[ OutlawTorn @ 10.12.2008. 22:02 ] @
Ne znam da li je hardverski ili softverski problem, ali postavicu ovde.

Da li jos neko ima problema sa MacBook tastaturom da kada je neko vreme ne koristis, i posle toga kada nesto otkucas, prvo slovo se jednostavno ne registruje. Nasao sam po stranim forumima da se dosta ljudi zali na to, i da predlazu neka resenja, ali nista od toga nije od pomoci.

U pitanju je MacBook i OS X 10.5.5 koji redovno update-ujem
[ Darko Selakovic @ 11.12.2008. 08:52 ] @
Probaj ponovo da instaliraš:
http://support.apple.com/downl...acBook_Pro_Software_Update_1_1
[ cikaKosta @ 11.12.2008. 10:32 ] @
Mislim da nece moci
Ako je vec jednom instaliran, nece hteti opet, a mislim da to nema veze iskreno sa tim. Na mom macbooku se isto to deshava, i iskreno, naviko sam se, tako da nisam ni trazio neko reshenje

Naravno, problem nije do operativnog sistema, vec ili do HW-a eventualno Firmware-a, jer na kompu imam 10.4 josh uvek, i na drugoj particiji 10.5 koji inache sad koristim, i ista stvar se javlja. Oba sistema su up to date, a ako hocu opet da instaliram ovaj update, jednostavno kaze da isti kompu nije potreban.
Chak sam svojevremeno stavio i neki macbook/macbook pro keyboard update ili tako neshto, i nista se nije promenilo.

Ako saznate za reshenje, napishite slobodno
[ OutlawTorn @ 11.12.2008. 13:57 ] @
Zanimljivo je da nisam primetio da mi se ovo dešava kada radim na virtuelnoj mašini na kojoj je XP.
Moguće da je ipak softverski problem.
[ cikaKosta @ 11.12.2008. 20:43 ] @
Stvar je sa "uspavljivanjem" odredjenih komponenti, kao sto je display, zvuchna, eto sad i tastatura. Taj prvi stroke mu sluzi da podigne tastaturu iz sleep-a, ima dosta o tome na netu, al se nigde ne pominje reshenje. :S
[ DS_Store @ 12.12.2008. 04:56 ] @
Kod mene je sve normalno pa ću možda lupiti ali: da nije nešto tipa "put the hard disk to sleep when possible"?
[ OutlawTorn @ 12.12.2008. 10:36 ] @
Pokušao sam i to. Da namestim komp da uopšte ne ide u sleep. Ali problem se opet javlja.
[ cikaKosta @ 12.12.2008. 16:56 ] @
Nema veze sa hdd-om i monitorom. Recimo, kad ne slusham nista nekih 5,10 minuta, nikad nisam merio, ali uvek se desi, na zvuchnicima aktivnim se i ne primecuje, ali na pojachalu u kuci na kome mi je MacBook se chuje nesto kao kad se otkachi kabl od zvuchnika, i u trenutku kad klinkem na play u iTunesu se prvo chuje taj zvuk opet pa krene muzika, ali to traje toliko kratko da retko ko i primeti. E verovatno se isto to deshava i sa tastaturom...