[ d.... @ 09.11.2008. 08:31 ] @
Koji softver za VOIP koristite , a da kvalitetan i jeftin za pozive ka fiksnoj i mobilnim telefonskim mrezama u Srbiji?
Hvala!
[ bachi @ 09.11.2008. 09:10 ] @
Na žalost, ni jedan nije jeftin. Ne verujem da će Betamax uskoro staviti našu zemlju u free destinaciju, kao što je stavio Hrvatsku/Sloveniju na primer.

Ovde imaš uporedni prikaz svih Betamax klonova, pa ti izaberi onaj koji je najpovoljniji.

Mislim da je 3 dinara/minut najpovoljnije za fiksni, a oko 10 dinara/minut za mobilni, ali proveri, za svaki slučaj.

[ Kazo1 @ 15.11.2008. 10:15 ] @
SMSdiscount pa Freecall pa onta tek oni ostali.
[ DrSale @ 19.11.2008. 16:26 ] @
evo upravo videh
CALLEASY za srbiju postaje trenutno najpovoljniji

2ct/m za fixne brojeve
6ct/m za mobilne
[ bachi @ 20.11.2008. 09:49 ] @
Citat:
DrSale: evo upravo videh
CALLEASY za srbiju postaje trenutno najpovoljniji

2ct/m za fixne brojeve
6ct/m za mobilne

Je l' problem u meni, ili ja ne vidim da može da se skine program koji će se koristiti, a ni nema SIP, odnosno, može samo call to call?
[ Emil Ranc @ 20.11.2008. 10:28 ] @
Izgleda da ne postoji. Koliko vidim, pozivanje je moguće samo uspomoć tzv. pristupnih brojeva (access numbers), koje pozivate sa svog fiksnog. Pristupni broj za zvanje iz Srbije ne postoji.

http://www.calleasy.com/en/accessnumbers.html
[ Kazo1 @ 20.11.2008. 11:58 ] @
Postoji i SIP.
Podatke imate na Info stranici freevoiphr-a , no medjutim cijena u koliko koristite SIP nije ona koja je prikazana u sluzbenom cijeniku, nego mnogo,mnogo veca.
Fixna 6ct/min
mob 16ct/min

Dakle, jedino sto se isplati to je naka kombinacija sa preusmjeravanjem poziva ili ono ko sto pise na sluzbenim stranicama.

[ Zox @ 20.11.2008. 14:40 ] @
Zaista, preko SIPa potpuno druga cena, sad sam probao.

S druge strane, zvanje preko access brojeva podrazumeva dodatnu lokalnu tarifu.
Opet webcalling podrazumeva dodatnih 5 centi za konekciju.
Sve u svemu, ova njihova zvanicna cena od 2 centa ne moze nikako da se dobije pa da dubis na glavi. :)
Zakljucak: prevaranti!

Inace jos jedna stvar...
Nikako da shvatim zasto svi pominjete neto cene kad navodite cenovnike? Zar svi vi placate bez poreza? Placanje PP (retko ko sme i da ostavi CC na njihovim sajtovima) podrazumeva jos neki extra fee tako da recimo uplata 10EUR preko PP izadje na 12,6 EUR sto na krajnu cenu koju platimo iznosi cak 26% vise i to npr. onda nije 6 centi nego preko 7.5 centi.
[ DrSale @ 20.11.2008. 17:55 ] @
@ Zox

da budem iskren i ja sam se bas pitao kome zaracunavaju onu cenu (+ VAT - sta god to znacilo) koja je u drugoj koloni.
Sto se mene tice, iz USA kad uplacujem meni samo naplate 10E + 0.5E kao handling fee. tako da tih pola evra ne menja mnogo stvar.

isto tako, meni potpuno odgovara calleasy, jer imam takav paket da mi dozvoljava zvanje lokalnog broja...
nemam dodatnih troskova...

pozzz
[ Emil Ranc @ 20.11.2008. 22:44 ] @
Ako se ne varam, u drugoj koloni prisutan VAT (= value added tax = pdv) „pogađa“ samo građane EU. Tako je kod Skajpa, koji je takođe EU proizvod, pa je verujem i ovde to slučaj.
[ misk0 @ 21.11.2008. 08:21 ] @
^^^^^ Upravo to sto reche Emil. I meni na freecall-u iz Svice ne zaracunavaju VAT i prilikom uplate mi racunaju tih 0.5Euro za transaction fees.
[ nikola1973 @ 05.12.2008. 18:54 ] @
"12voip" cena za fiksne 4 centa/minut. Tu uračunaj i proviziju 2,5 eur pri online plaćanju karticom (primer za 10 eura kredita plaćaj 12,5 eura) i naravno zaokruživanje na minut. Realno nisi ispod 6 centi minut.