[ kecraj @ 14.11.2008. 02:27 ] @
Pozdrav,
Posto i se sajt razvio u poslednje vreme imam ponude da ljudi postavljaju banere kod mene uz novcanu nadoknadu. E sad imam 6 razlicitih pozicija sa razlicitim dimenzijama banera. Treba mi neka prosta skripta u kojoj mogu da napravim tih 6 kategorija i da izdajem prostorza reklamiranje. Takodje mi treba da korisnik ima uvid u statistiku o svom baneru. Probao sam phpadsnew (open-x sad valjda) ali nema sanse da se snadjem. Ako mozete pomazite sto pre.

Hvala!
[ srlexic @ 14.11.2008. 02:38 ] @
Generalno, preporučujem ti da se malo potrudiš i ''provališ'' Open-X (imaš sjajan tutorijal) jer je ubedljivo najbolja besplatna skripta za ad-statistike. Kada uđeš u materiju, mislim da ti neće biti teško da se snađeš, a kasnije, kada budeš imao veći broj oglasnih prostora i veće prihode od oglašavanja, isplatiće se 10-struko.
[ kecraj @ 14.11.2008. 02:40 ] @
ubijao sam se u pojam sa tom skriptom mnogo puta i nije vredelo, ali ako kazes, onda cu ponovo pokusati. Moze li link do tutorijala ili da trazim na njihovom sajtu?
[ srlexic @ 14.11.2008. 21:01 ] @
Pa mislim da se relativno lako pronađe, zaista nemam link..
[ kecraj @ 15.11.2008. 05:19 ] @
Snasao sam se i kreirao kategorije, i sad imam da izaberem dve vrste koda Local mode i Remore invocation for Javascript. I kad bilo koji od a dva koda ubacim na sajt (smf forum) pojavljuje mi se template parse error. Znaci ja samo pastujem kod preko predhodnog banera (koda) ali nece. Ima li ko neku ideju?
[ Goran Aničić @ 01.03.2009. 16:05 ] @
Pored preporučenog OpenX-a za preporuku je i Google Ad Manager - besplatan je i ne zahteva prostor i instalaciju.