[ fico051 @ 13.11.2008. 11:43 ] @
Hteo bih da pitam dali je moguce u flashu uraditi da auto pali grejace bez obzira na temperaturu.
Imam A3 kojem sam probao preradjeni fajl sa povecanom kolicinom startnog ubrizgavanja goriva ali ne vredi.
Auto upali ali nakon 5-6 sek alnasovanja.Interesuje me moze li se podici temperatura paljenja grejaca u flashu.
Da pal;i grejace iznad 10 stepeni.

[Ovu poruku je menjao fico051 dana 13.11.2008. u 14:01 GMT+1]
[ fico051 @ 13.11.2008. 12:25 ] @
naravno akutacija grejaca je ok,takodje i instalacija i relej.
[ KRVOLOK @ 13.11.2008. 18:20 ] @
postavi SW i HW broj ECUa...

To je moguce ali cisto sumljam da ce ti rijesiti problem,treba traziti uzrok zasto se to desilo a ne sad nesto izmisljati dodavanjem goriva ili igrom sa grijacima.
Postoji mnogo razloga zasto TDI motor duze vergla,trebas po meni naci sta ti se pokvarilo pa tek onda raditi remap na motoru.
[ fico051 @ 14.11.2008. 07:48 ] @
Znam sta bi trebalo,skinuti glavu i srediti ventile.Ali gazda to naravno nece jer kad se upale grijaci auto pali extra.
Sa dodavanjem goriva sam probao sam ali ne vredi,kodiranje na automatika isto ne pije vode,da ga zavaravam na senzoru da je hladan necu jer ce stalno biti pod cokom.
Juce sam odradio privremenu varijantu sa relejom na liniji temperature za ECU.
Najverovatnije cu na kraju ugraditi vremenski relej.
Neznam dali uopste postoji u ECM ili WinOls ta mapa za kontrolu grejeca,barem ju ja nisam nasao.
[ KRVOLOK @ 14.11.2008. 08:16 ] @
:)

naravno da postoji mapa ali nemozes je naci sa tim "piratskim igrackama" od programa sto imas,posalji mi HW i SW pa cu da vidim sta se moze uraditi.Nisam to nikad radio ali znam da mape postoje jer sam ih gledao na EDC15.
Ako si se vec toliko "ustosio" sa tim autom i znas tacno kako i kad pali onda je mozda i lakse da odmah prespojis rele da ti stalno radi grijac dok se neupali auto i onda pustis timer da na upaljen motor nakon par sekundi ugasi rele,tako ces imati varijantu da ce ti grijac raditi non stop na kontaktu a kad pocnes verglati nece ti se gasiti jer ces mu i dovesti napajanje preko timera koji ces napajati sa zice za paljenje motora i tako nece biti greske.
[ fico051 @ 14.11.2008. 09:51 ] @
A4-1999 EDC15

0 281 010 199 soft 623
[ KRVOLOK @ 14.11.2008. 13:57 ] @
Evo fajla

Ono sto sam mogao danas da pogledam i da uradim uradio sam,ali je stvar daleko komplikovanija nego sam mislio,nema mape za grijece koja bi jednostavno drzala grijace duze vrijeme upaljene.

Duzinu koliko je rele zatvoren ecu racuna iz niza senzora i onda mape za grijace uzimaju informacije sa jako puno strana i iz drugih mapa,tako da mi je bilo tesko bilo sta ciljano prepraviti,pokusao sam sad produziti interval grijaca na sve vremenske uslove i za sve uslove motora u kojima se nalazi ali problem je sto ti bajtovi neoznacavaju vrijeme grijaca nego neke vrijednosti koje se dalje importuju u druge mape,uglavnom ja sam ti produzio interval za grijace ali moze se lako desiti da nebude to radilo jer ecu moze sa nekog drugog mjesta da ocita vrijednost koja ce ovu moju koju sam ja na "silu" povecao vratiti na normalu. Zakomplikovali su ovo totalno,EDC15 PD ima drugacije to rijeseno,ova VM elektronika je to totalno zapetljala.

Ako ovo nebude radilo i ako nemognes diretno prespojiti rele sa tajmerom onda se moras strpiti da detaljno ovo sve ispitam jer nemam sad vremena vise...
Eto pa sretno ti...
[ fico051 @ 14.11.2008. 15:23 ] @
U svakom slucaju hvala ti na trudu i vremenu,upucacu ovo u ECU pa cu da vidim kako reaguje.
Sa relejom resavam provereno ali mislio sam da ipak bude sve koliko toliko bez "Budzenja" i da resim softverski.
Malo mi je problem sto vlasnik auta vozi autobus u inostranstvo pa tek kad je slobodan moze doterati da probam.
Uglavnom za 3-4 dana nadam se probacu.

[ KRVOLOK @ 14.11.2008. 17:00 ] @
probaj ti ovaj fajl obavezno jer postoji realna sansa da ce to raditi,samo nisam siguran pa nemogu ti garantovati...
[ Zarko Silic @ 22.11.2008. 13:27 ] @
@fico051

Potvrda?
DA, ili NE?
[ fico051 @ 29.11.2008. 13:17 ] @
Probao juce,ipak nije palio grejace.Na kraju sam stavio damp sa povecanom kolicinom goriva u startu i uradio relej grejaca preko LM555.
Sad je sve ok osim sto pali grejace i na 90C.Mada evo sad sam se setio da posto se na LM555 interval rada odredjuje otporom ,mozda se moze odraditi interval duljine rada grejaca (LM555) preko senzora temp koji isto promenom otpora daje podatak ECU.
Neznam nisam nikad merio kolika je razlika od recimo 0 stepeni do +90 u otporu senzora toplote,mozda bi to i radilo.
Jer kako je motor topliji manji je otpor i tajmer bi krace radio.
U svakom slucaju Srdjanu hvala na trudu.



[Ovu poruku je menjao fico051 dana 29.11.2008. u 14:28 GMT+1]
[ KRVOLOK @ 29.11.2008. 18:05 ] @
Zao mi je sto nije proradio fajl ali nakraju je bitno da si to rijesio...
[ Zarko Silic @ 01.12.2008. 06:39 ] @
Citat:
fico051: Probao juce,ipak nije palio grejace.Na kraju sam stavio damp sa povecanom kolicinom goriva u startu i uradio relej grejaca preko LM555.
Sad je sve ok osim sto pali grejace i na 90C.Mada evo sad sam se setio da posto se na LM555 interval rada odredjuje otporom ,mozda se moze odraditi interval duljine rada grejaca (LM555) preko senzora temp koji isto promenom otpora daje podatak ECU.
Neznam nisam nikad merio kolika je razlika od recimo 0 stepeni do +90 u otporu senzora toplote,mozda bi to i radilo.
Jer kako je motor topliji manji je otpor i tajmer bi krace radio.


Na kraju ces napraviti novi ECU
[ fico051 @ 11.12.2008. 14:56 ] @
Pa kako sam krenuo more biti svasta.
Ma ne,u tom tajmeru se promenom otpora regulise duzina rada,mislio sam tu regulaciju samo povezati na ulaz/izlaz signala temperature i kad je motor vruc krace bi radili grejaci,nista vise.
Al poceo sam stranjati strasno,bolje da malo odmorim.