[ karatista @ 04.01.2009. 10:57 ] @
Radim neko istraživanje vezano za ERP ,tacnije komparativnu analizu. Poželjno je da svako ko ima iskustva sa nekim ERP-om da svoj doprinos.

Prema International Data Corporation-u (IDC), jednoj od vodećih svetskih kuća u području praćenja i analize informacijskih tehnologija, ERP rešenja se mogu ocenjivati po
postojanju i funkcionalnosti sledecih komponenata

• Opšta svojstva,
• Financije,
• Obračun proizvodnje,
• Obračun projekata,
• Prodaja,
• Nabavka,
• Upravljanje zalihama,
• Upravljanje proizvodnjom,
• Kontrola kvalitete
• Upravljanje projektima,
• Upravljanje održavanjem,
• Kadrovska evidencija i plate.
• postojanje podrške i kvalitetnih konsultanata

Kao neposredan faktor ukoliko imate informacije o osnovnoj ceni uvođenja ERP sistema slobodno ih iznesite.
Ovo istraživanje svakako može da bude od informacione koristi svima,prema tome molio bih da kroz odgovore budete što više objektivni.

Potrebno je napraviti analizu po komponentama za Vama bliska rešenja ,a po mogućstvu za

SAP, Navision, BAAN, JD Edwards, Pantheon..


Ovenjivanje se vrši na sledeći način
- 0 ne postoji
- 1 postoji
- 2 napredno postojanje svojstva

Opis za ocenu je poželjan ali ne i neophodan.
Dobrodošla je svačija kritika, ocena itd..

s poštovanjem

N.G.
[ Moonshine @ 10.01.2009. 01:00 ] @
Ne očekuj neki konstruktivan odgovor na ovo .. slična tema je previše puta pokretana na ovom forumu i svaki put je završavana u najgorem flejmu.

Opšte je poznato da svaki ERP može sve i to vrlo napredno :)
[ totovic @ 12.01.2009. 06:58 ] @
Ovakve ocene (0, 1 i 2) ne znače ništa. Skoro svi ERP sistemi bi po tom dobili ocenu 2 (napredne funkcionalnosti), što bi u ovom značilo da su svi istog kvaliteta. Potrebna je mnogo detaljnija analiza. Mogao bi da ocenjuješ prema procentu pokrivenosti određene problematike; tako se po mom iskustvu rade komparativne analize u svetu.
[ skuzer @ 01.02.2009. 10:49 ] @
Nadam se da nisam zakasnio sa odgovorom,

na sledecoj lokaciji mozes naci magistarski rad u kojem je izvrseno ispitivanje korisnika vodecih ERP resenja.

http://silab.fon.bg.ac.yu/inde...&gid=40&&Itemid=56
[ High Spirit @ 14.02.2009. 10:36 ] @
Malo sam se začudio kada sam video da je Vlajić mentor za ERP rad, ali onda sam video ključnu reč Pattern i sve je bilo mnogo jasnije :)