[ darence @ 10.11.2008. 23:37 ] @
Pozdrav.

Evo celo vece tragam za programom koji bi mi resio problem: Samsung kamera je snimila video direktno na mali DVD, i to u .vro format, svih 15 minuta u jedan fajl od oko 1,3 GB. Problem je u tome sto sad kad pustim snimak, u odredjenom trenutku nastane prekid, jer je verovatno taj mali DVD na kome je snimljeno negde ostecen. Kad pustim snimak preko power dvd-a mogu da preskocim taj trenutak i film nadalje radi. Meni bi trebao program koji moze da izbaci tih par sekundi koje su ostecene. Gledao sam http://www.elitesecurity.org/t137149 , probao Virtual Dub, ali on najpre ucitava ceo snimak (i kad naidje na gresku blokira se). Probao sam i jos milion drugih programa koje sam veceras iskopao, ali ni jedan da mi resi problem . Dakle, trazeni program bi trebao da ima mogucnost da mu kazem od te do te sekunde da isece i to je to, ali bukvalno da preskoci taj deo bez pokusaja citanja, jed je disk tu ostecen.

Hvala unapred
[ Stranger2 @ 10.11.2008. 23:57 ] @
ne zanm koji je taj vro format. mozes ga probati otvoriti u programu GSpot da ti pokaze koji je to tacno format.

ako si ga uspeo otvoriti u VirtualDub-u to je mozda AVi ili MPEG-1 ili mozda MPEG-2...
sve tri nabrojana mozes da seces u programu MPEG Streamclip http://www.squared5.com/

a da bi on radio trebas instalirati i QuickTime Alternative 1.81 (nemoj ni stariju ni noviju verziju) http://www.filehippo.com/download_quicktime_alternative/?2615

oba su besplatna.
eto probaj pa javi ako ako bude problema

[ darence @ 11.11.2008. 08:39 ] @
virtual dub hoce da otvori, ali samo do greske , i pri tom otvaranju pise nesto importing mpeg filter (valjda), znaci moguce da je mpeg. A i svi programi koji otvaraju mpeg otvaraju i ovo. Na DVD-u su jos dva fajla, .ifo i .bup kojih ima na svakom DVD-u. mnogo bi mi lakse bilo kad bih sve to prebacio na hard, ali ne moze copy-paste niti preko total commandera. cak ni alcohol 120% nece. svi dodju do tih 44% i kraj.

ajde probacu sa ovim sto si mi dao pa javljam
[ darence @ 11.11.2008. 08:57 ] @
Update:

evo probao sam sa ovim, prepoznaje fajl, ali isto ucita do 44% i nece dalje.

Bilo bi lepo kad bi postojao program koji nebi skenirao odmah ulazni fajl, nego samo delove koje ja markiram... ko zna je li to uopste moguce
[ _maximus_ @ 11.11.2008. 09:39 ] @
Citat:
darencecak ni alcohol 120% nece. svi dodju do tih 44% i kraj.
Možda ti je fizički oštećen taj DVD.
[ Stranger2 @ 11.11.2008. 17:21 ] @
Citat:
Možda ti je fizički oštećen taj DVD.

sigurno je to u pitanju.

Skini program IsoBuster http://www.isobuster.com/
to je program namenjen za spasavanje podataka sa ostecenih diskova. on isto ne moze da oporavi podatak koji se ne moze procitati ali moze da izvuce fajl bez tog dela. znaci i kad spases fajl bice malo ostecen...
trebas selektovati fajl i izaberes extract i snimis recimo na desktop.

onda taj spaseni fajl probaj otvoriti u mpeg streamclipu. ja mislim da ce izaci na kraj sa njim jer je dota dobar bas u otvaranju ostecenih fajlova. isto imas opciju fix timecode braks kojom malo popravi jednu vrstu ostecenja. a sa opcijom save as MPG isto popravlja malo container i snima kao .MPG fajl

p.s.
virtualdub iako moze otvoriti mpeg-2 video ne moze snimiti u mpeg-2 formatu vec se mora obaviti rekompresija u neki drugi format, zato sa njime ne mozes jednostavno seci mpg fajlove.
[ darence @ 11.11.2008. 18:23 ] @
evo probao sam Iso buster, isto dodje do 44% i blokira se kompjuter :(

pa da, verovatno je fizicko ostecenje. mada mi nije jasno odakle. DVD je marke Sky, potpuno nov (iako je RW), nije vadjen tokom snimanja iz kamere. kad pustim snimak na kameri, isto se pojavi zastoj u tom trenutku, ali posle par sekundi se nastavlja. E sad kamera ima neku opciju za brisanje dela video snimka, ali posto je skoro kupljena nisam mnogo vest oko nje, pa se bojim da ne formatira ceo dvd
[ _maximus_ @ 12.11.2008. 07:26 ] @
Čak i da obrišeš taj dio preko kamere ne rješavaš problem.
Fizičko oštećenje i dalje ostaje na DVD. Tvoj DVD čitač će opet pokušati isčitati taj DVD od početka do kraja.

Ima li ta kamera FireWire izlaz da odaris capture direktno sa kamere?
[ Stranger2 @ 13.11.2008. 03:27 ] @
Citat:
evo probao sam Iso buster, isto dodje do 44% i blokira se kompjuter :(


mislim da se nije blokirao nego je naletio na mesto sa mnogo ostecenje, pa izgleda da se ne pomice sa mesta.
resenje je:
IsoBuster ima neki brojac koliko puta pokusava da iscita sektor DVD-a na kojem naidje na gresku. probaj u opcijama da nadjes ima de se podesi. na primer on je podesen da sto puta pokusa procitati na svakoj greski a ti promeni da pokusa samo 3 puta na primer, tako ce mnogo brze preskociti taj neispravni deo.
[ darence @ 13.11.2008. 08:41 ] @
hvala
[ Cileinteractiv @ 13.11.2008. 15:58 ] @
A da l isi probaso da finalizujed sminljen materijal u oblik DVD video diskasa Video i Autio TS folderima?
[ darence @ 13.11.2008. 19:08 ] @
ne, ili ne znam kako. kamera pravi jedan folder, i u njemu tri fajla -.ifo, .bup i .vro . I ja sam ocekivao te foldere i vob-ove, ali ih nema.
[ Cileinteractiv @ 14.11.2008. 09:18 ] @
Vrati taj disk u kameru i u meniju kamere pronadji opciju Finalize disk ili slično.
[ darence @ 14.11.2008. 10:40 ] @
to je uradjeno, disk je finaliziran, ali nema fajlova kao na klasicnom DVD-u. medjutim, i pored toga DVD player cita snimak. kad dodje do loseg dela - zastane par sekundi i nastavlja.

jedino sam mozda lose podesio jos u startu snimanja jednu opciju. naime, pre pocetka se bira mod snimanja u zavisnosti da li je dvd-rw ili nije, jer ovaj rw omogucuje da se brise neki deo. Ja sam izabrao opciju za rw jer je takav disk. da nisam, mozda bih tada imao strukturu klasicnog dvd-a
[ Cileinteractiv @ 14.11.2008. 11:26 ] @
Imao bi klasičan DVD. Definitovno je fizički oštećen disk.
[ Stranger2 @ 15.11.2008. 12:12 ] @
Evo kako ces ubrzati oporavak u IsoBusteru:

ovde http://www.isobuster.com/help.php?help=261
je deo iz help IsoBustera gde je objasnjeno...
pokazano je gde mozes smanjiti broj pokusaja. Ako je jako sporo najbolje je da oba klizaca smanjis na 1 (najmanje) sto znaci samo jdan pokusaj iscitavanja po svakom bloku.
Druga vazna stvar je sto pise da se ova podesavanja odnose samo na odabrani uredjaj (ako imas vise CD-DVDuredjaja pazi koji si odabrao).
vazno je jos da se ova podesavanja ne zapamte pa ako ponovo startujes IsoBuster vracaju se na default pa moras opet da pomeris klizace.



i jos, bitno je da pise da pokušaj čitanja jednog bloka može trajati do 30 sekundi. znači ovisno od tome koliko je blokova osteceno, oporavak može trajati kratko ili dugo.

kada na kraju dobijes "oporavljeni" fajl, on ce ipak imati gresaka. mozes ga probati srediti MPEG Streamclipom ili nekim univerzalnim video fixerima. ja sam jedno uspeo da oporavim jedan MPG fajl sa ostecenog CD-a, bas na ovaj nacin, sa isobusterom a zatim fixerima...

[ Cileinteractiv @ 16.11.2008. 22:23 ] @
Ako uputstvo iz predhodnog posta ne pomogne onda definitivno nema rešenja.
Javi nam ovde da li je vredelo da se trudimo ;)
[ darence @ 19.11.2008. 10:02 ] @
izgleda da je disk mnogo ostecen. nije pomoglo, ali hvala vam na savetima.

pozdrav.
darence