[ lumyy010 @ 04.01.2009. 12:17 ] @
Jel moze neko da mi pomogne oko rezanja dual layer diskova, pre svega me zanima jer trebam nesto da podesim u Nero ( ver. 6 ) ili ne jer kad ubacim disk i pustim rezanje on mi izbacuje disk.
[ gti2 @ 04.01.2009. 12:24 ] @
Da li pokusavas da rezes iso fajl ili data fajlove?Ja sam nedavno rezao GTA4 na dva DL diska,ali preko Nero 9.Sve sto je trebalo od podesavanja je selektovanje "DVD9 8152MB" u donjem desnom uglu (padajuci meni,Nero Burning ROM).Imam 111D
[ lumyy010 @ 04.01.2009. 12:38 ] @
Pa pokusao sam da ga rezem kao data file, inace je u pitanju film a to selektovanje dole u desnom uglu sam vec bio namestio. Da ne treba mozda da promenim Nero i stavim neku noviju verziju?
[ gti2 @ 04.01.2009. 12:52 ] @
Ako vec postoji ta opcija,znaci da sestica podrzava rezanje DL diskova.Jako davno sam je koristio pa ne mogu tacno da ti kazem.Verovatno i sam znas da kad rezes fajl veci od 2GB,moras da izaberes DVD UDF.Instaliraj sedmicu,u svakom slucaju je bolja.
[ calexx @ 04.01.2009. 12:54 ] @
Ne bi trebalo da se bilo šta dodatno podešava, Nero sam prepozna da je u rezaču DL DVD. Svejedno je i šta se snima mada nije baš dobro da se film (ako je u pitanju klasičan DVD video tj VIDEO_TS) snima kao data pošto neki plejeri neće da ga ukapiraju. Izaberi DVD Video.
Šta prijavi Nero kad izbaci disk?
[ lumyy010 @ 04.01.2009. 12:57 ] @
Pre svega nemam pojma za DVD UDF, veruj mi a film je inace HD 720p koji inace staje na 8 gb. Bas cu da probam to sa verzijom 7 pa cu da vidim dal je to problem a inace diskove koje imam su Princo (najgore od najgorih)....
[ gti2 @ 04.01.2009. 13:07 ] @
Ja sam kupio neke Omega,nikad cuo za njih,ali su mi zavrsili posao.
@calexx Kako je svejedno sta se snima?Kad se izabere fajl veci od 2GB,ako je prethodno izabrano rezanje DATA DVD-a,Nero izbacuje upozorenje da mora da se koristi DVD UDF(ako su u pitanju data fajlovi).
[ calexx @ 04.01.2009. 15:10 ] @
Mislio sam da je svejedno to što su u pitanju DL pa ne mora da se ništa drugačije podešava u odnosu na obične. A naravno da nije svejedno da li je u pitanju video disk, fajl od 2GB+ ili nešto treće.
Ja nemam poverenje u te razne marke, naročito ne one čiji DL DVD košta manje od pola evra. Ako planiram da neki snimak sačuvam, neću da se igram sa ovim tipovima diskova.
[ lumyy010 @ 04.01.2009. 15:17 ] @
Problem resen, instalirao Nero 7 premium i reze bez problema. Hvala na pomoci :)