[ yuMoljac @ 12.01.2009. 12:36 ] @
Moguce je da sam promasio neki FAQ ili pretragu ovog foruma, ali cini mi se da nisam nasao
konkretan odgovor na osnovno pitanje : a koliko kanala ODJEDNOM moze da gleda vise
gledalaca na vise TV-a (u istom stanu) na JEDNOM IPTV prikljucku ?

Ne zanimaju me tehnicka ogranicenja sadasnjih televizora po pitanju prijema sa IPTV, vec da li IPTV
sam po sebi paralelno nudi vise kanala odjednom po jednom prikljucku ?

Jer ako je odgovor da npr. u kuci sa 5 televizora (gde svaki TV pokazuje drugaciji kanal) mora biti 5
posebnih korisnickih naloga/uredjaja, onda je to i pored viseg tehnickog kvaliteta daleko skuplje resenje.

I to ne mislim skuplje po pitanju prvobitnog ulaganja u opremu/instalaciju, vec povecan konstantni trosak
placanja 5 pretplata umesto jedne.

Na primer, u sadasnjem CATV sistemu, 5 TV-a u jednom stanu mogu prikazati 5 razlicitih programa bez vecih
komplikacija (ako se seckanje kablova i spajanje na antenski razvodnik uopste i moze smatrati komplikacijom).
[ Jbyn4e @ 12.01.2009. 14:39 ] @
http://www.telekom.nadlanu.com...es/IPTV.aspx?ac=solo&br=20

Pise lepo. Jedan kanal za sve tv-e.
[ mischo @ 14.01.2009. 00:03 ] @
Na jedan STB ide jedan TV.

Telekom za sada nudi samo jedan STB, ali je sasvim realno očekivati da u budućnosti ponuditi i varijante da na jedan ADSL ruter idu i dva STB-a.
[ GadGet @ 22.01.2009. 00:10 ] @
Tehnicki je vec izvodljivo (probana 2 STB-a na jednom ADSL prikljucku i radi OK) , samo je pitanje dobre volje telekom kada ce poceti da dele drugi STB u okviru iste pretplate
[ dmasniko @ 17.02.2009. 10:58 ] @
Ajde kratak opis kako to sve podesiti za drugi stb ako nije problem.
[ GadGet @ 18.02.2009. 10:47 ] @
Advanced/Port Mapping
[ kuka-1 @ 24.02.2009. 14:07 ] @
jel iptv je na linux platformi
[ yuMoljac @ 25.02.2009. 12:19 ] @
Pa gledajuci SAMO STB (iliti Set Top Box), koliko ja shvatam, mislim da jeste neko embedded linux resenje
(ko i ostala mrezna oprema za umrezavanje po kuci).