[ Java Beograd @ 15.09.2008. 10:46 ] @
Mislim, sram ih bilo ! Slika govori sve !
[att_img]
[ djricky @ 16.09.2008. 09:16 ] @
sta je poenta ovde?
[ djordje1979 @ 16.09.2008. 09:48 ] @
To je zbog ActiveX-a koji podrzava samo IE. Sta je tu cudno?
[ Java Beograd @ 16.09.2008. 10:52 ] @
Jasno je zašto ne radi, ali ne mogu da opravdam veliku bankarsku ustanovu koja ima "on-line bankarstvo" koje radi samo na Win, i samo sa IE. Jel to vama normalno ?
[ ventura @ 16.09.2008. 11:33 ] @
Što ne bi bilo u redu?

Zar bi bilo u redu da te puste na online bankarstvo bilo kojim browserom, i zbog toga nastane neki ršum, ti ostaneš bez para na računu a oni ti kažu jebiga, to je zato što koristiš Lynx za pristup online bankarstvu.. Ovako ti ljudi lepo na početku kažu šta ti je potrebno da bi sve funkcionisalo pravilno, nema laži nema prevare...
[ boccio @ 16.09.2008. 13:40 ] @
Ne znam sto se cudis, pa vec godinama imaju isti raspali sistem u koji mozes da udjes samo sa IE :) Nije to od juce... I nije samo Rajfajzen, nego i ostali koji koriste to resenje, npr. Banca Intesa. S tim sto oni idu jos i korak dalje, pa imaju SSL cert. koji su sami sebi izdali :))))))

@ventura: m'da... A inace IE 5.5 je poznat kao siguran sistem :)) Bas me interesuje sta bi se desilo da Barclays ima online banking u koji mozes da udjes samo sa IE... Ko bi bio poliven benzinom i ritualno spaljen nasred trafalgar skvera...
[ žutokljunac @ 16.09.2008. 17:52 ] @
Ako ti je za utehu i u Sarajevu kod Raiffeisen Brokersa identična situacija sa E-Tradingom. Može da se trejduje samo preko IE-a.
[ pringles80 @ 16.09.2008. 20:57 ] @
Isto je i kod Banca Intesa E-banking, a verujem i kod svih ostalih, Internte Explorer i ActiveX je potreban
[ Davor Vlajkovic @ 16.09.2008. 20:59 ] @
Halcomovo e-banking resenje (http://www.ebb-bg.com) vrlo lepo radi i nije IE only.
[ _AxeZ_ @ 16.09.2008. 21:25 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: Halcomovo e-banking resenje (http://www.ebb-bg.com) vrlo lepo radi i nije IE only.


To smece je windows only....
[ Davor Vlajkovic @ 16.09.2008. 21:27 ] @
Java koliko vidim koristi Win XP, a ti trolujes...
[ Agent Smit @ 16.09.2008. 22:02 ] @
..još se ja pitam godinama, zašto to đubre od softvera neće da radi na mozili...jedini razlog zašto imam IE na compu, smor
[ osmania @ 17.09.2008. 06:57 ] @
www.raiffeisen.at austrijski radi na mozili bez ikakvih problema, ja koristim....
[ Java Beograd @ 17.09.2008. 08:32 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: Java koliko vidim koristi Win XP, a ti trolujes...

Koristim, jašta, ali kakve to veze ima šta JA koristim. Poenta mog posta nije da se žalim da ne mogu da pogledam stanje svog računa, nego krajnje neprofesionalno ponašanje banke i kompanije koja je radila development e-bankinga.
[ boccio @ 17.09.2008. 09:20 ] @
Citat:
osmaniawww.raiffeisen.at austrijski radi na mozili bez ikakvih problema, ja koristim....

Nazalost, to nema nikakve veze, jer u krajnjoj liniji ni Raiffeisen nema nikakve veze sa ovim nasim - kao ni Intesa sa Banca Intesa Sanpaolo.
Citat:
Java Beograd: Koristim, jašta, ali kakve to veze ima šta JA koristim. Poenta mog posta nije da se žalim da ne mogu da pogledam stanje svog računa, nego krajnje neprofesionalno ponašanje banke i kompanije koja je radila development e-bankinga.

Supply and demand... onog trenutka kad se pojavi banka koja nudi ozbiljan e-banking za pravna i fizicka lica, i kad postojece banke izgube gomilu komintenata (ukljucujuci i mene), mozda i razmisle o unapredjenju resenja... Do tad, ne vidim sto bi ulagali sredstva. Dok dete ne zaplace... :)
[ boccio @ 17.09.2008. 09:21 ] @
Citat:
Agent Smit: ..još se ja pitam godinama, zašto to đubre od softvera neće da radi na mozili...jedini razlog zašto imam IE na compu, smor

Cuti, ti si dobar. Ja moram da ranujem Vistu u virtuelnoj masini (Parallels Desktop) da bi mogao da vozdignem IE za taj jebeni e-banking :P
[ legija @ 17.09.2008. 10:09 ] @
Citibank, HSBC nemaju ogranicenja po tom pitanju , samo nase smrdljive banke imaju OCX i sertifikate koje su sami sebi izdavali. Na stranu to, nego bre bar kod nas u bosni, NIJEDNA banka nema u potpunosti funkcionalan sajt.

Code:
Secure Connection Failed

      

      
      
      

      
        
        

          

webebank.ebb.ba uses an invalid security certificate.

The certificate is not trusted because the issuer certificate is not trusted.

(Error code: sec_error_untrusted_issuer)

        


        
        


    * This could be a problem with the server's configuration, or it could be someone trying to impersonate the server.

    * If you have connected to this server successfully in the past, the error may be temporary, and you can try again later.




        
        

          Or you can add an exception…

Inace mene prati neki maler sa bankama, svaki put kad treba nesto da platim vani, njima je "prvi put". Uvijek izgubim po sat dva cekajuci da nesposobne salterske radnice skontaju kako poslati pare u inostranstvo. Imao sam toliko neugodnih iskustava da me prodje jeza kad se sjetim.

Jedni naplacuju "maestro/visa card" proviziju iako na tom racunu uopste nemam karticu, drugi ti zavale maestro karticu umjesto master kartice koju si trazio, treci kazu "momak ako se tebi ne svidja u nasoj banci, haj ti lijepo trazi neku bolju" itd itd.

Sto je najsmjesnije, ako hoces ebanking, mora da ispunis brdo nekih papira i cekati deset - petnaest dana da to sve nekako proradi. Ako na mail serveru imate spamassassin, nema sanse da dobijete e-mail sa razvojne banke, jer tamo neki magarac koji im je budzio sistem nije nesto uradio kako treba pa mailove moz da vidis samo u "reject_log".

Nase banke su karikatura necega sto bi svaka drzava trebala imati "by default". Ali sta je tu je, valjda im je lakse da customere vidjaju svaki dan u dugim redovima i da masu buntovima para pred 100 ljudi. Odes da dignes neku vecu svotu, i ladno ti kazu "stani tu u red", a ovamo pre neki dan likovi uleteli u banku u sred bijela dana da uzmu 3K eura. I sta sad ja trebam ko neki ludak stajati na salteru i cekati da radnica izbroji 50K eura, dok oko mene 1000 nervoznih likova ceka da digne plate. Iznervirah se dzaba . . .
[ andre2000 @ 17.09.2008. 10:30 ] @
@_Axez_

Halcom-ovo rešenje radi i na Lin platformama, i pod različitim browser-ima.
[ legija @ 17.09.2008. 10:51 ] @
Da - Halcom radi sasvim ok. Nisam probao jedino na iphone, ali evo sad bih mogao, lol.

edit

Evo radi i na iphone, hahha, znaci nije sve tako crno. Osim onog upozorenja o sertifikatu, sve ostalo je ok.
[ night-shift @ 17.09.2008. 12:50 ] @
Evo šta kažu u Erste bank za NetBanking i stvarno radi u svim browserima...

[ Davor Vlajkovic @ 17.09.2008. 19:18 ] @
Srodna tema: http://www.elitesecurity.org/t166217-banking-linux