[ YT1DIM @ 17.09.2008. 00:38 ] @

Posle duzeg vremena nabavio sam Automatski tjuner za svoj KT uredjaj ali u nedostatku originalnog kabla za povezivanje tjunera sa stanicom,prinudjen sam da isti napravim sada sam u potrazi za konektorima za kabal kako ne bi ostetio fabricke na uredjajima,trazio sam po prodavnicama elektronike ali slaba vajda,pa ukoliko neko zna gde bih mogao ovo da nabavim neka pise,ili ko zna originalne nazive za ove konektore pa da trazim dalje,u prilogu saljem slike,Pozdrav i Unapred Hvala svima.





[email protected]
[ Marcony @ 17.09.2008. 08:22 ] @
Ovaj donji je cini mi se isti kao za Commodore 64 (za floppy), a takav sam kupovao u ulici Svetozara Markovica, blizu Slavije. Neka me neko ispravi ako gresim.



Ispravka...nije kao za Commodore. Greska.
[ Horvat I @ 17.09.2008. 13:04 ] @
Citat:
Marcony:  Neka me neko ispravi ako gresim.

U pitanju je srandardni 8polni din Bio je na kasetofonima
[ Mili-CQ @ 17.09.2008. 23:25 ] @
Ovaj din konektor mozda nadjes ali kockicu tesko.
Ja sam za FT-1k mp budzio interfejs za FSK-RTTY razlomio taj 8pin din izvadio pinove i polemio direktno na zicu,malo buzirom zastitio i radi ko sat. inace taj din za fsk-rtty ima 4 pina ali nemoz ga naci na trzistu.
Tako da il da trazis ako neko ima negde zatureno ili secice,zicu,lemilicu pa u modifikaciju.

73
[ YT1DIM @ 18.09.2008. 01:42 ] @
Sredio sam iskoristio sam konektor od napajanja za racunar onaj konektor sto ide direktno na plocu kao original,a din sam nasao originalni.Radi kao zmaj!