[ ALEKSANDAR CUPIC @ 28.12.2008. 13:11 ] @
Kako dobiti ovaj efekat http://inthedryer.com/marilyn/ treba mi za sitostampu na majcama?Ako ima neki tutorial?
Hvala..

[ NICS @ 03.01.2009. 17:32 ] @
Nije to Corel nego Photoshop
[ Skandy @ 03.01.2009. 18:28 ] @
Citat:
NICS: Nije to Corel nego Photoshop

@ NICS: kolega, ocigledno nisi bio prisutan u skoli kada se ovo ucilo ili ovakve stvari uopste nisu predavili ili su samo pomenuli da se to moze uraditi pomocu Photoshopa i tu je bio kraj cele price? Cudi me da nisu nabrojani i ostali programi uz koje je moguce postici ovaj efekat.

Da se vratimo na temu, moje izvinjenje autoru teme jer mi je, ocigledno, promakla ( praznicna atmosfera, razumeces).

Predstavljeni efekat se moze dobiti uz pomoc Corela, a moze i uz pomoc Photoshopa i sada cemo objasniti kako:

Corel:

1. Importuj fotografiju na kojoj zelis da primenis efekat (ako zelis da efekat primenis na vektorskom objektu, konvertuj ga u bitmapu>> Bitmaps/Convert to Bitmap...)
2. Selektuj fotografiju a potom idu u meni: Bitmaps/ Mode/ Black and White (1-bit..)
3. U novootvorenom dijalog boxu ces dobiti pregrst opcija za dobijanje identicnih efekata, mozas ispitati svaki i usvojiti koji ti najvise odgovara.

Photoshop:

1. Otvori fotografiju na kojoj zelis da primenis efekat
2. Idu u meni: Image/ Mode/ Gray Scale
3. Zatim: Image/ Mode/ Bitmap
4. U novootvorenom bijalog boxu odaberi rezoluciju koju zelis a metod: Halftone Screen...
Dalje podesi opcije koje ti odgovaraju.

Ako nekim slucajem odlucis da sve ovo radis u Photoshopu CS4, da bi korak #3 bio dostupan, moraces da uradis jedanu pred operaciju: Image/ Mode/ Show all Manu Items...