[ raikkonen @ 10.12.2008. 11:22 ] @
Imam na kompjuteru DVD rezac Pioneer 108. Pre nekoliko dana poceo je da unistava DVD i CD diskove prilikom rezanja. Koristio sam Nero i Ashampoo, razlicite brzine rezanja i opet unisti oko 70% diskova. Moze da nareze otprilike svaki treci disk. Da li zna neko u cemu je problem Nedavno sam instalirao Java Runtime 6.10. Da nije Java uzrok problema? Hvala svima unapred na odgovoru.

[Ovu poruku je menjao raikkonen dana 10.12.2008. u 12:38 GMT+1]
[ dusanissimus @ 10.12.2008. 19:36 ] @
stariji pioneeri su osetljivi na to da li su sami ili imaju jos neki uredjaj na ide grani
tako ako si tu nesto menjao je najverovatniji uzrok problema.
po tom pitanju su jako nepredvidljivi
malo vise informacija o setapu ide uredjaja bi pomoglo u dijagnozi ....
[ bttp @ 10.12.2008. 21:20 ] @
Mom burazeru je počelo da se dešava na HP laptopu, da rezač prži normalno DVD do pola i onda pukne iz čista mira. Zamenio ga je novim i opet se isto dešavalo. Ispada da je nešto do Intel SATA/AHCI drajvera i XP SP3. Hoću da kažem, ne mora da znači da je uređaj neispravan, moguće je i da je softverski problem.
[ raikkonen @ 11.12.2008. 11:44 ] @
Citat:
dusanissimus: stariji pioneeri su osetljivi na to da li su sami ili imaju jos neki uredjaj na ide grani
tako ako si tu nesto menjao je najverovatniji uzrok problema.
po tom pitanju su jako nepredvidljivi
malo vise informacija o setapu ide uredjaja bi pomoglo u dijagnozi ....


Hvala svima na odgovoru. Koji podaci o IDE uredjaju ti trebaju i gde da ih pronadjem? Problemi su poceli ove nedelje nakon sto sam online uradio update Windows XP-a sa update-om koji se ove nedelje pojavio na sajtu Microsoft-a ili prosle nedelje, ne secam se bas tacno.
[ dusanissimus @ 11.12.2008. 14:22 ] @
koji su master a koji slave uredjaji
ukoliko je ikako moguce postavi dvd rezac da bude sam na ide grani
osim toga probaj da zmaneis ide kabl
[ bttp @ 11.12.2008. 14:36 ] @
Citat:
raikkonen: Koji podaci o IDE uredjaju ti trebaju i gde da ih pronadjem?

Najbolje je da pogledaš u Device Manager (Control Panel\System), pod stavkom IDE ATA/ATAPI Controllers (disk kontroleri) koji ti je gde zakačen, Primary IDE Channel, Secondary IDE Channel, ili možda SATA AHCI kontroler ako ga imaš.

Klikneš na primary channel pa pogledaš šta je zakačeno na njega i u kom modu radi (npr. Ultra DMA Mode 5 ili Multiword DMA Mode 2 i slično). Neispravno bi bilo da ti je bilo koji od uređaja u PIO modu. U tom slučaju jednostavno obrišeš ceo kontroler iz Device Managera i restartuješ sistem.
[ raikkonen @ 15.12.2008. 10:03 ] @
Hvala svima na odgovoru. Evo slika s podacima koji bi mogli da pomognu u utvrdjivanju problema.
[ Konstantin2 @ 15.12.2008. 10:16 ] @
A kakvo ti je napajanje, desi se kad je slabo da nema dovoljno napona da izdrzi rezanje.
[ raikkonen @ 15.12.2008. 11:48 ] @
Citat:
Konstantin2: A kakvo ti je napajanje, desi se kad je slabo da nema dovoljno napona da izdrzi rezanje.


Nije bilo nikakvih problema do pre desetak dana. Mislim da je napajanje u redu, imam samo jedan hard i ceo racunar je prikljucen preko korektora napona.
[ ptak 13. @ 15.12.2008. 13:53 ] @
Moje pitanje je koliko je star taj Pioneer.....a posle tog pitanja....koje diskove rezes....gde ih kupujes...ako su sa buvljaka ili negok otvorenog mesta i izlozeni temperaturnim promenama nije ni cudo da su losi....?
[ raikkonen @ 17.12.2008. 06:43 ] @
Citat:
ptak 13.: Moje pitanje je koliko je star taj Pioneer.....a posle tog pitanja....koje diskove rezes....gde ih kupujes...ako su sa buvljaka ili negok otvorenog mesta i izlozeni temperaturnim promenama nije ni cudo da su losi....?


Ne znam tacno koliko je star, koristim ga dve godine, mozda je star oko 4 godine i do pre desetak dana radio je bez problema. Diskove nisam menjao, uvek sam koristio Verbatim diskove i uvek ih kupujem na jednom istom zatvorenom mestu. Unistava ne samo Verbatim DVD diskove vec i Verbatim CD diskove.
[ precepv @ 17.12.2008. 08:36 ] @
Probaj da ga otvoris i da ocistis laser. Ukoliko se pusi u toj prostoriji gde ti je kompjuter najcesce se nikotin zalepi i onda pravi problema pri radu. Probaj da ga ocistis nista te ne kosta. Pri ciscenju lasera koristi fatu i 90% medicinski alkohol (nikako ne kosristi domacu rakiju ili slicno).

[Ovu poruku je menjao precepv dana 17.12.2008. u 10:33 GMT+1]
[ raikkonen @ 24.12.2008. 11:51 ] @
Citat:
Konstantin2: A kakvo ti je napajanje, desi se kad je slabo da nema dovoljno napona da izdrzi rezanje.


Resio sam problem, problem je bio u kablu za napajanje. Samo napajanje nisam menjao vec sam promenio kabal iz koga se DVD rezac napaja i za sada radi bez problema. Pozdrav svima i hvala na pomoci.
[ raikkonen @ 22.01.2009. 11:07 ] @
Problem ipak nije bio u kablu za napajanje vec u antivirus programu odnosno u najnovijem Kaspersky Internet Security 8.0.0.506. Kada je aktivan nekada rezac unisti disk, a nekada ne, ali mnogo cesce unisti, ali kada deaktiviram KIS pre rezanja rezac nikada ne unisti disk. Ne znam da li je jos neko imao slican problem. Jos jednom hvala svima na pomoci.
[ sasamitic @ 03.02.2009. 16:56 ] @
Evo i meni se javio isti problem od kada sam presao na verziju KIS-a 8.0.0.506 imam pioneer dvr109,izgleda da nova verzija kasperskog ne podrzava te rezace,a ima nesto o tome na forumu Kaspersky Lab evo jedan post otud

Posted by: pernod 23.01.2009 14:56

I have spent the last few days and scrapped over 20 discs trying to track down this problem, Please HELP

The problem is there is a intermittent problem when writing to cd's or dvd's, it is causing 9 out of 10 disc writes to fail with the error "Illegal mode for this track" or "invalid block address".

I have finally tracked this to KIS 2009 version 8.0.0. 506 specifically "Settings - Anti malware - Enable files and memory protection"

If this is enabled it causes disc writing to fail, uncheck it and every disc writes ok.



a bit more info,

I reinstalled a previous image using acronis on to another hdd this has KIS 2009 version 8.0.0.457 on and this writes with no problems. I then did a complete uninstall of KIS and Reinstalled the newer version KIS 2009 8.0.0.506, so it is definetly just not working in the newer version.


The Disc burning software i am using is Nero 7 Premium and it is placed in the Trusted section under Application filtering in settings.


What else could be causing this in the newer version ??? Any help would be appreciated

Thanks
[ Zoro67 @ 21.02.2009. 14:06 ] @
Evo i meni je unistio 7 CD-a samo nije KIS već KAV 8.0.0.506.
[ Zoro67 @ 21.02.2009. 14:16 ] @
Čini mi se da je Kaspersky namerno počeo da uništava diskove od kada je primetio da mi je ključ na black listi. Inače optički uređaj je: TSSTcorp CD/DVDW SH-W163A.
[ JOJO847 @ 21.02.2009. 15:24 ] @
Obzirom da forum ne podrzava pirateriju, glede ove priče ako nelegalni ključ Kasperskya jeste uzrok problema tada za rješenje uzimamo da se kupi legalna licenca dotičnog antivirusa ili se instalira neka free alternativa. Tu podvlačimo crtu i sve rasprave oko mjenjanja nelegalnih ključeva za registraciju, crackova i sl. će biti obrisani u skladu s pravilima.
Bez ljutnje molim i hvala!
[ dusanissimus @ 21.02.2009. 18:09 ] @
trebam li da poscam da digital! maazin nadvdu uz casopi daje mesecni kljuc za KAV???
[ calexx @ 21.02.2009. 18:46 ] @
Svaki primerak časopisa ima svoj key a kada kupiš sledeći broj, onda taj novi key radi? Ako je ovako, onda je opcija interesantna.
[ Mv2Player @ 19.03.2009. 12:04 ] @
Ne znam kako su Raikkonen i Sasamitic provalili da je u pitanju Kaspersky (KIS-a 8.0.0.506) uzrok problema ali mogu da 100% potvrdim da su u pravu!

Ja sam imao problem mesec dana sa rezacem Pioneer DVD-RW 112D koji je nekada rezao a nekada ne. Na kraju je poceo da reze samo DVD medije a CD nije hteo da reze pa sam kupio NOV rezac Pioneer 116D i problem je prividno bio resen na par dana a onda ista "pesma". U toku rezanja na bilo kom DVD-u ili CD-u (verbatim,Prinko, Sony...) u NERO 6 izbacuje jednu od gresaka:

1."Illegal disc"
2."Invalid block adress"
3."Could not perform end of Disc-at-once"

Tada sam zamenio Nero 6 sa Nero 9 i ista prica. Zatim sam probao sa drugim programima za rezanje (BurnAware, DVD Burner...) i svi su prijavljivali neku gresku, a neretko je bilo da komp jednostavno blokira pa cak ni mis ne reaguje i onda mora restart na dugme:(

Nakon toga sam probao da zamenim drivere za IDE ATA/ATAPI controllers (skinuo sam nVidia a vratio Windows XP) i podesio na DMA mod ali ni to nije pomoglo.

Na jednom od stranih foruma sam nasao email iz Nero tehnicke podrske i oni su pomenuli upgrade firmware-a pa sam i to odradio ali i dalje nista.

Na kraju sam bio spreman da kupim i novo napajanje (posto je 40-topinski kabli 100% ispravan i nov) ali sam prvo probao ovo sto su ljudi rekli na ovom forumu i PROBLEM JE NAPOKON RESEN:)

Znaci samo dok rezes ODCEKIRAS opciju u Kaspersky KIS-Settings - Anti malware - Enable files and memory protection i nakon rezanja vratis.Takodje mogu da potvrdim da je meni ovo pocelo da se desava kada sam ubacio BAS OVU verziju kasperskog (KIS-a 8.0.0.506) i to bas u vreme kad mi je kljuc ubacen u blacklist. Mozda je slucajnost ali mozda je Zoro67 ipak u pravu kada kaze: "Čini mi se da je Kaspersky namerno počeo da uništava diskove od kada je primetio da mi je ključ na black listi".
[ precepv @ 20.03.2009. 10:47 ] @
Izgleda je stvarno u pitanju Kaspersky i na nacin kako je Mv2Player naveo se resava problem.
Mene samo interesuje da li je mozda neko nasao obrazlozenje i da li se problem moze reseti na drugi nacin? Malo je glupo da stalno iskljucujes Anti-Malware u setingu kada treba da snimis neki CD/DVD. Za sada je to koliko vidim jedino resenje ali i to je nesto jer sam vec mislio da menjam Pioneer DVR-108. Primetio sam kada je ukljucen Anti-Malware jedino na DVD-RW diskove mogu normalno da snimam.
[ calexx @ 20.03.2009. 19:28 ] @
Ja sam malopre narezao CD, ovde imam KIS i uključen Anti-Malware i sve radi normalno. E da, KIS je naravno legalan.
[ raikkonen @ 01.04.2009. 06:58 ] @
Citat:
calexx: Ja sam malopre narezao CD, ovde imam KIS i uključen Anti-Malware i sve radi normalno. E da, KIS je naravno legalan.



A da li je u pitanju KIS 8.0.0.506 ili neka druga verzija? Koristim KIS vec duze vreme i nijedna ranija verzija nije pravila probleme. Ni ova verzija nije odmah u pocetku pravila probleme, vec nakon jednog update-a.
[ calexx @ 01.04.2009. 09:20 ] @
Baš ta, ne bih se javio da je neka druga. Inače kući koristim KAV a ne KIS, ista verzija, isto legalna a update je podešen na 3 sata. Nije nemoguće da neki update zabrlja, nabaci novi ili im eventualno prijavi problem, ja sam baš tako dobio svoj prvi key od njih, pre mnogo godina sam im prijavio da novi update brlja na win2k i posle par dana je greška ispravljena a ja dobio key za godinu dana.
[ raikkonen @ 20.07.2009. 12:08 ] @
I nova verzija KIS 9.0.0.459 pravi iste probleme prilikom rezanja. Da bi se disk narezao KIS mora da se prethodno deaktivira.
[ gorgilije @ 27.08.2009. 17:42 ] @
I ja imam i KiS i nero i isti problem!I hocu da probam to sa isljucivanjem KIS-a ali ne da ga totalno isklucim(zato sto stalno nesto skidam sa neta a KIS mi odmah prekida internet vezu pa da ne prekidam DL)nego ono sa iskljucivanjem Kaspersky KIS-Settings - Anti malware - Enable files and memory protection.Jedino ne znam gde se to nalazi u KIS-u 2010?Posto u setingsu nema Anti malvare?

EDIT:Uspeo sam!Treba odstiklirati u KIS-u 2010-Setings-File Anti-Virus-Enable protection!Posle nekog vremena sam normalno narezao disk!!!

[Ovu poruku je menjao gorgilije dana 27.08.2009. u 19:16 GMT+1]
[ Marko Enter @ 20.11.2009. 12:18 ] @
I ja sam imao ovakav problem. Koristim Pioneer DVD-RW DVR-216D. Inace, od antivirusne zastite koristim Kaspersky Internet Security 8.0.0.506. Dakle, odjedamput, iz meni nepoznatih razloga, rezac je unistavao diskove prilikom rezanja na Nero 6.6.0.3. Greska je bila ''Invalid Block Address'' i jos nekih, kojih tacno ne mogu da se setim.... Procitao sam postove vezane za slican problem i pokusao da iskljucim KIS8 dok rezem disk- i upravo je to bilo ono sto je i kod mene predstavljalo problem- sada radi sve normalno!

Hvala!!!

Pozdrav!