[ Nebojsa Mijovic @ 02.10.2008. 23:47 ] @
Zanima me kako na chatu krstarice mogu da ocitam lokaciju odakle korisnik chatue i njegovu IP adresu da vidim.Postoji li neko resenje za to.Htjeo bih da znam da li mi sa jedne IP adrese pisu vise korisnika?

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Mijovic dana 03.10.2008. u 04:35 GMT+1]
[ Aleksandar Vasic @ 03.10.2008. 08:22 ] @
ako pod "odakle pise" mislis na sobu iz koje dolazi tj. u kojoj se nalazi mozes sa /whois nick a sa skriptom to mozes desni klik na nick pa info. A sto se tice IP adrese ne mozes nikako saznati, barem na krstarici, a ako hoces da vidis da li ti vise korisnika pise sa jedne adrese mozes da uporedis host koji takodje dobijas sa info/whois. Mada postoje i skripte koje se zovu pretrazivaci klonova koje ce da nadju sve koji su sa istog hosta u odredjenoj sobi, imajuci u vidu da vecina provajdera kod nas jednu ip adresu koristi za vise korisnika.
[ Zoran Milovanovic @ 03.10.2008. 12:22 ] @
Slanjem Direct Chat -a mozes saznati ip adresu korisnika.
[ Nebojsa Mijovic @ 03.10.2008. 18:02 ] @
I koju mi skriptu za IRC predlazete sa nejvise funkcija tako da kazem?Meni je samo bitno da uporedi i da sto vise informacija saznam o samoj lokaciji jos bolje kad bih ocitao IP pa i da na kraju mogu da uporedim to sto kazes?
[ Aleksandar Vasic @ 03.10.2008. 18:41 ] @
bilo koja skripta ima whois/info, ja dok sam isao na irc, koristio sam Underworld skript. Ne mozes mnogo podataka saznati, jedini nacin da saznas IP je to sto je @Zoran predlozio, ali da bi to uspelo, ta osoba mora da prihvati DCC.
[ Nebojsa Mijovic @ 20.10.2008. 01:49 ] @
Hvala sada i je jasno sve kao dan