[ z_neskovic @ 29.10.2008. 06:34 ] @
Kako se u Photoshop-u može izvršiti izbleđivanje fotografije (napraviti je prozirnom),a onda istu ubaciti u Incredi Mail ili Outlook Express i preko iste pisati tekst ? Unapred hvala!
[ Skandy @ 29.10.2008. 14:11 ] @
Dodati transparenciju nekoj fotografiji u photoshopu se radi na sledeci nacin:

1. Otvori fotografiju koju zelis da izbledis.
2. Na paleti sa layerima ( paleta se aktivira pritiskom na taster F7), dupli kik na layer background, kako bi od njega napravio "Layer 0"
3. Na istoj toj paleti, imas polje "Opacity" koje ce biti aktivno posle operacije iz tacke 2, klikni na klizac i odredi nivo transparencije.

Ako se ispod slike pojave crno-beli kvadratici, ne obracaj paznju jer nisu vidljivi, ni u stampi ni prilikom exporta u neki drugi program.

Kako to sve da prebacis u neki mail client, to vec ne znam, mozes isto pitanje postaviti u forumu " e-mail" http://www.elitesecurity.org/f191-mail

Ako budes imao nekih dodatnih pitanja vezanih za photoshop, slobodno pitaj.
Pozdrav.
[ z_neskovic @ 29.10.2008. 19:00 ] @
Mnogo Ti hvala !
Deo koji si mi objasnio za Photoshop je potpuno OK,za drugi ću tražiti pomoć!
[ z_neskovic @ 20.11.2008. 08:28 ] @
Poštovani,što se tiče transparencije slike u Photoshop-u,to sam uspeo,ali slika pri tom dobijena je mnogostruko veca od originala,naprimer:slika veličine 1,4MB kada se izvrsi transparencija iznosi 31,9MB.Što je mnogo,mnogo je.

Molim Te objasni kako da istu smanjim,uzgred da napomenem da sam radio u JPG formatu.

Unapred zahvalan!
[ Skandy @ 20.11.2008. 08:48 ] @
Prvo sta treba da uradis je da smanjis - prilagodis dimenziju same slike. Sira osnova ne bi trebala da bude sira od 450-600 px. Promena dimenzije slike se vrsi na sledeci nacin: Padajacu meni/ Image/ image size... Cekiraj sve tri ponudjene opcije u box-u, a potom u gornjem delu box-a gde se unose dimenzije u pixelima, unesi dimenziju za siru osnovu.

Kada to odradis grafiku ces snimiti za web: File/Save for web & Devices. Prilozio sam i sliku i crvenim uokvirio na sta da obratis paznju.

1. Prvo gore u levom uglu podesi da vidis duplu sliku, levi prikaz je original, a desni posle kompresije.
2. Na desnoj strani je prikaz opcija i ti odaberi format zapisa po zelji, tu je i klizac Quality koji mozes pomerati, a u donjem delu mozes pratiti kolika ce velicina slike biti posle snimanja.

Ako treba jos neko dodatno objasnjenje slobodno pitaj.

Pozdrav.
[ z_neskovic @ 20.11.2008. 16:26 ] @
Prijatelju,tako si mi lepo objasnio da nisam mogao da ne uspem !

Najlepše Ti hvala !

Pozdrav !
[ skemamen @ 21.11.2008. 12:19 ] @
Apsolutno ti je lepo objasnio, sta nisi mogao da uspes...?
[ z_neskovic @ 21.11.2008. 18:35 ] @
Da napravim transparentnu i smanjenu sliku,ako imaš bolje rešenje od njega,prihvatam!

[Ovu poruku je menjao z_neskovic dana 21.11.2008. u 21:20 GMT+1]
[ z_neskovic @ 21.11.2008. 20:22 ] @
Nisi dobro pročitao,rekao sam da nisam mogao da ne uspem,znači uspeo sam i iskreno sam mu se zahvalio!
Pozdrav!
[ skemamen @ 22.11.2008. 08:09 ] @
E neka ti je sa srecom onda... nisam dobro procitao...:)