[ milosvts @ 26.12.2008. 12:13 ] @
uradio sam sajt u website x5, a google ga ne prepoznaje, ne vidi. Kako to da resim?

i jos nesta

u njemu, takodje, ima opcija da se ubaci slajd, kada se uploud-uje nece da radi u operi ili mozili a hoce na inter. explorer-u. Zasto?!
[ Radovan__III @ 26.12.2008. 12:46 ] @
Nema veze u cemu si pravio sajt sa googlom
ostavi link pa ce ti neko pogledati
[ milosvts @ 28.12.2008. 18:47 ] @
sajt je www.zabljak.info pogledajte pa mi javite kako stoje stvari. Hvala, pozzz
[ pancevac2006 @ 28.12.2008. 19:19 ] @
Ovde optimizacija nije ni zapoceta.
Imas brdo tema na ES-u. Ono osnovno bi trebao da odradis obavezno.
Title Tag, Description, ciljane kljucne reci 5%-7% na stranici, interno
linkovanje sajta....
[ vejin @ 28.12.2008. 19:46 ] @
Za početak dodaj link ka svom sajtu na Google

http://www.google.com/addurl

Drugo dodaj meta tagove u head deo sajta, mislim na keywords i na Description

Postavi link ka svome sajtu na Wikipediu

I malo se strpi, jer da bi bio indeksiran ipak treba malo vremena, a za rezultat na prvoj stranici Googla treba da se ipak odradi SEO na kvalitetan način.
[ pancevac2006 @ 28.12.2008. 19:55 ] @
Citat:
vejin: Za početak dodaj link ka svom sajtu na Google

http://www.google.com/addurl



Ne slazem se sa ovim. Ovo je najsporija varijanta od svih.
Da bi bio indeksiran od strane Google-a postavi link do tvog sajta na 3-4 sajta koji imaju PR4 i vise.

Nadji 10-ak srodnih sajtova ciji je PR4 ili veci i kontaktiraj webmastere da postave link do tvog sajta. Sajt ce ti biti indeksiran u narednih 4-5 dana.
[ Aleksandar Klickovic @ 28.12.2008. 21:45 ] @
Upravo sam zavrsio dva osnovna texta o SEO na mom blogu (u potpisu).. Znam da je samoreklama, ali mogu i da odradim copy paste, samo ne vidim svrhu toga.
[ DelPjero @ 29.12.2008. 00:11 ] @
Potrebno ti je da sajt prijavis na oderedjene sajtove koji imaju svoju bazu,tipa Pogodak,webkatalog i sl.Imas jedno 50-ak sajtova na kojima dodajes svoj sajt(ukucaj u google "dodaj url"prijava sajta"dodaj link"naravno i addurl na google-u.Ubaci kljucne reci u meta name="Keywords,zatim upisi naslov koji ce se pojavljivati kad se sajt pojavi na webu<meta name="Description" content= i moras malo da sacekas.Sigurno ce proci vise od 2 meseca dok ga Google ne prepozna.Ali,ti vec imas kljucnu rec u domenu(zabljak)tako da ces mozda imati i malo srece pa ce te Google malo brze indeksirati.Uglavnom,odradi ovo sto sam ti rekao i ...cekaj.
[ vejin @ 29.12.2008. 13:44 ] @
Ja sam predložio da link doda u formular koji je za to predvideo Google. Jer se tako počinje, a on je to pitao.

Najlakše je reći da se ode negde i plati reklama i to donosi rezultate. Na Internetu ima dosta firmi koje se ozbiljno time bave, ali treba da se obrati pažnja i na veliku količinu samoproklamovanih stručnjaka.

Ali u svakom slučaju se na tom sajtu može dosta odraditi i pre nego se kontaktiraju ljudi za reklamiranje. Na primer u footer se mogu staviti nazivi kategorija, neziv stranice nikako nemože da bude pg003.html i tako neke slične sitnice. Mislim da ih je lakše ispraviti dok je sajt samo u test fazi

[ Aleksandar Klickovic @ 29.12.2008. 15:26 ] @
Otkud vam ideja da googlu treba 2 meseca da pronadje sajt. Ja svaki sajt koji sam postavio bio je na guglu u roku od 10 dana. Naravno prijavis na addurl , postavis potpis na 2-3 foruma (ili opsta ili vezano za tvoju delatnost), otvoris grupu na fejsbuku/majspejsu/i sl community sajtovima.. Nije lose nekad ni ukljuciti Adsense na sajt (dakle ne Adwords) i ne treba ti vise od 10 dana da te gugl nadje za ime domena. Naravno put na prvu stranicu za kljucne reci je dosta duzi, ali to nije ni bilo pitanje..
[ milosvts @ 29.12.2008. 15:54 ] @
Znaci sve sto treba da radim je da se prijavim na www.google.com/addurl, yahoo, ...
i ove druge tipa: http://www.belastrana.com/dodajsajt.html
Momci hvala mnogo, svaka vi cast!
[ Aleksandar Klickovic @ 29.12.2008. 18:32 ] @
Pa ako hoces da te prepozna pretrazivac kad ti ukucas, onda da.. Ako hoces da te ljudi koji ne znaju tvoj sajt nadju, onda treba jos dosta toga da uradis..
Procitaj sve odgovore jos jednom, pa ako ti je nesto nejasno pitaj..
[ karatista @ 04.01.2009. 12:22 ] @
Vreme za koje google postavlja sajt na svoj pretrazivac nije uvek isto i otprilike se krece oko mesec dana ako ga samo prijavis preko addurl

A ako zelis neku ozbiljniju optimizaciju, napisi na papir reci za koje ti mislis da su najbitnije da te ljudi nadju preko pretrazivaca,
zatim ispuni tekst tim recima , a potrebno je i da ih ubacis u meta tag ... :) trla baba lan
[ Marko Medojević @ 06.01.2009. 10:35 ] @
Skini knjigu sa ove lokacije i gledaj da što više stvari primeniš na svom sajtu.
Najosnovnije što bi trebao da uradiš je sledeće:
- stavljanje ključnih reči u URL(hoteli.html umesto pgxxx.html)
- ključne reči u <title> tagu
- meta keywords tag
- meta description tag

Što se tiče indeksiranja samo postavi linkove na još par posećenijih foruma i eto te za par dana u rezultatima. Kada sajt dovedeš u red prijavi ga u direktorijum na adresi:
http://www.dmoz.org/
[ milosvts @ 14.01.2009. 20:57 ] @
kada prijavljujem sajt na google-u (add url) da li moram da prijavim svaku stranicu sajta posebno ili samo naslovnu stranu?

isto me zanima kada na googlu ukucam zabljak.info ili .com pretrazivac me pita did you mean zabljak.org ili kad ukucam samo zabljak sa strane izbaci neke link www.zabljak.org/Vila_Talia, kako mogu da odradim i ja tako da mi se pojavljuju bocni linkovi ka mom sajtu
[ acca3 @ 14.01.2009. 21:45 ] @
Citat:
kada prijavljujem sajt na google-u (add url) da li moram da prijavim svaku stranicu sajta posebno ili samo naslovnu stranu?


Prijavljujes samo domenu. dakle zabljak.info

Citat:
isto me zanima kada na googlu ukucam zabljak.info ili .com pretrazivac me pita did you mean zabljak.org


To je zato sto retko ko trazi zabljak.info. Google pamti da je bilo dosta vise upita za zabljak.org pa zato pita (misli da si greskom ukucao info umesto org u pretragu)



Citat:
kad ukucam samo zabljak sa strane izbaci neke link www.zabljak.org/Vila_Talia, kako mogu da odradim i ja tako da mi se pojavljuju bocni linkovi ka mom sajtu




To sa zabljak.org/Vila_Talia je sponzorisani rezultat. Ako hoces tako i ti onda moras da platis Google Adwords reklamu za keyword "zabljak".

[ ||NeX|| @ 17.01.2009. 11:41 ] @
Pošto je tema prebačena tek sada u ovaj podforum, a mnogo se pogrešnih stvari reklo, zamolio bih da prvo pročitate FAQ pa onda postavljate pitanja.
[ casanoova @ 08.02.2009. 16:18 ] @
Dodaj sajt na sto vise kataloga linkova !
[ curug07 @ 27.04.2009. 17:52 ] @
Na par sajtova koje sam uradio, sve se plastično vidi.
Pogledaj www.Curug.Info (trenutno je pao server) , i pogledaj na novom serveru www.curugpro.info
Obrati pažnju na banere dole.
Tu se sajt prijavljuje.
Takodje pogledaj html kod sajta, i obrati pažnju na meta tag i na title sajta.
Sve će ti biti jasno ako znaš ovo da izvedeš.
Pozdrav.
[ milosvts @ 27.04.2009. 19:21 ] @
hvala ljudi, pisite jos jer je pomoc oko ovoga uvek dobrodosla....
[ darkol @ 24.06.2009. 22:30 ] @
Moje iskustvo sa google-om je da kada prijavim sajt na 15 kataloga, pretrazivaca...on ga popise vec sutra dan!
Tako da price o mesec dana su bile mozda pre 2001. ali sada je google mnogo brzi i azurniji!

pozz



[Ovu poruku je menjao darkol dana 25.06.2009. u 20:55 GMT+1]