[ pereubu @ 03.11.2008. 12:53 ] @
Imam Mdeamon server, i kao klijenat imam MS Outlook. Hocu da predjem iz domena co.yu u .rs. Na serveru imam bazu korisnika i svi su domen co.yu. Hteo bih da ne stampam ponovo korisnike sa co.yu na co.rs i rs, kako u bazi na Mdaemon tako i na svakom klijentu, jer imam mnogo korisnika i oni su rastrkani po regionalnim mestima.

Da li ima neki elegantan nacin da to uradim?

Znaci ja hocu da na primer da [email protected] koji je podesen na serveru (Mdaemon) a i na klijentskom softveru outlook-u, prima poruke za [email protected] i [email protected] a i salje poruke kao [email protected]. Da li je to moguce?

Hvala unapred
[ suncano @ 08.01.2009. 15:21 ] @
Imam slicno pitanje na koje mi je ogovor HITNO POTREBAN :

U firmi sam nasledila MDeamon v8.1.3 sa vec kreiranim korisnicima i ostalim potrebnim stvarima.
Potrebno je da predjem sa domena firma.yu na domen firma.rs. Preimenovanje primarnog domena sam uradila najobicnije, kao sto je i opisano na zvanicnom sajtu MDaemon-a. Time se automatski i svim korisnicima promenilo korisnicko ime na *@firma.rs. Kreirala sam i potrebne aliase da meil-ove poslate na *@firma.yu prosledjuju identicnim porukama na *@firma.rs...ali djavo mi nije dao mira pa sam "za svaki slucaj" kreirala sekundarni domen firma.yu. Kada sam ustanovila da mi nije potreban obrisala sam ga, ali...on negde i dalje pamti da je primani domen firma.yu (ne znam zasto i ne znam gde). Usled toga uspevam da posaljem mail-ove sa naloga *@firma.rs, ali stizu mi samo mail-ovi koji su upuceni na *@firma.yu.

Da li bi neko mogao da mi "kaze" kako da resim ovu situaciju tj. gde MDeamon pamti koji mu je domen primarni i kako mogu da ga izmenim?

Jos da dodam da kada na Lookup Host proveravam domain name i domain IP, za oba domena mi vraca istu IP adresu. Ako je potrebna neka izmena u tome, kako izvrsiti tu izmenu?

HVALA unapred

[Ovu poruku je menjao suncano dana 08.01.2009. u 16:32 GMT+1]
[ Aleksandar Vasic @ 08.01.2009. 15:30 ] @
Nisam imao bas mnogo iskustva sa ovim programom, ali cini mi se da u Setup meniju imas "Default Domain/Servers" proveri ta podesavanja...
[ suncano @ 09.01.2009. 10:31 ] @
Proveravala sam...ima primary domain (gde mi stoji firma.rs) i secondary domani (gde nemam nista). Nigde se ne pojavljuje firma.yu.

Problem i dalje nisam resila. Pitam se da li je potrebno da nesto cackam MX ili PTR posto od provajdera od koga smo dobili domen ne uspevam da izvucem informacije.

U svakom slucaju hvala
[ 75TS @ 10.01.2009. 23:21 ] @
@pereubu

Sto se tice slanja odlazne poste ako hoces da ti svi mailovi koji odlaze sa tvog mail servera imaju odgovarajuci sufiks tj. @nekidomen.co.rs pogledaj opciju Header Translation (nisi napisao koju verziju mdaemon koristis pa se shodno tome razlikuje i to gde ces je naci), inace trebalo bi da bude u Setup meniju. Tu mozes da podesis da mdaemon parsira postu koju saljes i ako nadje u from polju @nekidomen.co.yu da ga promeni u @nekidomen.co.rs

Sto se tice primanja, co.yu, co.rs i rs domena imas vise opcija.

Mozes da promenis primarni domen u nesto.rs i co.rs i onda ce svi korisnici u bazi da "predju" na taj domen. Onda ti ostaje da dodas sekundarne domene za co.rs i co.yu i da napravis aliase da kada neko poslae nesto *@nekidomen.co.yu = *@nekidomen.rs i isto to i za co.rs domen.

U ovoj varijanti primarni domen ce ti biti rs.

Takodje postoji varijata da ostavis sve kako je sad, i da dodas u sekundarne domen co.rs i rs domen i da podesis aliase da kada se salje na *@domen.co.yu = *@domen.rs
[ suncano @ 11.01.2009. 11:50 ] @
Hvala za opciju Header Translation, nisam znala za to. Inače, verzija MDaemon-a je v8.1.3.

Što se tiče primarnog domena i aliasa već samo to bila i uradila. Primarni domen sam preimenovala u firma.rs, ali kada hoću da kreiram sekundarni domen firma.yu javlja mi poruku
That domain name is already in use. It could be the primary domain, a secondary domain, a domain gateway, or a LAN domain.

Istu takvu poruku mi javlja i ako hoću primarni domen da vratim na firma.yu.
Pošto u MDaemon-u firma.yu nije ni primarni, ni sekundarni, ni gateway domen, pretpostavljam da je možda ova poslednja opcija LAN domen, ali ne znam baš kako da to proverim (u pitanju je WinServer 2003 i u nazivu svog domena nema nastavak .yu).

Što se tice aliasa vec sam ih bila kreirala *@firma.yu = *@firma.rs, ali stizu mi samo mail-ovi koju su poslati na @firma.yu, dok mail-ovi poslati na @firma.rs se vraćaju.

Kada odem u folder MDaemon-a na particiji C: gde je instaliran, u svim fajlovima se prožima naziv domena firma.yu, jedino je za User-e kreiran novi folder fomen.rs, pa zato pretpostavljam da on i dalje vidi da mu je domen firma.yu.
Da li smem direktno u fajlovima da menjam naziv domena ili mi ne preporučujete to?
Šta bih još mogla da probam?
Hitno je!

U svakom slučaju hvala