[ t.milos @ 13.10.2008. 21:07 ] @
Pozdrav,

Da li je neko uspeo da promeni IP adresu na ruteru Huawei 520i Telekom Srbija putem neke skripte.
Probao sam sve iz ove teme :

http://www.elitesecurity.org/t...ger-za-razlicite-modele-rutera ,

ali ne ide.

Username : admin
Password : ztonpk
[ spalecak @ 19.10.2008. 20:51 ] @
Koliko li je malo nas uzelo baš ovaj HG 520i???Malo je o njemu reči na bilo kom forumu.
[ BCV @ 19.10.2008. 22:51 ] @
I ja sam nedavno dobio pomenuti ruter i mislim da je jedino resenje podesiti pure bridge mod na ruteru i pri svakom ponovnom konektovanju ces imati novu IP adresu - provereno radi
[ todis1810 @ 09.12.2008. 12:16 ] @
Resenje :

http://www.elitesecurity.org/t...ger-za-razlicite-modele-rutera
[ dekism84 @ 13.12.2008. 02:59 ] @
A da li je neko nasao negde (ili napravio ako zna) ip changer za hg520, koji mogu da koristim i u drugim download managerima, a ne samo u cryptload-u?
Planiram da zamenim mt882 za hg520 zbog wifi-a, pa me zanima da li mozda odgovata ip changer za hg510, posto mislim da je razilika sto hg520 ima i wifi, a hg510 ne.
[ Cartman @ 13.12.2008. 06:12 ] @
Malo nas je jer imamo ISDN...
Videcu da upload-ujem svoj profil za cryptload, funkcionise.
@Dekism: Wifi router hg520 je tezak krs, signal je slab i nestabilan. Bolje ti je da ulozis malo, kupis pravi router...

[ todis1810 @ 16.12.2008. 15:02 ] @
@Cartman :

CryptLoad + clr fajl

Reconnect radi ok, medjutim problem se javlja kada u CryptLoad-u ima vise linkova, on skine jedan fajl pa krene da odbrojava za drugi (850, 849,...) zatim radi reconnect, ali nakon reconnect-a prelazi na treci link a ovaj drugi ostavlja sa onom crvenom zvezdicom (kao greska ili upozorenje). Tako mi gomila linkova ostane da nije skinuta, on stigne do kraja liste i stane. U prevodu odradi polovican posao.
Ima li leka?
Da li mozda postoji neka opcija (trazio sam je ali ne nadjoh) kao repeat (da se ponovo vrati na pocetak liste pa opet da skida i tako u krug dok sve ne skine)?
[ Cartman @ 16.12.2008. 18:16 ] @
Desavalo se i meni, mislim da se sam cryptload zaglupljuje. Obicno kad se zatvori/otvori ponovo CL, download sa crvenom zvezdicom radi kad se pokrene.
[ djomla175 @ 24.12.2008. 05:49 ] @
sad sam pogledao info.clr fajl i skontao sam da je ista komanda za reset kao kod Huawei HG520S tako da mozete naci na googlu http skriptu samo jednostavno kucnite "Huawei HG520S skripta" i vasa je, mociete da je koristite i u drugim programima....i videcete ustvari za koji je program radjena, sa njim necete imati problema da se zaglupi ili da vam neskine fajl kako treba...e da jos nesto zahvalite se coveku koji me je rekao da napisem malo objasnjenje upotrebe te skripte...

[Ovu poruku je menjao djomla175 dana 24.12.2008. u 09:17 GMT+1]
[ spalecak @ 24.12.2008. 15:40 ] @
Hvala djomla175,do sada sam probao sve moguće,jedino sa ovim tvojim radi bez greške.Hvala još jednom!!!
[ djomla175 @ 24.12.2008. 19:16 ] @
Nema na cemu....to je bilo telefonsko resavanje zadatka :)
[ calexx @ 24.12.2008. 20:06 ] @
Vama je baš teško da napravite svoju skriptu nego tražite gotove. ;)
[ spalecak @ 24.12.2008. 20:25 ] @
Nije teško ali ima ljudi koji manje znaju i onih koji misle da sve znaju.Ja konkretno nisam znao da napravim sam a forumi valjda za ovakve stvari i postoje a ne za proseravanje!
[ djomla175 @ 24.12.2008. 21:13 ] @
Ljudi tu je skripta i sljaka :) to je najbitnije :) manite gluposti ko je napravio a ko nije....recimo meni sad treba da zamenim gumu na ves masini...jel zna neko 8-)
[ calexx @ 24.12.2008. 22:26 ] @
Da dodatno objasnim kad se već mora. Nije dobra ideja da se traže slične skripte, da to neko prilagođava za druge rutere, da se nabada. Ja sam skoro nabacio novi firmware na ruter i više nije prolazio rekonekt, moguće je da zato i ne rade skripte za iste rutera pa to pravi još veće probleme. Bolje da je neko objasnio kratak i jednostavan postupak kako se pravi clr fajl i onda bi svako iz tri poteza imao svoju ispravnu skriptu.
[ Kos2410 @ 25.12.2008. 00:12 ] @
Da li je neko uopste uspeo za hg520s da uradi rekonekt bez reboot-a vec samo da iskljucuje i ukljucuje WAN?Zanima me.

Imate na cryptloadovom sajtu (kliknete na clr generator u router settings i vodi vas tamo...) objasnjeno kako sa pravi skripta treba samo znati engleski.Bitno je da vam sljaka.
[ djomla175 @ 25.12.2008. 08:29 ] @
Citat:
Kos2410: Da li je neko uopste uspeo za hg520s da uradi rekonekt bez reboot-a vec samo da iskljucuje i ukljucuje WAN?Zanima me.

Imate na cryptloadovom sajtu (kliknete na clr generator u router settings i vodi vas tamo...) objasnjeno kako sa pravi skripta treba samo znati engleski.Bitno je da vam sljaka.


Za rekonek uradis tako sto ces da resetujes mreznu karticu...za to bi se isto mogla napisati skripta ali samo zavisi na kom si operativnom sistemu....i sa resetom mrezne ti svakako dobijas novu IP adesu....

Citat:
calexx: Da dodatno objasnim kad se već mora. Nije dobra ideja da se traže slične skripte, da to neko prilagođava za druge rutere, da se nabada. Ja sam skoro nabacio novi firmware na ruter i više nije prolazio rekonekt, moguće je da zato i ne rade skripte za iste rutera pa to pravi još veće probleme. Bolje da je neko objasnio kratak i jednostavan postupak kako se pravi clr fajl i onda bi svako iz tri poteza imao svoju ispravnu skriptu.


Ovako, posto je u ruteru sistem koji radi u PHP-u, logujete se preko Mozille...i pogledate sors...na osnovu tog sorsa isprobate da dodjete do stranice za reset (iza broja rutera upisujete posle kose crte tu stranicu i dobijate je) ili na status baru u Mozili imate tacno naziv stranice na kojoj se nalazi reset kad misa prinesete linku...i na kraju kombinacijom tog sorsa, tog linka i malo php-a napravite skriptu...postoji jos jedna mogucnost jednostavno da vidite info tog dugmeta koje je potrebno kliknuti i to stavite u liniju pod get...ali jednostavno nema velikih pravila nego probavanja po logici programa.
[ calexx @ 25.12.2008. 10:55 ] @
Malo jednostavniji način, instalira se (Firefox) ekstenzija Live HTTP Headers. Onda se ona startuje, konektuje se na ruter i klikne se na dugme za restart ili šta se već koristi. Sve to bude zapisano u onoj ekstenziji pa se onda na Cryptload sajtu (http://cryptload.info/clr2/) odradi po uputstvu i dobije clr fajl.
Konkretno, za moj TP-Link ruter je prilično jednostavan:
Code:
<CryptLoad>
<Router name="TP Link 8810B" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" />
</CryptLoad>
[ maxxxic @ 25.12.2008. 20:11 ] @
Mlađi najlepše hvala , šljaka ko ludo na HG520i
[ svedok @ 26.12.2008. 12:20 ] @
Evo vo radi bas to sto vam treba..

Za sve korisnike Huawei HG520i kojima ce konacno svanuti !!!
1. Instalirajte "JDownloader"
http://rapidshare.com/files/170127068/JDownloader.rar
2. Podignete program, videcete opciju "Extras" kliknete na nju i videcete padajuci meni u kom imate stavku "Configuration" ( za lakse do "Configuration" pritisnete F11 )
3. Otvorice vam se prozor u kom nadjite opciju "Advanced Configuration". kliknete na nju <--- ovo ne mora da bude u svakom slucaju, nakon toga nadjite opciju "Reconnect" koja se nalazi sa leve strane prozora, kliknete i otvorice vam se tab...
4. "OBAVEZNO" morate upisati vas "Login" i "Password" za pristup ruteru za "Router IP" pisete 192.168.1. Posto je inace ovaj ruter malo nezgrapan stavite za "wait for new IP (sec)" ---> 30 (sec)
5. I na kraju ovo najbitnije to pisete u "HTTP Script"

[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
AUTH /? HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
Authorization: Basic %%%basicauth%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /Forms/bottom_restart_1 HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]

6. Nakon svih ovih silnih opcija koje su uradjene...kliknite na "Test Reconnect" <----> nakon uspesnog testiranja kliknite na "Save"
7. Nakon toga sto ste se vratili u osnovni prozor "JDownloader-a" stiklirajte "Enable/Disable Reconnect"
Srecno i uzivajte ne cekajuci po 15 minuta za svaki fajl koji skidate sa nekog od servera .
[ djomla175 @ 26.12.2008. 13:13 ] @
http://bluehost.to/dl=xVDiaHcfW <----- ovde vam je originalna verzija JDownloader-a za Windows/Linux ili idite na oficijalni sajt http://jdownloader.org/download
http://bluehost.to/dl=igxMc2VUO <----- a ovde je za Mac

i da jos nesto napomenen da posle instalacije JDownloader-a dopustite update i nakon toga sledite ona uputstva resavskog i kad sve to podesite i pocnete da skidate fajlove sa nekog od servera prihvatite sertifikat koji vam bude JDownloader izbacio kao poruku....
[ todis1810 @ 27.12.2008. 01:18 ] @
Hvala djomla175 !!!

JDownloader + skripta = radi odlicno !!!

Bravo !!!

Da li ima opcija u JDownloaderu da ugasi racunar nakon zavrsenog download-a?
Trazio sam ali je ne videh.
[ paparazzoyu @ 27.12.2008. 15:41 ] @
@Kos2410 Moze se napraviti da iskljucuje i ukljucuje WAN. Treba samo obratiti paznju da bude tacan Username [email protected]
[ djomla175 @ 28.12.2008. 18:51 ] @
Bar jos u ovim verzijama nije napravljeno gasenje racunara..ali ko zna mozda i bude....mada tebi je resenje jedimo da namestis komp sam da se iskljuci posle nekog vremena posto ne znam jesi li primetio da je brzina skidanja priblizno uvek ista tako da to mozes sracunati :)
[ Kos2410 @ 28.12.2008. 21:19 ] @
Moze bez reboot da se izvede rekonekcija za HG520.Uspeo da napravim kod koji radi u Jdownloader-u ,a na moje cudjenje taj clr kod mi jos pre mesec dana nije funkcionisao preko cryptloada.Podugacak je.Sa reboot treba oko 1 minut + 1 minut cekanja na rapidu ,a ovako vam je oko 30 sekundi + 1 minut.Saljem vam clr kod pa ga paste-ujte i to je to uzivajte u rapidu.

E ja ne gasim racunar od kada sam na rapidu.Nja nja nja nja nja nja!Moracu da razmislim o jos jednom hard disku.Hehehe!Pozdrav.

P.S. Cryptload je krs prepun gresaka.

E DA SKORO ZABORAVIH: u kodu morate da izmenite ova dva reda sa vasim username i password za modem.Imate ga na papiru sa ugovorom za adsl(@ = %40).Pojavljuje sa na dva mesta u kodu.

Kod mene je to ovako:
<Parameter name="wan_UserName" value="HW4952fd%40xdsl.isp.telekom.yu" />
<Parameter name="wan_Password" value="xxxxxxxx" />

[Ovu poruku je menjao Kos2410 dana 28.12.2008. u 22:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Kos2410 dana 28.12.2008. u 22:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djricky dana 29.12.2008. u 07:37 GMT+1]
[ coki12 @ 28.12.2008. 23:38 ] @
Kos2410 dal moze mala pomoc treba mi za brata i danima smo se mucli za cryptload da nadjemo neku skriptu za Huawei echolife hg520s al sam nasla kod tebe u prethodnoj temi medjutim po slici koju si nakacio ti si mogao u ruteru da nadjes tvoj ruter da ti je obelezen molim te reci mi kako si to uradio,on je mladji pa ne zna puno da rukovodi stim i ja mu namestam pa te zato pitam za pomoc i koji mislis da je program bolji cryptload ili ovaj za taj modem da radi normalno.Hvala puno unaprred
[ djomla175 @ 29.12.2008. 01:07 ] @
@coki12

Koliko mi se dalo primetiti ljudi nisu bas nesto zadovoljni cryptload-om tako da mozes slobodno preci na JDownloader...a to jeste da ima opcija da nadjes ruter u samom programu ali posto je ruter relativno slabo koriscen pa cak i kod nas jos uvek nije pustena automatcka skripta uz program pa ti uradis kako je @Kos2410 u uputstvu rekao...ili malo pogledas ovo predhodno sto je napisano...ili na kraju proguglaj jos jednom i nacices
[ Kos2410 @ 29.12.2008. 14:26 ] @
Tamo gde ti je cryptload na kompu udjes u taj folder i imas medju folderima router.Udjes u njega i napravis svoj folder HG520 i u njega ubacis taj clr fajl koji sam ostavio tamo.Tek nakon toga upalis cryptload i on ce ga staviti na listu tamo i moci ces da ga podesis kao na onoj mojoj slici.Samo da znas on radi reboot tj. restart modema ,a ovde sam ostavio kako preko Jdownloader-a radi bez takvog restarta tako da ti preporucujem da predjes na taj program.Cryptload mozda bude bolji za koji mesec kada mu isprave greske.
Nadam se da je ovo dovoljno.

Bolji ti je Jdownloader.

Pozzz
[ coki12 @ 29.12.2008. 20:59 ] @
Samo jos jedno pitanje da li se isto radi prethodno u run-u kod hg520s kao kod hg510 samo je druga sifra pre stavljanja skripte da bi se otkljucao ruter,jer veceras cu probati na namestim u jdownloaderu
[ djomla175 @ 29.12.2008. 21:25 ] @
Pazi @coki12 instaliras JDownloader i sledis predhodna uputstva... u JDownloader-u imas opciju da stavis i CLR Script i LiveHeader/Curl tako da kad dodjes do opcije Reconnect ti ubaci svoju sifru za ulazak u ruter i onda mozes onu HTTP skriptu staviti ili promenis metod na CLR Script i ubacis clr sa onim prepravkama koje je @kos2410 rekao i to ti je to da uzivas
[ coki12 @ 29.12.2008. 22:01 ] @
ok samo posto je sa skriptom rad ne znam za promenu pasworda pretpostavljam da treba da se ide prvo ovo pre ubacivanja skripte i dal treba sem navedog pasvorda modema i username sto je reko da se promeni da se promeni i cryptload da bi koristio se preko jdownloader-a
1.cmd
2.telnet 192.168.1.1
3.Username:telekom , password:telekom
4.ukucajte passwd admin ztonpk
5.ukucajte save
6.ukucajte reboot
7.U Web browser ukucate 192.168.1.1, ali sad umesto telekom ide admin admin.
8.Imate pristup svim podesavanjima.
I modem je otkljucan...
[ Kos2410 @ 29.12.2008. 22:03 ] @
Upravo tako kako djomla kaze.

Mislim da ti pitas u vezi onih sifri ako sam dobro razumeo.Nije to otkljucavanje nego su to sifre da pristupis opcijama modema kao administrator tj. da mozes da ih menjas.
Do sada koliko sam primetio svima na HG520 je:

username:admin
password:ztonpk
[ Kos2410 @ 29.12.2008. 22:08 ] @
Ne ne ne to se radilo da bi ljudi videli koja im je sifra za pristup modemu kao administrator(tj. da mogu tamo da mu menjaju podesavanja).
To i ti treba da uradis,ali ne moras to da radis cak ni tako jer ako ti nije dobra sifra nece moci da se uradi rekonekt.
Samo u jdownloaderu podesi onako i klikni tamo na "test reconnect".Ako prodje test kao uspeh to ti je to.
[ coki12 @ 30.12.2008. 03:01 ] @
Ali ja kpliko sam razumela iz tema sifra mora prvo da se promeni kao sto sam prekopirala pa onda ubaci da bi radila reconect ili gresim
[ djomla175 @ 30.12.2008. 13:06 ] @
Ne sifru si dobila uz ugovor sa telekomom nalazi se na poslednjij strani tog ugovora ili ako ti ona neradi pokusaj neke koje su ovde stavili kao primere npr admin admin ili admin ztonpk
[ Kos2410 @ 30.12.2008. 15:39 ] @
To su neki ljudi menjali sifru da bi im onaj IP-changer radio.To je ok ali sada zaboravi na to.Uzmi onaj moj post sa slikom i tekstualnim fajlom,podesi kao na slici.admin i ztonpk pises tamo u podesavanjima vidi se na slici.E sada ima i drugi username i password koji treba uneti u tekst na 2 mesta u onom txt fajlu koji sam okacio.Pokazao sam ta dva reda kako izgledaju.Ukucaj tu svoj username i password koji imas na listu papira na kraju adsl ugovora:

<Parameter name="wan_UserName" value="HW4952fd%40xdsl.isp.telekom.yu" />
<Parameter name="wan_Password" value="xxxxxxx" />

Pazi to ima na dva mesta da se promeni(ista ovakva dva reda).Na papiru ti je @ a ovde pises %40 umesto @.
Kopiras taj tekst dole u Jdownloderu kao na slici.
Javi da li ti radi.
[ coki12 @ 30.12.2008. 23:02 ] @
Ok posto to nije kod moje kuce vec kod brata namesticu u toku praznika to napravila sam sa sifrom koju je dobio kad je uzeo paket ali me samo interesuje za jdownloader da bi koristila tu skriptu dal treba u skripti da menjam ono sto pise na pocetku i kraju cryptload? hvala puno na pomoci
[ Kos2410 @ 31.12.2008. 15:56 ] @
Ostavi sve tako kako pise <cryptload> samo promeni sto smo ti rekli.

Lepo se provedite svi veceras.
Srecna Vam svima Nova Godina!

Pozzz
[ coki12 @ 03.01.2009. 00:34 ] @
za jdownloader sam namestila i radi al za cryptload nece. Napravila sam folder huaawei echolife hg520s u koji sam ubacila skriptu i to ubacila gde mi je otpakovan cryptload u folder zuti router medjutim kad odem u cryptload u options gde treba da odaber-tj nadjem svoj ruter ne vidi ga uopste,Dal mozete da mi pomognete kako to da namestim
[ Kos2410 @ 03.01.2009. 11:06 ] @
@coki12
Imas na temi IP-changer za razlicite modele rutera (strana 6) clr fajl koji treba da ubacus u taj folder(ima i slika kako da podesis).
Mora da ga pronadje ako si stavila u taj folder naravno moras da ugasis i upalis cryptload.
Nemoj da koristis ovaj fajl koji sam stavio uz Jdownloader jer iz nekog razloga ne odradjuje ono sto bi trebalo.Mozda ce na novijim verzijama cryptloda raditi ali za sada nece.
Mora da bude .clr a ne .txt da bi ga cryptload video samo mu to promenis i videce ga ali uzmi onaj clr iz navedene teme na pocetku.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedna dobra stvar kod cryptloada koju sam provalio je da linkove sa rapidshare.de moze da downloadu-uje (naravno mora se biti uz komp da se ukucavaju ona slova koja trazi na pocetku svakog novog downloada) za razliku od Jdownloadera koji ne prolazi sertifikaciju za te linkove.Tako da ja koristim cryptload kao rezervni downloader.


[Ovu poruku je menjao Kos2410 dana 03.01.2009. u 12:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Kos2410 dana 03.01.2009. u 12:33 GMT+1]
[ coki12 @ 03.01.2009. 17:55 ] @
Hvala puno na pomoci,uspela sam al to sam isto radila pre par dana pre nego sto sam trazila pomoc i nije htelo a sad hoce.Izvinite na tolikom maltretiranju oko pomoci al sam laik u tome
[ Kos2410 @ 03.01.2009. 21:44 ] @
Nema problema tu smo da pomognemo a i svi smo jednom bili laici ne brini zbog toga.
Ja do pre mesec dana nisam kontao kako rapid radi i sta gde podesiti pa sam smarao druga.Bolje da cutim dalje o tome.hehehe!

Pozzz
[ nebojsava @ 05.01.2009. 15:18 ] @
Samo mogu da kažem ,

RADI KAO SINGERICA !!!


[ svedok @ 10.01.2009. 18:37 ] @
Radi radi jos kako..
[ sasa11 @ 18.01.2009. 22:13 ] @
Pozdrav svima ja sam novi, ako neko može da mi pomogne. Imam router HUAWEI HG520i nije mi jasno ovo pisanje u HTTP script
[ massapk @ 19.01.2009. 22:37 ] @
Koga zanima, rešenja za HUAWEI ADSL modeme MT882, HG510 i HG520s koja rade provereno u praksi postavio sam ovde http://www.elitesecurity.org/t309934-6 ima u zakačenom fajlu opis u slici i reči.
[ sasa11 @ 06.02.2009. 22:37 ] @
Nije znanje, znanje znati, već je znanje, znanje drugom dati !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HUAWEI HG 520i IP changer /CryptLoad
[ hisarlik @ 30.05.2009. 09:29 ] @
Evo i ja da se oglasim.
Probao sam sve ali nije uspelo da radi kako treba mislim na CryptLoad_1.1.6 i Huawei HG520i jedino sto sam uspeo je da se resetuje ruter ali sledeci file nikako da krene sem ako to sam rucno il vam manuelno ne uredim.trazeci zresenje dosao sam do skripte koja je resila sve moje probleme tako da cu je postaviti pa je probajte i vi.Koliko sam ja video u njoj nema nigde ni username ni pass jedino u samom CryptLoad/setings/ruter stoji telekom telekom i to je to.

<CryptLoad>
<Router name="Huawei Echolife HG520i" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad>

Kao sto je vec objasnjeno ovo kopirati u text document i posle toga rename u info.clr i tako za staviti u folder ruter koji se nalazi u CryptLoad folderu.
[ TuiTamo @ 05.06.2009. 22:33 ] @
Uz malo muke evo IPChangera za Huawei 520i
http://rapidshare.com/files/241260361/IPChanger-3.rar.html
Treba samo pokrenuti vbs skriptu, otvoriti cugu
i opustiti se uz Huawei 520i LightShow.
[ coki12 @ 26.10.2009. 01:38 ] @
Da li neko jos ima problem,
Koristila sam skriptu duze vreme koju je kos stavio za rutere telekomov huawei hg520s medjutim pocelo mi se desavati da mi restaruje modem tek posle 5-10 minuta medju linkovima do pre 10 dana je radilo ok?ne znam sad sta da radim,u pitanju je za program jdownloader
[ vatrostalnipapir @ 28.10.2009. 05:51 ] @
Sonja a da nisi i ti bila dovoljno glupa da instaliras onaj novi software za huawei modem sa telekomovog sajta, kao i ja. Ni meni vise nece da funkcionise od kada sam to uradio
[ coki12 @ 09.11.2009. 02:35 ] @
da jesam toliko sam glupa otad se i stvorio problem al kako sad resiti tu situaciju
[ kuza @ 10.11.2009. 17:55 ] @
Ceo dan sam resavao ovu dilemu za EchoLife HG520s i nasao sledece resenje u liveheader/curl upisati sledecu scriptu
[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
AUTH /? HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
Authorization: Basic %%%basicauth%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /Forms/bottom_restart_1 HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]

User:telekom
pass:telekom
ip rutera:192.168.1.1
[ zokivs @ 06.12.2009. 22:02 ] @
KAKO? Promena IP adrese na Huawei 520i?


Ovako je bilo dok sam imao:MT882 modem i radio je u cryptloadu OK , sada imam HG520i (ISDN).... nesvidja mi se kako radi instalirao sam JDownloader i kada se resetuje ,resetuje ceo modem ugasi se se skroz i traje dugo dok ponovo krene ,znali neko kako da u Cryptloadu i J Downloaderu promenim IP adresu ali samo WAN ili sta vec a ne da se modem gasi i pali?????????

__ __ _______ ___ ___ ___
| \/ ||__ __|/ _ \|__ \ |__ \
| \ / | | | | (_) | ) | ) |
| |\/| | | | > _ < / / / /
| | | | | | | (_) |/ /_ / /_
|_| |_| |_| \___/|____||____|


_____ _____ _____ _ _ _ _ _____ ______ _____
|_ _|| __ \ / ____|| | | | /\ | \ | | / ____|| ____|| __ \
| | | |__) || | | |__| | / \ | \| || | __ | |__ | |__) |
| | | ___/ | | | __ | / /\ \ | . ` || | |_ || __| | _ /
_| |_ | | | |____ | | | | / ____ \ | |\ || |__| || |____ | | \ \
|_____||_| \_____||_| |_|/_/ \_\|_| \_| \_____||______||_| \_\


!! AUTORI OVI SKRIPTE NE ODGOVARAJU ZA STETU NANETU NjENIM KORISCENjEM I UPOTREBU U ILEGALNE SVRHE!!
!!!SKRIPTA JE NAPRAVLjENA U EDUKACIONE SVRHE!!!


Skripta se sastoji iz tri fajla Ipchanger.bat, TST10.exe i login.txt i uz pomoc nje je moguce
promeniti IP adresu na HUAWEI MT822 modemima bez gasenja modema. Skripta je napravljena iskljucivo
za MT822 i nije testirana na drugim modemima.

ipchanger.bat:
Ovo je mala batch skripta koja poziva TST10.exe i govori mu da izvrsi skriptu login.txt

TST10.exe:
Je mali tenet client koji dozvoljava skriptovanje. Ovo je moralo da se ubaci iz prostog razloga
sto telnet koji dolazi uz windows nema podrsku za skripte i DOS nije u mogucnosti da mu posalje
set komandi za logovanje i promenu ip adrese.

login.txt:
Je mala skripta uz pomoc koje se TST10.exe loguje na ADSL Router i salje set komandi za promenu
IP adrese.

UPUTSTVO:

- raspakujte sve fajlove u isti folder
- pokrenite ipchanger.bat


[Ovu poruku je menjao zokivs dana 06.12.2009. u 23:18 GMT+1]
[ zokivs @ 06.12.2009. 22:21 ] @
[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
AUTH /? HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
Authorization: Basic %%%basicauth%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
GET /Forms/bottom_restart_1 HTTP/1.1
Host: %%%routerip%%%
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]



Radi mi JDownloader sa ovom skriptom menja adresu , traje oko minut ipo, ali mi skroz gasi modem ( mrežni kablo nije ukljucen ...pa je ukljucen itdd) ranije na MT882 nije tako radiolo !!!


imali pomoci ??
[ niki 67 @ 06.12.2009. 22:47 ] @
Evo vam ljudi skripta za HUAWEI HG520s da se ne mucite radi 100% koristio sam je godinu dana.Reconnect za 25-30sek.




1. Instaliraj JDownloader
2. U Reconnectu nadi opciju Method i na padajucem meniju selektuj CLR script . Unesi sledece parametre :

Login: admin
Password: ztonpk
Router IP: 192.168.1.1
Firs IP..: 10
Max retries: -1
Wait for new IP: 30

Na kraju u velikom pravougaoniku prekopiraj sledeci CLR file ali ubaci podatke svog modem ( username i password )

<CryptLoad>
<Router name="Huawei EchoLife HG520s Firmware 3.7.9.98-1.0.7.0(wan close-open)" />
<Command method="GET" action="WAN.html" />
<Command method="POST" action="Forms/WAN_1">
<Parameter name="Pvc_Index" value="0" />
<Parameter name="NodeFlag" value="0" />
<Parameter name="wan_VPI" value="8" />
<Parameter name="wan_VCI" value="35" />
<Parameter name="wan_ActiveSelect" value="No" />
<Parameter name="wan_Mode" value="00000000" />
<Parameter name="wanModeFlag" value="0" />
<Parameter name="wan_Encapsulation" value="PPPoE" />
<Parameter name="wanEncapFlag" value="0" />
<Parameter name="wan_Multiplex" value="LLC" />
<Parameter name="wan_ServiceName" value="" />
<Parameter name="wan_UserName" value="HW4952fd%40xdsl.isp.telekom.yu" />
<Parameter name="wan_Password" value="63aaf31" />
<Parameter name="wan_ppp_auth" value="AUTO" />
<Parameter name="wan_DefaultRoute" value="YES" />
<Parameter name="wan_NAT" value="YES" />
<Parameter name="wan_DynIP" value="DynamicIP" />
<Parameter name="wan_ConnectSel" value="Conn_on_Demand" />
<Parameter name="wan_IdleTime" value="60" />
<Parameter name="wan_TcpMSS" value="1400" />
<Parameter name="wan_TCPMTU" value="0" />
<Parameter name="wan_RipEnable" value="No" />
<Parameter name="wan_MulticastEnable" value="No" />
<Parameter name="DeleteFlag" value="0" />
<Parameter name="HG520CH_SPECIAL_Flag" value="0" />
<Parameter name="EnableConfigFlag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="WAN.html" />
<Command method="POST" action="Forms/WAN_1">
<Parameter name="Pvc_Index" value="0" />
<Parameter name="NodeFlag" value="0" />
<Parameter name="wan_VPI" value="8" />
<Parameter name="wan_VCI" value="35" />
<Parameter name="wan_ActiveSelect" value="Yes" />
<Parameter name="wan_Mode" value="00000000" />
<Parameter name="wanModeFlag" value="0" />
<Parameter name="wan_Encapsulation" value="PPPoE" />
<Parameter name="wanEncapFlag" value="0" />
<Parameter name="wan_Multiplex" value="LLC" />
<Parameter name="wan_ServiceName" value="" />
<Parameter name="wan_UserName" value="HW4952fd%40xdsl.isp.telekom.yu" />
<Parameter name="wan_Password" value="63aaf31" />
<Parameter name="wan_ppp_auth" value="AUTO" />
<Parameter name="wan_DefaultRoute" value="YES" />
<Parameter name="wan_NAT" value="YES" />
<Parameter name="wan_DynIP" value="DynamicIP" />
<Parameter name="wan_ConnectSel" value="Conn_on_Demand" />
<Parameter name="wan_IdleTime" value="60" />
<Parameter name="wan_TcpMSS" value="1400" />
<Parameter name="wan_TCPMTU" value="0" />
<Parameter name="wan_RipEnable" value="No" />
<Parameter name="wan_MulticastEnable" value="No" />
<Parameter name="DeleteFlag" value="0" />
<Parameter name="HG520CH_SPECIAL_Flag" value="0" />
<Parameter name="EnableConfigFlag" value="1" />
</Command>
</CryptLoad>

3. Pritisni taster SAVE i uradi TEST RECONNECT


Javite kako vam radi u JDownladeru
[ zokivs @ 07.12.2009. 21:51 ] @
Ok hvala sad cu da probam na moj modem -ruter HG520i

mada je ovo neka novija verzija JDownloadera...kada prebacim na engleskom ne nalazim te opcije koje spominjes , no sve jedno bacam se na posao!

[ zokivs @ 07.12.2009. 22:30 ] @
Sve sam uradio po uputstvu i nista, menjao sam i sifu i pasword iz ugovora sto se dobija od telekoma , nece da preomeni IP adresu !

[ calexx @ 07.12.2009. 23:26 ] @
Ja sam neki dan onako probe radi pravio clr skriptu ali nisam probao da li radi. Evo probaj to a ja mogu da proverim kad odem kući. Ovde nema user/pass za pristup ruteru, valjda zato što mi je FF to zapamtio pa ne mora da se kuca. Ako neće, probaću kasnije da napravim drugi sa tim parametrima.
Citat:
<CryptLoad>
<Router name="520i" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="HW_logo.html" />
<Command method="GET" action="menu_admin.html" />
<Command method="GET" action="rpSysStatus.html" />
<Command method="GET" action="menu_tool.html" />
<Command method="GET" action="bottom_restart.html" />
<Command method="POST" action="Forms/bottom_restart_1">
<Parameter name="defaltRomFlag" value="0" />
<Parameter name="defaultIpFactory" value="192.168.1.1" />
<Parameter name="Restart_factory" value="0" />
</Command>
<Command method="GET" action="bottom_restart.html" />
</CryptLoad>
[ zokivs @ 07.12.2009. 23:54 ] @
Hvala probacu je ujutru! pozdrav
[ niki 67 @ 08.12.2009. 00:13 ] @
zokivs nisi dobro podesio.prvo odaberes method CLR SCRIPT pa iskopiraj text pa sad u tom samom textu gde pise user i password ti upises tvoj iz ugovora i vodi racuna da ne obrises tacke zareze znake navoda itd...to imas na 2 mesta u textu.kad to uradis onda unesi u jdownloader desno tvoju IP user je admin a password je ztonpk. radi 100%

vidim na slici koju si ostavio da si pisao telekom.nije to.reconnect je gotov za 20-ak sekundi godinu dana sam koristio ovo podesavanje veruj mi.
[ calexx @ 08.12.2009. 12:51 ] @
Samo da dodam da sam noćas isključio premium i probao skriptu koju sam napravio i radi, jeste da se čeka oko 2 minuta ukupno ali je i to manje od 15+ ... ako ova druga to završava za 20 sec onda nije loše da se proba.
[ zokivs @ 08.12.2009. 13:12 ] @
Najzad!



Huawei Echolife HG520i - Telekom Srbija (DETALJNO UPUSTVO)

jDownloder mi sad radi kao zmaj, evo upustva:

Instaliraj :
Jdownloader 0.9.579

Kod: Obeleži sve
http://jdownloader.en.softonic.com/download#pathbar


1) Uđi u Jdownloader u configuration/reconnection
2) U Reconnect Method/CLR script unesi sledeće parametre:
Login: admin
Password: ztonpk
Router IP: 192.168.1.1
3) Zatim copy/paste sledecu skriptu u "prazan" prostor

****************************************
<CryptLoad>
<Router name="Echolife HG520i Home Gateway Telekom Srbija" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad>

***************************************

MODULI
4) U Advanced Settings izvrši sledeća podešavanja
First IP: 10
Max repeats: -1
Wait new IP: 30
*************************

Radi kao besan !!



[Ovu poruku je menjao zokivs dana 08.12.2009. u 14:26 GMT+1]
[ RADOVAN IV @ 08.12.2009. 13:28 ] @
Da li može i za 520 S !?
[ zokivs @ 08.12.2009. 13:32 ] @
da daa moze isto je ....mozes sam cisto da promenis umesto 520i u 520s i sljakaaa
[ shexpirsheq @ 08.12.2009. 14:41 ] @
@niki 67
Ne radi ta skripta na najnovijem firmware-u za ruter. I ja sam je koristio dok nisam updejtovao ruter na novi firmware.
Sad radi ova skripta koju je zoki postavio i ona je bolja jer ne treba user name i password za PPPoE konekciju jer telekom ne daje svima podatke.






Znaci ove skripte ne restartuju ruter nego gase PPPoE konekciju i ponovo je uspostavljaju. Brze se dobija nova ip adresa, za 20-ak sekundi.

U jdownloaderu se podesava kao sto je zoki napisao i naravno treba imati najnoviju verziju jave posto je ovaj program uradjen u javi.

Naravno ako ste promenili password(ztonpk) za admin pristup nema veze, radice sa novim paswordom samo ukucajte vazeci password u jdownloaderu na odgovarajucem mestu.

Sledece skripte rade posao i provereno rade na oba rutera jer sam obe isprobao i trenutno rade posao.

Ako imate HG520s i sledece podatke u ruteru radi ova skripta dole.



Podaci u ruteru za HG520s:

Product Name----------EchoLife HG520s
Software Release-------V100R001B027 SerbA
Firmware Release-------3.7.9.98-1.0.7.0
Batch Number----------RTC10P0.027.37998.MT
Release Date-----------2009/03/11

Skripta za HG520s:

<CryptLoad>
<Router name="Echolife HG520s Home Gateway Telekom Srbija" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad>






Ako imate HG520i i sledece podatke u ruteru radi ova skripta dole.

Podaci u ruteru za HG520i:


Product Name----------EchoLife HG520i
Software Release-------V100R001B021 SerbA
Firmware Release-------3.7.9.15-1.0.7.0
Batch Number----------UTC20P0.021.37915
Release Date-----------2009/03/11


Skripta za HG520i:

<CryptLoad>
<Router name="Huawei Echolife HG520i" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad>


[Ovu poruku je menjao shexpirsheq dana 08.12.2009. u 15:51 GMT+1]
[ zokivs @ 08.12.2009. 14:56 ] @
Jeste tako je shexpirsheq
[ niki 67 @ 08.12.2009. 15:30 ] @
Ok ljudi video sam na telekomovom sajtu za update hg 520.Ja sad imam pirelli a koristio sam hg 520 i ova scripta je radila perfektno i veoma brzo.E sad ko ima stariji software neka je koristi ko ima nov neka koristi ove novije.Vazno je da radi.


Ja imam problem ne mogu nikako da resim reconnect za Pirelli DRG A226G tek sad ga dele u Telekomu pa ako neko ima resenje neka mi pomogne.Hvala unapred.
[ zokivs @ 09.12.2009. 23:29 ] @
Daklem evo i za tebe resenja ako se nevaram...;) za modem Pirelli DRG A226G Tako pišu ovde na forumu ..treba samo potraziti!

DRG A226G



http://jdownloader.org/knowledge/wiki/reconnect/tools/upnp

skinite fajl ,zatim u jdw-u idite u opcije nadjite gde je reconect opcija izaberite external uputite ga na doticni skinuti exe fajl i uzivajte Rekonekt .

Prvo proverite dali zaista imate A226G ili mozda imate A225G razlika je velika
drugo pokrenes dos promt i kucaj recimo ping www.google.com -t
zatim rucno pokreni RouterReconnect.exe koji si skinuo sa linka od gore tu ces videti da li alatka radi.

trece ,ne nema drugog podesavanja
[ zokivs @ 09.12.2009. 23:58 ] @
Jesi li niki probao ovo...

Da bi reconnect radio potrebno je sledeće (metoda uspešno isprobana u jDownloaderu) :

1. Sa adrese http://www.rpworld.de/page_programme...reconnect.html skinuti Universal UPNP reconnect. Raspakovati ga u željeni direktorijum.

2. U jDownloaderu otići u Settings - > Modules - > Reconnect - > External. U delu Command (use absolute directory paths) uneti putanju do RouterReconnect.exe fajla. Čekirati Use special executer for Windows.

3. Logovati se na ruteru kao admin. Ukoliko nisi ništa menjao username je admin password je tzlkisonpk. Otići u Advanced podesavanja i tamo naći opciju (ikonu) Universal Plug and Play. U okviru nje čekirati opciju Allow Other Network Users to Control Discus's Network Features. Nakon toga će ti reconnect raditi (naravno potrebno je u jDownloaderu čekirati opciju za reconnect koja se vidi na priloženoj slici). Po potrebi, ako koristiš windows firewall u exceptions stavki, je potrebno čekirati UPnP Framework.

http://www.benchit.rs/forum/sh...9b4bc1&t=213168&page=2





[ niki 67 @ 10.12.2009. 00:19 ] @
Sve sam ovo video od prvog dana i probao hiljadu puta i nece pa nece.Vrlo je zanimljivo da nekom radi nekom ne i u Jdownloader-u i u Cryptload-u.Danas sam dobio informacije od nekih drugara koji imaju isto Pirelli DRG A226G da imaju potpuno istu verziju software-a jer sam ja sumnjao i na to.I njima ne radi.Samo jednom je uspelo u Jdownloaderu i sad i njemu ne radi.Ne znam u cemu je problem.Sve sam radio po uputstvu sa svih ovih sajtova ali nikako da proradi.U svakom slucaju puno ti hvala na ulozenom trudu i pomoci.
[ niki 67 @ 10.12.2009. 00:29 ] @
Napokon sam ovo resio.radi reconnect-ali sam morao skroz da iskljucim firewall.Nije htelo kad chekiram opciju UPNP.Najzad radi.


zokivs puno ti hvala na pomoci ovo sam video i probao do sad ali evo ti si mi doneo srecu jer nisam do sad probao da skroz iskljucim firewall.Jos jednom hvala MNOGO!!!!!
[ m4rk0 @ 31.12.2009. 15:04 ] @
ja sam uradio kao sto je shexpirsheq obajsanio, ali nekad automatski reskonektuje, a nekad moram ja rucno da kliknem na dugme Change IP. Zasto nece uvek automatski da odradi resconnect ?

Edit: e jesam gluperda, nisam kliknuo (upalio) na ikonicu za auto resconnect. Sad je sve ok.

[Ovu poruku je menjao m4rk0 dana 31.12.2009. u 16:30 GMT+1]
[ millancheOLE @ 13.10.2011. 17:54 ] @
Jeste malo tema zastarela, ali je moj problem nov ;) Kako da nateram RouterReconnect.exe da radi u Windows-u 7 64-bit? Na XP-u mi je radio, ali ovde nece. Nije problem firewall, iskljucio sam ga, zapravo sve sam iskljucio, i i dalje ne radi. Meni umesto da promeni adresu iskljucuje mreznu karticu (adapter disabled) i ne ukljucuje ga nazad dok ga ja ne ukljucim.