[ Nedeljko @ 11.10.2008. 19:15 ] @
Šta je na kraju bilo sa PayPal-om? Čuo sam da je navodno neka banka počela da ga podržava.
[ smfilip @ 11.10.2008. 19:19 ] @
niti je sta bilo,niti ce izgleda biti...
[ neca @ 11.10.2008. 21:31 ] @
pojela ih globalna ekonomska kriza :D
[ |zira| @ 23.11.2008. 22:56 ] @
kako ... mi u Bosni imamo PayPal a vi nemate??? nevjerovatno. :O...

jel stvarno nemate?
[ ITguru @ 26.11.2008. 15:42 ] @
Citat:
kako ... mi u Bosni imamo PayPal a vi nemate??? nevjerovatno. :O...

jel stvarno nemate?


Au! Svaka vam cast! A sta mozete s njim sem da vam vade pare iz dzepa? :)))
I u Bosni i u Hvartskoj ima PayPal ali ljudi samo mogu da trose s njim, ne mogu i da prime novac. Nekome je i to dovoljno meni je to licno BEDARA
[ Majstor_Pućko @ 26.11.2008. 16:09 ] @
Ajde umukni, mi u Srbiji ni toliko ne mozemo.
[ youz @ 16.11.2010. 00:08 ] @
Citat:
Citat:
kako ... mi u Bosni imamo PayPal a vi nemate??? nevjerovatno. :O...

jel stvarno nemate?


Au! Svaka vam cast! A sta mozete s njim sem da vam vade pare iz dzepa? :)))
I u Bosni i u Hvartskoj ima PayPal ali ljudi samo mogu da trose s njim, ne mogu i da prime novac. Nekome je i to dovoljno meni je to licno BEDARA



tacno da ne mozes da primas novac, ali mozes da trosis.. samo ne znam zasto koristiti paypal kad moneybookers i prima i salje novac za sitnu naknadu?
[ tdjokic @ 16.11.2010. 10:18 ] @
Citat:
youz: tacno da ne mozes da primas novac, ali mozes da trosis.. samo ne znam zasto koristiti paypal kad moneybookers i prima i salje novac za sitnu naknadu?
Verujem da znas, samo si se mozda pogresno izrazio. Ovde ima prilicno tema o tome, ali ne prate ih svi i dogadja se vrlo nezgodna stvar - u jednoj temi je objasnjeno skoro sve, a onda u drugoj ljudi krecu od pocetak i opet objasnjavaju objasnjeno.

Zasto koristiti PayPal - ima kupaca nasih proizvoda (da, i ovde neko nesto proizvodi i prodaje, sto je i mene prijatno iznenadilo, ali se ipak radi o individualnim slucajevima) koji najvise vole da placaju PayPalom. I sta onda raditi? Mnogi prodavci takodje zahtevaju PayPal. Juce sam saznao da amazon NE PRIMA PayPal, sto je vrlo zanimljivo.

Buduci da neki sajtovi ne salju robu ovamo, ja licno koristim usluge posrednika. Prvo placanje je bilo preko PayPala, jer druge opcije nije bilo, a vec za drugo placanje me je posrednik uputio na Google Checkout i od tada me PayPal prakticno ne zanima, ali ga je neophodno imati.

Juce sam saznao za jedan vazan nov sofvter za Linux, ali se taj softver placa. Kad sam krenuo u probu kupovine, otvorio nalog kod prodavca, upisao svoje podatke i krenuo kao da placam, jedina opcija koja je bila tamo je bio bas PayPal, a sajt je vrlo "ogoljen", nema "milion" strana sa objasnjenjima, podpitanjima i slicno, tako da nemam koga tamo da pitam "A mogu li da vam platim mozda preko Google Checkout ili direktno karticom?"
[ blinkerco @ 27.11.2010. 17:26 ] @
Iz Srbije mozes da placas. Registruj svoje podatke i karticu, a za drzavu stavi Bosnu, Hrvatsku ili bilo koju drugu. Ja tako radim vec 8 godina, vrlo cesto, bez ikakvih problema.
Citat:
Majstor_Pućko: Ajde umukni, mi u Srbiji ni toliko ne mozemo.
[ gooog @ 08.12.2010. 23:08 ] @
Citat:
blinkerco: Iz Srbije mozes da placas. Registruj svoje podatke i karticu, a za drzavu stavi Bosnu, Hrvatsku ili bilo koju drugu. Ja tako radim vec 8 godina, vrlo cesto, bez ikakvih problema.


"na mufte" moze svasta, dugo vremena, ali regularan nacin rada se valjda ocekuje pocetkom naredne godine.
[ Suns @ 12.12.2010. 10:46 ] @
Mislim da od 2005 imamo tu rečenicu, od "naredne godine"...
[ Aukcija @ 14.12.2010. 17:43 ] @
Bolje bi im bilo da cute pa da nas jednom necim pozitivno iznenade.
[ sporidiumc @ 10.02.2011. 20:06 ] @
pa bice ga ove godine
[ tdjokic @ 10.02.2011. 21:11 ] @
Citat:
sporidiumc: pa bice ga ove godine
Pa evo prodje nekih 40 dana ove godine a jos ga nema! Sta to znaci "ove godine"? Prvog jula, prvog decembra, 31 decembra?

Dzabe se nadamo, imaju oni sada preca posla, necemo mi PayPal videti skoro dok se vlast bori za opstanak.
[ brainless @ 03.03.2011. 07:27 ] @
Hahaha.. Ne mogu da verujem da se uopšte vodi debata o tome kako nam pejpal ne treba.
Kad god gledam stvari koje bi voleo da kupim na i-beju, piše paypal preferred, što znači
(prilično sam siguran)da se ta stvar isključivo može kupiti sa paypal računom. A ima ih
vala, npr. neka memorijska kartica (za jedan sistem koji se u svetu odavno ne koristi)
na ibeju kreće od 99 centi (buy now, ne početak aukcije) a kod nas u prodavnicama je
svuda 1900 ili 2000 dinara.Kapiram, poštarina i to, ali daj... To je samo jedan primer.
Kontam da ima ta neka fora sa bosnom, ali treba mi malo vremena, i neko da mi detaljnije
to sve objasni..
[ tdjokic @ 03.03.2011. 14:49 ] @
Na kraju - su nam ukinuli i ovo sto je do sada radilo! Tako bar pise na temi http://www.elitesecurity.org/p2823528. Rekao si da na mnogim sajtovima pise da najradje uzimaju PayPal ali na mnogim je jos gore - uzimaju ISKLJUCIVO PayPal!

Ako ti treba samo za kupovinu postoji jedno pomocno resenje, legalno, jednostavno, ali ide preko posrednika iz SAD, koji zaracunava proviziju oko 10 dolara po paketu i onda ti njemu placas odavde pomocu Google checkout a on napred pomocu PayPal. Dodatna prednost toga je sto mozes kupiti od BILO KOG prodavca, cak i od onog koji ne salje robu ovamo a takvih ima bas mnogo. Recimo, jedan od najvecih, amazon.com ovamo salje samo knjige i DVD, nista neki alat, odecu, hranu a ja sam od njih kupovao mnoge slicne sitnice, sve preko posrednika. Ako te zanima javi se na privatnu poruku za detalje. Nije nikakva tajna, firma je www.forwardit.us ali zvanicno prima samo PayPal i ona ali ako se ide obicnim putem, mejlom, onda moze i ovako kako ja radim a sto sam slucajno saznao.
[ hallooo @ 22.05.2011. 23:03 ] @
I na kraju je bilo kao i obicno obecanje ludog radovanje. Ili sto bi rekli neki pojo vuk magarca :)
[ pezos @ 03.07.2011. 12:15 ] @
Ako ne lazu !
[ tdjokic @ 04.07.2011. 00:13 ] @
Naravno da lazu. Ako nisi znao to su neke satiricno - saljive novine, pisu sta hoce. Nema to veze sa istinom.
[ tdjokic @ 04.07.2011. 01:40 ] @

Ne treba zaboraviti da cak i ako dobijemo PayPal neki sajtovi njega ne primaju, sto se moze resiti placanjem karticama, ali opet neki veliki sajtovi NE SALJU robu ovamo, osim nekih sitnica, i opet nam treba posrednik, dok je sveta i vremena :-)

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.07.2012. u 10:08 GMT+1]
[ perrke @ 25.08.2011. 14:26 ] @
Imam jedno pitanje vezano za PayPal. Da li je moguce otvoriti nalog na koji bi neko iz sveta mogao da mi uplati novac za neku uslugu ili bilo sta i da taj novac koristim za placanje drugih stvari preko net? Jasno mi je da taj novac ne bih mogao da podignem, ali makar da posluzi za placanje. Nalog bi otvorio da glasi na Bugarsku!