[ predragc @ 16.10.2008. 03:24 ] @
zanima me sta ce biti kada nam istekne ugovor o koriscenju adsl kod Telekoma,koji vazi godinu dana...hoce li nas ponovo natezati za po jos 12 meseci ili od tada postajemo slobodnjaci i da li oprema postaje nasa ili...?
[ ivanmil @ 16.10.2008. 04:38 ] @
Oprema ostaje u vlasništvu Telekoma (zar si očekivao drugačije? ), a izgleda da se nakon isteka godinu dana ugovor po automatizmu produžava za još 12 meseci itd. Tako su meni rekli kada sam potpisivao ugovor. Jedini način da ga raskinem je da dođem baš taj dan kada je isteklo godinu dana i da ga tada raskinem, ako dođem dan kasnije, gotovo...
[ gojnik @ 16.10.2008. 08:25 ] @
Meni je ugovor istekao u martu, i na njemu ovako piše:

Citat:
U uslugu je uključeno i sledeće:
-ADSL modem i spliter koji se daje korisniku i koji je njegovo vlasništvo
...


Citat:
Trajanje ugovora
Ovaj ugovor se zaključuje na neodređeno vreme. Ugovorne strane ne mogu otkazati Ugovor u prvoj godini korišćenja usluge.
...
[ mischo @ 16.10.2008. 08:35 ] @
Zar je toliki problem pročitati ugovor. Tamo sve lepo piše.
[ ivanmil @ 16.10.2008. 12:45 ] @
Kod mene piše (ugovor iz septembra ove godine): "Ovaj ugovor se zaključuje na neodređeno vreme sa minimalnim periodom trajanja od 12 meseci i stupa na snagu danom potpisivanja". Ovo sam boldirao jer ne mogu a da ne primetim da je gramatički pogrešno. Treba da stoji na dan potpisivanja.
Uglavnom, nisam hteo da se fokusiram na tu rečenicu (isto znači kao i u starijoj reviziji ugovora, samo je rečenica drugačija) nego na sledeću: "Opremom u smislu ovog Ugovora smatraju se modem i spliter koji su neophodni za korišćenje Usluge, a koji se Korisniku daju na korišćenje dok koristi Uslugu". I nigde se više ne spominje oprema, pa je logičan zaključak da oprema ostaje u vlasništvu Telekoma. Napominjem da je ovo noviji ugovor, od pre mesec dana. A svima onima kojima u ugovoru piše da je modem u njihovom vlasništvu, njima ostaje oprema nakon isteka ugovora (barem bi trebalo, ali ipak je ovo Srbija).
[ Black_eyed @ 19.10.2008. 08:31 ] @
Bratu istekao ugovor sa Telekomom i on covek lepo otisao da vrati opremu...Rekli su mu da je oprema njegova i da ih to ne interesuje, kada potpise novi ugovor dobice novu opremu.

Evo, bas sada MT822 sljaka kod mene (Beotel), hteo sam da probam i radi...
[ tdjokic @ 19.10.2008. 11:41 ] @
Off topic, ali, hajde, j...i ga.
Citat:
ivanmil: Kod mene piše (ugovor iz septembra ove godine): "Ovaj ugovor se zaključuje na neodređeno vreme sa minimalnim periodom trajanja od 12 meseci i stupa na snagu danom potpisivanja".
A sta ti mislis - zasto su advokati bogati (barem vecina njih)? Da je sve jasno, ne bi bili. Pravnici imaj neke svoje varijante izrazavanja, koje su samo njima logicne, ali mora tako, jer inace drugi pravnik moze da pocne nesto da muva. Laik sam, ali mislim da u vezi ovog, relativno jednostavnog ugovora, postoje dva vazna datuma: jedan je kad se ugovor potpisuje, a drugi kad ti pocnes da koristis uslugu po tom ugovoru, pa ta dva datuma ne moraju da budu ista.

Iz nekog specificnog razloga, prodao sam coveku omanju nekretninu, na otplatu. On meni mesecno daje odredjenu svotu, o cemu smo sklopii ugovor, overili ga u sudu, platili prenosnu taksu, i u ugovoru zapisali da nekretnina postaje njegova onog dana kad isplati i poslednju ratu ugovorene cene, bez ikakvih dodatnih dogovora. Znaci, u mom slucaju je bilo bas tako - ugovor je stupio na snagu danom potpisivanja, ali onaj nije postao vlasnik nekretnine tog dana, nego mnogo kasnije. Naravno, za svaku ratu sam mu davao zvanicnu priznanicu o uplati i sve je bilo OK.
[ ivanmil @ 20.10.2008. 08:21 ] @
Citat:
tdjokic:A sta ti mislis - zasto su advokati bogati (barem vecina njih)? Da je sve jasno, ne bi bili. Pravnici imaj neke svoje varijante izrazavanja, koje su samo njima logicne, ali mora tako, jer inace drugi pravnik moze da pocne nesto da muva. Laik sam, ali mislim da u vezi ovog, relativno jednostavnog ugovora, postoje dva vazna datuma: jedan je kad se ugovor potpisuje, a drugi kad ti pocnes da koristis uslugu po tom ugovoru, pa ta dva datuma ne moraju da budu ista.

Iz nekog specificnog razloga, prodao sam coveku omanju nekretninu, na otplatu. On meni mesecno daje odredjenu svotu, o cemu smo sklopii ugovor, overili ga u sudu, platili prenosnu taksu, i u ugovoru zapisali da nekretnina postaje njegova onog dana kad isplati i poslednju ratu ugovorene cene, bez ikakvih dodatnih dogovora. Znaci, u mom slucaju je bilo bas tako - ugovor je stupio na snagu danom potpisivanja, ali onaj nije postao vlasnik nekretnine tog dana, nego mnogo kasnije. Naravno, za svaku ratu sam mu davao zvanicnu priznanicu o uplati i sve je bilo OK.
Ja sam samo primetio da je nepravilno upotrebljen instrumental jer ne može nešto da stupi na snagu danom tim i tim nego na dan taj i taj.
Što se tiče ugovora, znam da je bilo kod Beotela ta situacija da te oni pozovu da potpišeš ugovor i da ti daju opremu pre nego što ti to sve omoguće (pre instalacije ADSL porta od strane Telekoma) pa su datumi kada ti potpišeš ugovor i kada zaista počneš da koristiš ugovoreno - različiti. Ali, kod Telekoma je drugačije, oni ti daju ugovor i opremu tek onda kada je sve spremno za ADSL i tada se datumi potpisivanja i korišćenja usluge ipak poklapaju.
A pravnika nikad dosta, pogotovo u Srbiji. Sve što je ovoj zemlji potrebno je još pravnika. Blago nama.
[ Iggy-ar @ 22.10.2008. 00:35 ] @
Da da ,dok je nama crnjihgoraca ,bice i pravnika (losih) toliko nepismenih da im svaka para dobro dodje,jos sa nasih ledja ...!!!
[ ka641 @ 08.11.2008. 11:15 ] @
ADSL kod Telekoma koristim oko 18 meseci i sada sam resio da prekinem ugovor.
Otisao sam do poslovnice Telekoma i oni su mi rekli da trebam da VRATIM MODEM!
Posto sam to odbio rekli su mi da dodjem od nedelje pa ce nazvati ne znam ni ja koga da pitaju cije je vlasnistvo modem....

U ugovoru mi pise u clanu 2.:
U uslugu je ukljuceno i sledece:
- ADSL modem i spliter koji se daju korisniku i koji je njegovo vlasnistvo

...
U clanu 4. pise:
Korisnik se obavezuje:
...
- da uslugu koristi najmanje godinu dana od dana njenog aktiviranja


Ne vidim zasto bi im vratio modem???

Onda sam zvao 9813 i oni su mi takodje rekli da se modem vraca...
Kada sam ih pitao da li postoji bilo ko sa nekim ADSL ugovorom a da ne mora da vrati modem,
odgovoreno mi je da svi vracaju modeme i da nema tog ko ima ugovor takav da zadrzava modem!!!!???????????

Pitanje: Da li je neko raskinuo ugovor sa Telekomom a da je zadrzao modem?
[ ORCA 2 @ 08.11.2008. 11:23 ] @
Citat:
ka641: ADSL kod Telekoma koristim oko 18 meseci i sada sam resio da prekinem ugovor.
Otisao sam do poslovnice Telekoma i oni su mi rekli da trebam da VRATIM MODEM!
Posto sam to odbio rekli su mi da dodjem od nedelje pa ce nazvati ne znam ni ja koga da pitaju cije je vlasnistvo modem....

U ugovoru mi pise u clanu 2.:
U uslugu je ukljuceno i sledece:
- ADSL modem i spliter koji se daju korisniku i koji je njegovo vlasnistvo

. . .
Onda sam zvao 9813 i oni su mi takodje rekli da se modem vraca...
Kada sam ih pitao da li postoji bilo ko sa nekim ADSL ugovorom a da ne mora da vrati modem,
odgovoreno mi je da svi vracaju modeme i da nema tog ko ima ugovor takav da zadrzava modem!!!!???????????

--

Donesite ugovor u korisnički servis i pokažite službeniku. Ukoliko i dalje bude problema, tražite šefa korisničkog servisa.
[ ka641 @ 08.11.2008. 12:16 ] @
OK. Hvala ORCA 2!

U ponedeljak cu tako i uraditi.
[ waikiki @ 08.11.2008. 12:51 ] @
@ORCA 2
31.10.08 bio sam da odjavim ADSL prikljucak posle 1,5 god koriscenja. Dobio sam istog dana potvrdu o primljenom zahtevu za demontiranje ADSL-a. I evo proslo je 8 dana a ADSL nije ugasen. Bio sam da pitam zasto nije odradjeno i dobio odgovor da imaju nekih problema i da ce uskoro biti odradjeno. Moje pitanje je da li ce mi Telekom naplatiti uslugu ADSL-a za vreme od trenutka podnosenja zahteva (31.10.08) do trenutka gasenja. Cure za salterom nisu mogle da mi daju precizan odgovor. Ako se naplacaje onda Telekom moze namerno da odugovlaci. Da napomenem da ADSL ne koristim od trenutka podnosenja zahteva za gasenjem.
[ ORCA 2 @ 08.11.2008. 13:42 ] @
Citat:
waikiki: @ORCA 2
31.10.08 bio sam da odjavim ADSL prikljucak posle 1,5 god koriscenja. Dobio sam istog dana potvrdu o primljenom zahtevu za demontiranje ADSL-a. I evo proslo je 8 dana a ADSL nije ugasen. Bio sam da pitam zasto nije odradjeno i dobio odgovor da imaju nekih problema i da ce uskoro biti odradjeno. Moje pitanje je da li ce mi Telekom naplatiti uslugu ADSL-a za vreme od trenutka podnosenja zahteva (31.10.08) do trenutka gasenja. Cure za salterom nisu mogle da mi daju precizan odgovor. Ako se naplacaje onda Telekom moze namerno da odugovlaci. Da napomenem da ADSL ne koristim od trenutka podnosenja zahteva za gasenjem.

--

Računarski centar će najverovatnije fakturisati uslugu, jer vam je usluga omogućena. Najbolje je da se obratite na [email protected] sa svim bitnim podacima, kako bi proverili status zahteva.
[ waikiki @ 13.11.2008. 20:47 ] @
Nakon dve nedelje cekanja danas mi je ugasen Telekom ADSL. Uputio sam mail sa pitanjem na [email protected] i dobio odgovor da necu platiti uslugu ADSL-a od trenutka prijave za gasenje adsl-a do trenutka gasenja. Znaci ove dve nedelje Telekom casti.. bas lepo

@ORCA 2,
koliko dugo ce moj mail nalog odnosno username ostati aktivan. Proverio sam webmail, jos uvek radi. Preko njega sam nakon gasenja i dobio odgovor od [email protected]
Jel mogu postojeci mail da zadrzim neko vreme.. jer jos mi stizu neki mailovi.. a ko zna, mozda uskoro Telekom ponudi brzi i jeftiniji net, pa se vratim.
[ srdjan_m @ 14.11.2008. 07:34 ] @
Citat:
ka641:

Onda sam zvao 9813 i oni su mi takodje rekli da se modem vraca...
Kada sam ih pitao da li postoji bilo ko sa nekim ADSL ugovorom a da ne mora da vrati modem,
odgovoreno mi je da svi vracaju modeme i da nema tog ko ima ugovor takav da zadrzava modem!!!!???????????

Pitanje: Da li je neko raskinuo ugovor sa Telekomom a da je zadrzao modem?


Ja sam pre mesec i po raskinuo stari i potpisao novi ugovor za ADSL (vezan za novi broj telefona), pri čemu sam dobio novi modem, a stari zadržao. Ugovor od godinu dana mi je istekao u aprilu. Ne mogu da tvrdim 100% ali sam prilično siguran da negde u ugovoru stoji da se modem vraća samo u slučaju raskida ugovora u toku važenja istog (1 god.).
[ component @ 14.11.2008. 10:39 ] @
Ja sam raskinuo ugovor sa Telekomom (koji je trajao više od godinu ipo). Budala pa ih pitao da li da vratim modem i rekli mi "ne znamo... bolje vrati pa ćemo videti". I ja vratio. Nađem posle ugovor i piše lepo da je modem moje vlasništvo. Posle sam išao u Telekom, pokazivao im ugovor i natezao se da dobijem svoj modem nazad. I dobio ga. Ovi naši jadnici se ništa ne razumeju, samo su im rekli da me pitaju da li mi modem stvarno treba, pa ako mi treba da mi ga daju
Smešno...

Inače, u ovim novim ugovorima piše da je modem vlasništvo Telekoma, što znači da ako je neko skoro uzeo ADSL, taj vraća modem. Valjda su ukapirali da su se zeznuli sa nama iz prve ture
[ srdjan_m @ 14.11.2008. 11:03 ] @
Citat:
component: Ja sam raskinuo ugovor sa Telekomom (koji je trajao više od godinu ipo). Budala pa ih pitao da li da vratim modem i rekli mi "ne znamo... bolje vrati pa ćemo videti". I ja vratio. Nađem posle ugovor i piše lepo da je modem moje vlasništvo. Posle sam išao u Telekom, pokazivao im ugovor i natezao se da dobijem svoj modem nazad. I dobio ga. Ovi naši jadnici se ništa ne razumeju, samo su im rekli da me pitaju da li mi modem stvarno treba, pa ako mi treba da mi ga daju :)
Smešno...

:D


Kod mene je još bolji komentar: " Nije potrebno da ga vraćaš ali ako hoćeš, možeš ga vratiti pa da ga mi imamo za druge korisnike da im menjamo ako treba bla,bla,bla..." Baš su me slatko nasmejali.
[ djgorandj @ 28.11.2008. 08:07 ] @
Ja sam podneo zahtev za IPTV i zatrazeno mi je da vratim modem koji sam dobio iako mi u ugovoru pise da je on posle 12 meseci moje vlasnistvo. Kada sam im rekao za ugovor oni su odgovorili da ne znaju najbolje pravila jer su iz mts-a i zena koja tu radi u susednom salteru je odgovorila sumnjicavo da mi modem ostaje ali sluzbenica kod koje sam ja primnjen je i dalje insistirala na modemu. Sta ce dalje biti videcemo.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.11.2008. 09:27 ] @
Nemoj da im vracas modem :) Ja moj mt882 nemem pojma ni gde je, tako da im ga sigurno necu vratiti. :)
[ djgorandj @ 28.11.2008. 11:59 ] @
Probacu nesto da izmuvam, ne mogu da nadjem ugovor, a siguran sam da pise da modem ostaje vlasnistvo korisnika. ADSL sam podigao u martu pre 2 godine, cim su pustili u finkciji i tako je glasio ugovor. Mada mi treba sad veoma hitno pa ako ne budu hteli da mi daju da podignem opremu za ovu novu liniju onda cu morati da im ostavim. Samo da dodam "TELEKOM - LOPOVCINE" a to cu i na svoj sajt da objavim.
[ nilez @ 29.11.2008. 02:31 ] @
Ko je potpisao ugovor i dobio Huawei MT882 pre 01.09.2007 i nije raskinuo ugovor pre isteka 12 meseci, njemu sigurno ostaje modem u trajno vlasnistvo i ne treba da ga vraca (provereno). Nakon 31.08.2007 g., sacinjeni su novi ugovori u kojima "novi" ADSL Ruteri Huawei Echolife HG510 ostaju u vlasnistvu telekoma, a izdaju se na koriscenje korisnicima (i ovo je provereno). Samim tim sto su ADSL Ruteri u Telekomovom vlasnistvu, prestaje potreba (po njihovom misljenju ..#%$^&*@#$%..) dodeljivanja user-a i password-a za konekciju, (PPPoE) korisnicima, jer su Ruteri unapred prekonfigurisani za Internet, (VoIP i IPTV) buduce servise koje Telekom pusta u rad.

[Ovu poruku je menjao nilez dana 29.11.2008. u 03:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nilez dana 29.11.2008. u 03:46 GMT+1]
[ ka641 @ 01.12.2008. 14:20 ] @
Raskinuo sam ugovor bez problema i nisam im vratio modem :P
Mada su mi rekli da trebam da vratim, ali nakon sto sam rekao da mi pise u ugovoru da je moje vlasnistvo i nakon sto je sluzbenik pozvao sefa telefonom receno mi je da se modem vraca u 99% slucajeva haha!
Bilo je ono ako prodje prodje :P

Ali moram da kazem da su mi brzo ukinuli ADSL od dana podnosenja zahteva. Nisam cekao 2 nedelje i dobio gratis kao neki ovde :P
A i sta ce mi kad sam presao na SBB. Za iste pare veci protok i bolji ping. (mada ko zna sta se krije iza Open ADSL-a haha)
[ mtopic @ 02.12.2008. 10:28 ] @
Mene zanima shta se deshava posle isteka perioda od godinu dana korishcenja.
Da li se potpisuje novi ugovor (opet na obaveznih godinu dana) ili se korishcenje neta produzava dok sam ne otkazesh kad hocesh?
Za par dana mi istiche ugovor, a ne bih da se obavezem na godinu dana (opet), jer za mesec-dva dobijam kablovski net, koji je znatno povoljniji od ADSLa...
[ Play @ 03.12.2008. 11:46 ] @
Nista se ne desava. Posle isteka inicijalnog ugovora od 12 meseci placas mesec za mesec, dok ne otkazes kad ti pozelis
[ dnd85 @ 01.03.2011. 22:47 ] @
da osvezim ovu temu a ne otvaram novu. molim vas recite mi da li je neko od vas ko je sa telekomom potpisao ugovor posle 2008 (u ugovoru stoji da modem mora da se vrati) zadrzao isti! ja jesam i stigla mi je opomena pred postupak trajnog prekida pruzanja usluga - utuzenja pa me zanima da li je zaista moguce da ce da potrazuju 2000din zaista preko suda i misljenja , da se pravim lud ili ...:D
[ tdjokic @ 02.03.2011. 01:20 ] @
Citat:
dnd85: da osvezim ovu temu a
Zavisi od mnogo faktora. Ne zaboravi da ce oni mozda potrazivati uredjaj vredan 2.000 dinara i kad te dobiju ti placas sudske troskove i eventualne neke druge troskove, tako da briga njih. Jednostavnije ti je da im to vratis ako si fizicki u mogucnosti i da mirno spavas. Mozda nece biti nista a nikad ne znas.
[ dnd85 @ 02.03.2011. 19:40 ] @
ma vratio bih ja medjutim oni traze pare ne uredjaj, meni je najlakse da uredjaj vratim, probao sam ali oni nece uredjaj hoce pare!
moze li taj uredjaj da funkcionise od npr.nekog drugog ko ima isto adsl kod telekoma. mozda treba nekome prodao bih ga?
[ tdjokic @ 02.03.2011. 23:17 ] @
Kakva im je sad ta fora da traze pare? Obicno se oprema vraca a ne otkupljuje. Cudno.
[ dnd85 @ 03.03.2011. 13:05 ] @
eto vidis, ja bi je najradije vratio ali sluzbenica odbija da prihvati vec kaze da uplatim pare koje dugujem ali iz inata necu

da li moze ovaj ruter da koristi neko ko ima isto adsl kod telekoma, mogu da ga prodam liku koji nema wireles ali kaze da nece da radi valjda ima neki kod?
[ steveskop @ 20.11.2017. 05:01 ] @
Obaveštavamo Vas da je ugovorna obaveza aktivna do 29.01.2018.godine. Uslov za dobijanje koda je da je ugovorna obaveza na broju istekla. Ugovor se po isteku ugovora nastavlja na neodređeno vreme dok Vi ne zahtevate promenu. Obaveštavamo Vas da već u ovom trenutku možete se opredelite za potpisivanje novog Aneks ugovora u kampanji popust ili kupovina uređaja. Zahtev možete podneti pozivom Kontakt centra 0800/100-100, odlaskom u poslovnicu Telekoma Srbija a.d. uz važeću ličnu kartu ili na ovaj način, putem mail-a. Ukoliko se opredelite da zahtev podnesete putem mail-a, potrebno je da nam dostavite za šta ste se opredelili.

Ovo je odgovor MTS pametnjakovica na pitanje dobijanja koda da otkljucam mobilni koji je otplacen u decembru 2016, pocevsi sa mesecom januarom do 31 decembra 2016 god je 12 meseci - 12 rata. Sve rate su placene za 2016 god. Posto je ugovor na 24 MESECA TREBA DA ISTEKNE 31 DECEMBRA 2017. Medjutim kada sam zahtevao da mi daju kode da odkljucam "moj" mobilni ovim odgovorom shvatim da mobilni u stvari i nije moj.

Kako bi to bilo dobro da u praksi to koristi neko osiguravajuce drustvo. Na primer Osiguranje za slucaj smrti. Ti odapnes oni ti nastave osiguranje.

[ calexx @ 20.11.2017. 19:53 ] @
Zašto poruka u novoj temi kad postoji ona koju si otvorio o ovome? Inače je telefon tvoj ali je vezan za njihovu mrežu dok ga ne otplatiš ... skoro kao lizing. To što si otplatio neke rate nema veze sa pričom, platio si neki dodatak u odnosu na punu cenu, inače bi oni koji uzmu za dinar mogli odmah da traže kod. To je nešto što je poznato od kako mobilni operateri nude telefone uz neki paket i svi to znaju. Neznanje nije opravdanje, ne može neko sutra da pređe ulicu na crveno ili onako van prelaza pa da kaže da ne zna da se ne sme, nema vozačku ni pešačku dozvolu.

Tako rade svi operateri (mislim da jedino Vip kaže da je telefon njihov dok ne prođe UO) a ovde je rešenje da sačekaš nekoliko nedelja ili da potpišeš novu UO, onda bi verovatno odmah dali kod.

Nastavak priče u onoj temi.