[ Dadoaprile @ 19.10.2008. 15:29 ] @
Zdravo, imam pitanje, u vezi je sa Skype-om. Citajuci razne forume shvatila sam da odredjeni username na Skype-u ne moze da se ugasi (unregister), recimo ako ste otvorili novi nalog a stari vise ne zelite da koristite, on ne moze da se ugasi tj. da prestane da se pojavljuje u Skajpovom direktorijumu korisnika. Ono sto mozete je da jednostavno prestanete da koristite taj username, i on ce sam POSLE IZVESNOG VREMENA prestati da se pojavljuje u direktorijumu. E sad, mene interesuje koje je to IZVESNO VREME, tj. posle kog vremena ce se taj username prestati da se pojavljuje u direktorijumu korisnika.
Hvala.
[ misk0 @ 20.10.2008. 09:15 ] @
Jesi probala da pishes Skype supportu ili potrazis na njihovom sajtu?
[ whitie2004 @ 21.10.2008. 07:51 ] @
Odgovor je malo komplikovan...

Supernodovi pamte tvoje podatke 72 sata. Nakon toga se brisu podatci. Brisanje podataka sa tvog racunara se izvodi malo teze. Deinstaliras skajp, brises kompletno njegov folder i delove redzistrija koji se odnose na njega, sacekas tih 72 sata i instaliras zadnji skajp ponovo. Ako si se javljala sa mora iz nekog internet kafea ili sa firminog racunara .... Ima primera da su se neki akaunti budili posle 2 ili 3 meseca.

Ako si imala novcane uplate na taj akaunt, pojavila si se u njihovoj bazi, dobila duzi kljuc za sifrovanje, neke privilegije u mrezi ... , tu ti nema brisanja. To je namerno uradjeno da bi se sprecilo preuzimanje identiteta. Taj mehanizam ima i socijalna sluzba u Americi (mislim na onaj broj za socijalno). Evropa sa svoje strane ima neku direktivu koja insistira da se na zahtev korisnik mora izbrisati sa liste. Tada se javi na [email protected] sa zahtevom, ali moras dokazati da je akaunt stvarno tvoj. U tom slucaju se samo tvoje ime vise ne nalazi na listama, ali ga i dalje niko ne moze koristiti. Ono i dalje nije izbrisano. Najzad, nebi skajp imao tih 300 miliona korisnika kada bi se to tako lako brisalo ... :-)