kablovskoj uopste.
[ mist @ 11.09.2008. 13:44 ] @
@brzibg,

Hvala što si se javio da potvrdiš moje žalbe na brzinu, ovde mi niko ne veruje.

Imam paket 2048/256

Evo još jednom test brzine danas, ovog puta sa SBBovog speed testa, ne znam da li može da bude relevantniji testpoint od njihovog sopstvenog:
btw, ping je oko 150ms

[ Izudar[MTS] @ 11.09.2008. 16:22 ] @
Evo ako cete realno kod mene na speedtestu na beocity i na sbb-u drzi zapucano paket od 3 mbita na 2880k, a mozda nesto manje (oko 2780) na speedtest.net.

I sto je najvaznije nije bilo nekog veceg usporenja u toku dana i veceri s obzirom da je BUM veliki i da su svi masovno poprelazili na vece brzine (barem ne u mom kraju NS-a).

Konacno sam stremovao HD verzije svega i svacega (Youtube, Winamp ...) kao svaki normalan covek u svetu :P
[ donbozone @ 11.09.2008. 16:47 ] @
Kod mene Mb na speed testu 1148/121, ping 11ms...sto se mene tice alal im cufte.
[ calexx @ 11.09.2008. 19:25 ] @
Citat:
brzibg: A evo i jedno drugo misljenje. Od kad su povecali brzine, kod nas u firmi net radi ocajno. Inace smo 1024/512 post-paid flat i koliko vidim ovi korisnici nisu dobili nikakvo povecanje brzine ili mozda gresim...
Koji je to paket? Nisam nešto upoznat sa paketima za firme, sad sam kao pogledao i ne mogu da nađem cene za njih.
Citat:
fdafsd: Stvarnost je da su Telekom i SBB udruženi u kartel. Kako bi drugačije SBB smeo da koristi nezavisni link do inostranstva bez dozvole RATEL-a...
Kako ja da dobijem taj nezavisni link, kad god proverim, sve ide preko Telekom.rs? Jel ovo znači da Ratel nije nezavisan nego Telekom odlučuje ko sme da prekrši zakon a ko ne sme?

Nemojte mnogo da verujete testovima, u ovoj temi sam pokazao da mi je sinoć izmereno prvo 2,5Mbps a posle čak 3,5Mbps ... a imam 2. Pustite neki ozbiljan DL sa ozbiljnog linka pa će tu da se vide stvarni rezultati.
[ fdafsd @ 11.09.2008. 19:44 ] @
Je l' istina da u Užicu 256k flat kod SBB-a košta 1750 dinara?

Citat:
Kako ja da dobijem taj nezavisni link, kad god proverim, sve ide preko Telekom.rs?
Verovatno nešto radiš pogrešno...


 1  pophannover.helios.de (193.141.98.1)  2 ms  2 ms  2 ms
2 popcore2.pop-hannover.net (62.48.66.117) 1 ms 2 ms 1 ms
3 globalcore.pop-hannover.net (62.48.66.102) 2 ms 2 ms 2 ms
4 dcxcore.pop-hannover.net (62.48.66.58) 8 ms 8 ms 8 ms
5 decix.mpd01.fra03.atlas.cogentco.com (80.81.192.63) 8 ms 28 ms *
6 te4-8.3491.mpd02.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.2.46) 9 ms te1-8.ccr01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.1.54) 9 ms 8 ms
7 gi13-0-0.core01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.0.245) 9 ms gi2-0-0.core01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.1.29) 8 ms gi13-0-0.core01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.0.245) 8 ms
8 po6-0.core01.fra06.atlas.cogentco.com (130.117.2.114) 9 ms 9 ms 8 ms
9 149.6.140.142 (149.6.140.142) 34 ms 34 ms 34 ms
10 bg-du-m-1-gi9-22.sbb.rs (89.216.5.241) 35 ms 35 ms 35 ms
11 cable-94-189-128-160.dynamic.sbb.rs (94.189.128.160) 42 ms 42 ms 44 ms


Citat:
Jel ovo znači da Ratel nije nezavisan nego Telekom odlučuje ko sme da prekrši zakon a ko ne sme?
Telekom je firma u državnom vlasništvu, RATEL je državna agencija... Valjda nije toliko teško sabrati dva i dva?
[ nmrdjen @ 11.09.2008. 20:17 ] @
Citat:
Da li bi korisnici SBB mogli da nam kažu koje su realne brzine kablovskog interneta? Svi znamo da kada na ADSL-u imate paket od 1536 kbps vi u stvari imate 1300 kbps realnog download-a. Kakva je situacija kod SBB-a? Ako je kao i na ADSL-u gubitak oko 20%, onda to umesto 3 Mbps realno ispadne 2.5 Mbps, tj. oko 320 KB/s.

ne baš druže, evo slike:
[ nmrdjen @ 11.09.2008. 20:34 ] @
@mist:

[ sstanko78 @ 11.09.2008. 20:46 ] @
meni ide i dalje preko telekoma (NS)

Code:

Tracing route to www.l.google.com [209.85.129.104]
over a maximum of 30 hops:
  1    30 ms    10 ms     6 ms  10.120.0.1 
  2     9 ms    20 ms    31 ms  ns-he-m-1-gi1-0-6.sbb.rs [89.216.6.185] 
  3    16 ms    10 ms    30 ms  zr-kl-m-1-pc2.sbb.rs [89.216.6.153] 
  4    18 ms    10 ms    12 ms  bg-du-m-1-pc1.sbb.rs [89.216.6.149] 
  5     8 ms    31 ms    62 ms  bg-du-r-1-gi3-0-1.sbb.rs [89.216.5.254] 
  6    15 ms    21 ms    11 ms  peer-AS8400.telekom.rs [195.178.33.109] 
  7     8 ms    14 ms     9 ms  212.200.17.8 
  8    12 ms    24 ms    20 ms  212.200.232.89 
  9    10 ms     9 ms    19 ms  212.200.227.226 
 10    46 ms    42 ms    54 ms  de-cix20.net.google.com [80.81.193.108] 
 11    42 ms    46 ms    46 ms  209.85.255.176 
 12    37 ms    34 ms    58 ms  72.14.232.165 
 13    38 ms    49 ms    38 ms  72.14.233.206 
 14    42 ms    35 ms    49 ms  fk-in-f104.google.com [209.85.129.104] 
Trace complete.


ali , ja sam na starom adresnom opsegu, a ne novom.
[ agasoft @ 11.09.2008. 22:04 ] @
Jedno glupo pitanje, šta da odkucam da bih video preko kog linka idem?
[ sstanko78 @ 11.09.2008. 22:32 ] @
Code:


tracert www.google.com


to radis u command promptu

start->run->cmd

ako hoces da snimis to u file


Code:


tracert www.google.com>ime_file.txt




postuj sta si dobio.
[ djricky @ 11.09.2008. 22:42 ] @
trace-ujte spolja do vase trenutne IP adrese...

http://www.elitesecurity.org/p1843948
[ Laki_Gen @ 11.09.2008. 23:20 ] @

tracert www.cnn.com

Tracing route to www.cnn.com [157.166.224.25]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 37 ms 35 ms 33 ms airbus-380.vline.verat.net [85.222.161.17]
3 35 ms 35 ms 34 ms airbus-380.vline.verat.net [85.222.161.17]
4 52 ms 33 ms 36 ms 213.163.36.21
5 58 ms 54 ms 69 ms 213.163.53.221
6 61 ms 63 ms * 213.163.21.89
7 62 ms 60 ms 56 ms 213.163.52.6

Nije Sbb jedini koji preskace Telekom? Svejedno mi net nesto "stucka" uvece, dal' zbog zaobilaznice? Dzaba nezavisni linkovi, kada ima korisnika kod oba provajdera kojima net ne radi kako bi trebalo.
[ mijatovic_86 @ 12.09.2008. 00:22 ] @
Moze li neko da portdri ili demantuje nezvanicne informacije da ce i Lelekom da uradi isto sto i sbb na adslu, tj da duplira sve od 1. oktobra, to je ono sto sam ja izvuko od obicnih sluzbenika lelkoma :)
[ Fac Ut Vivas @ 12.09.2008. 00:47 ] @
@nmrdjen

Da to je lepo... Manji je "gubitak" nego na ADSL-u, kod tebe je nekih 7% što je mnogo manje nego kod mene na ADSL-u 1536 kbps gde imam skoro 20% manje.

Ovo je meni vrlo bitno. Jer ako pretpostavimo da će Telekom da poveća brzine portova na 3072 kbps onda po nekoj matematici mi na ADSL-u nećemo imati istu brzinu kao korisnici SBB-a nego 300 kbps manje!!! To nije ni malo zanemarljivo. U prevodu to je 132 megabajta na sat vremena, tj. 93 gigabajta manje mesečno!!!
[ fdafsd @ 12.09.2008. 02:20 ] @
Citat:
Moze li neko da portdri ili demantuje nezvanicne informacije da ce i Lelekom da uradi isto sto i sbb na adslu
Sad bi bio štos da Telekom uopšte ne poveća brzine ADSL-a i tako ispali SBB...
[ starkg @ 12.09.2008. 07:27 ] @
Pa sad sbb ili sebe,a tebi sto neradi lepo iz zovi imas pravo pa neka odklone gresku.Pozdrav
[ maxxxic @ 12.09.2008. 09:02 ] @
svaka čast SBB-u za ovaj potez , mada MIX paket još nije dostupan u Kruševcu !?!

e sad , moja "skrivena" novogodišnja želja (za zadnje dve novegod.) je da Telenor SRB i SBB ostvare malo "tešnju" saradnju , npr. tako što će Telenor SRB da "uđe" u vlasničku strukturu SBB-a , jer inače Telenor se u Skandinaviji i inače "bavi" kablovskim prenosom interneta i TV signala tj. imaju iskustva defakto , i tako uz SBB-ovo dobijanje licence za fiksnu telefoniju i "legalizovanje" VOIP-a u Srbiji , dođe do protivteže Lelekom-u Srbije tj. malo ozbiljnija konkurencija ako ne i zaista ozbiljna , mislim ?!?

ne znam za ostale ali to bi po meni bio odličan potez SBB-a i Telenor-a SRB gde bi obe firme dobro profitirale ako ništa drugo onda na nezadovoljnim korisnicima usluga Telekom-a Srbije i mt:s-a koji imaju "pristup" SBB infrastukturi !!!

komentar ??
[ brzibg @ 12.09.2008. 09:08 ] @
Citat:
calexx: Koji je to paket? Nisam nešto upoznat sa paketima za firme, sad sam kao pogledao i ne mogu da nađem cene za njih.


Evo ti link za flatbussines pakete

To je najskuplji flat paket koji postoji kod SBB, a sada izgleda i najskuplji i u Srbiji. 4640din + pretplata, za 1024/512... I iako se hvale duplo vise za iste parice, cena nije menjana. To je bila cena i pre promene koliko mi se cini i sad je ista. I brzina je ista... Znaci nista duplo. Ni veca brzina, ni manji racun. Ispade da biznis korisnici, koji placaju mnogo vise internet, nisu prioritet SBB-a.

Opet pohvale za podizanje brzina kucnim korisnicima... Bar neko malo da povuce ...

A bio sam u CG prosle nedelje, tamo IPTV radi ko lud, 8Mb/1Mb ADSL uz nju... Smrc! A mi od Lelekoma 1,5/0.192???


[Ovu poruku je menjao brzibg dana 12.09.2008. u 10:32 GMT+1]
[ mathteacher @ 12.09.2008. 09:34 ] @
Citat:
fdafsd: Sad bi bio štos da Telekom uopšte ne poveća brzine ADSL-a i tako ispali SBB...


Pa ako ih "ispali", onda ću i ja da ispalim Telekom i odem na SBB. (Moj) Rok za njih je 1. oktobar.
[ waikiki @ 12.09.2008. 09:45 ] @
Citat:
mathteacher: Pa ako ih "ispali", onda ću i ja da ispalim Telekom i odem na SBB. (Moj) Rok za njih je 1. oktobar.

Ja sam malo tolerantniji.. moj rok je 10.oktobar
[ draganmi @ 12.09.2008. 11:10 ] @
Ja sam kod SBB-a par godina i brzina je uvek bila onolika koliko je deklarisano.
Na poslu imam Beotel wireless na 4 Mb/s i mogu da kažem da je SBB brži.

[ zdr @ 12.09.2008. 11:32 ] @
A jel zna neko nesto o KDS internetu?
Jel postoje neke 'poluzvanicne' informacije da ce i oni da se ubrzaju malo
[ madamov @ 12.09.2008. 12:00 ] @
Citat:
brzibgEvo ti link za flatbussines pakete

To je najskuplji flat paket koji postoji kod SBB, a sada izgleda i najskuplji i u Srbiji. 4640din + pretplata, za 1024/512... I iako se hvale duplo vise za iste parice, cena nije menjana. To je bila cena i pre promene koliko mi se cini i sad je ista. I brzina je ista... Znaci nista duplo. Ni veca brzina, ni manji racun. Ispade da biznis korisnici, koji placaju mnogo vise internet, nisu prioritet SBB-a.

Cena je bila 6040 dinara i pretplata (održavanje KDS-a) je uračunato u cenu Flat Business paketa (i uvek je bilo uključeno). Meni su automatski podigli paket na brži jer nisam koristio ovaj najbrži (koristim flat business). Mada, baš su i mogli da uvedu i 2048/1024 paket.
[ brzibg @ 12.09.2008. 13:35 ] @
Citat:
madamov: Cena je bila 6040 dinara i pretplata (održavanje KDS-a) je uračunato u cenu Flat Business paketa (i uvek je bilo uključeno). Meni su automatski podigli paket na brži jer nisam koristio ovaj najbrži (koristim flat business). Mada, baš su i mogli da uvedu i 2048/1024 paket.


Da, i sta se sada desilo? Flatbussines paketi su duplirani za istu cenu, a Flatbussines plus je ostao isti. Isto vazi, koliko vidim i za iste flathome plus pakete. Secam se da je isti paket u home varijanti kostao 3450 dinara, koliko je vidim i dalje. Cak ni brzina u lokalu nije veca od one ka svetu... Ne kapiram. Ispada da oni koji su placali najvise, nisu dobili nikakvo povecanje niti manju cenu... Posebno ako uzmemo u obzir da su na drugom jeftinijem paketu pustili 3Mbit download, tako da nije problem u linku ili tehnickim ogranicenjima....

Da ne spominjemo to da bi moji nadredjeni pristali da izdvoje i nesto vise para za internet tipa 2/1Mbit ili pozeljno i jace, u flat varijanti naravno....

Nije mi jasno zasto nece da prodaju vise, zarade vise, kada imaju kupaca i tehnickih mogucnosti za to.

Edit: Da dodam i to da se danas internet vratio u normalu. Radi kako treba. Treba ih kuditi kada ne valjaju ali pohvaliti kada je sve OK.

[ madamov @ 12.09.2008. 13:43 ] @
Citat:
Ispada da oni koji su placali najvise, nisu dobili nikakvo povecanje niti manju cenu... Posebno ako uzmemo u obzir da su na drugom jeftinijem paketu pustili 3Mbit download, tako da nije problem u linku ili tehnickim ogranicenjima....


6040-4640=1400 dinara jeftinije za isti paket.

Meni je paket podignut sa 512 na 768 za iste pare, tako da nisu duplirani već podizani za 50%. Isto je i sa FlatHome paketima.

Stari paket 256/128 koji je koštao 1840 dinara ne postoji više, najsporiji paket je 384/192 za taj novac, njegova stara cena je 2640 koliko sada košta 512/256, a kojeg je za 3340 dinara zamenio 768/384. Sledeći je 1024/512 za pomenutih 4640.

Ne znam u čemu im je frka da dignu upload na flat paketima.


[ brzibg @ 12.09.2008. 14:06 ] @
Citat:
madamov: 6040-4640=1400 dinara jeftinije za isti paket.



U pravu si. Oni su nesto menjali ranije sa tom pretplatom. Mislim fiktivno na racunu. Jedno vreme nije postojala kao stavka, pa su je onda dodali na racun ali je u svakom slucaju ostao isti krajnji iznos. Zato sam ja na onaj iznos dodavao pretplatu pa mi je iznos delovao priblizno... Nije me mrzelo da pronadjem zadnju fakturu i da, pretplata stoji kao posebna stavka ali se zatim potire u obliku popusta, tako da ispadne da je 0din.

U svakom slucaju, umesto da su napravili paket 1.5Mbit/0.768Mbit i naplacivali nam i dalje onu istu cenu, oni su sada sebi umanjili zaradu za nepunih 20e mesecno... Cudna poslovna politika, moram priznati, ali na njihovu stetu (doduse i na nasu jer bi voleli brzi internet).

Ali opet mali korak napred se ipak ceni.
[ calexx @ 12.09.2008. 18:52 ] @
Kod tebe je u pitanju 1024/512 pa to puta dva. Ipak mora da se plati ako hoćeš 1:2 a uz to i lokalni link koji vam je verovatno potreban za posao. Ako vam ne odgovara čistih 3072/384 za 3770 ili neki manji paket od onoga koji imate (recimo 768/384 plus 1024/512 u lokalu) onda morate da plaćate ovoliko. Ili da pitate pošto bi bilo iznajmljivanje linka kod Telekoma? ;)
[ brzibg @ 13.09.2008. 10:09 ] @
Iznajmljivanje linka kod Telekoma... :-)

Za tolike novce bi pre izvukao svoju optiku iz Rumunije.... :-)
Ipak je ovde rec o internetu do 100e/ mesecno....

Nego samo komentarisem, da mi nije jasno zasto SBB, koji je privatna firma za razliku od Telekoma, nece da proda uslugu koju moze. Siguran sam da bi imali dosta zainteresovanih za flat pakete 2/1Mbit, 4/1Mbit, 6/2Mbit ili slicne.

Evo npr. u CG je flat ADSL 8Mbit 80e mesecno... Doduse oni imaju i veoma zanimljivu politiku o FER KORISCENJU flat usluga:

Citat:
Politika o fer korišćenju ADSL servisa
Ako koristite T-Com-ov Flat ADSL paket (neograničeni pristup superbrzom internetu) onda se naša Politika o fer korišćenju odnosi na vas.

1. Zašto imamo ovu politiku?
Politika o fer korisćenju je napravljena kako bi osigurali brzinu i pouzdanost korisćenja superbrzog ADSL interneta, u bilo kom trenutku.

Neki od T-Com korisnika intenzivno koriste file sharing software (program za dijeljenje dokumenata) i nekontrolisano download-uju velike fajlove poput muzike i filmova. Korišćenje interneta na taj način, zauzima veliki dio kapaciteta T-Com mreže, a samim tim ugrožava kvalitet servisa ostalim korisnicima. Nekontrolisano korisćenje interneta, naročito u vrijeme jakog saobraćaja, može uticati na brzinu prenosa podataka, tj. može dovesti do znatnog smanjnja brzine..

2. Koja količina protoka se smatra velikom?
To zavisi od niza okolnosti, ali ukoliko pravite cjelodnevne/dugotrajne neprekidne download-e, ili ukoliko u toku jednog mjeseca ostvarite protok koji je jednak ili iznad 150 GB, smatraćemo da ste napravili veliki protok.

3. Šta se dešava ako je mjesečni protok koji korisnik ostvari veoma veliki? Ako samo povremeno ostvarujete veoma veliki mjesečni protok, malo je vjerovatno da će zbog toga T-Com imati problema, izuzev u slučaju da takvo korišćenje postane redovno. Ukoliko se to desi, onda ćemo vas kontaktirati kako bi vam pomogli da nadjete način da smanjite protok koji ostvarujete.

Ako i nakon toga nastavite da ostvarujete veoma veliki protok, ponovo ćemo vas kontaktirati. Na kraju, ako i dalje ne smanjite protok, uprkos našim pokušajima da vam pomognemo u tome, zadržavamo pravo da vam smanjimo ili ograničimo brzinu pristupa, a u krajnjoj varijanti i da vam suspendujemo uslugu ili čak, isključimo vaš nalog.
[ Fac Ut Vivas @ 13.09.2008. 13:35 ] @
Izvinjavam se za offtopic.

Pre bih se ubio nego koristio ovakav fer internet. Ovo je nešto najgore što sam u životu video. Da me neko zove da mi kaže kako smem da koristim ono što sam platio 80 € (...kontaktirati kako bi vam pomogli da nadjete način da smanjite protok koji ostvarujete). Mrš!

Se*em vam se u ton film!
[ fdafsd @ 13.09.2008. 13:47 ] @
Citat:
Za tolike novce bi pre izvukao svoju optiku iz Rumunije.... :-)
SBB već ima optiku do Rumunije, ostaje im još "samo" da razvuku optiku po Srbiji.

Citat:
Evo npr. u CG je flat ADSL 8Mbit 80e mesecno... Doduse oni imaju i veoma zanimljivu politiku o FER KORISCENJU flat usluga:
Ako je to flat, onda su i SBB-ovi 5 i 10 Mbps paketi flat...
[ Aleksandar Đokić @ 13.09.2008. 15:03 ] @
sasvim fer potez T-Com-a, veoma su retki primeri iznad 150GB/mesecno
[ fdafsd @ 13.09.2008. 15:20 ] @
Šta je tu fer?
Ne smeš neprekidno da downloaduješ velike fajlove, nego moraš da praviš pauze (valjda zato da bi se oslobodio potrebni kapacitet za druge korisnike "superbrzog" pristupa internetu)...
[ Student ETF-a @ 13.09.2008. 15:24 ] @
Koristim ADSL 2 godine i mislim da za to vremi nisam napravio saobracaja za 150 GB! Maximalno sto sam uspeo za jedan mesec je bilo 8 GB. Ok, ja downloadujem jako malo ali nikako da skapiram sta je u tih 150 GB koje ljudi skinu?! Gde to stave?! Ja sam za da se ogranici, meni je to analogno sa naplatom ulaza kolima u centar grada. A sbb-u svaka cast, zao mi je sto nemam mogucnosti za net kod njih.
[ fdafsd @ 13.09.2008. 15:31 ] @
Na forumu SBB-a neki se već žale da im je brzina manja nakon ovog ubrzanja. Biće da SBB nije zakupio dovoljno kapaciteta.
[ optix @ 13.09.2008. 15:46 ] @
Usko grlo je u 95% slucajeva pristupna mreza...
[ fdafsd @ 13.09.2008. 15:50 ] @
Ko je kriv za to?
[ optix @ 13.09.2008. 15:53 ] @
Eh... sad cemo da se igramo 20questions

A na forumima se stalno 'neki' na nesto zale, tesko da je to objektivno stanje stvari

[ N175 @ 13.09.2008. 16:52 ] @
Citat:
Edit: Da dodam i to da se danas internet vratio u normalu. Radi kako treba. Treba ih kuditi kada ne valjaju ali pohvaliti kada je sve OK.


Citat:
SBB već ima optiku do Rumunije, ostaje im još "samo" da razvuku optiku po Srbiji.


SBB vec ima optiku u vojvodini, tako da im ostaje samo jos da je razvuku po ostatku Srbije, "Trenutno radimo na magistralnom povezivanju Kragujevca, Kraljeva, Kruševca, Čačka, Trstenika i Vrnjačke Banje. Planirani završetak povezivanja ovih gradova je prva polovina 2009. godine."

[Ovu poruku je menjao flylord dana 13.09.2008. u 23:38 GMT+1]
[ miki_250 @ 13.09.2008. 18:17 ] @
a jel to razvlacite po njivama i krovovima ko sto radite po gradovima ili regularno platite sve dazbine drzavi :):)
[ optix @ 13.09.2008. 18:29 ] @
Verovatno ni oni ne placaju porez, a i internet im sigurno lose radi

http://www.danheller.com/image...ma/Town/street-wires-3-big.jpg
[ dexkg @ 13.09.2008. 22:42 ] @
Evo da se ukljucim dobih i ja informaciju. Radnicima Telekoma stigao mail da ce doci do povecanja brzine tacnije 512/64 na 768/64. To mi rekao drugar zaposlen Telekomu. E sad videcemo. Nije mi rekao datum....
[ Student ETF-a @ 13.09.2008. 23:15 ] @
Jel se oni to sale?!
[ dexkg @ 13.09.2008. 23:22 ] @
Veruj mi da ne , isti prijatelj mi i prosli put rekao za prethodno povecanje. Dalje i on je besan, ali sta da radi covek? Videcemo. Ma ima da nam zabrane bilo gde pristup na netu. Samo polako, ne bi me cudilo da imamo 2000/64.
[ SASA M. @ 14.09.2008. 00:56 ] @
Ostaje pitanje da li je sbb znao da ce telekom "nesto" povecati, pa je to uradio prvi da napravi reklamu ili je telekom "prinudjen" ovim potezom da "poveca" brzinu?
[ staticInt @ 14.09.2008. 09:03 ] @
Pa Telekom je najavio povecavanje + IPTV odavno, SBB je hteo da napravi potez pre Telekoma i to je uspeo, sad ce ceka odgovor Telekoma mada sumnjam da ce Telekom kompetentno odgovoriti na ovo.
[ dexkg @ 14.09.2008. 10:29 ] @
Citat:
staticInt: mada sumnjam da ce Telekom kompetentno odgovoriti na ovo.


Totalno se slazem
[ mathteacher @ 14.09.2008. 11:27 ] @
Citat:
dexkg: Evo da se ukljucim dobih i ja informaciju. Radnicima Telekoma stigao mail da ce doci do povecanja brzine tacnije 512/64 na 768/64. To mi rekao drugar zaposlen Telekomu. E sad videcemo. Nije mi rekao datum....


Ako je to njihov odgovor na ponašanje konkurencije (SBB), onda će i moj odgovor biti prelazak na SBB.
[ Student ETF-a @ 14.09.2008. 12:26 ] @
Nisam siguran ali mi se cini da sve ovo jako utice na moje mentalno zdravlje... Stvarno mogu da iznerviraju coveka. Gde mi zivimo... Ali kako da se ne nerviram kada se radi o internetu koji mi sluzi kao primarni izvor informacija, kao sredstvo za ucenje, za rad, za zabavu, za odrzavanje kontakata sa mnogo ljudi... Ma necu da se nerviram
[ dexkg @ 14.09.2008. 12:53 ] @
Citat:
mathteacher: Ako je to njihov odgovor na ponašanje konkurencije (SBB), onda će i moj odgovor biti prelazak na SBB.

Isto cu i ja uraditi, ovo sve dalje nema smisla. Nadam se da i neko od njih sve ovo zna, da je svestan svoje nesvesti. Preterali su koliko su umislili o svojoj " JACINI ". Privatizovace njih cika Bili ja im kazem...Ipak ajde malo da sacekamo josh, nadam se da nisu toliko glupi da misle da ce im 768/64 proci tek tako,a od toga stvarno ce biti otprilike poucen dosadasnjim iskustvom 700/50
[ Nothingman @ 14.09.2008. 14:48 ] @
Koliko ja kapiram, najrealnije i jeste to da Telekom poveca brzine za 50%, bez obzira sto je SBB povecao duplo. Videli ste i sami da je Telekom odluku o ovom povecanju doneo na nekoj skupstini akcionara (postoji okachen dokument u jednoj od tema na ovom forumu). To prilicno govori o tome koliko tromo se donose odluke tehnicke prirode u ovoj kompaniji. Ispada da oni ako bi hteli da isprate ponudu SBB-a moraju ponovo da okupe skupstinu akcionara i da tamo glasaju o ponudi koja bi pratila konkurenciju. Zato mislim da postoje dve mogucnosti:

a) Brzine ce se povecati za 50% u vrlo kratkom periodu (max mesec dana)
b) Telekom ce pokusati da isprati ponudu SBB-a, ali to nece uspeti tako brzo zbog sporosti donosenja odluka u datoj kompaniji (verovatno bi im trebalo par meseci)

Znam da bi povecanje od 50% (i to samo za download) razljutilo mnoge, ali to je za sada najrealnije.
[ dexkg @ 14.09.2008. 15:41 ] @
Pitam se samo jedno?? Zasto Telekom ne digne i upload za recimo 50%, sta to njih u tom slucaju toliko kosta. Pa oni na svakom korisniku za tri meseca , ukradu od protoka taman toliko da imaju jednog dzabe kome naravno naplate isporuceni net, koji su ukrali od drugih. Mislim da je ispred SBB-a svetla buducnost, samo neka nastave ovako. BRAVO!!! Eto mene kod njih jos malo. Skupstina akcionara bi trebala sto pre ponovo da im se sastane i iskoristi tih mesec dana da ponisti staru i donese novu odluku. U protivnom sastajace se da raspravlja o tome kako da povrati internet korisnike ( jer ce im cak i njihovi radnici koji su do skoro imali dzabe do odredjenog limita, a sada placaju net nesto umanjeno ) koji ce ih do tada masovno napustati. Bilo je tesko pre, a sada se telenor ukljucio u trku. Tako da bice svasta , bice svasta. Telekomovci gotovo je sa monopolom, gotovo je.

[Ovu poruku je menjao dexkg dana 14.09.2008. u 17:11 GMT+1]
[ _goThic_ @ 14.09.2008. 15:43 ] @
meni ugovor istice januara. do tad im dajem rok...
[ calexx @ 14.09.2008. 16:41 ] @
Ovo nije samo na relaciji SBB-Telekom, na drugoj strani priče su svi ADSL provajderi pa i mnogi koji nude kabl/wireless. Ipak, ako je onaj članak u drugoj temi tačan i stvarno se uskoro dozvoli uvoz linka, verovatno da će Telekom morati da uradi mnogo više. Ja tada očekujem tvrdu utakmicu i prilično poboljšanje.
Eh, još 6 dana mi traje sadašnji paket 2Mbps a mogu da ga promenim u 4 dana 3Mbps. :) Nemam gde da iskoristim takvu brzinu ali ću baš da skratim ta dva dana da vidim kako to izgleda. :)
[ Laki_Gen @ 14.09.2008. 18:03 ] @
Ne bih se ja nadao u skorije vreme neko drastcno poboljsanje na polju telekomunikacija. To "uskoro", moze da znaci i krajem sledece godine. Kako se stvari kod nas odvijaju, nista nije iskljuceno. Sada vec postoje provajderi sa sopstvenim linkom koji nesmetano koriste, pa nema nekih promjena. Jos uvjek je za sve kriv big T.
[ combuster @ 14.09.2008. 22:26 ] @
Ma download uopste nije toliko bitan, upload su osakatili nenormalno. Ortaku koji je na sbb-u brze otvara web page na 384/192 nego meni na 512/64. Torrent ne mogu da pustim na 4KB/s nego na 3 da mi ne zagusi download a na 3 je limitiran na 35KB/sec. Jel su oni normalni? Bolje da mi ne povecavaju sa 512 na 1MB ako ce da ostane ovoliki upload. Necu moci ni da skidam nista sa tim odnosom. Ne mogu vec sad osim sa http-a i to kad skidam nesto i hocu da surfujem ogranicim download na recimo 35kbps a surf mili, i to sve zbog tog ul-a. Trenutno me mrzi da huskam zgradu da predje na sbb ali cu da predjem na wireles i to na paket tipa 256/256 . Pa brate makar da ne budem leacher of the month makar jednom. A ugovor mi istice sa Telekomom ovog meseca i ako mi ne budu povecali upload i to u skorije vreme bye bye... Makar na 128...
[ dexkg @ 14.09.2008. 22:32 ] @
Combuster 100% u pravu. Isto i ja.
[ Rogla @ 14.09.2008. 22:56 ] @
Combuster je u pravu! Poznajem tog njegovog ortaka i 384/192 sljaka kao leptir. You tube otvara bez bilo kakvog seckanja, nema vise cekanja da se ucita video, mozda svaki 4. video zakoci na 3-4 sec na you. Sto se tice lokala postao je pravi zavisnik hub-a! Ceka se samo jos D3 (digitalni signal) da se sprovede i po ostalim gradovima i bice to jedan full paket kao i u "savremenim" zemljama, mozda ne toliko brz ali za nas je to extra.
[ combuster @ 14.09.2008. 23:02 ] @
Poznajes ga zato sto si ti taj ortak... Loodjaku...
[ Izudar[MTS] @ 14.09.2008. 23:44 ] @
Odavno nije seckao Youtube na SBB-u, a od pre par dana uzivamo odavno na High Quality verzijama video sadrzaja na Youtube (3 mbita - veliko HVALA SBB-u :P)

[Ovu poruku je menjao boki dana 16.09.2008. u 21:02 GMT+1]
[ Darko Prelic @ 15.09.2008. 07:10 ] @
Citat:
Izudar[MTS]: Odavno nije seckao Youtube na SBB-u, a od pre par dana uzivamo odavno na HD verzijama video sadrzaja na Youtube (3 mbita - veliko HVALA SBB-u :P)


ovo je milina, ne možemo još uvek da se poredimo sa.. ali kako je bilo, ovo je sad da ne izlaziš iz kuće haha


[ milani63 @ 15.09.2008. 08:03 ] @
Evo najbrzeg TELEKOM-ovog ADSL paketa koji placam 2800 i kusur dinara

U odnosu na SBB izgleda smesno i zalosno. Na moju srecu mogu da biram, tako da cu ovu sramotu imati najvise do kraja meseca.
[ zdr @ 15.09.2008. 12:48 ] @
A evo i najbrzeg KDS-ovog paketa...cisto da imamo pregled :)

tooga ovaj upload...



[ mokelet @ 15.09.2008. 13:28 ] @
Paket 2048/256.


[ draganmi @ 15.09.2008. 13:39 ] @
Ne znam kako je po speedtest.net-u u Hrvatskoj najbrži provajder preko 10.000, a kod nas 3.400?
Evo mog testa (BEOTEL wireless, nominalno 4Mb/s)



Išlo preko rutera, mreža sa 50 korisnika. Verovatno je nekolicina njih u vreme testa bila na Internetu...


Kada sam ostao sam u firmi:




I rezultati SBBa (5 Mb/s)




[Ovu poruku je menjao draganmi dana 15.09.2008. u 19:25 GMT+1]
[ dexkg @ 15.09.2008. 13:40 ] @
Citat:
mokelet: Paket 2048/256.



Paket 1536/192 Telekom ADSL



Sad bi bilo lepo neko sa KDS-a da postavi link sa istom brzinom. Dakle zakljucak po meni je da KDS ima mnogo brzi pristup netu. Tj. manje krade. Dobio sam jos definitvnu potvrdu koju mozete dobiti pozivanjem Call centara da Vas obavestavaju tim putem da ce povecanje brzine na adsl-u Telekoma u narednom periodu biti 50% i to samo download. Ima da nas banuju samo tako.
[ lemi ticki @ 15.09.2008. 14:02 ] @
ti lepo zakupi seed box pa te nece banuju

[Ovu poruku je menjao lemi ticki dana 15.09.2008. u 15:16 GMT+1]
[ N175 @ 16.09.2008. 23:54 ] @
Prvo se zvala Shamarcina SBB-a pa sad Novi cenovnik SBB interneta, pa opet Shamarcina SBB-a pa opet Novi cenovnik SBB interneta, pa sad opet Shamarcina SBB-a lol
[ starkg @ 17.09.2008. 10:16 ] @
Ma kakvi to cudime da nije belezilo rezultate sa recimo Akademske mreze imao sam 35000/42000 na serveru,sta znam................
[ Ricochet @ 17.09.2008. 12:52 ] @
Bilo je brzo 10.septembra, a i 11., 12. je vec poceo da usporava, sada je SBB neupotrebljiv. Brzina downloada je 250kbita/s (~30kb/s) za paket 3072/384, sa pingovima koji odlaze do nebesa.
Navodno "imaju problema" sa spoljnim linkom, i trebalo je da ga rese juce, medjutim situacija je danas gora nego juce. Na svu srecu imam ADSL paralelno, pa se nisam preterano uzbudio, ali je jako zalosno da dupliraju brzine i na kraju sve ispadne 4x sporije nego sto je bilo pre dupliranja.
[ calexx @ 17.09.2008. 13:21 ] @
Ja sam noćas nešto skidao i išlo je oko 360KBps, sada sam probao (uz torente koji idu u pozadini ali ne preterano brzo) i skidalo se 300-330KBps. Možda nije svuda isto.
[ Ricochet @ 17.09.2008. 13:40 ] @
Evo linka sa zvanichnog SBB foruma o problemima

http://forum.sbb.rs/viewtopic....p;sk=t&sd=a&start=1900

[ sstanko78 @ 17.09.2008. 14:28 ] @
Ovde u NS je ok, radi kao i ranije, barem kod mene.
Ja sam na starom opsegu adresa, izgleda da se problemi
javljaju kod korisnika na novom opsegu.
[ miodrag75 @ 17.09.2008. 15:52 ] @
Evo kod mene kako sljaka SBB flathome plus 512/265 i ovo je u najboljem slucaju

[ miodrag75 @ 17.09.2008. 15:58 ] @
Pogledajte zadnja 4 merenja u cvs-u
[ component @ 17.09.2008. 16:51 ] @
Posle godinu ipo dana uplatio sam ponovo SBB kablovski internet i za sada sam jako zadovoljan. Imam paralelno telekomov ADSL 512/64 i SBB 1024/128. SBB placam 60 din jeftinije. Poslednji put kada sam koristio SBB bilo je bednih 128/64 naspram telekomovih 256/64. Tada sam presao na ADSL, sada je obrnut slucaj. Zadrzacu ADSL jos ovaj mesec (za ne daj Boze), a iz Telekoma (nezvanicni podaci) sam cuo da ce uskoro parirati SBB-u, mada cisto sumnjam...
[ dexkg @ 17.09.2008. 17:27 ] @
Ja cu jos malo da sacekam
[ askaratazor @ 17.09.2008. 23:36 ] @
Ajmo Telekome, alea lea lea...
Objasni SBB-u. lea lea leee..

Stavi 4 mega, alea lea lee..
I up do 512, lea lea leeeeee.....
[ dexkg @ 17.09.2008. 23:44 ] @
Citat:
askaratazor: Ajmo Telekome, alea lea lea...
Objasni SBB-u. lea lea leee..

Stavi 4 mega, alea lea lee..
I up do 512, lea lea leeeeee.....


Steta steta je sto se to nece destiti
i dalje cemeo mi na sporoj vezi biti.
Alealeee Telekome idioteeee
[ askaratazor @ 18.09.2008. 01:11 ] @
Ma znam, ali ono - nada ne umire nikada...
Da je srece i zdravlja da pozivim jos 50-ak godina pa da unucicima pricam o 2 mb downloada kad budu imali terabitni internet i racunare u malom mozgu, kad struja bude free, i sve obuceni u cisto belo... (a mozda smo svi mi u stvari "baterije")
[ sstanko78 @ 18.09.2008. 07:55 ] @
Citat:
(a mozda smo svi mi u stvari "baterije")



"napajamo" telekom koji se širi na sve strane.
[ Laki_Gen @ 18.09.2008. 08:03 ] @
Nije mi jasno zasto se svi toliko bune? Pogledajte samo polugodisnji profit koji je ostvario Telekom i videcete da je to vise nego dobra i uspjesna firma. Zasto pljujete uspjesne? Hvalite ovaj SBB koji "na kvarno" hoce da otme musterije, tako sto povecava bandwith. Ne ide to tako. Jos hocete da Telekom spusti i cjene, pa od cega ce da prave toliki profit leba vam? No no no. Onda ce uvesti pretplatu kao na RTS. Nadam se da ste shvatili kako se SBB ne ponasa drugarski ni malo. Na ozbiljnim trzistima im to ne bi proslo tek tako
[ dexkg @ 18.09.2008. 08:37 ] @
Citat:
Laki_Gen: Nije mi jasno zasto se svi toliko bune? Pogledajte samo polugodisnji profit koji je ostvario Telekom i videcete da je to vise nego dobra i uspjesna firma. Zasto pljujete uspjesne? :-) Hvalite ovaj SBB koji "na kvarno" hoce da otme musterije, tako sto povecava bandwith. Ne ide to tako. Jos hocete da Telekom spusti i cjene, pa od cega ce da prave toliki profit leba vam? No no no. Onda ce uvesti pretplatu kao na RTS. Nadam se da ste shvatili kako se SBB ne ponasa drugarski ni malo. Na ozbiljnim trzistima im to ne bi proslo tek tako :-)


Zaboravio si samo jednu magicnu rec MONOPOL
[ Laki_Gen @ 18.09.2008. 09:24 ] @
Sad jos i monopol da okrivimo, ako da ne. Nije to zbog toga, nikako.
Kada stvari postanu toliko ocigledno nelogicne i naopake, ne ostaje nista drugo nego da se i mi smejemo, jer da placemo - ne vredi. Skupstinu smo relativno skoro osvajali, pa izgleda nije dalo rezultata. Moracemo smisliti novu strategiju. Do tada su vicevi najbolje rjesenje.
[ sstanko78 @ 18.09.2008. 10:03 ] @
Citat:
Nije mi jasno zasto se svi toliko bune? Pogledajte samo polugodisnji profit koji je ostvario Telekom i videcete da je to vise nego dobra i uspjesna firma. Zasto pljujete uspjesne?


To je samo obicna firma i nista vise. Zasto mene kao korisnka SBB-a ili Telekoma uposte treba da zanima
to koliko ce oni para da zarade. Mene samo interesuje da dobijem jeftinu i kvalitetnu uslugu.

Uostalom bio bih i ja "uspesan" kada bi mi Vlada Srbije obezbedila da jedini mogu da uvozim naftu. Uh, bio bi
litar 500 din. :) I onda bi svi kukali da je skupo i pljuvali bi mene "uspesnog"


Citat:
Hvalite ovaj SBB koji "na kvarno" hoce da otme musterije, tako sto povecava bandwith. Ne ide to tako.


Jesi li primetio da npr. AMD/Intel smanjuje cene procesora i povecava snagu kako bi uzeo trziste i kupce
konkurentima ?

Citat:
Jos hocete da Telekom spusti i cjene, pa od cega ce da prave toliki profit leba vam? No no no.


Pa neka promene delatnost ako im je mali profit.

Citat:
Na ozbiljnim trzistima im to ne bi proslo tek tako


Bi, proslo bi.


Tvoj post nisam shvatio kao ironican, jer znam likove koji imaju ovakvu pricu.
[ Laki_Gen @ 18.09.2008. 10:28 ] @
Hteo sam da dodam //kraj ironije// na kraju posta i u poslednjem trenutku odustanem, mislim shvatice ljudi, kad ono! SMAJLIJI KOMADA 2 U POSTU. Sta jos dodati da ljudi shvate? Ima i drugi post oji objasnjava "prvi". Nemojte vise, please.

DA, PRVI POST JE IRONIJA, za one koji jos nisu shvatili .

Ko moze imati ovakve stavove, osim gen. dir. of big T? Likovi iz Palmoticeve?
[ sstanko78 @ 18.09.2008. 10:35 ] @
Citat:
Ko moze imati ovakve stavove, osim gen. dir. of big T?


Tu i tamo koji zaposleni, i slicno. Ljudi koji ne shvataju da ih nasi lokalni "ljubitelji monopola" deru.
A ima takvih koji misle da je izneti nacin razmisljanja "patriJotski" (znas na sta mislim)
[ fdafsd @ 18.09.2008. 11:50 ] @
Citat:
Zaboravio si samo jednu magicnu rec MONOPOL
Nema monopola. SBB još od početka ove godine koristi sopstveni link do inostranstva, a tu je i Verat sa svojim nezavisnim linkovima...
[ Fac Ut Vivas @ 18.09.2008. 12:59 ] @
Pričati o monopolu i konkurenciji u Srbiji je krajnje glupo.

Pogledajte šta smo dobili sa ulaskom konkurencije na tržište mobilne telefonije. Sva tri operatera samo traže načine da nas pokradu. HTC u Telenoru sa ugovorom na dve godine košta više nego u bilo kojoj radnji u Beogradu. Gde je tu konkurencija.

Sa druge strane SBB mi traži 15.000,00 dinara da mi uvede kablovsku televiziju iako na sajtu piše da je cena 10.000,00 i obrazlažući to činjenicom da moraju neka pojačala da ugrade i ostale gluposti.

Čitao sam na tomshardware-u da su u Americi "procurili" neki mejlovi između Nvidije i Atija gde njihovi "direktori" pričaju o tome kako bi trebali da smire cene na tržištu grafičkih karti kako ne bi uništili jedni druge beskrajnim obaranjem cena.

Možda sam malo paranoičan ali mi se čini da se takve stvari i kod nas događaju. Sastanu se predstavnici konkurentskih kompanija i dogovore oko cena i ponude i onda mi tupimo ovde ko je bolji, ko je pošteniji, a u stvari sve je to ista bagra.
[ dexkg @ 18.09.2008. 13:09 ] @
Citat:
fdafsd: Nema monopola. SBB još od početka ove godine koristi sopstveni link do inostranstva, a tu je i Verat sa svojim nezavisnim linkovima...


Ti si mi sa ranijih postova poznat, kao pozitivac ali za Telekom. Ne ja ih ne mrzim, ali procitaj post od sstanko78, covek je to lepo napisao. Mislim da bi nasa ISP scena bila puno bolja kada bi jos neki ISP imao mogucnost kao Telekom. Jos nesto ovde niko nije rekao da je los Telekom, generalno pogledajte brzine u regionu i njihove cene. Mi smo najsiromasniji a najskuplji.

fdafsd ako si Telekomovac a mislim da si na nekom od postova napisao da jesi, reci to svojim kolegama, jer i medju vama ima puno nezadovoljnih svojom firmom u tom delu. A posto si u materiji umesto navijanja za Telekom, mogao si da napises nesto dali ce biti povecanja.

Pozdrav
[ dexkg @ 18.09.2008. 13:11 ] @
@ Fac Ut Vivas

Morao sam da reagujem. pogodio si sam centar. Bravo.
[ combuster @ 18.09.2008. 13:39 ] @
Ja sam malopre citao neke izvestaje telekomove sa sednica i vidim da nisu ispunili kvotu sto se tice internet korisnika i dogovoreno je da krenu krajnje agresivno sto se adsl-a tice (e sad da li ce agresivno da povecaju brzine ili ce agresivno da idu poshtari od vrata do vrata sa palicom da uteruju dugove videcemo :D) i treba ocekivati da konacno situacija na tom polju zivne. Pokusali su sve sto se tice fiksne telefonije i nista im ne pomaze, a sto se interneta tice samo da se dovedu malo pameti i te gubitke koje imaju sa fixnom telefonijom bi nadomestili. Bice povecanja, samo kad i koliko ja mislim da i oni sami jos uvek ne znaju tacno. A i pravo da vam kazem meni nije frka. 512 download, sa tim mogu da zivim ali ovaj upload od 64k me ubi, tako da dok ne povecaju ul za download uopste ne moraju da se zure, 25kila manje vise isto ti se hvata... Samo opusteno ljudi, to sto se nerviramo ne pomaze...
[ sstanko78 @ 18.09.2008. 13:53 ] @
Nego, jeste li primetili kako se TeleKonj lepo ponasa u CG,
cak i WiMax imaju :)

@Fac Ut Vivas Srbija je jako, jako malo i siromasno trziste.
[ telemajstor @ 18.09.2008. 23:09 ] @
Citat:
Zaboravio si samo jednu magicnu rec MONOPOL
Nema monopola. SBB još od početka ove godine koristi sopstveni link do inostranstva, a tu je i Verat sa svojim nezavisnim linkovima...
--------------------------------------------------------------------------------
Pitaj te, što kažeš da imaju nezavisni link ili barem još nekoliko ovih što nemaju da li bi da prošire svoje postojeće linkove i da dobiju dozvolu za proširenje ili nove kapacitet od strane nadležne institucije pa ćeš saznati strašnu istinu o kvazi stanju (ne)MONOPOLA.
Da li znaš koja je cena čistokrvnog 1Mb/s za ISP-ove u Srbiji kod Telekoma Srbija ?
Da li znaš po kojoj ceni Telekom Srbija preprodaje čistokrvni 1Mb/s Kosovu, Makedoniji, Crnoj Gori, RS-u, Turcima ??
Da li znaš po kojoj ceni ga nabavljaju preko uz sve troškove zakupa ino prenosa ? (Više nije bitno da li to kupuje na trulom zapadu ili odmah tu preko grane)
Ako znaš, trebalo bi da spremiš glogov kolac.
[ IT_DooX @ 18.09.2008. 23:19 ] @
>
Ja znam neku stariju cenu po kojoj je Telekom prodavao srpskim
provajderim 1 Mb/s ne znam za ostale republike,pokrajine i drzave...I
pored svega sto se kaze,za druge linkove i dalje je Telekom zvanicno
monopolista...Veratov link koliko sam uspeo da cujem se koristi za
njihove hosting planove,i oni takodje zakupljuju dosta od Telekoma,SBB
link jos uvek nije aktivan zbog zakonske regulative koju RATEL treba da
odradi...Ali ne znam zasto se sve svodi na monopol,ok svodi se sada,mene
zanima sta mislite kako ce biti kad od 2009. bude ukinut monopol
telekoma... Cene iste brzine u nebesa...Ja sam sada kod SBB-a na
2048/256 za 2090 dinara,i i dalje mi nesto ljudsko u meni kaze da je
skupo...Iako je brzina koja je u flat varijanti dostupna tek koji dan...
[ Dejan2003 @ 19.09.2008. 07:44 ] @
Deca na ovom forumu misle da ljudi iz Telekoma stoje na granici i ne daju ISP da predju granicu,
da se ponovim po stoti put
Vlada chuva monopol
Vladi odgovaraju visoke cene
Vlada uzima pare od Telekoma za penzije, plate, donacije, sponzorstva
Vlada je odgovorna sto nema //// hrabrosti da otpusti par hiljada radnika iz telekoma, koji su pootencijalni biraci
Vlada ova, vlada pre nje, i pre nje

KO zabranjuje YUBC, BEOTEL, SEZAMU, EUNET-u, da uzme nezavisan link
TELEKOM?
Ne nego Vlada, ratel, Min za Telekomunikacije

Kome odgovara (izuzev Telekomu koji mora da prerani 12000 dusa a nesme da im da otkaz i plus da se ucipi da plati poslanike i njihove dnevnice) monopol nad Internetom?

Mante se posla i nelajte na pogresno drvo, mada nekoristeci one male sive mozdane celije najlakse je reci, kako ono ovi ovisnici kazzu...lelekom, telekonj
[ SittingCrow @ 19.09.2008. 09:26 ] @
Citat:
Dejan2003: Deca na ovom forumu misle da ljudi iz Telekoma stoje na granici i ne daju ISP da predju granicu,
da se ponovim po stoti put
Vlada chuva monopol
Vladi odgovaraju visoke cene
Vlada uzima pare od Telekoma za penzije, plate, donacije, sponzorstva
Vlada je odgovorna sto nema //// hrabrosti da otpusti par hiljada radnika iz telekoma, koji su pootencijalni biraci
Vlada ova, vlada pre nje, i pre nje

KO zabranjuje YUBC, BEOTEL, SEZAMU, EUNET-u, da uzme nezavisan link
TELEKOM?
Ne nego Vlada, ratel, Min za Telekomunikacije

Kome odgovara (izuzev Telekomu koji mora da prerani 12000 dusa a nesme da im da otkaz i plus da se ucipi da plati poslanike i njihove dnevnice) monopol nad Internetom?

Mante se posla i nelajte na pogresno drvo, mada nekoristeci one male sive mozdane celije najlakse je reci, kako ono ovi ovisnici kazzu...lelekom, telekonj


AMIN.
[ fdafsd @ 19.09.2008. 11:23 ] @
Citat:
Veratov link koliko sam uspeo da cujem se koristi za
njihove hosting planove
Koristi se i za ADSL korisnike i sve ostalo...

Citat:
i oni takodje zakupljuju dosta od Telekoma
A je l' ih neko tera da zakupljuju od Telekoma?

Citat:
SBB link jos uvek nije aktivan zbog zakonske regulative koju RATEL treba da odradi...
Netačno. SBB-ov nezavisni link je veoma aktivan, što je i utvrđeno milion puta. Više mi je muka da ponavljam.
Bilo bi veoma korisno za ostale provajdere da se sazna na koji način SBB koristi taj link bez (zvanične) dozvole RATEL-a (da li je podmazano gde treba ili se koristi nekakva rupa u zakonu).

Citat:
Ja sam sada kod SBB-a na
2048/256 za 2090 dinara,i i dalje mi nesto ljudsko u meni kaze da je
skupo...
Pa neka smanje cene. Znamo da im Telekom nije prepreka za smanjenje cena, jer SBB je kukao kako zbog Telekoma ne može da poveća brzine, a onda smo videli da su veće brzine ipak moguće. Šta se to desilo?
[ IT_DooX @ 19.09.2008. 12:26 ] @
@fdfsd
Ja na to gledam ovako...SBB u trci za korisnike mora ostati,trenutno i
on zakupljuje od Telekoma link,2008. je pri kraju,neka posluje sa
gubicima par meseci (pruzaju ostale usluge pa se nece mnogo osetiti na
budzetu) ali onda kada njihov link bude dozvoljen mogu dati korisnicima
vece brzine nize cene,tj da oni budu ti koji formiraju cene... Iz tog
razloga su vece brzine moguce,jer trka mora opstati.
[ badYU17 @ 19.09.2008. 12:29 ] @
Citat:
fdafsdNetačno. SBB-ov nezavisni link je veoma aktivan, što je i utvrđeno milion puta. Više mi je muka da ponavljam.
Bilo bi veoma korisno za ostale provajdere da se sazna na koji način SBB koristi taj link bez (zvanične) dozvole RATEL-a (da li je podmazano gde treba ili se koristi nekakva rupa u zakonu).


Ako je tako a ti lepo trk do RATEL-a u njihove kancelarije i prijavi ih, mozes usput i do ministarstva za telekomunikacije, mup-a, vojne bezbednosne, bia-e a sto ne bi i do b92 pa da onda lepo svi ospu paljbu po njima i usput kad se vec time bave da ih optuze za terorizam kad su se vec drznuli da dupliraju brzinu mimo telekoma.

Mislim stvarno fdafsd, tvoja mrznja prema sbb-u me svakim tvojim postom na es-u sve vise uveseljava. Rekla ti mozda baba Vanga da je taj link VEOMA aktivan? Nemoj da si smesan, citao sam i ja temu o tome pa ste utvrdili sta? To sto mislis da ste utvrdili nema mnogo veze sa stvarnim zivotom. Muka ti je da nama nevernicima ponavljas? Pa sta si ti ovde, sveti Petar???


Citat:
Pa neka smanje cene. Znamo da im Telekom nije prepreka za smanjenje cena, jer SBB je kukao kako zbog Telekoma ne može da poveća brzine, a onda smo videli da su veće brzine ipak moguće. Šta se to desilo?


A zar telekom nije prosle godine duplirao svima adsl brzine pa je i sbb tako uradio? I ove godine treba da povecaju samo sto je SBB ovoga puta njih preduhitrio? To ti ne govori mozda da je telekom za istu cenu koju isp-ovi placaju neki protok mozda i taj protok duplirao pa zbog toga i SBB sad moze da poveca brzine? A kad uskoro telekom i svi ostali adsl provajderi budu takodje imali 1,2,3 mbit-a pakete? Sta ces onda da pricas, da neces mozda da tvrdis kako telekom i danas naplacuje 1mbit interneta isto kao i 2005 kad su poceli sa adsl-om. Poeta je da taj telekomov cenovnik ako ste internet provajder ne mozete naci javno na njihovom sajtu vec to oni izmedju sebe dogovaraju.
[ beep @ 19.09.2008. 12:52 ] @
Manite se ljudi toga kako oni zaradjuju pare , nego kako radi SBB nakon dupliraja brzine , dali su resili probleme koje su imali u pocetku(nakon dupliranja). Ozbiljno razmisljam da predjem kod njih pa me interesuje.
[ IT_DooX @ 19.09.2008. 13:17 ] @
Bila je neka zalba iz Vrbasa ali iskreno da ti kazem ne znam sa cime je
uzrokovan problem koji je korisnik imao,a zalio se na brzinu protoka...
S obzirom da je jedini koji je tu zalbu uputio za Novi
Sad,pretpostavljam da je neki pojedinacan problem sa signalom bio u
pitanju. Raspitaj se malo kod ljudi koje znas a koriste SBB kako im radi
pa donesi odluku
[ calexx @ 19.09.2008. 20:20 ] @
Ja sam se već javljao, meni radi dobro. Šta te košta da probaš, uvođenje je valjda i dalje za dž pa ako ne odgovara, ti posle odustaneš.
[ Fac Ut Vivas @ 20.09.2008. 01:14 ] @
Priključak na net jeste DŽ ali ne i na kablovsku mrežu. Meni traže 15.000 dinara.
[ fdafsd @ 20.09.2008. 12:44 ] @
Citat:
Rekla ti mozda baba Vanga da je taj link VEOMA aktivan? Nemoj da si smesan, citao sam i ja temu o tome pa ste utvrdili sta? To sto mislis da ste utvrdili nema mnogo veze sa stvarnim zivotom.
Jeste, nema mnogo veze sa životom. Nikakvog tu ozbiljnog saobraćaja nema. To su se samo neki ICMP paketići malko zbunili pa zaobišli Telekom. Možda ih baba Vanga svojim natprirodnim moćima šalje na nezavisni link?

Citat:
To ti ne govori mozda da je telekom za istu cenu koju isp-ovi placaju neki protok mozda i taj protok duplirao pa zbog toga i SBB sad moze da poveca brzine?
Nisam primetio da su i ostali kablovski i drugi provajderi povećali brzine i/ili snizili cene.
[ N175 @ 20.09.2008. 13:11 ] @
SBB ne koristi njihov link za download evo i dokaza:

Code:
Tracing route to www.elitesecurity.org [217.26.67.165]
over a maximum of 30 hops:

  1     9 ms    11 ms     7 ms  10.121.0.1
  2    22 ms    31 ms    15 ms  ns-pa-m-1-gi1-25.sbb.rs [89.216.6.89]
  3    11 ms     8 ms    22 ms  ns-he-m-1-gi1-0-5.sbb.rs [89.216.6.209]
  4    29 ms    10 ms    29 ms  zr-kl-m-1-pc2.sbb.rs [89.216.6.153]
  5    12 ms    21 ms    19 ms  bg-du-m-1-pc1.sbb.rs [89.216.6.149]
  6    19 ms    25 ms    11 ms  bg-du-r-1-gi1-0-0.sbb.rs [89.216.5.242]
  7    22 ms    29 ms    11 ms  peer-AS8400.telekom.rs [212.200.238.65] <<<<<<<<<<<<<<<
  8    10 ms    27 ms    15 ms  212.200.17.8
  9    18 ms    35 ms    12 ms  212.200.17.3
 10    10 ms    37 ms    10 ms  212.200.17.63
 11    18 ms    11 ms    47 ms  195.178.34.126
 12    18 ms    35 ms    11 ms  c3550-l3.vline.verat.net [62.108.96.69]
 13    25 ms    20 ms    13 ms  elitesecurity.org [217.26.67.165]

Trace complete.
[ fdafsd @ 20.09.2008. 13:18 ] @
 1  pophannover.helios.de (193.141.98.1)  2 ms  2 ms  2 ms
2 popcore2.pop-hannover.net (62.48.66.117) 1 ms 1 ms 1 ms
3 popcore.pop-hannover.net (62.48.66.53) 2 ms 1 ms 2 ms
4 popcore-e.pop-hannover.net (62.48.66.134) 2 ms 1 ms 1 ms
5 globalcore.pop-hannover.net (62.48.66.106) 2 ms 2 ms 2 ms
6 dcxcore.pop-hannover.net (62.48.66.58) 8 ms 8 ms 8 ms
7 decix.mpd01.fra03.atlas.cogentco.com (80.81.192.63) 8 ms 8 ms 8 ms
8 te4-8.3491.mpd02.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.2.46) 8 ms te1-8.ccr01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.1.54) 8 ms te4-8.3491.mpd02.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.2.46) 8 ms
9 gi2-0-0.core01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.1.29) 8 ms 8 ms gi13-0-0.core01.fra03.atlas.cogentco.com (130.117.0.245) 8 ms
10 po9-0.core01.fra06.atlas.cogentco.com (130.117.2.118) 9 ms 9 ms 9 ms
11 149.6.140.142 (149.6.140.142) 34 ms 34 ms 34 ms
12 bg-du-m-1-gi9-3.sbb.rs (89.216.5.253) 32 ms 32 ms 35 ms
13 ns-pa-m-1-gi1-25.sbb.rs (89.216.6.210) 38 ms * 38 ms
[ Ricochet @ 20.09.2008. 13:56 ] @
Evo ga jos jedan

Code:
TraceRoute to 89.216.239.96 [cable-89-216-239-96.dynamic.sbb.rs]
Hop    (ms)    (ms)    (ms)        IP Address    Host name
1    14    8    14        72.249.0.65    -
2    11    10    9        207.88.185.37    207.88.185.37.ptr.us.xo.net
3    32    11    10        65.106.4.233    65.106.4.233.ptr.us.xo.net
4    24    17    11        206.111.5.58    206.111.5.58.ptr.us.xo.net
5    22    12    13        154.54.6.57    te3-2.mpd01.dfw01.atlas.cogentco.com
6    29    23    22        154.54.5.126    te8-2.mpd01.mci01.atlas.cogentco.com
7    35    41    40        154.54.7.137    te2-3.mpd01.ord01.atlas.cogentco.com
8    71    58    75        154.54.2.162    te3-1.mpd01.yyz02.atlas.cogentco.com
9    86    91    89        154.54.25.26    te2-3.mpd01.ymq02.atlas.cogentco.com
10    161    157    150        154.54.0.73    te2-2.ccr02.ams03.atlas.cogentco.com
11    162    158    160        130.117.0.146    te1-7.ccr01.fra03.atlas.cogentco.com
12    161    164    165        130.117.2.226    gi3-0-0.core01.fra03.atlas.cogentco.com
13    175    169    165        130.117.2.114    po6-0.core01.fra06.atlas.cogentco.com
14    182    181    188        149.6.140.142    -
15    182    181    204        89.216.5.253    bg-du-m-1-gi9-3.sbb.rs
16    196    198    193        89.216.239.96    cable-89-216-239-96.dynamic.sbb.rs
[ N175 @ 20.09.2008. 19:16 ] @
Samo potvrdjujete ono sto sam rekao, a to je da SBB ne koristi svoj link za download vec telekomov, vi ste radili trace spolja do sebe sto znaci ne koriste telekomov link za upload.
[ optix @ 20.09.2008. 19:26 ] @
Upravo je obrnuto, paketi dolaze sa cogent linka (ka odredjenim bloku adresa unutar sbb opsega) - to sto ti nazivas download, a vracaju se preko telekoma... Bitno je naravno i koja je upstream mreza u pitanju, jer se ruta preko cogent-a ne oglasava svima... itd.

Budi malo manje nadmen, kad vec ne poznajes materiju o kojoj govoris.
[ Ex* @ 23.09.2008. 06:59 ] @
Evo da vam skratim muke oko pitanja kako radi SBB

Ovo je slika od pre par minuta ( skinuta epizoda serije Prison Break sa TorrentLeech-a )




ps. Koristim 2048/256 ( 2090 din ) i radi onako kako bi trebalo , mada da se razumemo SBB je daleko od idealnog
[ Rins @ 23.09.2008. 10:52 ] @
Ono sto je zbilja ohrabrujuce to je da u najnovijem intervjuju Dragan Sholak istice da ce pravo pojeftinjenje interneta doci tek sa usvajanjem pravilnika o medjunarodnom povezivanju- http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=23&nav_id=320074 . Ovo jednostavno znaci da price o "podmazivanju" ljudi u RATEL-u ne piju vodu jer nemaju smisla u kontekstu ove izjave. Moram da priznam da me je iznenadio ovaj intervju jer sam ocekivao da nam ovo povecanje prodaju kao posledicu usvajanja pravilnika a ocito je da je ipak u pitanju samo sirova borba za korisnike u svetlu najavljenog povecanja ADSL-a.
[ calexx @ 23.09.2008. 12:35 ] @
Pravilnik se pominje već godinu dana pa bi bilo bzvz da sada unapred povećaju brzinu očekujući da će to da se pokrije nekim budućim linkom. Pre godinu dana se pričalo skoro isto o Ratelu i očekivalo se da koliko sutra dozvole uvoz i od toga nije bilo ništa. A ja ni sada ne verujem u priču, to bi prilično pogodilo Telekom pa bi mu i cena pala a to nije dobro pred neku predviđenu prodaju. Tipujem da pravilnik neće da se pojavi sve dok Telekom ne bude našao kupca. :(
[ mare205 @ 26.09.2008. 16:50 ] @
E pa Ilke no1,ja sam od proleca korisnik ADSL-a,a zivim u malom gradu.Svi koji su uzeli ADSL u mom gradu bi voleli povecanje brzine.Moj deda nije uzeo ADSl,on nezna sta je to,a svi koji su uzeli su kompjuterski obrazovani,a ima nas mnogo ovde.Cak i najgori seljak,koji nema veze sa intrnetom ce da predje na SSB,zato sto i on voli da skine neki novi film za 2sata umesto za 4 sata ,pa nismo mi provincijalci bas toliko glupi.Mojne da si toliko preotentan!
[ fdafsd @ 27.09.2008. 15:45 ] @
Citat:
Ovo jednostavno znaci da price o "podmazivanju" ljudi u RATEL-u ne piju vodu jer nemaju smisla u kontekstu ove izjave.
Pa ne očekuješ valjda da će to javno da priznaju? Svašta...

Citat:
Moram da priznam da me je iznenadio ovaj intervju jer sam ocekivao da nam ovo povecanje prodaju kao posledicu usvajanja pravilnika a ocito je da je ipak u pitanju samo sirova borba za korisnike u svetlu najavljenog povecanja ADSL-a.
To onda znači da su priče SBB-a o nemogućnosti povećanja brzina zbog Telekoma samo najobičnija laž u svrhu bacanja prašine u oči njihovim korisnicima.

Citat:
A ja ni sada ne verujem u priču, to bi prilično pogodilo Telekom pa bi mu i cena pala a to nije dobro pred neku predviđenu prodaju.
Zašto se u Srbiji često govori o prodaji Telekoma? Ko je uopšte rekao da će Telekom promeniti vlasnika?
[ djricky @ 27.09.2008. 16:02 ] @
Citat:
"Admit nothing, deny everything, launch counterattack." - Roger Stone
[ Rins @ 27.09.2008. 18:32 ] @
@fdafsd- tipican lik koji u svemu vidi teoriju zavere
Obrni okreni SBB je i pre povecanja bio bolji od Telekoma a o ovoj situaciji sad necu ni da pricam. Sta radi taj usr.. Telekom koji ima svoj link i koji sam moze da odredi cenu svoje usluge- nista. Najavljuje neko bedno povecanje koje nikako da stigne..
[ Slobodan Milivojevic @ 27.09.2008. 18:54 ] @
Sto se vi ljudi cudite, pa ako telekom primeti da mu se osipaju korisnici ADSL-a i masovno prelaze na SBB, oni ce da povecaju protok. Inace sto nam ne bi uzeli jos koju paru vishe? Sto svi moraju da imaju iste cene?
[ djricky @ 28.09.2008. 00:27 ] @
Citat:
Rins: @fdafsd- tipican lik koji u svemu vidi teoriju zavere

ti sto si neinformisan, to je tvoj problem... fdafsd govori samo surovu istinu....
[ ademare @ 28.09.2008. 16:39 ] @
Ma kakva surova istina. Covek ima 152 poruke i sve do jedne su odbrana Telekoma i to na krajnje odvratan i cinican nacin. To sto ga ti licno volis je druga stvar.
[ sstanko78 @ 28.09.2008. 18:42 ] @
@fdafsd, da stvarno, sada sam mu pogledao profil, vecina postova su mu
hvalospevi Monopol,.. uh, TeleKonju,... uh Telekomu.
[ fdafsd @ 28.09.2008. 19:18 ] @
Citat:
Rins: @fdafsd- tipican lik koji u svemu vidi teoriju zavere
Citat:
ademare: Covek ima
Citat:
sstanko78: @fdafsd, da stvarno, sada sam mu pogledao profil
Imate li vi šta konkretno reći na temu SBB-ovog nelegalnog korišćenja nezavisnog linka ili vam je ad hominem argument najbolje što umete?







[Ovu poruku je menjao fdafsd dana 28.09.2008. u 20:28 GMT+1]
[ djricky @ 28.09.2008. 20:05 ] @
Citat:
ademare: To sto ga ti licno volis je druga stvar.

jesus h. christ! ja da volim nekoga ko brani telekom???

ne interesuje me ko je i sta je, samo znam da govori istinu sto se tice SBB-a... i to moze svako ko ima malo vise znanja o mrezama i internetu da proveri i da se sam uveri da je tacno... kao sto rekoh, cinjenica da ste neinformisani je "your problem and your loss"... i vratimo se na temu, please...
[ Rins @ 28.09.2008. 21:47 ] @
Pa jedan od vlasnika SBB-a je EBRD, to su oni koji daju gomile kredite za infrastrukturu po celoj Srbiji tako da je stvar tu prilicno jasna. Moze se i dalje ici u analize koja stranka drzi koje ministarstvo, G17- MTID, DS drzi Telekom ( Hiber, Radujko). Mozda i na toj relaciji postoje neki sukobi. U svakom slucaju meni kao korisniku SBB-a je drago sto sam dobio ovo povecanje i sto cu dobiti najmanje jos jedno u najskorijoj buducnosti kad se usvoji pravilnik.
Neka SBB koristi taj link makar i nelegalno svima ce biti bolje a uskoro ce se i to legalizovati.
[ sstanko78 @ 29.09.2008. 10:22 ] @
Citat:

Imate li vi šta konkretno reći na temu SBB-ovog nelegalnog korišćenja nezavisnog linka ili vam je ad hominem argument najbolje što umete?


Da,voleo bih da meni drzava dodeli dozvolu da jedini uvozim naftu u srbiju, zakonski naravno (po mogucstvu da me stavi u neki zakon koji ce me stititi) .

Zar mislis stvarno da nekoga od korisnika Telekoma/SBB-a ili cega vec uopste interesuje kako posluju ti provajderi ili
mozda samo odnos cena/kvalitet/mogucnosti ?

To kako i zasto je taj link ka inostranstvu nelegalan, u tu raspravu bolje da ne ulazimo, jer cemo brzo doci do teme
kao sto je:

broj zema, surnjaja i rodja zaposlenih u Telekomu pri direkciji za hvatanje zjala.

[Ovu poruku je menjao sstanko78 dana 29.09.2008. u 11:47 GMT+1]
[ Dejan2003 @ 29.09.2008. 20:10 ] @
Citat:
sstanko78: Da,voleo bih da meni drzava dodeli dozvolu da jedini uvozim naftu u srbiju, zakonski naravno (po mogucstvu da me stavi u neki zakon koji ce me stititi) .


Bravo jupi za stanko78, dao si sam odgovor, ali ti cak ni ono sto napises tvojom tastaturom ne razumes, ustvari neces da razumes, skapirao si ali bi i dalje da lechis frustracije, zbog cega ES u zadnje vreme vise lici na sindikalni sastanak I Petoletke, nego da se kaze nesto pametno (telekonj, lelekom) itd

evo ostalo ti je jos samo da posetis ove stranice i preporuchujem ti da ostavis TRAG da si pokusao nesto da popravis i promenis nesto u svojoj drzavi

http://www.mtid.sr.gov.yu/code/navigate.php?Id=5

http://www.ratel.rs/index.php?...mp;get_treerot=58&lang=srp

nadam se da cu od tebe sledeci put procitati nesto pametno

Jedva ceka da se TELEKOM proda svabama, pa i da puste SBB na fixnu (prezivecu), pa da vidim koje su tvoje sledece frustracije

Hvala
[ sstanko78 @ 30.09.2008. 09:01 ] @
U teoriji ( za praxu cemo da vidimo) SBB pusta fixnu i HDTV (D3 pakti) od nove godine,

Zar Telekom ne ide na berzu tokom druge polovine 2009 ?

Kakave je to frustracije imam ? Ako vrh drzave deli monopole na ovo ili ono, zasto ne
bi meni dao jedan ? Recimo nafta, mada moze npr. i samo samponi za kosu. :)

A ono za zeme, surnjaje i rodje, pa to je u svakoj opstini/drzavnoj firmi/javnom preduzecu tako
("Brena za cetiri osobe, preduzetje ce plati").

A sto se "nelegalnih linkova tice", pa negde do 2003-2004 menadzment Telekoma uopste nije
ni znao sta je internet ni cemu to sluzi. "Zakon ?!? Gde to ima u Srbiju ?" :))))


[Ovu poruku je menjao sstanko78 dana 30.09.2008. u 10:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao sstanko78 dana 30.09.2008. u 10:20 GMT+1]
[ draganmi @ 01.10.2008. 19:36 ] @
Evo kako mojih 5MB/s izgleda večeras kod SBB:



Komedija, odnosno 1/5 deklarisane brzine.
[ calexx @ 01.10.2008. 21:14 ] @
Kolika je brzina kad vučeš nešto sa dobrog izvora? Speed Test nema veze, meni je skoro pokazivao prvo 2,5 a onda 3,5Mbps što naravno nisam imao a neki normalan DL je išao brzinom realnom za 2Mbps.
Odakle ti 5MB/s? ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 01.10.2008. 21:21 ] @
Mozda covek ima onaj turbo prepaid?
[ calexx @ 01.10.2008. 22:03 ] @
Ili to ili mu je caps lock zaribao. ;)
[ sstanko78 @ 01.10.2008. 22:04 ] @
5 Mb/s = 640 KB/s ?
[ bobanex @ 01.10.2008. 23:54 ] @
[ draganmi @ 02.10.2008. 07:03 ] @
Citat:
sstanko78: 5 Mb/s = 640 KB/s ?


Tako je, podeliš brzinu sa 8 pa dobiješ protok.

Prepaid, nego šta!

I meni je išlo u početku (pre dve nedelje) oko 4MB/s :

http://www.elitesecurity.org/p2053035

Ping je bio 13-25, a sada je u proseku oko 40-50. Tu nema prevare i nije važno šta radiš.

Merio sam i preko njihovog merača sa SBB sajta i isto je...

Što meriš kasnije noću, sve je sporije.

Inače, sada im je turbo prepaid paket zvanično "10MB/s"!

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 02.10.2008. u 08:23 GMT+1]
[ draganmi @ 02.10.2008. 07:11 ] @
Citat:


Verovatno si radio malo u Fotošopu...? :-)
[ calexx @ 02.10.2008. 10:26 ] @
Pa to je otprilike i tvoja brzina, 5MB/s = 40Mb/s?
[ bobanex @ 02.10.2008. 12:16 ] @
Citat:
draganmi: Verovatno si radio malo u Fotošopu...? :-)


Pogledaj lokaciju slike pa ce ti biti jasnije da nisam :)
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:13 ] @
Citat:
bobanex: Pogledaj lokaciju slike pa ce ti biti jasnije da nisam :)


OK, speedtest.net očito nije bezgrešan. Ali je ovo prvi put da vidim nešto takvo.
Ja merim uporedo i sa brzinomerom sa SBB sajta *(kada sam na SBB) i rezultati su uvek podudarni...
Valjda je tebi dodao jednu nulu...


Evo, sada sam opet izmerio brzinu na poslu.
Beotel, wireless 4MB/s. Merio sam desetak dana uzastopno, i uvek je ovako:



Kod Beotela uek dobiješ tačno ono što piše u specifikaciji i što si platio. Tako je to već skoro 4 godine...
Dakle, stvar je samo do provajdera.
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:19 ] @
@ calexx Deliš sa 8, a ne množiš... :-)
[ optix @ 03.10.2008. 07:27 ] @
Ne vidim kakvu svrhu ima poredjenje sa biznis uslugom Beotel-a i odgovarajucim SLA-om.
I kod SBB-a mozes dobiti isto (i brze) za odgovarajucu $votu.
Dakle, stvar je samo do ugovora i novca.
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:35 ] @
Svrha je u ukazivanju na nepoštovanje ugovora, odnosno na davanje (znatno) slabije usluge od one koja je specifikovana (i plaćena).
Kod tržišne inspekcije to se zove zakidanje na kvalitetu i kažnjava se.
Da li je usluga business ili ne ne pravi nikakvu razliku.
Moraš da dobiješ ono što si platio.

SBB ne može (ni približno) da garantuje kvalitet usluge koju nudi, što predstavlja nesavesno poslovanje i bad advertising.
[ optix @ 03.10.2008. 07:38 ] @
Citiraj mi deo ugovora koji kaze da imas garantovanih 5Mb/s. Ili garantovanu bilo koju brzinu.
Ono sto nije definisano ugovorom (SLA - dakle garancija brzine odredjeni deo vremena) nije podlozno sankcionisanju.

Jeste, samo sto 4mb/s kod beotel-a placate tek nesto ispod 100k mesecno... kao sto rekoh isto to postoji i kod sbb-a :)

Citat:

SBB ne može (ni približno) da garantuje kvalitet usluge koju nudi, što predstavlja nesavesno poslovanje i bad advertising.

Imas li iskustva sa njihovom biznis uslugom?
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:42 ] @
http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=359
[ optix @ 03.10.2008. 07:44 ] @
Mhm, gde se tu nalazi rec 'garantovano' ?
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:45 ] @
Citat:
optix: Mhm, gde se tu nalazi rec 'garantovano' ? :)


Kao i kod svih prevaranata, nigde.
Pominjanje 5MB/s je čista prevara, jer daju 20% od toga 80% vremena.
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:49 ] @
Ako ne mogu da ih tužim sudu, mogu sudu časti.
A to je i ovaj forum.
Ako su biznismeni njima zadovoljni, normalni ljudi nisu.
A oni se najviše bogate na normalnim ljudima...
I ovo nije valjda forum biznismena?
[ optix @ 03.10.2008. 07:49 ] @
Mislim da red velicine cene usluga govore dovoljno.

Par hiljada za home uslugu, u odnosu na 100k za biznis uslugu, pa i da radi 20:80... nije tako los dil :)


p.s.

Uostalom speedtest je vrlo los pokazatelj brzine, povuci nekoliko fajlova odjednom (nekoliko simultanih konekcija, u odnosu na jednu) sa proverenih lokacija, siguran sam da ces imati bolje rezultate.
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:54 ] @
Citat:
optix: Mislim da red velicine cene usluga govore dovoljno.

Par hiljada za home uslugu, u odnosu na 100k za biznis uslugu, pa i da radi 20:80... nije tako los dil :)


p.s.

Uostalom speedtest je vrlo los pokazatelj brzine, povuci nekoliko fajlova odjednom (nekoliko simultanih konekcija, u odnosu na jednu) sa proverenih lokacija, siguran sam da ces imati bolje rezultate.


Oni su odredili cenu, i za nju sami nešto ponudili. A to što su ponudili je laž i prevara jer u stvarnosti ne postoji.
A cene su logično niže jer je broj individualnih korisnika veći za koji red veličine od business korisnika ...
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:56 ] @
Oni su neka vrsta negativnog Robina Huda, otimaju siromašnima da bi dali bogatima...
[ draganmi @ 03.10.2008. 07:59 ] @
Citat:
optix
Uostalom speedtest je vrlo los pokazatelj brzine, povuci nekoliko fajlova odjednom (nekoliko simultanih konekcija, u odnosu na jednu) sa proverenih lokacija, siguran sam da ces imati bolje rezultate.


Naročito 5 x brže. Da ti ne radiš možda za SBB?
Osim toga imam softverski merač protoka. On ne laže, jer od toga nema nikakve koristi.
[ optix @ 03.10.2008. 08:05 ] @
Eto, poslusaj me, kad ti speedtest kaze ispod 1M, ti povuci 5 fajlova sa Microsofta, Rapidshare-a...pa uporedi...

Citat:
Da ti ne radiš možda za SBB?


Po potrebi Ne vidim kako te to sprecava da pravis ispravna poredjenja
[ draganmi @ 03.10.2008. 08:08 ] @
Citat:
optix

Po potrebi ;) Ne vidim kako te to sprecava da pravis ispravna poredjenja :)


Mislim da bi trebalo da te prime za stalno.
Oni sa speeddtest.neta su budale. A zašto onda imate vaš merač koji pokazuje isto?
Hoćeš da kažeš da sam ja budala koja veruje vašem meraču?
(Bio sam dovoljna da poverujem vašem bad advertisingu, pa što da ne?)
[ optix @ 03.10.2008. 08:20 ] @
OK, da rezimiram, umesto sto mlatimo prazu slamu.

Moj komentar je na tvoje poredjenje usluge koja kosta reda 100k i ima rec garantovana brzina u svom ugovoru u odnosu na uslugu koja to nema. Argument da li ja radim za sbb svakako potire notornu cinjenicu da je i osmogodisnjaku jasno da tu nisu dve iste stvari u pitanju, te da se ne mogu porediti. Imas li iskustva sa slicnom uslugom kod sbb-a, nemas. Tacka.

Speedtest nisu budale, ali je merodavniji test koji sam ti rekao da uradis. Mogu i u tehnicke detalje zasto je to tako, ali sumnjam da ima svrhe.
[ draganmi @ 03.10.2008. 08:34 ] @
Citat:
optix: OK, da rezimiram, umesto sto mlatimo prazu slamu.

Moj komentar je na tvoje poredjenje usluge koja kosta reda 100k i ima rec garantovana brzina u svom ugovoru u odnosu na uslugu koja to nema. Argument da li ja radim za sbb svakako potire notornu cinjenicu da je i osmogodisnjaku jasno da tu nisu dve iste stvari u pitanju, te da se ne mogu porediti. Imas li iskustva sa slicnom uslugom kod sbb-a, nemas. Tacka.

Speedtest nisu budale, ali je merodavniji test koji sam ti rekao da uradis. Mogu i u tehnicke detalje zasto je to tako, ali sumnjam da ima svrhe.


Ja sumnjam da ima svrhe voditi pošten razgovor o SBB-u sa nekim njegovim plaćenikom.
Naravno da imam premium account kod Rapidshare-a i da koristim DAP download accelerator, sa 10 paralelnih konekcija. Imam instaliran DU meter za merenje protoka.
Zanimljivo je da kod Beotela speedtest radi savršeno (merač protoka daje oko 480-500 kB/s u proseku, peakovi do 590 kB/s), a onda se naglo "pokvari" kada merim brzinu kod SBB.
A o SBB meraču mudro ćutiš...
Lepo si mi rekao da sam suviše glup za tebe. Imam bar toliko pameti da to shvatim. Jasno mi je i da sve vaše korisnke tretirate kao takve.
[ draganmi @ 03.10.2008. 08:47 ] @
Citat:
optix: OK, da rezimiram, umesto sto mlatimo prazu slamu.


I ja bih da rezimiram, jer je SBB uzurpirao sebi pravo da rezimira umesto nas, za šta si verovatno i plaćen.


REZIME
SBB vara kupce, ali mu to nije dovoljno već ih i pravi ludim, a ako treba i vređa.

Sve ostalo je prazna slama.

P.S. Ovom prilikom si loše odradio posao, mogli bi stvarno da ti odbiju od plate...
[ optix @ 03.10.2008. 09:00 ] @
Neverovatno zaista, svako ko se malo usprodstavi nepostojanju elementarne logike u razmisljanju i rezonovanju odmah bude etiketiran kao 'placenik', 'ugnjetavac', 'negativni robin hood'...

Molim te, ako se osecas prevarenim, nemoj davati novac SBB-u. Predji na Beotel i svi srecni i zadovoljni...
[ component @ 03.10.2008. 09:45 ] @
Citat:
optix
Molim te, ako se osecas prevarenim, nemoj davati novac SBB-u. Predji na Beotel i svi srecni i zadovoljni...


Istina. Evo ja ne radim za SBB i nisam nešto extra zadovoljan njihovom uslugom, ali su trenutno nešto najbolje što ima u ponudi. Do prošlog meseca sam plaćao Telekomu 512/64, od ovog za malo nižu cenu dobijam od SBB-a duplo više ( 1024/128 ). Ne radi uvek savršeno, ali nikada nije bilo toliko loše da bi se vratio na Telekom (možda kada promene cenovnik - drastično).

Da rezimiramo još jednom
Ako misliš da od SBB-a dobijaš lošu uslugu, a od drugog provajdera bolju: promeni provajdera.
[ calexx @ 03.10.2008. 09:47 ] @
Citat:
draganmi: @ calexx Deliš sa 8, a ne množiš... :-)
Pazi, ne deliš ili množiš kako ti trenutno odgovara nego kako je ispravno. Brzina koju imaš se meri u Kbps ili Mbps a brzina downloada u KBps ili MBps. Ti si napisao da imaš 5MBps (megabajta po sekundi) što znači da je kod tvog provajdera 8x5=40Mbps. Ili ti je caps lock malo pomešao pojmove? ;)
[ draganmi @ 03.10.2008. 09:54 ] @
Citat:
calexx: Pazi, ne deliš ili množiš kako ti trenutno odgovara nego kako je ispravno. Brzina koju imaš se meri u Kbps ili Mbps a brzina downloada u KBps ili MBps. Ti si napisao da imaš 5MBps (megabajta po sekundi) što znači da je kod tvog provajdera 8x5=40Mbps. Ili ti je caps lock malo pomešao pojmove? ;)

Ni jedno ni drugo. Malo ko se zamara da poštuje razliku B i b, svi znaju o čemu se radi. Kada kažeš "brzina" podrazumeva se da su bitovi/s, a kada je "protok" bajtovi/s ... :-)

Brzina se jednostavno po konvenciji ne meri u bajtovima, i to je to (za one koji znaju).
[ draganmi @ 03.10.2008. 10:03 ] @
Citat:
component
Ako misliš da od SBB-a dobijaš lošu uslugu, a od drugog provajdera bolju: promeni provajdera.


To je čuveni eristički argument ad hominem "a što ti ne uradiš ovo ili ono" i u logici je notoran kao sofistički.

Pitanje je koliko je određeni provajder objektivno častan i kakav kvalitet usluga stvarno pruža svojm klijentima. Ja ću svoje probleme da rešavam svakako sam za sebe, ali je ovo forum, gde se pre svega govori o stvarima koje su zajedničke za sve.
[ optix @ 03.10.2008. 10:12 ] @
Par zanimljivih citata sa jedne druge teme:

Citat:
draganmi: (20% brzine mi je dovoljno u 80% slučajeva - Parettov zakon)

Citat:
draganmi: Po meni tehnomanija je bolest našeg doba, od koje se treba lečiti, a ne tonuti u nju sve dublje utrkivanjem u merenju brzine.

Ne vidim gde je problem onda, sbb usluga ti radi tacno koliko ti treba


Inace, ad hominem napad je, i kada koristis 'argument' da je neko SBB placenik, u nedostatku bilo kakvih drugih valjanih i, pre svega, relevantnih.
[ calexx @ 03.10.2008. 10:12 ] @
Citat:
draganmi: Ja sumnjam da ima svrhe voditi pošten razgovor o SBB-u sa nekim njegovim plaćenikom.
Zanimljivo je da kod Beotela speedtest radi savršeno (merač protoka daje oko 480-500 kB/s u proseku, peakovi do 590 kB/s), a onda se naglo "pokvari" kada merim brzinu kod SBB.
Ovde je reč o dva potpuno pogrešna pristupa.

Kao prvo, Speedtest nema veze sa životom. Po stoti put ponavljam da sam pre nekoliko nedelja merio 4-5 puta uzastopno i pokazivao mi je od 500k do 3,5Mbps a ja naravno imao 2Mbps. Što sam lako izmerio tako što sam povukao nešto sa Microsoft sajta i išlo je otprilike 230-240KBps.

Drugo, moraš da se malo informišeš o brzinama o kojima pričate, svejedno da li je reč o SBB-u, ADSL-u ili nekom posebnom paketu. Kod SBB-a i ADSL-a su u pitanju maksimalno moguće brzine za taj paket što naravno znači da tvojih 5Mbps znači 0-5Mbps. Isto kao što kod ADSL-a 512Kbps znači 0-512 (tj odbiješ još i overhead) ili što kod mene trenutni 1Mbps znači 0-1024. Ako je brzina koju dobijaš od provajdera češće bliža nuli, onda razmišljaš o lošem provajderu i promeni. Da ponovim, Speedtest nije mera i ne računam ga. Kod mene je brzina uglavnom oko maksimuma i zbog toga mislim da dobijam i više nego što sam platio, odnosi se i na SBB i na ADSL.

Ako te zanima garantovana brzina, možeš da potražiš i tako nešto, verovatno postoji mogućnost da ti SBB, Telekom ili neko treći ponudi tako nešto ali očekuj malo drugačiju cenu od ove. A ona je reda 200 evra i više za 1024Kbps.
[ draganmi @ 03.10.2008. 10:20 ] @
Da je problem zajednički dokazuje najbolje sam forum SBB-a.

http://forum.sbb.rs/viewtopic....p;sk=t&sd=a&start=1900

Pročitajte samo, na sve primedbe se daje štur tipski odgovor.
I nakon lavine prijavljenih problema, sve se i dalje tretira kao izolovan pojedinačni slučaj.
Moralna beda.
[ calexx @ 03.10.2008. 10:22 ] @
Znam ja šta si ti mislio ali je meni glupo da recimo kažem da sam težak 110 metara, svejedno što će svako ko zna da protumači da sam težak 110 kilograma. E sad, onaj ko zna će da kaže u ispravnim jedinicama mere.
Nego, nisam primetio da si napisao koliko plaćate onih 4Mbps kod Beotela.
[ calexx @ 03.10.2008. 10:28 ] @
Pazi, forum SBB-a je nešto najsmešnije što sam čitao poslednjih godina. Tamo sam otišao da se raspitam kako da rešim problem sa USR ruterom koji nije hteo da radi kako valja pa sam nekoliko meseci pratio taj forum. Više gluposti na jednom mestu nisam odavno video. Otprilike, njih 10-20 piše 95% poruka a od toga njih 9-18 nema veze o tome što piše. Zapamtio sam temu u kojoj je neko tako napljuvao SBB što mu nedelju dana ne radi internet, pa se svađeo sa podrškom, pljuvao gde je stigao ... i onda na kraju napisao da je slučajno primetio da mu se antenski kabl otkačio od modema (ili tako nešto, princip je isti, sve su ostalo nijanse). Da ne pominjem one koji napucaju i torente i emulca i lokalni dc++ a onda puste neki tupavi Speedtest i prijave kako im je brzina mala.
[ draganmi @ 03.10.2008. 10:35 ] @
Citat:
calexx: Znam ja šta si ti mislio ali je meni glupo da recimo kažem da sam težak 110 metara, svejedno što će svako ko zna da protumači da sam težak 110 kilograma. E sad, onaj ko zna će da kaže u ispravnim jedinicama mere.
Nego, nisam primetio da si napisao koliko plaćate onih 4Mbps kod Beotela.


Primer ti je super. Izgleda da se slažeš u oceni mene sa optix-om.

Postpaid, zavisi od potrošnje. Zakup antene je 3.000 mesečno. Prosečna potrošnja 35-40GB mesečno, račun ukupno oko 40 -45.000 mesečno.
Pošto nam mreža ima 62 kliijenta, bila bi prava propast da dobijamo uslugu ala SBB.
MB je 1 din. Neki prepaid paketi kod SBB su na tom nivou cene.
[ optix @ 03.10.2008. 10:39 ] @
Pff...

Citat:
draganmi: Beotel, wireless 4MB/s. Merio sam desetak dana uzastopno, i uvek je ovako:


Ako stalno dobijas taj rezultat, znaci da ostalih 61 racunara ne rade nista, veliko opterecenje...

Sbb ima klijente i sa po vise od 2000 korisnika.

Ajmo dalje
[ draganmi @ 03.10.2008. 10:42 ] @
Citat:
optix: Pff...



Ako stalno dobijas taj rezultat, znaci da ostalih 61 racunara ne rade nista, veliko opterecenje...

Sbb ima klijente i sa po vise od 2000 korisnika.

Ajmo dalje :)


Merim posle isteka radnog vremena ili pre nego što ostali dođu u firmu.
Imam utisak da ovde svi pretpostavljaju da su svi osim njih debili.
A ako tebi šefovi ne smanje platu, moraću da porazmislim o njihovim sposobnostima.
[ optix @ 03.10.2008. 10:50 ] @
A jel i SBB meris kad svi ostali odu na spavanje ili kako?

Citat:
Imam utisak da ovde svi pretpostavljaju da su svi osim njih debili.


Posto volis da generalizujes, valjda shvatas da ovo ukljucuje i tebe?


Kao sto si ti sam rekao (moj prvi post na ovoj strani) SBB ti radi tacno onoliko koliko ti treba, zaista mi nije jasno na sta se bunis.



[ sstanko78 @ 03.10.2008. 10:51 ] @
Citat:

Da ne pominjem one koji napucaju i torente i emulca i lokalni dc++ a onda puste neki tupavi Speedtest i prijave kako im je brzina mala.


Koliko puta su me razni drugari i prijatelji prijatelja zvali zbog ovoga. Kada mi se neko koga poznajem javi
zbog "imam konekciju od 100Mb/s a radi spoooooooro" ili "covece CTS mi laguje kao lud" ili
" ala se vuce net" prvo kazem: ugasi torrente/download/dc++ -> vec uvezbano

a za "nevuce sa rapida" ili "rapid mi je spor" -> kupi premium na rapidu .

A na tim speed testovima nikada ni na SBB niti dok sam bio na EUnet ADSL-u nisam
dobio slicne rezultate ( iskljucio sve osim browsera).

Mislim da je BG speed test hostovan na Veratu. Tako da je jako bitno
kakv link imas od provajdera ka Veratu i kuda sve idu paketi ? Ili gresim ?
[ draganmi @ 03.10.2008. 10:57 ] @
Citat:
sstanko78: Koliko puta su me razni drugari i prijatelji prijatelja zvali zbog ovoga. Kada mi se neko koga poznajem javi
zbog "imam konekciju od 100Mb/s a radi spoooooooro" ili "covece CTS mi laguje kao lud" ili
" ala se vuce net" prvo kazem: ugasi torrente/download/dc++ -> vec uvezbano

a za "nevuce sa rapida" ili "rapid mi je spor" -> kupi premium na rapidu .

A na tim speed testovima nikada ni na SBB niti dok sam bio na EUnet ADSL-u nisam
dobio slicne rezultate ( iskljucio sve osim browsera).

Mislim da je BG speed test hostovan na Veratu. Tako da je jako bitno
kakv link imas od provajdera ka Veratu i kuda sve idu paketi ? Ili gresim ?


Kakvi torrenti? Calexx zna iz mojih ranijih privatnih poruka da ih uopšte ne koristim.
Premium account kod Rapidshare-a imam.
Verat? Merio sam i ka Londonu, Rimu, Frankfurtu...
DC++? Ko je lud da meri brzinu uz paralelne downloadove?
Zašto navodite samo primere ljudi koji se ne razumeju u računarstvo, a ostale ignorišete ili ih svrstavate po svojoj volji među one prve?
Nije mi jasno zašto na silu hoćete da predstavite stvari onakvim kakve nisu.
[ calexx @ 03.10.2008. 11:00 ] @
Citat:
draganmi: Primer ti je super. Izgleda da se slažeš u oceni mene sa optix-om.
Slažem se u onom delu da ti komunikacije ove vrste nisu delatnost koju poznaješ, inače ne bi ovoliko pisao o tome da si platio 5Mbps i hoćeš stalno i apsolutno 5Mbps. To ne postoji.
Inače kod SBB-a protok od 41GB košta 12.500
Da opet pomenem Speedtest, mada me sve više nervira, to sam te pitao i na početku ovog pisanja, koliki ti je protok (ili brzina, svejedno) kada povučeš nešto sa dobrog izvora? Počni DL nekog dobrog Linuxa, povuci recimo Windows 2008 server ili nešto slično a veliko pa izmeri.
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:06 ] @
Citat:
calexx: Slažem se u onom delu da ti komunikacije ove vrste nisu delatnost koju poznaješ, inače ne bi ovoliko pisao o tome da si platio 5Mbps i hoćeš stalno i apsolutno 5Mbps. To ne postoji.
Inače kod SBB-a protok od 41GB košta 12.500
Da opet pomenem Speedtest, mada me sve više nervira, to sam te pitao i na početku ovog pisanja, koliki ti je protok (ili brzina, svejedno) kada povučeš nešto sa dobrog izvora? Počni DL nekog dobrog Linuxa, povuci recimo Windows 2008 server ili nešto slično a veliko pa izmeri.


Ma ne tražim "stalno i apsolutno" 5Mb/s, za to ne treba biti veliki stručnjak. Ja u firmi održavam mrežu, i znam da ni u lokalnom intranetu nikada ne možeš da dobiješ maksimalnu brzinu downloada.
Ali dobiti 20% od deklarisane maksimalne brzine u 80% slučajeva kao maksimalnu brzinu je prevara.
P.S. Žalim svakoga ko se slaže sa optix-om u bilo čemu jer je očigledno u pitanju slučaj plaćenog lobiranja.
A njegov poslednji "logički" komentar pokazuje da očigledno ne zna Gedelov zakon o nepotpunosti sistema.
[ optix @ 03.10.2008. 11:18 ] @
Procitaj malo bolje Gödel-ovu teoremu nekompletnosti... u tvom iskazu ne postoji rekurzija.
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:21 ] @
Citat:
optix: Procitaj malo bolje Gödel-ovu teoremu nekompletnosti... u tvom iskazu ne postoji rekurzija.


Postoji, kada tezom obuhvataš samoga sebe.
[ IT_DooX @ 03.10.2008. 11:23 ] @
U sustini ste obojica manje vise u pravu... Sto se tice da samo 20%
vremena neko ima deklarisanu brzinu paketa,iz trogodisnjeg iskustva
kazem da ili s*** mnogo,ili ima ozbiljan problem sa signalom kojeg je
odavno trebao da bude svestan i da ga prijavljuje nonstop... Nema
treceg,ja sam i kuci korisnik SBB neta i radi mi sve odlicno, razvuceni
su kablovi po PS-u, racve nisu kineske, ruter je uzet kvalitetan i
dobar, a pored svega nas cetvoro koristimo net bez ikakvih problema.
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:24 ] @
Citat:
@optix Inace, ad hominem napad je, i kada koristis 'argument' da je neko SBB placenik, u nedostatku bilo kakvih drugih valjanih i, pre svega, relevantnih.


Sam si rekao da te SBB plaća.
I to nije napad nego citat tebe.
A to što se odmah vidi da govoriš za platu nije ničiji problem osim tvoj.
Ja sam te "osetio" još pre nego što si to i priznao.
I zato bih ti smanjio platu, jer je od tebe više štete nego koristi.
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:34 ] @
Citat:
IT_DooX: U sustini ste obojica manje vise u pravu... Sto se tice da samo 20%
vremena neko ima deklarisanu brzinu paketa,iz trogodisnjeg iskustva
kazem da ili s*** mnogo,ili ima ozbiljan problem sa signalom kojeg je
odavno trebao da bude svestan i da ga prijavljuje nonstop... Nema
treceg,ja sam i kuci korisnik SBB neta i radi mi sve odlicno, razvuceni
su kablovi po PS-u, racve nisu kineske, ruter je uzet kvalitetan i
dobar, a pored svega nas cetvoro koristimo net bez ikakvih problema.


Ja sam na SBB od 2005. I radilo je super, dok niste smislii da lažno "udvostručite brzinu".
Sada ne znate šta ćete od navale korisnika, a nemate bandwidth.
Lepo to priznajte, vratite ljudima pare, neka odu oni koji su prevareni, i biće sve po starom dobrom, osim što ćete ostati bez na prevaru stečene zarade.
[ optix @ 03.10.2008. 11:41 ] @
'svi pretpostavljaju' i 'svi ostali su debili' nisu u rekurziji... osim ako uzmemo da debili nisu u stanju da pretpostavljaju, ali to tek ne doprinosi bilo kakvoj validnosti tvog celokupnog iskaza...
Citat:
Postoji, kada tezom obuhvataš samoga sebe.

Nepotpuno bez iskaza o samom sebi...


Kad nam budes objasnio ono oko Pareto-ovog principa nastavicu diskusiju sa tobom.
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:44 ] @
@calexx
Citat:
Inače kod SBB-a protok od 41GB košta 12.500


Šta će mi protok od 41GB za 12.500 kada nemam dovoljnu (iole pristojnu) brzinu za klijente u mreži? Kada treba da sede i gube vreme buljeći satima u ekran u koji se polako učitavaju bitovi/bajtovi...
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:46 ] @
Citat:
optix: 'svi pretpostavljaju' i 'svi ostali su debili' nisu u rekurziji... osim ako uzmemo da debili nisu u stanju da pretpostavljaju, ali to tek ne doprinosi bilo kakvoj validnosti tvog celokupnog iskaza...

Nepotpuno bez iskaza o samom sebi...


Kad nam budes objasnio ono oko Pareto-ovog principa nastavicu diskusiju sa tobom.


Auf, kada u SBB-u vide na šta trošiš njihove krvavo stečene pare...
Kome je stalo do "diskusije" sa tobom? Da nema i tu neke "rekurzije"?

Citat:
nastavicu diskusiju sa tobom.

Ako si već plaćen, ne možeš da biraš žrtve. To bi bilo kršenje ugovora.
Makar i ti ispao žrtva svoje (u)zaludnosti...
[ FORECAST @ 03.10.2008. 11:54 ] @
Sta je ovo sta vidim, Makedonski Telekom najveca brzina sta daje pretplatnicima je 6144/768 Kbps sa 150 GB saobracaj a cena mu je negde oko 2104 dinara za dogovor u trajenju od 1 godine. A On-net to je drugi makedonski provajder daje DL-Brzinu od 10mbps i saobracaj od 300GB a cena mu je 1910 dinara sa dogovor u trajenju od 1 godine, a kod vas sta daju operatori to je za smeh.
[ draganmi @ 03.10.2008. 11:59 ] @
Pošto smo se oslobodili optix-a mogli bismo da zamolimo odgovorne iz SBB-a da od onih para koje su pokupili lakovernim korisnicima zakupe još bandwidth-a, a da to ne ode na ličnu potrošnju gazda i njihovih sluga.
[ waikiki @ 03.10.2008. 12:04 ] @
Citat:
FORECAST: a kod vas sta daju operatori to je za smeh.

Vama za smeh a nama za plakanje.. vasi brinu i rade za vas, a nasi se bore i rade (sad vec otvoreno) protiv nas.. i nece se smiriti dok nas ne vrate u kameno doba..
[ badYU17 @ 03.10.2008. 13:26 ] @
Citat:
FORECAST: Sta je ovo sta vidim, Makedonski Telekom najveca brzina sta daje pretplatnicima je 6144/768 Kbps sa 150 GB saobracaj a cena mu je negde oko 2104 dinara za dogovor u trajenju od 1 godine. A On-net to je drugi makedonski provajder daje DL-Brzinu od 10mbps i saobracaj od 300GB a cena mu je 1910 dinara sa dogovor u trajenju od 1 godine, a kod vas sta daju operatori to je za smeh.


I dosao si ovde da se podsmevas tudjoj muci? To dovoljno govori o tebi i ne zasluzuje dalji komentar, ali ipak da ga dam: to je isto kao kad bih ja sad rekao nesto u vezi jednog Makedondskog politickog pitanja, za koje je poznato da vam nije bas svejedno a nije lepo ga potencirati jer smo vam prijateljski nastrojeni susedi. A usput, i ovde ce se u dogledno vreme situacija sa telekomunikacijama promeniti na bolje i sigurno su moci da biram ponudu bolju od ovakve vase sa obavezivanjem na 1 godinu (sta kad tih 10mbps pocne da stuca, jel raskidas ugovor pre vremena uz placanje penala provajderu?) i sa iako fer ogranicenjem, ipak i dalje protokom ogranicenim paketima, pa ja mogu sa ovih pisljivih sbb 3mbps da skinem 800-850GB mesecno samo ako bi mi se cefnulo i ako bih bio toliko zaludan da nemam sta pametnije da radim.
[ badYU17 @ 03.10.2008. 13:49 ] @
@draganmi

Sve sto napisa u diskusiji sa optixom, moze da bude tacno a i ne mora da bude, pohvalno je i sto beotel ima forum (koliko drugih isp-a ga ima?) ali sta to tamo kod njih na adsl podforumu pise? Neki problemi se pominju?! Nekolicina nezadovoljnih korisnika?! Pa da'l je moguce kad je tako savrsen provajder?? Znaci lepo ti je neko rekao ako tebi sbb nije radio zadovoljavajuce, sta si uradio da takvo stanje promenis? Jesi li proverio da li je dobar signal, instalacije, raspitao kako radi drugima u komsiluku, da li si se non stop zalio sbb-u na to? Da li su oni bilo sta ucinili da to stanje promene? Najlakse je samo pljuvati u prazno bez konkretnih cinjenica. Svakim postom sa optixom si pokazao koliko si neobjektivan u vezi sbb-a a pohvalno se izrazavas u vezi nekog drugog.

U mom slucaju bilo je perioda i kad mi je sbb radio mnogo lose ali i sad kad mi radi bas super. To sto mi sad radi super mi ne daje za pravo da sad idem po forumima i sirim propagandu kako su super i najbolji kad dobro znam da su imali i losih perioda i da ce ih verovatno opet imati. Malo vise objektivnosti i realnog sagledavanja nikom ne bi skodilo. Ovako po ovom sto pises me podsecas na fdafsd-a.
[ Rins @ 03.10.2008. 14:00 ] @
@Forecast

Daj Boze da nikad ne budemo imali takve pakete kao vi sa FUP-om jer drazi mi je sto puta ovaj moj 3mbps bez da mi neko visi nad glavom i da me kontrolise.
[ Mare_scg @ 03.10.2008. 14:15 ] @
Jel ima neko neku informaciju da li ce ikada povecati brzinu na ADSL?
[ igvan @ 03.10.2008. 14:35 ] @
Telekom nije ni prdnuo na nove SBB cene...Neverovatno.
[ draganmi @ 03.10.2008. 14:55 ] @
Citat:
badYU17: @draganmi

Sve sto napisa u diskusiji sa optixom, moze da bude tacno a i ne mora da bude, pohvalno je i sto beotel ima forum (koliko drugih isp-a ga ima?) ali sta to tamo kod njih na adsl podforumu pise? Neki problemi se pominju?! Nekolicina nezadovoljnih korisnika?! Pa da'l je moguce kad je tako savrsen provajder?? Znaci lepo ti je neko rekao ako tebi sbb nije radio zadovoljavajuce, sta si uradio da takvo stanje promenis? Jesi li proverio da li je dobar signal, instalacije, raspitao kako radi drugima u komsiluku, da li si se non stop zalio sbb-u na to? Da li su oni bilo sta ucinili da to stanje promene? Najlakse je samo pljuvati u prazno bez konkretnih cinjenica. Svakim postom sa optixom si pokazao koliko si neobjektivan u vezi sbb-a a pohvalno se izrazavas u vezi nekog drugog.

U mom slucaju bilo je perioda i kad mi je sbb radio mnogo lose ali i sad kad mi radi bas super. To sto mi sad radi super mi ne daje za pravo da sad idem po forumima i sirim propagandu kako su super i najbolji kad dobro znam da su imali i losih perioda i da ce ih verovatno opet imati. Malo vise objektivnosti i realnog sagledavanja nikom ne bi skodilo. Ovako po ovom sto pises me podsecas na fdafsd-a.


Ma bolje da ti ne kažem na šta ti mene podsećaš.
Nije ti dovoljan ni speedtest.net, ni merenje meračem na SBB sajtu. Ni stotine žalbi sa SBB sajta, ni premium account kod Rapdishare-a, ni 10 paralelnih konekcija u downloadu.
Sada treba da idem kod komšija, da im testiram konekcije i da ti možda dam brojeve njihovih ličnih karata? Da bih ti pokazao da ti "pljuješ u prazno"!?!?

Evo i jednog rezultata od komšije od maločas (isti paket kao moj - max. 5Mb/s):


A evo i kod mene, nakon petnaestak minuta (uz stepenice, niz stepenice):



Sve u po bela dana...

Što bih išao kod Beotela na forum, kada mi on radi odlično? A oni ionako ne daju wireless privatnim licima, pa pohvale na njihov račun nemaju nikakvog uticaja na individualne korisnike. Kakva, onda, propaganda?
Ti širiš propagandu da drugi "šire propagandu" - ako se ne slažu s tobom.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 03.10.2008. u 16:06 GMT+1]
[ draganmi @ 03.10.2008. 15:10 ] @
A da bi oni iz SBB-a morali da malo oblate i sebe evo i rezultata njihovog nepristrasnog merenja:

Citat:


Znači, treba čekati danima da vidimo i pola od deklarisanog maksimuma. Meni je već prošlo više od nedelju dana...
Mogli bi da mi kažu i da je max. 16 Mb/s, ionako ga ne bih video, kao ni ovih famoznih 5 Mb/s.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 03.10.2008. u 16:21 GMT+1]
[ badYU17 @ 03.10.2008. 15:28 ] @
Citat:
draganmi: Ma bolje da ti ne kažem na šta ti mene podsećaš.
Nije ti dovoljan ni speedtest.net, ni merenje meračem na SBB sajtu. Ni stotine žalbi sa SBB sajta, ni premium account kod Rapdishare-a, ni 10 paralelnih konekcija u downloadu.
Sada treba da idem kod komšija, da im testiram konekcije i da ti možda dam brojeve njihovih ličnih karata? Da bih ti pokazao da ti "pljuješ u prazno"!?!?

Evo i jednog rezultata od komšije od maločas (isti paket kao moj - max. 5Mb/s):


A evo i kod mene, nakon petnaestak minuta (uz stepenice, niz stepenice):



Sve u po bela dana...

Što bih išao kod Beotela na forum, kada mi on radi odlično? A oni ionako ne daju wireless privatnim licima, pa pohvale na njihov račun nemaju nikakvog uticaja na individualne korisnike. Kakva, onda, propaganda?
Ti širiš propagandu da drugi "šire propagandu" - ako se ne slažu s tobom.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 03.10.2008. u 16:06 GMT+1]


Ma sta mene boli uvo sto tebi beotel radi super? Ovo je tema o sbb-u i ja sam svoje misljenje napisao a jedino sto sam pogresio je to da si gori od fdafsd-a po neosnovanom pljuvanju. Jer druga bi bila stvar da ti i danas na poslu recimo koristis sbb i da ti ne valja pa da kazemo da si u pravu i da treba da promenis provajdera ako ti ne radi dobro. Ovako ti koristis na poslu beotel koji ti radi i reklamiras ga (iako je tema o sbb-u) a nezadovoljan si kako ti radi sbb na nekom drugom mestu, verovatno kuci i onda ovde siris price koje svi znaju. A zna se da na pojedinim mestima sbb ili radi ocajno zbog lose mreze ili radi odlicno. Retko kad je neka sredina ali zato ti najbolje znas i drzis predavanja drugima. Sto ih ne tuzis ako smatras da se lazno reklamiraju i da prodaju ono sto ne mogu da isporuce? Zali se trzisnoj inspekciji ili kome vec i svima na kraju ok. Ti svoje frustracije izlecis a oni kojima sbb radi super i dalje ce nastaviti da ga koriste i rade pametnije stvari nego da dzangrizaju po javnim forumima o nekim privatnim firmama. Ustvari ponovo moja greska, takvi nikad ne izlece frustracije. Uvek ce na nesto da kanalisu svoju zlobu.


LOL, tek sad videh onaj deo "uz stepenice niz stepenice" Hahaha, jesi li se mozda usput i zadihao dok si dokazivao svoju teoriju. Pa covece niko te nije ni ubedjivao da tebi mozda sbb radi lose, nego sto ti hoces da nametnes tvoju situaciju da je ona takva svima a nije. Ako imas mogucnost uvedi adsl i zaboravi na probleme sa sbb-om.
[ fdafsd @ 03.10.2008. 17:05 ] @
Citat:
gori od fdafsd-a po neosnovanom pljuvanju.
Govorio sam da bi zbog korišćenja nezavisnog linka SBB morao povećati brzine svojim korisnicima - to se desilo.
Rekao sam i da su lopovi jer 1024/512k paket naplaćuju preskupo (zbog toga sam napadnut kako pljujem pošteni SBB) - SBB je posle dve nedelje snizio cenu navedenog paketa za 1000 dinara.
Tvoj je problem što opravdanu kritiku - iz samo tebi znanih razloga - percipiraš kao neosnovano pljuvanje.

A sada evo još malo "pljuvanja" po SBB-u:

Šta je to sprečilo SBB da zadrži paket 512/64k po ceni od, recimo, 800-900 dinara? Mnogim ljudima bi taj paket sigurno dobro došao jer im je 1350 dinara mesečno veliki trošak a treba im flat konekcija.
[ Rins @ 03.10.2008. 17:28 ] @
Ljudi meni SBB evo vec 3 godine kako koristim njihov net radi savrseno- uvek u full-u sto bi rekli seljaci. Znaci pre nego sto sam uvodio net raspitao sam se malo i rekli su mi da kablovski ovde na Dorcolu odlicno sljaka. Sto je najsmesnije u mojoj zgradi instalacija je vodjena spolja- znaci kablovi mi ulaze u stan sa terase a ne iz hodnika. Znaci iz moje perspektive SBB je najjaci provajder u Srbiji i po cenama ( sto je nesporno) i po kvalitetu. Znam jos par ljudi kod kojih SBB net radi savrseno i ne znam licno jos nikog ko se zalio.
Zakljucak bi bio da je sve pitanje perspektive iz koje se stvar posmatra.

@fdafsd
Mislim da se flat paketi nigde ne nude po tako niskim cenama - druga je stvar sto se za cene koje mi placamo nude vece brzine. Uostalom uvek postoji opcija prepaid paketa.

[ calexx @ 03.10.2008. 17:33 ] @
Meni bi odgovarao paket 128/64 za 450 dinara. Mada, kad razmislim, više nemam prohteve i bio bi mi dobar i paket 64/32. Eventualno nešto jače 192/96. Ili 384/192. Možda da SBB zadrži sve pakete koje je ikad imao ili da ipak imaju neku svoju ponudu pa kome kako odgovara ...
Ja bih se sigurno pobunio da su umesto paketa 512/64 koji je koštao 1390 uveli paket 1024/128 po ceni od 2090 dinara ali su oni za pare koje je neko plaćao dali više. Kome ne odgovara, može da odustane, da pređe na neki paketni ili na dialup. Meni mnogo toga odgovara i nemam pare za to ali neću da tražim da mi neko pravi ponudu po meri.
Kad malo razmislim, podmukli prodavci hardvera sada nude diskove od 160GB i veće a meni bi odgovaralo da su u ponudi i diskovi od 40GB, možda neki od 1,3GB mada u nekim situacijama i oni od 850MB mogu da posluže.

Čitam sve ovo i shvatam da ja ne umem da koristim internet. Pa ja sam samo par puta onako reda radi izmerio brzinu i bilo je kako kad, dok mi link i protok rade baš kako bi trebalo. Da li mnogo grešim što internet ne koristim za merenje Speedtestom ili za merenje pingova nego za glup download (koji radi savršenom brzinom)? Da li grešim što mi DL od 110KBps liči na dobar za paket 1024/128 a za to vreme imam na Speedtestu izmereno 256Kbps? Da li da budem srećan što mi je pre tri nedelje Speed test izmerio 3,5Mbps a posle mi DL išao sa 210KBps? Mora da sam tada imao vraški brz internet.
[ fdafsd @ 03.10.2008. 17:58 ] @
Citat:
Mislim da se flat paketi nigde ne nude po tako niskim cenama
U Bugarskoj 10 evra flat... http://net1.bg/node/22
[ waikiki @ 03.10.2008. 18:03 ] @
Jel sam ja to dobro procitao.. 45/10 Mbit/s.. jel to ona mera sto je kod nas 1,5..
Mislim da bi posle ovog KOMPLET svi iz RATEL-a i MINISTARSTVA ZA TELEKOMUNIKACIJE podneli neopozive ostavke i izvinili se gradjanima Srbije za ponizenje i sramotu kojoj su kumovali..
[ FORECAST @ 03.10.2008. 19:08 ] @
Eeeee mogu samo na bugarskoj da i skinem kapu i da im podam ruku to se postuje btw nisam mislio da vas uvredim samo sam hteo da vas potiknem da se udruzite i da napisete neka peticija do vaseg provajdera....kod nas Makedonski telekom je u vlasnistvo Magara da je bio Telekom pod drzavnu kapu bila bi velika propast zato Osmehnete se i Bice Boljih dana.
[ badYU17 @ 03.10.2008. 19:40 ] @
Citat:
FORECAST: Eeeee mogu samo na bugarskoj da i skinem kapu i da im podam ruku to se postuje btw nisam mislio da vas uvredim samo sam hteo da vas potiknem da se udruzite i da napisete neka peticija do vaseg provajdera....kod nas Makedonski telekom je u vlasnistvo Magara da je bio Telekom pod drzavnu kapu bila bi velika propast zato Osmehnete se i Bice Boljih dana.


Ma ne vredi, gradjani (ovce za sisanje) se kod nas pitaju samo kada treba da se glasa a i u tom slucaju moze da glasa samo za manje zlo ili nekog ko je manji lopov ili lazov. Kad dodju na vlast sve je to isti djavo a cak i saradjuju izmedju sebe.

@fdafsd

Ma pljuj po njima koliko god hoces, nemam akcije u toj firmi niti nekog rodjaka pa me briga sta god bude sa njima na kraju. Jedino sto mene i bilo koga drugog treba da zanima je kvalitet usluge koju dobija. Zasto ne postoji taj sporiji i jeftiniji paket je i meni cudno ali izgleda da su pravili neku racunicu da bi onda vecina korisnika uzimali samo taj paket i onda ga arcili po toj super ceni i pravili gubitke. Ma samo cekam da vidim sta ce biti sa tim medjunarodnim povezivanjem, ako se i posle toga nesto ne desi i ne spadnu cene i povecaju se brzine kao kod ostalih u regionu onda cu priznati da si u pravu. Ovako sbb se jos zvanicno vadi na telekom ali ni to nece moci jos dugo da radi ako budu odobrili povezivanje sa inostranstvom.


@waikiki

Nije 45/10 nego je lokalni saobracaj 45 a medjunarodni 10. Mada sa takvim lokalom ne treba mi ni onih 10 spolja. Video sam jos bar 2 takva provajdera sa slicnim ponudama, jedino je kod jednog pisalo da za biznis pakete garantuju brzinu a za kucne korisnike koliko dobijes. Pitanje je koliko pouzdano to radi, mora reci neko iz prve ruke ko to koristi. Meni nista ne znaci to sto pise na sajtu ako nije tako i u realnom koriscenju.
[ calexx @ 03.10.2008. 19:51 ] @
Citat:
FORECAST: kod nas Makedonski telekom je u vlasnistvo Magara da je bio Telekom pod drzavnu kapu bila bi velika propast zato Osmehnete se i Bice Boljih dana.
Kod nas i jeste problem što je Telekom državni ... mada ona tvoja ponuda i nije nešto preterano. Ograničiti na 150GB uz 6Mbps ili 300GB sa 10Mbps i nije neka ponuda. Ja sa 2Mbps što košta 2090 dinara teoretski mogu da skinem oko 700GB, praktično manje samo zato što nemam dovoljno potrebnih izvora. Da li u ponudi imate pravi flat paket, bez ograničenja i bez nekog ugovora o fer korišćenju? Ovako to i nije flat.
[ bachi @ 03.10.2008. 20:00 ] @
Ljudi... Negde sam to već pisao... A to je da je SBB nekom majka, a nekom maćeha... Meni je majka. :) Ono što hoću da kažem jeste da nije došlo do prepunjavanja linka kod SBBa, jer da je tako, nikome ne bi radio dobro net.

Ili je celo čvorište zagušeno, tamo gde se nalazi draganmi, ili je u pitanju loša instalacija, odnosno, loš signal.

Loš signal može biti zbog onoga što je DooX naveo (loši spliteri, kaka kablovi, itd), ali isto tako, može Draganu biti savršena instalacija u stanu, dovoljno je da se divlji komšija nakači na divlje i da ubije signal ostalima u zgradi. TV slika bude ok, ali net jednostavno neće da radi. Uostalom, i ti spliteri mogu da vremenom riknu.

Ja SBB koristim maltene od samog početka dok sam živeo na Zvezdari, onda kada nisu ni imali flat pakete i koristim preko 2 godine na Mijakovcu III i radi savršeno.

I stvarno se manite Speedtesta. Brzina se testira tako što povučete nešto sa MSovog sajta, jer tu uvek ide max. Upload se testira tako što uploadujete nešto na vaš FTP prostor koji vam je dao SBB.

Torrenti se testiraju tako što skidate neku popularnu linux distribuciju, na njima obično isto ide full.

Dragane, smaraj tehničku podršku svaki dan. Ne pomaže ti kukanje na ES forumu, svaki dan ih smaraj. :)

P.S. Brzine kod fizičkih korisnika nisu zagarantovane brzine, pogotovo kada se radi o prepaid i prepaid turbo paketima. Piše maximalna brzina do 5Mb/s za prepaid i 10Mb/s za prepaid turbo pakete. Ključna reč je maximalna, a to u prevodu znači - ako vam se ne sviđa usluga koju nudimo, a vi nas zaobiđite i usrećite se kod ADSLa ili WiFi provajdera.

Nego, šta će nekom 10Mb, kada je ograničenje 1GB?
[ calexx @ 03.10.2008. 20:23 ] @
Usrećite se kod ADSLa ili WiFi provajdera ... koji takođe nude maximalnu brzinu ali sa nekim drugim brojkama. ;)
[ Mr One @ 03.10.2008. 20:32 ] @
Majku mu i kod mene ovaj SBB nešto ne šljaka dobro u poslednje vreme:
http://img522.imageshack.us/my.php?image=sbbbrzinomerfl9.png

Cccccccc beda. :)

Ne valja im ništa taj brzinomer na sajtu.
[ draganmi @ 03.10.2008. 20:56 ] @
Citat:
bachi: Torrenti se testiraju tako što skidate neku popularnu linux distribuciju, na njima obično isto ide full.

Dragane, smaraj tehničku podršku svaki dan. Ne pomaže ti kukanje na ES forumu, svaki dan ih smaraj. :)

P.S. Brzine kod fizičkih korisnika nisu zagarantovane brzine, pogotovo kada se radi o prepaid i prepaid turbo paketima. Piše maximalna brzina do 5Mb/s za prepaid i 10Mb/s za prepaid turbo pakete. Ključna reč je maximalna, a to u prevodu znači - ako vam se ne sviđa usluga koju nudimo, a vi nas zaobiđite i usrećite se kod ADSLa ili WiFi provajdera.

Nego, šta će nekom 10Mb, kada je ograničenje 1GB?



Štagod bilo sa speedtest.net, on je dosledan sebi.
Pre "udvostručavanja brzine" sam na njemu imao veoma često oko 2 Mb/s, a sada, nakon "udvostručavanja" imam skoro stalno duplo manje.
Dakle manite se splitera, kablova, komšija...
Oni su svojom neodgovornom politikom doveli do sopstvenog zagušenja, i to je to.

Na šta da se žalim? Da im tražim da otkažu ugovore novim korisnicima koji su nagrnuli namamljeni lažnim obećanjima u poslednjih par nedelja? Dok nisu počeli da majmunišu sa brzinom i da zaluđuju narod ja sam bio zadovoljan i hvalio sam ih:
http://www.elitesecurity.org/p2050304

Inače sam primetio da na iP 89.xxx.xxx.xxx radi nešto brže nego na 94.xxx.xxx.xxx.

Tako mi je otprilike stalno radilo dok nisu "udvostručili" (u stvari udvoipostručili) brzinu. Sada samo mogu da molim Boga da ovako i ostane...

Dakle za SBB i njegovog korifeja optix-a 2,5 x 1 = 1/2.
To se zove kvalitetna usluga za van-business klasu, a kvalitetna je zašto što ne umemo da merimo brzinu, zato što smo diletanti, zato što su nam kablovi zarđali, zato što nemamo premium account, zato što je cela usluga inače džabe, što su oni u speedtest.net-u debili, zato što nam se komšije divlje kače na mrežu i zbog sličnih nabeđenih gluposti.
Oni koji "brane" SBB sve su ovo progutali i dalje ostaju na strani napora SBB da uvede nove zakonitosti u matematiku. A to se jednostavno ne može bez silesije gluposti, zar ne?


[Ovu poruku je menjao draganmi dana 04.10.2008. u 06:52 GMT+1]
[ draganmi @ 04.10.2008. 06:00 ] @
Evo i konačnog dokaza da sam u pravu.

Rezultati merenja od subote u 7 ujutru, kada svi spavaju.



Kablovi su naglo odrđali, skretnice postale japanske, divlji prikljčci otkačeni, oni u speedtest-u se opametili, ja postao stručnjak za merenje, mreže i ostalo...

Dakle, stvar je samo u tome što SBB prodaje kapacitete koje nema.

(Ili je optix preko svojih veza u SBB-u rešio da me ućutka i nabio mi brzinu)

I krunski dokaz iz "provereno pouzdanog i inteligentnog" izvora:

Citat:


Dakle, oni u SBB- stvarno daju 5 Mb/s - čim smognu snage da 90% svojih korisnika pošalju na spavanje. Limiter je stvarno namešten na 5 Mb/s - to se zove prava usluga!
Optix sada može da časti jer ima dokaz da je ispunio ugovor (šta ćete, tako on shvata stvari). Častio bih i ja, ali odoh da nastavim sa spavanjem - ljudi, pa subota je ujutru.


[Ovu poruku je menjao draganmi dana 04.10.2008. u 07:18 GMT+1]
[ optix @ 04.10.2008. 07:04 ] @
Citat:
draganmi: (20% brzine mi je dovoljno u 80% slučajeva - Parettov zakon)

Citat:
draganmi: Po meni tehnomanija je bolest našeg doba, od koje se treba lečiti, a ne tonuti u nju sve dublje utrkivanjem u merenju brzine.

Citat:
draganmi: Brzina onemogućuje razvoj osobina ličnosti kao što su strpljenje i opuštenost, velikodušnost, uviđavnost, itd...

Citat:
draganmi: Žurba po sebi nije otmena.


Citat:
draganmi: Ja sam kod SBB-a par godina i brzina je uvek bila onolika koliko je deklarisano.
Na poslu imam Beotel wireless na 4 Mb/s i mogu da kažem da je SBB brži.


...


[ bachi @ 04.10.2008. 11:37 ] @
Ma... Trovač... No comment...

P.S. Brzinomer se može štelovati... http://forum.sbb.co.yu/brzinomer/results.php?kbps=ovde_upisate_željeni_iznos&downloadtime=36.39&KB=3000&recorded=1
[ Srđan Pavlović @ 04.10.2008. 12:33 ] @
hahaha, koma :)
[ draganmi @ 04.10.2008. 14:26 ] @
Šta znači "garantovan maksimum" od 5 Mb/s - garantuju ti da ti je njihov limiter postavljen na 5 Mb/s. Tj. garantuju ti jedino da nikada nećeš videti veću brzinu od 5 Mb/s! To sa stvarnom brzinom, raspoloživim bandwidthom i protokom nema nikakve veze. Šta onda reklamiraju? Ono što nećeš dobiti...

Optix-u, opet dižeš glavu, a to nije nimalo preporučljivo za ono što ti je od nje ostalo.
Ja ovde ne merim brzinu browsera, niti se iživljavam sa tehnologijom već proveram na šta ste mi ti i tvoji kompanjoni uzeli pare. Ovde je u pitanju ekonomija.
Odnosno zašto je 2,5 x 1 = 1/2. Zašto za iste pare odjednom dobijam duplo manju brzinu... A vi duplo više para od namamljenih naivčina. Prosto. zar ne? Zato moraš da malo zamutiš, da bi uopšte imao priliku da opravdaš svoje postojanje kod svojih gazda.
I utvrdio sam zašto. I ti dobro znaš da je u pitanju upravo ovo što tvrdim - vaša lakomost i spemnost na obmanu.
Prodajete nepostojeći bandwidth (odlično ti je to poznato).
Kako i svakom prodavcu magle ostaje ti samo da razmisliš o tome čemu uopšte služi ono što znaš, gde ode tvoja stručnost, i zašto si pristao da za pare kriješ ono što znaš.
U cara Trajana kozije uši. Propevaćeš kad-tad, makar svojoj ženi, ali će tvoj ugled do tada biti potpuno ruiniran, nećeš smeti ni da se pogledaš u ogledalu.
[ draganmi @ 04.10.2008. 14:43 ] @
Citat:
bachi: Ma... Trovač... No comment...

P.S. Brzinomer se može štelovati... http://forum.sbb.co.yu/brzinomer/results.php?kbps=ovde_upisate_željeni_iznos&downloadtime=36.39&KB=3000&recorded=1


Siroti prijatelju, da se nisi možda otrovao.
Možda bi optix mogao da te izleči? Da ti smanji bandwidth na pola, pa da ti kaže da ga je udvostručio, i da se buniš iz čiste obesti, neznanja i pakosti... Da ne poštuješ Parettov zakon?
Izvoli, njegovo zaduženje je da dežura nad naivcima od 0-24.
[ telemajstor @ 04.10.2008. 15:41 ] @
Citat:
draganmi: Evo i konačnog dokaza da sam u pravu.
Rezultati merenja od subote u 7 ujutru, kada svi spavaju.
....
Dakle, stvar je samo u tome što SBB prodaje kapacitete koje nema.
...
Dakle, oni u SBB- stvarno daju 5 Mb/s - čim smognu snage da 90% svojih korisnika pošalju na spavanje. Limiter je stvarno namešten na 5 Mb/s - to se zove prava usluga!

Imaš pogrešan zaključak (tu je Bachi u pravu) jer bi onda i mnogi drugio SBB korisnici ovo isto dokazivali a to nije slučaj. Za razliku od ADSL broadband ISP-ova gde agregacija postoji još samo na izlaznim linkovima prema Internetu ili eventualnim zakupljneim VPN kapacitetima kod cable tehnologije postoji još jedan potencijalni bottlneck. Ti kao cable korisnik imaš sharing medium u DOCSIS mreži i max down/up kapacitet CMTS porta na kome se nalaziš. Ta max brzina je promenljiva u vremenu i zavisi od primenjene modulacije, širine frekventnog kanala, nosioca, SNR-a i svih mogućih smetnji koje potiču uglavnom od loših konektora (suprotno opštem utisku kablova koji vise....). Taj posao nije uvek i potpuno pod kontrolom provider-a ali je njegov posao. Varijacije u brzini mogu da budu drastične ili da budu nedovoljne za prosečne kapacitete tvog komšiluka.
Ipak bih tih savetovao da se obratiš call centru kako su ti i ostali savetovali da bi nešto popravio ali malo upornije jer iz svega što si izneo sasvim sigurno pripadaš lokalnom čvoru koji je najverovatnije nestabilan. U vreme kad si dobio max protok komšije nisu aktivni pa taj manji max protok je dovoljan za tvoje potrebe.
To što stotinak korisnika možda nema max down u svakom trenutku nije nešto što bi bio krunski dokaz tvojoj tvrdnji sa početka ove rasprave sa Optix-om gde ste potom skoro zagadili temu..
Inače i sama Telekom Internet veleprodaja prodaje ostalim ISP-ovima VPN bandwith za isporuku ADSL-a (pa tako i svojoj maloprodaji) sa agregacijom 1:30 pa ti sad vidi da li je taj broadband servis tako kvalitetan ili je to uslov postojanja jeftinih paketa sa velikim brzinama. Zato su i cene biznis servisa sa garantovanim brzinama sa simetrilnim pristupom toliko velike.
[ igii @ 04.10.2008. 17:26 ] @
jel ima nekih naznaka da ce i ostali duplirati brzinu,ili da polako svi masovno predjemo kod sbb.ja sam kod euneta i kod njih nema nikakvih novosti o dupliranju
[ calexx @ 04.10.2008. 18:26 ] @
Citat:
draganmi: Šta znači "garantovan maksimum" od 5 Mb/s - garantuju ti da ti je njihov limiter postavljen na 5 Mb/s. Tj. garantuju ti jedino da nikada nećeš videti veću brzinu od 5 Mb/s!

Ja ovde ne merim brzinu browsera, niti se iživljavam sa tehnologijom već proveram na šta ste mi ti i tvoji kompanjoni uzeli pare.
Mene interesuje odakle ti izraz "garantovan maksimum" pošto nikako ne mogu da nađem nešto takvo. Odakle ti uopšte ideja da neki kablovski ili ADSL provajder nudi garantovanu brzinu, barem u paketima koji koštaju dvadesetak evra? Da li stvarno misliš da će SBB da obezbedi svakom prepaid korisniku punih 5Mbps ili neki ADSL provajder svakome ko plati flat 1,5Mbps da uvek ima toliko? Da li si čuo za izraz agregacija i da li znaš šta to znači i čemu služi?

Ne znam da li meriš brzinu browsera ali meriš brzinu programa za testiranje brzine i ništa više. Nekoliko puta sam ti rekao da povučeš nešto sa Microsoft sajta pa da napišeš kojom brzinom ide a ti uporno na Speedtest (ili neki sličan). Naravno, pod pretpostavkom da na tvom čvorištu u tom trenutku nije njih 90% povuklo neki pun DL. Možda ustvari imaš gladan komšiluk pa svi uvek dobro cuclaju a onda tebi ostaje rano jutro kad oni legnu da spavaju. ;) Ja izgleda imam sreću, kod mene kao da niko u komšiluku ne troši SBB internet ili su baš umereni.
[ calexx @ 04.10.2008. 18:35 ] @
Samo da dodam, slučajno sam našao dokument od pre neku godinu u kome Telekom nudi portove/link ADSL provajderima i evo koliko košta link, cenu zakupa porta ću da preskočim:
Citat:
 za broj ADSL priključaka od 201 do 1000 cena je 25800,00 dinara za svaki Mb/s
Pretpostavljam da bih ja sada mogao da platim SBB-u 1390 za 1Mb/s i da tražim da taj Mb/s bude uvek i samo moj.
[ mijatovic_86 @ 04.10.2008. 20:11 ] @
Znaci za telekom adsl se jos nista ne zna ???
ja ocekivao da ce pocetkom oktobra da puste, al izgelda nista, jer su oni planirali IPtv koji ce da im pojede protok pa cene moci da puste brzi tek, koliko ja vidim tako je :(:(
[ component @ 04.10.2008. 23:32 ] @
@telemajstor
Konačno da pročitam nešto pametno!

@draganmi
Možeš da meriš koliko hoćeš ne verujem da ćeš imati svojih 5MB/s. Mislim da ti je najbolje rešenje da uzmeš jeftiniji paket sa manjom brzinom. U većini vremena ćeš imati brzinu kao i sad, a uštedećeš.

[Ovu poruku je menjao component dana 05.10.2008. u 10:23 GMT+1]
[ zdr @ 05.10.2008. 19:34 ] @
Citat:
Znaci za telekom adsl se jos nista ne zna ???
ja ocekivao da ce pocetkom oktobra da puste, al izgelda nista, jer su oni planirali IPtv koji ce da im pojede protok pa cene moci da puste brzi tek, koliko ja vidim tako je :(:(



Da...Ni meni nije jasno kako se jos nista ne zna a na njihovom promo spotu (ona 'internet' vrata) se vec par dana vrti to da je brzina pristupa do 3.6 Mbps???
[ wux @ 05.10.2008. 19:55 ] @
@draganmi
ako ti je brzina mnogo manja nego ranije imaš prava da budeš nezadovoljan, ali ljudi su u pravu kada kažu da niko i ne garantuje da ćeš imati tih 5Mb/s, to je samo pod optimalnim uslovima. Ipak, iako na raznim meračima verovatn nećeš dobiti tu brzinu, kada sa dobrog servera (ili neki torrent sa mnogo dobrih seeder-a) skidaš fajl od 100-200 MB ili više, brzina će biti približna tome...
A drugo, ako na njihovom forumu pišeš lepe stvari onda ti daju i više nego što uplatiš. Ja trenutno imam paket 1024/512, a vidi koliko su me častili*:



*naravno, šalim se, ali ovo je primer koliko su pouzdana ta merenja...
[ Mr.Hyde @ 05.10.2008. 21:03 ] @
Cisto da vidite sta se ovde u Uzicu placa isto koliko u NS-u i BG-u za megabit protoka:



Ovo je, majke mi, strasna situacija. SBB-om sam u NS-u izuzetno zadovoljan (studiram tamo), ali ovde kuci u Uzicu je strava i uzas, kao da nije ista firma.
[ djricky @ 05.10.2008. 21:15 ] @
@Mr.Hyde: pa i nije, to ti je Meteor, samo su promenili ime


hajde se samo potrudite da diskusija ne skrece "mnogo" s teme... necu da se mesam mnogo...
[ djricky @ 05.10.2008. 21:23 ] @
inace sad se setih jedne mnogo bitne stvari:

polako sirokom narodnom telu postaju dostupne velike brzine pristupa internetu, sto ce dovesti do jednog novog problema...
gomila će žešće da se razočara kada shvati da sa velikog broja sajtova neće moći da dl'uju brzinama vecim od 3-4 megabita!

znam, jer se secam kako je meni bilo kad mi je pre par godina dopalo ruku stotinak megabita, polupraznih... znate onaj osećaj kad pomisliste da možete da skinete ceo Internet?
e, pa, pripremite se za neurozu! jer sem microsoft.com, apple.com i jos par nekih... ostalo uglavnom ide mnogo sporije nego sto ocekujete....
[ Tipkaros @ 05.10.2008. 22:03 ] @
Vidim da se na prethodnih par strana raspravljalo o brzini downloada od povecanja brzine interneta, ali ima jedna tema koja je mnogo bitnija od toga nama online igracima.

pre: Dok sbb nije povecao brzine interneta, ja sam sa svojim 256/128 flatom pingovao google i response time je uvek oko 140ms. Mogao sam 5 min da ostavim da se pinguje i kad bih pregledao celu listu, ne bih video nijedan broj preko 160.

posle: Nakon sto je sbb povecao brzine interneta, ja sa svojim novim 384/192 flatom pingujem google i response time je potpuno nestabilan, osim tek posle 3 sata ujutru. U najboljem slucaju negde preko dana (ranije popodne) imam 5-6 pinga zaredom od oko 180ms i onda jedan od 400+ (ponekad i 700, ponekad i timeout!!!). Online gejmerima je to poznato kao "spajk". Kako se blizi veče situacija je sve losija, a najlosija je u ovo sada vreme izmedju 22h i 00h kada je najnizi response time oko 230ms, posle 3 takva ide par od 300+, a svaki 7. ping ima response time od preko 600ms. Posle 3:00-4:00 nocu, response time je oko 160ms i stabilan je.

u praksi: Ko igra Dotu zna koliko je bitno da nema lagove, o spajkovima necu ni da govorim. Dotu je sada moguce iole normalno igrati samo nocu posle 3:00. Call of Duty je moguce igrati i preko dana jer lag ne utice bas u tolikoj meri kao u Doti. Medjutim, u ovo vreme sada nije moguce igrati apsolutno nista. Stavise, vec posle 20h cest je slucaj da pri kacenju na neki Call of Duty server budem kickovan sa porukom "for low ping players only" i kad pogledam vidim da mi je ingame ping dobrano preko 200. Ne igram CS, ali sam od ljudi koji igraju cuo da im je ping bukvalno dupliran otkako je sbb povecao brzine neta.

zakljucak: Ovo sto sam izneo ovde su cvrste, neosporne cinjenice. Vreme pojava problema se poklapa sa vremenom povecanja brzina od strane sbb-a. Sbb je cak i prestao da govori korisnicima da "imaju virus" jer su shvatili da to vise ne pali. Sada je nov izgovor "radovi na mrezi", ali koji to jos radovi na mrezi traju 2 nedelje ili koliko je vec proslo od tog ubrzanja interneta...

Poceo sam da pravim screenshotove pingova googla na svaka dva sata i to cu da okacim na forumu sbb-a pa da vidimo kako ce da mi objasne da se radovi obavljaju bas svakog dana i to bas izmedju 22h i 00h uvece.

Stabilan internet je bitniji od brzog interneta. Rec "brzog" je potrebno staviti pod navodnice jer te tako velike brzine koje kod nas izazivaju nestabilnost interneta su otprilike 5 puta manje nego sto je za iste pare moguce imati u zemljama u okruzenju. Kada vec ionako imamo bedan internet, zasto ga ubrzavati u, relativno gledano, i dalje bedan internet, makar nek nam ga ostave stabilnog.
[ bachi @ 06.10.2008. 08:09 ] @
Tipkaros, Idi na http://192.168.100.1 i pogledaj koja je modulacija na upstreamu. Verovatno imaš QPSK i zato ti je visok latency. U prevodu - i ti zrači tehničku podršku + ako znaš i komšije, zračite ih svi. :)
[ fdafsd @ 06.10.2008. 14:32 ] @
Citat:
Zasto ne postoji taj sporiji i jeftiniji paket je i meni cudno ali izgleda da su pravili neku racunicu da bi onda vecina korisnika uzimali samo taj paket i onda ga arcili po toj super ceni i pravili gubitke.
A sada ne arče i ne prave gubitke(?) kada plaćaju flat pakete po ne-super ceni? Kakva logika...
Korisnici više arče flat pakete onda kada su primorani da za njih plaćaju veću cenu.

Ako SBB može da daje 1024/128k za 18 evra, ne vidim zbog čega ne može da ponudi 512/64k za nekih 10 evra. Ako je Bugarima isplativo da daju 5 Mbps flat za 10 evra, zašto SBB-u nije isplativo barem 512 kbps po istoj ceni?
[ badYU17 @ 06.10.2008. 15:44 ] @
Citat:
fdafsd: A sada ne arče i ne prave gubitke(?) kada plaćaju flat pakete po ne-super ceni? Kakva logika...
Korisnici više arče flat pakete onda kada su primorani da za njih plaćaju veću cenu.

Ako SBB može da daje 1024/128k za 18 evra, ne vidim zbog čega ne može da ponudi 512/64k za nekih 10 evra. Ako je Bugarima isplativo da daju 5 Mbps flat za 10 evra, zašto SBB-u nije isplativo barem 512 kbps po istoj ceni?


Izgleda da ne arce toliko koliko mi mislimo, ti izgleda uvek imas neke informacije i znas bolje od drugih, jesi li mozda gledao u finansijski izvestaj sbb-a pa znas ili nagadjas koliki su im troskovi a koliki prihodi? Ocito je da im se ne isplati da daju 512/64 za 10 evra, a zasto je to tako pitaj menadzment sbb-a, sto bih se ja sa tim zamlacivao i nagadjao.

A to sto je u bugarskoj 10 evra ne znaci nista jer oni imaju sigurno 4,5 takvih provajdera i verovatno se bore za svakog korisnika i vlada ostra konkurencija, imaju mnogo bolju opticku mrezu po celoj zemlji i nemaju problem sa nacionalnim operaterom kao sto je to ovde slucaj.

Kod nas broadband i uopste broj ljudi koji koriste racunar je jako mali u odnosu na okruzenje, kad se to promeni i omasovi i kad svako domacinstvo bude imalo racunar i prikljucak za internet onda ce verovatno biti svrhe i za 512/64 i za 500 dinara.
[ fdafsd @ 06.10.2008. 17:21 ] @
Citat:
Izgleda da ne arce toliko koliko mi mislimo
Pa ako ne arče ono što plaćaju skupo, zašto bi arčili ono što bi plaćali jeftino?

Citat:
Ocito je da im se ne isplati da daju 512/64 za 10 evra, a zasto je to tako pitaj menadzment sbb-a, sto bih se ja sa tim zamlacivao i nagadjao.
Zašto se onda zamlaćuješ ovom temom kad ne možeš dati konkretan odgovor?

Citat:
A to sto je u bugarskoj 10 evra ne znaci nista jer oni imaju sigurno 4,5 takvih provajdera i verovatno se bore za svakog korisnika i vlada ostra konkurencija
Dakle, to je u pitanju - ne radi se o neisplativosti nego se koristi prilika da se što više napune džepovi SBB-ovog vlasnika dok se u Srbiji ne stvori jača konkurencija.

Citat:
imaju mnogo bolju opticku mrezu po celoj zemlji
Šta, SBB zbog lošije optike može da ponudi 1-2-3 Mbps al' ne može 512 kbps?

Citat:
i nemaju problem sa nacionalnim operaterom kao sto je to ovde slucaj.
Zato i ne očekujemo istu brzinu, nego deseti deo od iste.

Citat:
Kod nas broadband i uopste broj ljudi koji koriste racunar je jako mali u odnosu na okruzenje, kad se to promeni i omasovi i kad svako domacinstvo bude imalo racunar i prikljucak za internet onda ce verovatno biti svrhe i za 512/64 i za 500 dinara.
A sada nema svrhe jer ljudima to ne treba?
[ Fac Ut Vivas @ 06.10.2008. 20:35 ] @
To se znalo od kada je krenuo broadband internet kod nas... Znalo se da se cene neće smanjivati, nego da će se protok uvećavati. To sam tada na početku ADSL-a čuo od ljudi iz Hrvatske, da je kod njih tako bilo.
Provajderima je valjda isplativije da od korisnika uzmu 1500 umesto 1000 dinara, bez obzira da li će korisniku dati 256 Kbps ili 512 Kbps.
[ badYU17 @ 06.10.2008. 20:50 ] @
@fdafsd

Postajes dosadan, sta si se uhvatio za tih 512kbps, evo ja necu toliko, hocu 128kbps flat za 250 din. Treba mi za povremen surf i email i ne treba mi vise. Niko nece da spusta svoju zaradu ako ne mora samo zato sto sacica ljudi tako zeli i ako jos uvek nije primorana od strane konkurencije.

Ih sto mrzim multi quote al ajde:

Citat:
Pa ako ne arče ono što plaćaju skupo, zašto bi arčili ono što bi plaćali jeftino?


Zato sto se nece desiti da uopste imaju tako nisku cenu jer provajderi to nece uraditi sve dok im to ne bude nametnula zestoka konkurencija. Toga jos nema pa zato i imamo ovakvu situaciju.

Citat:
Zašto se onda zamlaćuješ ovom temom kad ne možeš dati konkretan odgovor?


Pazi ja bar znam da nemam konkretan odgovor kad nisam 100 posto upoznat sa svim detaljima u vezi sa necim ali ne vidim sto bi me to sprecilo da se kako ti kazes "zamlaćujem". Da neces mozda ti da mi zabranis sta cu da pricam po javnom forumu gde jos uvek nisam nikoga vredjao ili krsio neka pravila.

Citat:
Dakle, to je u pitanju - ne radi se o neisplativosti nego se koristi prilika da se što više napune džepovi SBB-ovog vlasnika dok se u Srbiji ne stvori jača konkurencija.


A jel te to cudi u ovakvoj drzavi?

Citat:
Šta, SBB zbog lošije optike može da ponudi 1-2-3 Mbps al' ne može 512 kbps?


Opet ti sa 512. Ja hocu 128 za 250 dinara? Jel mogu da ih dobijem, ali ja to stvarno zelim, zasto to nema, zasto mene niko nije pitao kad se na trzistu to odredjivalo?

Citat:
Zato i ne očekujemo istu brzinu, nego deseti deo od iste.


Ali za cenu koju ti odredis? Ma i ja hocu da eps prepravi one njihove komplikovane tarife gde na racunu nista ne razumem i da im placam onoliko koliko ja hocu. Vidis, slazemo se bar u necemu, obojica zelimo da napravimo pravedan tarifni sistem sto za struju sto za telekomunikacije.

Citat:
A sada nema svrhe jer ljudima to ne treba?


Ono sto likovi kao ti ili ja smatramo da ovoj zemlji treba nema mnogo znacaja sve dok i ogromna vecina ne pocne da razmislja slicno kao i mi.[/quote]
[ dexkg @ 06.10.2008. 23:03 ] @
Jos uvek nista od povecanja, zna li neko nesto
[ fdafsd @ 06.10.2008. 23:22 ] @
Citat:
Postajes dosadan
Neću više...


Citat:
Jos uvek nista od povecanja
Kako bre ništa? Pa povećali su prošlog meseca. Ti bi izgleda svakog meseca po jedno povećanje?
[ mmix @ 07.10.2008. 10:57 ] @
Hmmm, sad videh u jucerasnjem blicu reklamu za rasprodaju sezampro linkova, i nesto mi "konspirativno" deluje Deluje kao slicna otimacina za korisnike pred povecanje linka.
Pise da se paketi na rasprodaji ukidaju 15.10. (ovo je kao nacin da ih zadrzis jos tri meseca a po nizoj ceni) a radi se o sasvim standardnim paketima (HOME 512, 1024, 1536) bez 256, pa ako se oni ukidaju ne ostaje im nista konkretno za prodaju Osim ako se ne ide na poduplavanje linkova (256->512, etc).
Sasvim "slucajno" taj datum se poklapa sa datumom otvaranja IPTVa za javnost i selektivnog povecanja aDSL, bar za IPTV korisnike (koliko vidim u IPTV temi on ide preko limitiranog 10mbps/1mbps adsl linka). Mozda ce 15.10. ipak biti neko povecanje u ADSLu i za neIPTV korisnike kao odgovor na SBBovo povecanje?

[ shut_down @ 08.10.2008. 11:40 ] @
Citat:
fdafsd: Kako bre ništa? Pa povećali su prošlog meseca. Ti bi izgleda svakog meseca po jedno povećanje?


Verovatno je mislio na Lelekom bandite :P i ADSL - samo nije to naveo.
[ djricky @ 08.10.2008. 12:06 ] @
drzite se teme, ovo nije tema o telekomu i adsl-u....
[ shut_down @ 08.10.2008. 12:24 ] @
Citat:
djricky: inace sad se setih jedne mnogo bitne stvari:

polako sirokom narodnom telu postaju dostupne velike brzine pristupa internetu, sto ce dovesti do jednog novog problema...
gomila će žešće da se razočara kada shvati da sa velikog broja sajtova neće moći da dl'uju brzinama vecim od 3-4 megabita!


Ti se secas te stvari a ja se setih multi-download-a :P Ili ti download sa 10+ sajtova istovremeno :P
[ X Files @ 08.10.2008. 12:41 ] @
Citat:

znam, jer se secam kako je meni bilo kad mi je pre par godina dopalo ruku stotinak megabita, polupraznih... znate onaj osećaj kad pomisliste da možete da skinete ceo Internet?

He, he... ne znamo za taj osecaj, barem ja ne znam :(
Ali o tom osećaju mi je pričao kolega koji radi u crnogorskom Monetu (mobilni provajder) kada su dobili neki 'direktan link' od Internet provajdera (cg.yu) jer su delili istu zgradu...

Što se tiče cena SBB Interneta, lično koristim pre-paid pakete i za mene su cene aproksimativno iste. Jednostavno, za ISTE pare dobijem više GB. Ali istovremeno su mi i "obavezna davanja" megabajta porasla, u smislu potreba (auto)update-ovanjem programa i sl.

BTW, kod ovih pre-paid paketa se SBB-u i isplati da dodele najveće moguće brzine jer time de facto navuku ljude na download, čime se pre potroši ono što je uplaćeno.

P.S.

EDIT:
Pravo pojeftinjenje bi bilo kada bi u rubrici gde piše 60 dana stajalo 120.
http://www.sbb.co.yu/cms/view.php?id=359

(ovo mi je postalo jasno samo na osnovu poznavanja potreba mnogih stanara u zgradi gde živim)
[ THEPRODIGY @ 14.10.2008. 20:15 ] @
1870 dinara = flat business / televizija free (600 kinti or so) / fixed ip / radi kao san... 1024/128 , kad kazem radi on radi i to punom brzinom!!!
[ pringles80 @ 15.10.2008. 19:19 ] @
Sacekao sam da SBB malo optimizuje mrezu za nove flat pakete, oduvek sam bio na 1024/512 kod njih, ostalo mi jos malo dana na tom paketu pa sam jutros odlucio da promenim na 3072/384 cisto da isprobam. Kad su uveli nove pakete imao sam par dana dosta problema i sa 1024/512 ali kad-tad se sve to sredilo i opet sam imao punu brzinu 24h dnevno. Sa ovim novim paketom sam najvise video 371.54 KB/s, evo kako izgleda pre i posle:



Download je mnogo bolji naravno, malo ce da mi nedostaje upload ali prezivecu. Ucitavanje web stranica i streaming klipova je uocljivo brze, ostajem na 3072/384 dok se ne poveca opet :P

[ Bojan Ferrari @ 16.10.2008. 11:12 ] @
Citat:
pringles80: Sacekao sam da SBB malo optimizuje mrezu za nove flat pakete, oduvek sam bio na 1024/512 kod njih, ostalo mi jos malo dana na tom paketu pa sam jutros odlucio da promenim na 3072/384 cisto da isprobam. Kad su uveli nove pakete imao sam par dana dosta problema i sa 1024/512 ali kad-tad se sve to sredilo i opet sam imao punu brzinu 24h dnevno. Sa ovim novim paketom sam najvise video 371.54 KB/s, evo kako izgleda pre i posle:



Download je mnogo bolji naravno, malo ce da mi nedostaje upload ali prezivecu. Ucitavanje web stranica i streaming klipova je uocljivo brze, ostajem na 3072/384 dok se ne poveca opet :P

Ma boli te uvo.
I taj upload nije za bacanje.
Prosle godine sa imao 1Mbps pa sam napunio hard od 160GB za par dana.
A kamoli da imam ovo cudo kao ti.
[ viktor77 @ 30.10.2008. 20:00 ] @
Moje iskustvo sto se tice SBB-a i "brzog" interneta :

Posto sam citao kakva Vi imate iskustava odlucio sam i ja da probam taj famozni SBB.
Cene su mi se cinile sasvim Ok. (ovih novih paketa)

Prijavio sam se za uvodjenje 17.10 a monteri su mi dosli 19.10 i zavrsili sve za 15 min. Odusevio sam se....
Al ne lezi vraze..

Tu pocinje moljenje tehnicke podrske da mi aktiviraju ono sto sam uplatio....
Zvao sam svaki drugi dan, dva puta dnevno. Oni su jos dva puta poslali montere koji su svaki put ustanovili da je sve u najboljem redu, da je signal odlican i njihovim pozivom u centralu utvrdili da mi paket nije aktiviran.
Platio i jos treba da ih molim.
Pa koliki balvan treba da bude covek da bi ga zaposlili u tehnickoj podrsci SBB-a. Gde ih nalaze?

Moram da priznam da su ovi momci iz terenske sluzbe,koji su dolazili kod mene, brzi, efikasni i korektni. Al ovi u centrali .... Nemam reci.

Danas sam otisao u Kralja Petra 55 sa zvanicnim zahtevom za povracaj sredstava zbog neizmirenih obaveza od strane SBB-a.
I gle cuda. Dosli su do zakljucka da mi Internet paket nije aktiviran, i da oni mogu odmah da ga aktiviraju.
Naravno, odbio sam.

Nadam se da nije offtopic.
Ali zbog prethodnih postova sam odlucio da isprobam SBB, i gorko se kajem zbog toga...

[ telemajstor @ 30.10.2008. 23:01 ] @
Citat:
viktor77: Moje iskustvo sto se tice SBB-a i "brzog" interneta :

Posto sam citao kakva Vi imate iskustava odlucio sam i ja da probam taj famozni SBB.
Cene su mi se cinile sasvim Ok. (ovih novih paketa)

Prijavio sam se za uvodjenje 17.10 a monteri su mi dosli 19.10 i zavrsili sve za 15 min. Odusevio sam se....
Al ne lezi vraze..

Tu pocinje moljenje tehnicke podrske da mi aktiviraju ono sto sam uplatio....
Zvao sam svaki drugi dan, dva puta dnevno. Oni su jos dva puta poslali montere koji su svaki put ustanovili da je sve u najboljem redu, da je signal odlican i njihovim pozivom u centralu utvrdili da mi paket nije aktiviran.
Platio i jos treba da ih molim.
Pa koliki balvan treba da bude covek da bi ga zaposlili u tehnickoj podrsci SBB-a. Gde ih nalaze?

Moram da priznam da su ovi momci iz terenske sluzbe,koji su dolazili kod mene, brzi, efikasni i korektni. Al ovi u centrali .... Nemam reci.

Danas sam otisao u Kralja Petra 55 sa zvanicnim zahtevom za povracaj sredstava zbog neizmirenih obaveza od strane SBB-a.
I gle cuda. Dosli su do zakljucka da mi Internet paket nije aktiviran, i da oni mogu odmah da ga aktiviraju.
Naravno, odbio sam.

Nadam se da nije offtopic.
Ali zbog prethodnih postova sam odlucio da isprobam SBB, i gorko se kajem zbog toga...


Ti ustvari i nemaš iskustvo sa netom nego sa modelom plaćanja i ugovorom koji si potpisao ?
Nakon prve instalacije imao si na raspolaganju aktivan net sa default brzinom koji je bio aktivan onoliko koliko je trebalo monteru da overi njegov posao instalacije (dan dva) ili tvoju uplatu ako si njemu dao pare ili ako si platio preko uplatnice. Pitanje je samo da li si uneo ispravno poziv na broj zbog čega ti uplata nije prošla i legla na tvoj ugovor i zbog čega ti paket nije ni bio aktivan. To ne radi nikakv monter nego sistem a njemu ako nema dovoljno potrebnih informacija nema ni servisa. Kao ne rasknjižena uplata !!
Monter je zadužen da dovede nivo signala u red kako bi se modem prijavio a na dalje je stvar billinga. Imaš i postpaid model (kao u ADSL-u Telekoma) pa ti lepo račun stigne posle mesec dana i imaš fore 10 dana da platiš a za to vreme Net radi, što bi se mlatio sa pretplatama... Ako si zvao tehničku podršku u lokalu onda si upravo tu omanuo jer uplate i problematiku sa aktivnim paketima radi call centar
Nisi dao dovoljno informacija da bi razumeo ceo slučaj ali tvoje su pare i pravo da odlučuješ o servisu.
[ Rins @ 31.10.2008. 01:53 ] @
Izvini a koji internet sad koristis? Mozes da se kajes samo zbog toga sto nisi uzeo taj SBB net ni zbog cega drugog. Kao da sve u Srbiji funkcionise ko sat pa samo SBB odudara.
[ sstanko78 @ 31.10.2008. 10:52 ] @
@viktor77 ako placas net uplatnicom, tu se redovno pojavljuju problemi
ne samo sa SBB vec i sa drugima.

Moji su na EuNetu i tvoja situacija im se ponovila, 2-3 puta. To je tako ovde.

Ako ti je test paket radio ok, radio bi ti i onaj paket koji nisu aktivirali, samo
da si bio strpljiviji.

Koliko sam cuo od jednog kolege taj tvoj 3dnet je jos gori...

Nije samo SBB u pitanju, takvo je celo nase drustvo, ali... to je druga tema.


[ mmix @ 31.10.2008. 12:06 ] @
Mali off, ali nije u pitanju ni drustvo ni SBB, najveci krivac za ovakve gluposti je ministarstvo finansija i njihova svojevremena ingeniozna ideja da omoguce da u poziv na broj moze da se stavi sta hoces (ukljucujuci i slova mada to retko ko koristi u praksi) i sto je najgore moze i bez kontrolnog broja. Tako da kad dobrila u banci koja ukucava tvoj poziv na broj neki put ukuca nulu viska, neki put 8osmicu manjka sve to lepo prodje ali kad stigne izvod u firmu sistem ne moze da ih rasknjizi sa tvojim racunom; meni se to recimo konstantno desava sa totalom i njihovim 14cifrenim pozivima na broj. Sto je najgore, banka uopste nije obavezna da na uplatnici masinski iskuca broj razuna i poziv na broj, pa u vecini banaka ne mozes ni da proveris na uplatnici da li je dobrila dobro ukucala ili nije.
[ viktor77 @ 01.11.2008. 23:35 ] @
Da razjasnim nekoliko pitanja koja su se pojavila u prethodnim postovima.
1. Pare sam dao monteru u ruke, pa sto se toga tice nisam mogao da pogresim broj na uplatnici.
2. Kad sam zvao teh. podrsku rekli su mi da budem strpljiv da legne uplata.
3. Kad je legla uplata, ukljucivali su mi paket svaki dan, ali nikad nije bio aktiviram.
4. Svaki put kada bi pozvao dolazili su do zakljucka da paket nije aktiviran i da ce ga aktivirati za par minuta, da to nije problem.
5. Uvek sam zvao Call Centar a ne tehnicku u lokalu.

Poenta je: da posle informacije da je legla uplata, 10 puta su mi obecali aktivaciju za par minuta.
Nikad nije aktiviran.

Nije bilo drugih problema i ne funkcionise nista besprekorno ali mi je malko preseo i Net i SBB.
Ne kazem da su drugi bolji, daleko od toga. Samo su me malo previse pravili budalom (nisam daleko) i kao sto je nako od vas rekao, moje su pare.
Moj trenutni provider sigurno nije bolji, ali cim uplatim radi. To je sve sto trazim. A ne da visim na telefonu dva puta dnevno 30 min. moleci nekoga.

Mozda sam u prethodnom postu zeleo da budem kratak, pa nisam dovoljno precizno opisao sve okolnosti pa me zbog toga neki nisu u potpunost razumeli.
Na kraju se sve svodi na to da su svi videli da mi nije aktiviran paket i niko nije odradio aktivaciju. Sve ovo je trajalo skoro 2 nedelje.
Pozdrav svima i hvala na reakcijama...
[ IT_DooX @ 01.11.2008. 23:45 ] @
Slazem se da je propust malo veci,ali ovakve stvari sam video iz prve
ruke...Mada u Novom Sadu to ide sve malo drugacije nego u Beogradu,call
centar generalno nema nikakva ovlascenja da ti nesto uradi ili ne uradi,rade
kako moraju,prenose informacije dalje a na drugima je da odrade svoje deo
posla...Pitanje kada je uopste akviziter predao pazar,kome predaje ko to
otvara paket itd... Call centar je tu za najmanje kriv.Razmisljaj ovako,i ja
isto bih ti rekao bice za 5 minuta otvoren paket,jer cu samo proslediti
informaciju dalje,novac je tu sve je tu,nema razloga da traje duze,a on
decko ili devojka ne zna sta se desava dalje,zasto se ne otvori za taj
vremenski rok. Trebao si uzeti poslati e-mail on je uvek delotvoran u
ovakvim situacijama,i obicno ljudi koji rade mailove imaju veca znanja od
onih koji rade na telefonu,i samim tim veca ovlascenja to bi ti onda bilo
mnogo pre uradjeno...Na cistu glupost se izgubio jedan korisnik koji bi
verovatno bio zadovoljan internetom.
[ viktor77 @ 02.11.2008. 00:02 ] @
Najverovatnije bih bio zadovoljan i nikakvih problema ne bi bilo da mi nisu obecavali aktivaciju za 5 min.
Prvi put kada sam pozvao call centar, momak mi je lepo objasnio da moram da se strpim dan-dva.
Nema problema. Nazvao sam za tri dana.
Sve leglo, sve ok, bice za par minuta.
Ali nista, ni posle 10 dana.

I tu sam ja malko izgubio zivce. Priznajem.
[ calexx @ 02.11.2008. 10:05 ] @
Ja sam imao sasvim drugačije iskustvo, tip je bio kod mene oko 13h, povezao sve za par minuta, dao sam mu pare (postojala je varijanta da uplatim pa da se čeka da to legne) i za manje od sat vremena mi je sve radilo. Malo me buni detalj iz priče sa čekanjem da uplata legne jer se to radi direkt pa nema čekanja. Možda su oni shvatili da se čeka uplata iz banke/pošte pa pošto to nije stizalo ...
Da se meni nešto ovako desilo, zvao bih najviše dva puta a onda tražio nekog na višem nivou, šefa poslovnice recimo ili bih tražio nekog baš iz vrha jer oni umeju da prilično utiču da se sve dobro odradi. ;)
[ viktor77 @ 02.11.2008. 10:47 ] @
@ calexx
Drago mi je da neko ima i pozitivno iskustvo sa prikljucenjem.
I ja sam tehnicaru dao pare na ruke ali kako su mi rekli u call centru, tehnicar treba da se razduzi a to nekad moze da potraje dan-dva.
I kod mene je trebalo sve da prodje kao kod tebe ali ocigledno nije... Izgleda da sam bas ku..te srece.
[ Strale @ 02.02.2023. 18:58 ] @
SBB povecao cene za 150 din po paketu. Cene
[ ademare @ 02.02.2023. 20:50 ] @
Tu oni pominju clan 107. zakona ali je pitanje da li 5.7% potpada pod bitnu izmenu ugovora .

Tako da svako ko ima ugovornu obavezu od 24 meseca , ako zeli da raskine ugovor zbog ovoga moze biti odbijen.

Pa da se onda preganja sa njima .


Meni ugovor traje jos 1.5 mesec i nemam nameru da ga raskidam .

Ali necu ga svakako ni obnavljati .


Obicno posle ovakvog godisnjeg poskupljenja , MTS dize svoje cene za isto toliko !
[ Milan Kragujevic @ 02.02.2023. 21:01 ] @
@ademare

Ugovori su mogli da se raskinu zaključno sa 31. januarom.

Dalje nema svrhe polemisati.

Telekom je više puta podigao cene prošle godine, ali ne korisnicima koji imaju UO.