[ websurfer @ 27.12.2008. 10:51 ] @
Ovu temu sam postavio iz razloga sto je razmena linkova/banera postala najcesci vid promocije sajtova. Zeleo bih da saznam i vasa iskustva i predloge u vezi ovog vida promocije (npr. zanimljiv je predlog Aleksandra Klickovica 3-way linkovanje: http://www.elitesecurity.org/t348801-way-linkovanje-razmena ) ako jos neko ima dobre ideje na ovu temu ili savete neka postuje ovde.

Evo par mojih saveta:

1. Redovno proveravajte da li se druga strana drzi dogovora, bar jednom u 7 dana proverite da li su povratni linkovi tamo gde bi trebalo da budu (ovo govorim iz iskustva posto se takve stvari desavaju, doduse u jednom manjem procentu, link ili baner se nalazi na nekom sajtu 10-tak dana a onda iscezne). Iz mog iskustva to su cesce webmasteri manjih sajtova (od nekoliko stranica), ne mogu da objasnim zasto je to tako ali jednostavno iz mog iskustva 80% sajtova na kojima misteriozno nestane baner su upravo takvi sajtovi.

2. Obratite paznju da li je izgled vaseg banera onakav kakav bi trebalo da bude. Ovo napominjem zato sto neki webmasteri umanje kvalitet banera kako bi im pojeo manje memorije i protoka (a usteda je stvarno "ogromna" da bi oskrnavili i vas baner i svoj sajt). Takodje, sukob interesa na internetu je sve veci, pa se moze desiti npr. da su na odredjenom sajtu baneri namerno prepravljeni kako bi odbili ljude da kliknu i zbog svega ovoga je najbolje "rucno" proveravati svaki sajt sa kojim razmenjujete banere jer oskrnavljen baner moze biti samo antireklama.



[ darkoj82 @ 07.02.2011. 17:08 ] @
Postoji li neki program koji bi pratio stanje postavljenih linkova i bannera?

Utice li se na poziciju mog sajta ako imam puno linkova drugih sajtova na mom sajtu (je li tacna fora da je sajtu sa PR4 glupo davati link sajtu sa PR2)?



[ agvozden @ 08.02.2011. 08:42 ] @
Šta je to PR sajta? Koliko ja znam postoji PR, kao što mu ime kaže - stranice, barem kada je Gugl u pitanju.

Dakle, možda početna stranica ima PR4, ali obratite pažnju da stranice gde najčešće stoje baneri (razmena.html, baner...) verovatno ima PR0. I to upravo zato što svi linkovi vode na osnovnu stranu, a ne na stranu sa banerima. Od takvog sajta će verovatno uticaj na vaš PR početne strane biti mizeran.

Ukoliko ste uradili razmenu sa osnovnim stranama, ili na svim stranama onda je taj odnos drugačiji i mnogo korisniji.

Linkove proveravam jednom godišnje, vodim računa sa kime razmenjujem banere.
[ Max Payne @ 23.02.2011. 21:18 ] @
Citat:
darkoj82: Postoji li neki program koji bi pratio stanje postavljenih linkova i bannera?
?

Naravno postoji, zove se Link Assistant i automatski proverava sve linkove koji su uneseni, tj. preko njega je moguce zabeleziti sve linkove koje zelite da pratite. Na zalost, vise puta sam bio u situaciji da mi druga strana ukloni link ili baner koji smo razmenili, misleci da ja to necu videti. S vremena na vreme pokrenem Link Assistant koji mi odmah proveri linkove za sve sajtove, znaci mozete imati koliko hocete sajtova i pratiti svoje linkove automatski za sve sajtove.

A drugi problem su "pametnjakovici" koji posle nekog vremena stave no follow na link. Imao sam i takvih slucajeva. Link Assistant i to proverava :) tako da niko ne moze da vas prevari.

Offtopic: posaljite mi PM ko je zainteresovan za link kombinacije :)
[ marko_radovic @ 01.03.2011. 18:50 ] @
Hteo bih da ukažem na nekoliko interesantnih stvari ovde, a koje su drugi pametni ljudi primetili i rekli pre mene.

1. Postavljati normalno linkove u svoje tekstove ne samo da ne utiče pogubno na vaš sajt, već je i poželjno. Sad, pitaćete zašto. Pre svega zbog vaših korisnika, oni će u tim linkovima imati dodatnu informaciju (ako ste ih vi lepo izabrali) i ceniće to što ste našli informaciju umesto njih. Ovde ne govorim o "gruvanju" 300 linkova u svaki tekst, već o normalnom pisanju tekstova, gde se referencirate na neke tekstove koje ste vi našli za interesantne.

2. Na svoje sajtove postavljam linkove ka sajtovima koje ja smatram da su dovoljno kvalitetni i da moji posetioci na njima mogu naći korisne informacije.

3. Ukoliko ti ljudi žele da stave link ka mojim sajtovima, sjajno, ukoliko ne žele, ne želim ni da ih napadam niti teram. Na to nemam pravo. Sa druge strane, neću skinuti link sa svoga sajta ka njihovom jer oni i dalje imaju korisne informacije.

To je bar moj stav, bilo bi mi drago da čujem i vaše mišljenje u vezi sa ovim stavovima.
[ aleksandar obradovic @ 25.10.2011. 21:25 ] @
Slazem se sa Markom. Linkovi do drugih, kvalitetnih sajtova su pozeljni i kada god imam priliku da postavim takav link ja to uradim. Naravno, ako posetilac sajta moze da ima neke korisne informacije na tom linku.