[ kosac @ 09.01.2009. 18:11 ] @
Koliko sam uspeo da provalim u ovih par dana povremenog igranja sa Asteriskom na njemu se vecina stvari odradjuje editovanjem fajlova ... ko na Linux-u a ne GUI-em.
Na CCM-u se vecina stvari odradi kroz GUI ...

... ili ja ne gledam u pravi GUI ... http://192.168.1.10/ ?

Da li bi neko share-ova svoje config fajlove samnom ... da malo procuvam primere .... hvala!

[ misk0 @ 09.01.2009. 22:03 ] @
Je'l tebe interesuje kako pristupiti tom GUI-u (mozda sam ga jednom nekad probao, ne sjecam se) ili kako izgledaju config fajlovi? Pa imas samples u /etc/asterisk instalirane pa pogledaj tamo kakvi su i sta se stavlja u njih (sve opcije su jako dobro iskomentarisane).
[ kosac @ 10.01.2009. 15:27 ] @
video sam te sample fajlove ali je bolje videti necije primere koji vec rade. ... nesto sam vec nasao ali bih voleo da imam vise ... brze se uci .
Pristupio sam GUI-u ali tu se ne moze setovati mnogo sta ... dok na CCM GUI-u mozes da setuj sve sto ti treba.
[ misk0 @ 10.01.2009. 17:07 ] @
Probaj biti precizniji i mozes ocekivati precizniji odgovor. Ja svoje fajlove kreiram tako sto modifikujem te sample i ne brishem nista, vec samo dopisujem na dnu, tako da u mojim config fajlovima ne bi vidio nista vishe nego sto pishe tamo. Samo sto treba sjesti i citati.