[ yuMoljac @ 11.01.2009. 18:34 ] @
Uf nadam se da sam pogodio forum, molim moderatore da prebace gde treba ako sam promasio ...

Imam druga kojem neko stalno iskljucuje Apache server v2.0.1 i tako remeti rad
sajta i jos u zadnje vreme stavljaju i cs server !?

Evo na cemu se vrti sajt :
-php je v5
-OS je Suse v10.x
-koristi se plesk cpanel
-apache v2.0.1

U pitanju je neki virtuelni server v-power, zakupljen je osnovni najjeftiniji paket.
Covek dobio mesto na serveru i nema nikakvu tehnicku podrsku od admina na hostingu.

Sajt sa ovakvim problemima vec dugo (ne)radi. Resavanje problema se svodi na logovanje
preko cpanela i onda popravku stete na servisima, do sledeceg hakovanja.

Eto. Napisao sam sta znam i koliko sam razumeo lika - nadam se da je dovoljno jasno za neki
dobar odgovor kako spreciti buduce pokusaje hakovanja jer koliko vidim drug mi ne zna ni kako
su pristupili servisima !?
[ Tyler Durden @ 11.01.2009. 21:03 ] @
Ako se toliko slabo snalazite obojica sa administracijom hosting servera nisam siguran kako bi neko mogao da ti preko foruma pomogne.

Uglavnom, ako je u pitanju VPS (tako sam shvatio) i ako imate pun shell pristup tom VPS-u onda bi neko generalno i najsigurnije rijesenje (imajuci u vidu sve sto si napisao) bilo brisanje svega i nova instalacija najnovijih verzija programa koji se koriste. Jer ocigledno imas neku vecu rupu u serveru koji koristis ili neki backdoor i sl. cim neko moze da startuje i gasi servise na serveru kako mu je volja :)