[ Valerij Zajcev @ 26.11.2008. 11:59 ] @
Kriptovao sam jedan *.txt fajl pomocu cryptool-a (DES enkripcijom). Stavio sam sifru "11 22 00 00 00 00 00" i pustio sam brute force da nadje sifru, ali izgleda da ne znam kako ovo radi. Jer pise da ce mu trbati 55 godina da zavrsi pretragu :)
Kako da smanjim ovaj period. Mene samo ovo zanima, znaci imam kriptovan fajl (moj) i hocu da pustim program da trazi sifru ali treba da je nadje za nekoliko minuta ne za 50 godina!? Da li je cryptool dobar za ovo ili ima neki drugi program? Ovo mi treba samo za demonstraciju da vidim kako funkcionise.

Hvala unapred
[ alagor2000 @ 26.11.2008. 12:03 ] @
Neki super racunar bi mozda naso sifru prije ali ovi nasi PC ne !
Njima treba godine da razbiju sifru inace sifriranje nebi ni imalo smisla :)
[ Valerij Zajcev @ 26.11.2008. 12:23 ] @
Cekaj hoces da kazes da nema sanse kada kriptujem fajl pomocu obicnog DES-a da dobijem sifru pomocu brute-force-a za neko kratko vreme, iako recimo znam deo sifre. Tipa ukucam "si*ra" a on sam izpermutira da nadje ovo srednje slovo??
[ alagor2000 @ 26.11.2008. 12:45 ] @
Ako znas pravi raspored slova a zaboravio si recimo 2-3 slova onda moze
ali ako ne znas nista o sifri onda nema sanse u realnom vremenu !
[ Valerij Zajcev @ 27.11.2008. 10:42 ] @
pa dobro kako to da izvedem?
[ alagor2000 @ 27.11.2008. 11:03 ] @
Sta kako da izvedes?
[ Valerij Zajcev @ 28.11.2008. 07:26 ] @
E cekaj rodilo se dodatno pitanje. Kada radim bruteforce jel on ne moze da nadje sifru vec nadje sve pa ja gledam sta je najlogicnije jel tako?
Posto sam enkriptovao fajl pokrenuo sam brute force attack na njemu i krenuo je da radi, pa sam ga prekinuo i medju prvim rezultatima imao sam neke gluposti i jednu tacnu dekripciju, jel ovo ovako treba da funkcionise?
[ alagor2000 @ 28.11.2008. 07:38 ] @
bruteforce trazi sve moguce kombinacije ali ako znas neka slova,brojeve ili sta vec u sifri to mu
pomaze da skrati vrijeme pretrage!
ako je sifra pametno napisana ,znaci,slova,brojevi i specijalni znaci mislim da u realnom
vremenu tesko moze da se razbije !?

recimo 45kye!48@x, mislim da se ovakve sifre teko razbijaju ?!
[ mmix @ 01.12.2008. 12:27 ] @
mislim da ga zbunjuje koncept brute-force napada. Ako znas deo sifre ili znas koja slova ili sekvence ulaze u sifru onda to nije brute-force napad, to je dictionary napad. Brute force je iskljucivo i samo ako ne znas nista o sifri i moras da proveris SVE kombinacije SVIH mogucih karaktera.

A inace, ne treba ti supercomputer za razbijanje DES-a, dovoljan je Deep Crack, doticni uredjaj sprzi DES brute-force metodom za vreme koje se meri satima, ili noviju verziju zvanu COPACABANA:
[ LSDCracker @ 08.01.2009. 09:14 ] @
Ko jos koristi brute-force za dekriptovanje????

Jos ako nemas neki hint sta bi to moglo biti mozes odma da se ubijes....

Odustani od ovog