[ markonisa @ 03.12.2008. 09:58 ] @
Posetiti facebook i pridruzite se grupi "BlackBerry Srbija". Ocekuje vas mnogo informacija vezano za nove BlackBerry-e, firmware, software, predstavljenje novih uredjaja itd.
[ Ell Diablo @ 17.12.2008. 12:04 ] @
Uradio tako, ali cini mi se da je grupa inactive :S
[ bezicnabubica @ 07.05.2009. 12:09 ] @
ja se uclanih... ali jeste inactive =(
[ djurkash @ 31.05.2009. 08:50 ] @
ko kaže da je inactive, pa wall radi, a i moramo se malo aktivirati da ne propadne....
[ Darezi @ 15.04.2010. 08:53 ] @
Da li neko zna zasto ne moze da se skida sa BlackBerry sajta. Kaze da nasa zemlja nedozvoljava!!!!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.04.2010. 09:13 ] @
Ajde napiši šta tačno piše, jer verovatno ne piše tako.
[ Darezi @ 15.04.2010. 15:30 ] @
Evo sta pise kada pokusas da skines.

We're Sorry...

* We apologize but your IP comes from a country which does not permit downloading of our software. For further information or assistance, please contact [email protected].

[ ventura @ 15.04.2010. 15:32 ] @
Ni meni neće da skine AppWorld, ali to je verovatno do toga da domaći operater nema ugovor o naplati sa sajta, pa zbog toga ne možeš da skidaš... Mada mi nije logično da se to odnosi i na besplatne aplikacije...
[ Darezi @ 15.04.2010. 16:00 ] @
To su besplatni download-i nego su blokirali IP adrese iz Srbije. Neznam zasto????
[ srdjandakic @ 15.04.2010. 17:19 ] @
<hate>

Ako si Telenor korisnik, onda pitaj BESKORISNU Telenor Srbija Blackberry podršku koju plaćaš extra 1000+ din mesečno zašto je IP blokiran.

Ja sam pitao pre više meseci u vezi iste stvari i dobio odgovor "ako si kupio uredjaj u Telenoru, onda mora da imaš na CD-u i Desktop Manager".
Pitao sam kako da downloadujem novu verziju sa sajta.

Na kraju sam otišao na itshidden.com i skinuo kao Holandjanin, a u medjuvremenu su mi Kanadjani poslali direktan link i to pre nego što sam od naših dobio odgovor.

Nešto budže na sajtu "prave novi portal, blabla" a mi smo koleteralna šteta, verovatno smo nestali iz nekog comboa i sl :)
Dešavalo se to i jednom sa java.com.

</hate>

Kao zamena za AppWorld, dobar je i mobihand.com.
Plaćanje aplikacija je karticom.
[ Darezi @ 16.04.2010. 09:06 ] @
Nemam BlackBerry ugovor ni kod jednog operatera. Preko koje god zemlje da pokusam da skinem izbacuje tu poruku a ranije je moglo. To jedino ako ovi odavde nisu trazili da blokiraju download ka krajnim korisnicima, da bi mi onda otisli kod njih pa da nam kazu da ako hocemo tako nesto da im platimo ulsugu. To mi je jedino logicno objasnjenje. Mada ja vec iman poslednju verziju desktop managera v7 nego pokusavam da skinem flesh za telefon da vidim da li je noviji od mog, prosle godine il predprosle sam ga nadogradio. Kad god ih nadogradis dobijes podojsanje i neku aplikaciju novu.
[ srdjandakic @ 22.04.2010. 00:05 ] @
Poslednja informacija koju sam dobio danas jeste:

"Signature key orders are restricted for the same reason that downloads of the development tools are, this is not a problem with the site but this is why Serbia does not appear in the drop-down list. I apologize for this inconvenience however there is nothing that can be done until this restriction is lifted and the site is legally able to export to Serbia."

Kao i svaki drugi mentol iz tehničke podrške (gde samo pronalaze te ljude?) nije pogledao da u combo-boxu postoji Yugoslavia, ali i Severna Koreja, Sirija, Kuba i sl. a nema Srbije zbog sankcija. Srbija postoji u listi na drugom strani raspalog sajta, kad se traži podrška za te iste developer tools koje ne možeš da skineš.

Ovo je samo isečak iz konverzacije, gore naveden problem sa IP-adresom je zbog istih ovih sankcija.