[ ANDROSS @ 13.09.2008. 18:43 ] @
U pitanju je 3D igra iz prvog lica. Zamisao gameplay-a se moze opisati kao akciona avantura uz primese RPG-a (gameplay ce biti Hexen-like). Trenutno je zavrsena druga alpha, a uveliko se radi na trecoj.

U igri se radi o mladom junaku (nije neimenovan vi mu dajete ime), polubogu, sinu boginje bola Lepterije i ne znanog smrtnog coveka. On je jos kao mala beba bio predat kultu Lepterije na odgajanje i obuku verujuci da je on njihov mesija. U njegovim zlatnim godinama biva poslat na ostrvo na obuku, ali ga zahvata oluja i biva vracen na obalu. Vracajuci se u selo, zatice ga spaljenog i unistenog, i nastanutim demonima i nemrtvim. U svom besu ubija sve demone i krece u potragu za bicem koje je ucinilo to nedelo...

U Alphi 2 vecina stvari je placeholder (modeli i muzika tacnije) i gameplay nije nesto, ali ce u alphi 3 vec biti mnogo vise custom sadrzaja i nadamo se bolji gameplay.
Par svezijih screenova (iz alphe 3) i pricu mozete videti na blogu igre:
http://hellthronelepteria.blogspot.com/

Igra zahteva .Net 2.0 i PhysiX ukoliko zelite da ga koristite.
Download linkovi su:

http://rapidshare.com/files/14...e_Lepteria_A2_Install.exe.html
http://rapidshare.com/files/141304002/HTL_Alpha_2_Patch.rar.html

P.S. Itemi koji se skupe se cuvaju u inventoriju koji se poziva na Tab.
[ stefanpn @ 15.09.2008. 09:27 ] @
Lepo ste vi to sve smislili i lepo je sto radite nesto.

Razmislite malo o optimizaciji na ovoj masini je Pentium C2D na 2 x 2.8 Ghz i trista cuda a igra mi na ulasku u selo ne prelazi 12 FPS-a.

E sad vas molim da mi vratite ikone (salim se), od kako sam pokrenuo igru one su nestale ili su se pretvorile u windows default ikonu i to svugde...

[edit]Vratio sam ikone, ali vidite zasto nestaju i desava li se to jos negde...[/edit]
[ ANDROSS @ 15.09.2008. 13:54 ] @
Ti si prvi kome se to desilo. Licno niko ko je igrao igru nije imao takav problem.

Sto se tice performansi zaboravio sam da napomenem da je engine koji trenutno koristimo dosta neoptimizovan, ali uskoro stizu optimizacije (instanciranje i neke shader 3.0 optimizacije, a i u planu su full geometry culling i jos pokoje stvari) tako da ce biti bolje.

Koju graficku imas? Meni na Sempronu 2800+, 768 RAM-a i 7600GS sa iskljucenim senkama, low shader scheme-om, trilinear filteringom i bez anti aliasinga (ova zadnja dva se podesavaju u configuratoru), minimum je bio neki 19 FPS-a (bas kada gledam sve).

Alpha 2 sto se tice gameplay-a, nivoa i uopsteno svega nije nesto posebno, ali vec Alpha 3 donosi novine u domenima optimizacije, grafike, gameplay-a i dizajna. Stay tuned!
[ ANDROSS @ 25.09.2008. 10:44 ] @
[ ANDROSS @ 28.10.2008. 18:17 ] @
Dva nova snimka koja sam izvadio iz alphe 3:

Hell Throne: Lepteria - Village ov Baelur W.I.P.
Hell Throne: Lepteria - Hell Prison W.I.P.

Na prvom je muzika glasnija nego sto bi trebalo, a Camtasia je degradirala FPS sto je vise moguce (mapa u drugom videu na AMD 2800+, 768MB Ram, GF 7600+ tera na oko ~100FPS).
[ ANDROSS @ 05.11.2008. 08:17 ] @
Hell Throne: Lepteria Alpha 3 je konacno izasla!

Sta mozete novo naci u Alphi 3?
Odgovor je svasta :) Sve one stvari sa roadmapa plus jos poneke.
Klase sada zapravo imaju nekog smisla, svako ima svoje razlicite statistike, oruzja i spellove. Dodato je mnostvo novih objekata u igru (jedino sto je sada placeholder su neprijatelji, kamen i muzika), itema i level je sada puniji.
Igru pocinjete u sumrak i noc polako pada kako vi napredujete kroz selo :)

Istrazite sve puteve(preko reke nema nista jos, ni tamo gde je mesto za groblje tj. krug onaj, ali na sporednim putevima ima svasta), moze se uciniti da nema nesto, ali ima (paz cuda) samo se ne vide zbog fade distance optimizacije (inace bi seklo ko ludo, iovako nije nesto najsrecnije). Engine jos uvek nije dobio potrebne optimizacije, ali se radi na tome.

Srecno downloadovanje i nestrpljivo ocekujem vase utiske :)
/*P.S. Skinite arhivu iz attachmenta i otpakujte u folder igre. Zaboravio sam jedan zvuk da ubacim u instalaciju i igra izbacuje warning.*/ // <--- Kako se na ovom forumu adduje attachment?

Dowload Hell Throne: Lepteria
Dowload PhysX Drivers
Dowload .NET Framework 2.0
[ ANDROSS @ 27.11.2008. 21:20 ] @
Evo dva nova zhotta :)
Na ovom gde je crkva se slabo sta vidi, ulicne svetiljke nisu jos uradjenje :)

[ pgavrilo @ 30.11.2008. 14:11 ] @
Gde onaj tvoj fajl koji trebaš okačiti???
Igrica je SUUUPEEEER!
Barem meni!!!
JEDINI NEDOSTATAK:
Noć je malo pretamna!
POZZ
P.S
AKo još neznaš kako Uplodovati fajl to ti se nalazi ispod tvoje poruke.
[ ANDROSS @ 20.12.2008. 19:16 ] @
Trazi se modelar koji bi radio sa nama na igri.
Treba nam neko ko bi znao da modeluje medieval/fantasy oriented modele, znanje modelovanja humanoida i radjenja animacija je pozeljno. Tim je indie, sav rad je na dobrovoljnoj bazi, kao sto radi i ostatak tima. Ne mozemo da postignemo sve u odredjeno vreme, stoga nam je potreban bar jos jedan clan.

Nadamo se buducoj saradnji.
Pozdrav, Hell Entertainment team.
[ Nibble @ 24.01.2009. 15:41 ] @
Skinuo sam igricu sve sto si naveo, ali kada pokrenem igricu odmah na pocetku dobijem ovu poruku.

[ ANDROSS @ 01.02.2009. 17:39 ] @
Pff, izem ti PhysX.
U folderu igre imas aplikaciju Configurator.exe, pokreni je i u tabu Physics promeni library sa PhysX-a na ODE. Igra ce raditi malo sporije, ali nece biti problema.

P.S. Evo nedostalih fajlova: A3 Patch samo otpakujte arhivu u folder igre.
[ ANDROSS @ 14.02.2009. 21:48 ] @
Evo da podelim novi video sa vama, preview prvog neprijatelja u svetu Ariliente: Will-o-Wisp. Takodje pokazuje novi AI (koji je in progress). Nivo je samo za testiranje da se zna, cutscene je tu zbog RedDragona :D Video je takodje postovan na nasem forumu.
Iscekujem vase komentare!

http://www.youtube.com/watch?v=LRt33KYZdeM&fmt=18
[ ANDROSS @ 08.03.2010. 21:25 ] @
Vesti i update-ove mozete od sada pratiti na: http://www.moddb.com/games/arilienta
Uploadovano je dosta novih screenshotova i videa koji pokazuju napredak naseg projekta.
[ serbocop @ 08.03.2010. 22:31 ] @
Jeste koristili neki postojeci ENGINE ili ste napisali Vas?
Koliko Vas je u timu?
S`obzirom da ti je prvi post od 2008. ,koliko ste (moze u procentima) uradili tj koliko po Vasoj proceni
ima jos posla? :D
Samo napred i puno uspeha !
[ ANDROSS @ 29.03.2010. 22:26 ] @
Sorry sto kasno odgovaram, ali ne svracam nesto puno na ovaj forum...
Koristimo licenciran NeoAxis engine i u timu nas je trenutno troje: ja kao programer, drugar kao modelar (lenji modelar) i skoro nam se pridruzio 2d artist.

Anyway zadnji video (predstavljanje quest i dialogue sistema): http://www.youtube.com/watch?v=amUgzhd90-Y

Concept art glavnog lika:



W.I.P. model glavnog lika:



Jedan lep pejzaz:

[ serbocop @ 31.03.2010. 00:23 ] @
DA ,DA ... mora malo "modelar" da zapne :D
[ ANDROSS @ 25.04.2010. 18:13 ] @
Nove spell ikone by siv0nja





P.S. Jel moze moderator da promeni ime teme u Arilienta? Ime igre je odavno promenjeno, a edit je vremenski ogranicen...