[ wild2waltz @ 30.09.2008. 19:09 ] @
znači, subtitle workshop učita titl, ali slika ne kreće ( ne prijavljuje nikakve greške u titlu ). Probao sam i da snimim u drugim formatima, međutim slika nikako ne kreće.

WMP pušta film samo kad nema titlova, ako su prisutni stoji u mestu.

VLC i KMP normalno puštaju sliku i prevode.

Kapiram da nešto nije u redu sa titlom, ali nemam predstavu šta.
[ kristi1 @ 30.09.2008. 19:41 ] @
Zezaju te kodeci, instaliraj KLite codec pack
[ RMAN @ 30.09.2008. 20:20 ] @
Nemas potrebe za nekim codec pack-ovima. KMPlayer vec u sebi ima integrisane kodeke.
Skini program Video Inspector ili AVICodec pa ucitaj u njih film i vidi koji je kodek. Ako ga nemas u sistemu onda skini sa neta taj koji ti treba.
Instaliranjem codec pack-ova samo mucis sistem i instaliras kodeke koji ti verovatno nikad nece trebati.

Ja trenutno na sistemu nemam instaliram ni jedan kodek, samo KMPlayer i sve pusta. Ako mi slucajno zatreba neki kodek skinem ga.
[ wild2waltz @ 30.09.2008. 20:43 ] @
izgleda da nisam bio dovoljno jasan.

ne zeza me film (kodeci), već titl.

kako drugačije da shvatim što WMP pušta avi fajl samo ako u istom folderu nisu i titlovi.

subtitle workshop može da otvori fajl sa prevodom, ali ne pušta film da bih mogao da ga sredim za kućni divx plejer. da bih bio siguran da nisu kodeci, već sam probao sa nekoliko programa AGK, virtualdub, any.... da ga "konvertujem" u avi. svi završe posao bez problema.

pokušao sam i da prilepim titlove, ali mi winavi prijavljuje grešku i gasi se.

PS
da napomenem da u fajlu sa prevodom nisu kuke i kvačice, već normalan prevod. jedino ne znam u cemu je problem.
[ RMAN @ 30.09.2008. 22:38 ] @
Ako bi hteo stavi taj titl ovde (ako nije tajna ) pa da ga razmotrimo.
Mozda nije titl kriv mozda je sistem.
[ kristi1 @ 01.10.2008. 06:18 ] @
Koliko sam te ja razumeo ti ucitas titl u subtitle workshop, ali kad hoces da ucitas film prijavljuje gresku. Ako je tako onda te zezaju kodeci.
[ wild2waltz @ 01.10.2008. 10:17 ] @
ne, SW ne prijavljuje grešku, ali ni ne kreće film. samo stoji.

sve prevode mogu da vidim i da menjam, kao i da ih snimam u drugom formatu.
[ kristi1 @ 01.10.2008. 11:13 ] @
Citat:
znači, subtitle workshop učita titl, ali slika ne kreće ( ne prijavljuje nikakve greške u titlu )
WMP pušta film samo kad nema titlova, ako su prisutni stoji u mestu.


SW ni nece da prijavi gresku u titlu, a WMP ne moze da cita titlove bez nekog posebnog programa (ne znam koji je nisam koristio WMP)
Moj ti je savet da obrises sve kodeke koje imas i da instaliras Klite, nista te ne kosta da probas, ubedjen sam da je problem u kodecima.