[ Gandor @ 02.01.2009. 22:04 ] @
NOVI COMP,
KONFIGURACIJA:

Phenom 9550
J&W W-790GX-EXTREME
2x KINGSTON HYPERX KHX8500D2/1G (1GB DDR2 1066MHz)
dalje i nije bitno..
struje ima dovoljno!

realno nisam do sada over clockovao nishta i sada kada kupih sve ovo u radnji mi rekoshe, a i koliko sam chitao na Kingstonovom sajtu, ta memorija MORA da se klokuje da bi radila na 1066MHz.. po njima plocha bi trebalo da je vidi na 800Mhz. TU NASTAJU PROBLEMI!!!

..ova NAVODNO odlichna luda extreeem plocha ovu memoriju vidi na 400MHz (bilo i jedan chip bilo dva) ..u biosu sam probao po uputstvima Kingstona da povecam voltazu - BEZ IKAKVIH REZULTATA!!! ..voltaza bude na 2.2V medjutim hercaza se ne pomera sa 400MHz.. ukoliko manualno podesim LATENCY TIMING na 5-5-5-15 preostaje mi u biosu josh jedno 5-6 stavki koje ne znam kako da popunim.. u svakom sluchaju SVE DANE OVE GODINE troshim na probanje i ovog i onog i nishta.. bios sam updatovo.. nishta.. da li je moguce da ova memorija nije kompatibilna - NARAVNO da plocha po specifikacijama podrzava memoriju na 1066MHz..

Da li ima neko ovu plochu!? Koju memoriju koristi!?
I DA LI SLUCHAJNO MOZE NEKO DA MI POMOGNE

Hvala u svakom sluchaju
[ Binary Mind @ 04.01.2009. 18:24 ] @
Moras i frekvenciju RAM modula rucno da podesis u BIOS-u :) Menjanjem samog DRAM napona samo memoriji pruzas mogucnost da radi stabilno na deklarisanoj frekvenciji, a podesavanjem CL-a samo manualno unosis vrednosti propisane od strane proizvodjaca i nista ne utices na promenu frekvencije... Znaci pogledaj u user manual-u gde se rucno unosi/menja frekvencija memorije i promeni je na 1066MHz. :) Naravno i napon treba da bude onaj po preporukama proizvodjaca, kao i CL...