[ dovlan1 @ 08.12.2008. 16:04 ] @
Prosle godine, u novembru smo devojka i ja uzeli duo paket sa dva telefona u MTS-u. Po ugovoru koji smo potpisali, tokom prve godine trebalo je da nam razgovori izmedju ova dva broja budu naplaceni sa 99% popusta (tako je glasila reklama) . Srecnim sticajem okolnosti sam proverio listing septembarskog racuna i video da su nakon isteka 50 "besplatnih" minuta koliko nam sleduje po paketu, gospoda iz MTS poceli da tarifiraju po punoj ceni razgovore izmedju nasih brojeva iako je cena trebala da bude 10 para. Podneo sam reklamaciju i evo cekam vec mesec dana na odgovor.
Zeleo bih da skrenem paznju ljudima koji su u slicnoj situaciji da provere svoje listinge jer kod nas ova "greska" traje od marta.
Dakle vec 9 meseci.
Ne bih se upustao u analizu "greske" i kako je moguce da to niko nije primetio (mada ovim komentarom to cinim ;) ) .

[ Slobodan Milivojevic @ 08.12.2008. 16:21 ] @
Trebalo bi da vazi 99% popusta, ali nakon potrosenih minuta iz paketa.
[ dovlan1 @ 08.12.2008. 18:39 ] @
Znam.
U tome i jeste problem. Dok traje tih 50 minuta razgovori se ne tarifiraju, nakon toga pocinje tarifiranje po punoj ceni.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.12.2008. 18:44 ] @
To je odavno poznata stvar kod mt:s-a, nazalost u reklamama ne pise tako. U svakom slucaju nije lose da se jos jednom skrene paznja na ovu "sitnicu".
[ dovlan1 @ 08.12.2008. 21:54 ] @
Na srecu, nadam se u ugovoru ne pise tako. Sad jos samo da vidim koliko godina ce im trebati da ovo rese. Ne vidim kako mogu da se izvuku, bez pozivanja na brutalnu silu i on ko te .... . Ja ne znam koliko je korisnika uopste uzelo taj paket, ali znam da ja mobilni telefon jedva koristim, a uspeli su da me "zavrnu" za 10-tak hiljada dinara. Malo li je, na ovu skupocu :)
[ dovlan1 @ 20.12.2008. 21:17 ] @
Dva meseca i nista. Ne znam da li vredi da napisem neki mail novinama, da se barem vise ljudi zali. Sumnjam da sam ja izolovani incident. Jesam baksuz ali nisam valjda toliki :)
[ espresso @ 21.12.2008. 12:01 ] @
Trebalo je da se konsultuješ sa tržišnom inspekcijom. Ako u ugovoru nije navedeno dokle popust važi, onda se pretpostavlja da važi stalno.