[ Aleksandar Ilić @ 08.01.2009. 15:57 ] @
Posle prvog minuta razgovora na Skype-u (bilo skype2skype ili skype2fiksni) stvara se eho. Odnosno, sagovornik mene čuje odlično, ali ja njega ne - veza pucketa, pojedine reči se dva puta čuju. Na tom računaru imam ADSL 1024/128 i WinXP SP2. Juče sam formatirao hard i sve iz početka namestio međutim opet isti problem. Ima li neko ideju koji je problem?
[ Kazo1 @ 08.01.2009. 16:12 ] @
Ako imas utorent iskljuci ga.
Pokusaj sa nekom starijom verzijom Skypea.
Iz onog kako si opisao cini mi se da se veza iz nekog razloga uspori... no probaj ovo sto sam rekao.

Pozdrav

[ bachi @ 08.01.2009. 17:01 ] @
Ne znam kod kog si ISPa, možda je provajder umešao svoje smrdljive prste pa otežava VoIP saobraćaj?
[ Aleksandar Ilić @ 08.01.2009. 19:48 ] @
Telekom Srbija mi je provajder i ne verujem da je do njega, jer mi na laptopu radi perfektno.
Nemam uTorrent. Probaću sa nekom starijom verzijom Skype-a.
[ misk0 @ 08.01.2009. 20:09 ] @
SKype je kriptovana komunikacija, tesko da ih moze provajder ograniciti.
[ Aleksandar Ilić @ 27.01.2009. 23:21 ] @
Prilikom pokretanja nekog video fajla, problem se rešava. Pored Media Player Classic-a za reprodukciju fajla, učitava se i ffdshow video decoder, ffdshow audio decoder i DirectVobSub. Na kompu je instaliran K-Lite Codec Mega Pack 4.00.

Je l' može neko da mi objasni zašto je ovo problem?
[ Ivan Dimkovic @ 27.01.2009. 23:48 ] @
Zvuci kao klasican jitter problem nastao zbog loseg/nepreciznog tajmera.

Kada startujes jednu od tih aplikacija, one pozivaju jedan Windows API koji povecava rezoluciju sistemskog sata (obicno sa 10/15ms na 2ms) i tada Skype verovatno resetuje svoje interne strukture i tada ti se veza "popravlja".

E, sad, razlog za to moze biti u sledecem (jedno ili vise od ovih):

- Tokom veze dolazi do ceste promene u duzini kasnjenja izmedju tebe i sagovornika, tako da anti-jitter & echo-canceling algoritam nije u stanju to da prati
- Tvoja zvucna kartica ima oscilator koji previse odskace u odnosu na tajmer interapt procesora
- Iz nekog razloga, drift tog oscilatora se menja vremenom

Mada, meni ovo najvise lici na hw. specificnost - probaj na nekom drugom kompu na tvom DSL prikljucku da vidis da li se desava isti problem. Ako ne, onda je definitivno hw. u pitanju i tu malo sta mozes da uradis osim da ga zamenis :(
[ Aleksandar Ilić @ 28.01.2009. 16:55 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Mada, meni ovo najvise lici na hw. specificnost - probaj na nekom drugom kompu na tvom DSL prikljucku da vidis da li se desava isti problem. Ako ne, onda je definitivno hw. u pitanju i tu malo sta mozes da uradis osim da ga zamenis :(
Laptop na istom priključku radi kako treba. Dakle, izgleda da je do hw-a.

Hvala na odgovoru.
[ sashasns @ 29.01.2009. 06:03 ] @
Ja sam imao isti problem da se posle prve minute čuje eho...ali izgleda da nije hardverski...
Probao sam sa nekom jako starom verzijom skypea i sad sve radi OK.
[ Aleksandar Ilić @ 29.01.2009. 23:57 ] @
Našao sam razne verzije Skype-a za download. Probaću neku stariju kad budem išao kući, pa ću javiti da li sam rešio problem.

Evo linka ako nekom nekad bude trebala stara verzija:
http://www.oldapps.com/skype.php