[ budva74252 @ 27.12.2008. 22:01 ] @
Može li mi neko pomoći,kako da prebacim brojeve ja jednog(starog) telefona na drugi(novi).U pitanju je nokia
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2008. 22:43 ] @
Vidi da li su ti oba telefona podržana na zyb.com, pa iskoristi njihov servis za upload kontakta sa starog i download na novi telefon.
[ Milutin Cvijetic @ 28.12.2008. 07:55 ] @
ZYB je odlican servis, ali mi se povremeno desi za neki model (iako je podrzan) da dobijam poruku Data Transfer Not Possible. Check Data Connection.
Inace setujem sve isto kao i za ostale koji rade. Da li je neko imao slican problem?
[ miki069 @ 29.12.2008. 18:03 ] @
Niste valjda sumanuti da ostavljate selokupan imenik na tamo nekom ZYB sajtu.

Posle vam kriv MTS ili TELENOR kad pocnete da dobijate spam SMS-ove.

Ti likovi ce sacekati da miloni naivnih iskoriste njihove usluge i onda kompletirati mobilni imenik cele planete.
I obogatiti se.
A vi i ljudi iz vaseg imenika ce dobijati spam SMS do besvesti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.12.2008. 18:47 ] @
LOL, a onda će mrmoti zaista početi da zamotavaju čokoladu u foliju :)

Postoji nešto što se zove dobra poslovna praxa, ako već zanemaruješ činjenicu da su se oni ugovorom koji i ti elektornski "potpisuješ" obavezali na čuvanje i zaštitu privatnosti tih podataka. Nema tih para koje bi mogli zaraditi prodajući naše brojeve u poerđenju sa onim koje bi im trebale da ih Evropljani i Ameri sednu za vrat tužbama :)

I dosta bre više sa tom paranojom. Kako neko ko je toliko paranoičan uopšte ostavlja otiske prstiju po tastaturi, komunicira internetom i sl.
[ budva74252 @ 29.12.2008. 19:33 ] @
Šta mi Miki predlaže?
[ miki069 @ 29.12.2008. 21:48 ] @
Bluetooth-om ako ga imaju i stari i novi telefon.
Ako nemaju odna USB kabl i neki od programa za sinhronizaciju: Nokia PC Suite za sve Nokie, Samsung PC studio za sve Samsunge, Motorola PHONE Tools za sve motorole. Kreirani imenici su kompatibilni. Mozes u EXCEL tabelu da ga snimis. Kazi koji su modeli stari/novi pa cu ti reci najlaksi i najbezbedniji put.

Od ovih ZYB i slicnih ja se jezim:
"Get started!
It's FREE AND EASY"

Nista nije FREE a pogotovo EASY. Sta su oni: nevladina organizacija? zene u crnom? Kakav crni elektronski ugovor? ne mogu ljudi da ostvare svoja prava i ako imaju papirnate ugovore.

Ako se bavis nekim biznisom savet je rokni ceo imenik na ZYB. Nemoj samo dobavljace. Daj im i telefone od kupaca. Olaksaj im maximalno.
Ako ti ne preuzmu biznis ide 100% SPAM.

Ja ne bi moj imenik ostavio na nekom X serveru u Y zemlji. Koji je njima interes? Oni to ne rade bez interesa?
Vreme ce pokazati.


[Ovu poruku je menjao miki069 dana 29.12.2008. u 23:02 GMT+1]
[ Ilic Igor @ 05.05.2011. 14:10 ] @
ZYB je kupio Vodafon
http://zyb.com

Ko je sinhronizovao brojeve preko ZYB-a, šta dalje da li i dalje možemo da koristimo ili je sve otišlo?
[ Ilic Igor @ 05.05.2011. 14:14 ] @
ZYB je kupio Vodafon
http://zyb.com

Ko je sinhronizovao brojeve preko ZYB-a, šta dalje da li i dalje možemo da koristimo ili je sve otišlo?

Sad ih nadjoh na FB.
ZYB is changing.
This June, ZYB SMS back up, Calendar and Photos will be closed. If you would like to download your pictures, calendar ítems or SMS messages, please email [email protected] Thanks, The ZYB Team