[ ptak 13. @ 13.01.2009. 18:00 ] @
Zanima me da li je moguce i kako prikljuciti struju, ukoliko su uslovi sledeci :
Posedujem gradjevinski objekat male povrsine, namena mu je ostava za poljoprivredne alate i sl. i ujedno sluzi za cuvanje stoke....Objekat je prizemni povrsine 35m^2 i pokriven je, poseduje krov. Objekad je bespravno podignut, bez grajdevinske dozvole, bez arhitektonskog crteza i sl. Nalazi se na placu van naseljenog mesta ( periferija grada Zajecara ), a na tom mestu je dozvoljeno cuvanje zivine.... Plac je kupljen pre 15 godina ali ugovor o kupoprodaji nije sudski overen sa prvim vlasnikom, a povrsina placa na kome se nalazi objekat je 20 ara. Zvanicno se plac vodi na prvog vlasnika ali i kupac i prodavac poseduju sporazumni ugovor kojime je potpisano da je prodavac prodao plac pre 15 godina, a kasnije je kupac, to jest ja, izgradio gradjevinski objekat....E sad ukoliko budete imali jos pitanja samo kazite rado cu dopuniti odgovor.

Zanima me kako i na koji nacim mogu prikljuciti struju ( trofazni stujni prikljucak ) ako je sitacija ovakva kao gore navedena. Znaci mogu li uopste da prikljucim struju, prva bandera je na 15 m od objekta i nalazi se u pacu koji pripada objektu. E sad mogu li prikljuciti, kakvi su uslovi, i kakav je nacin placanja....
Ako iko moze da pomogne neka napise kako....?

Hvala unapred ! ! !
[ Horvat @ 13.01.2009. 19:20 ] @
1. legalizacija
2. prepis na tebe/tvoje roditelje
3. platis cini mi se ~1000 e da ti prikljuce struju

e ,sad, mozes da uvuces struju i na zemlju,onda ti prakticno ne treba legalizacija...
samo pitanje da li ce hteti iz el. distr.
[ ptak 13. @ 13.01.2009. 19:48 ] @
E komsija ima istu situaciju samo 10 ari placa i kucicu koja nema krov....Prikljucio je bez legalizacije, bez dozvole za gradnju i sl.....bukvalno strujomer mu je na nekoj banderici drvenoj....ali nece da mi kaze kako....?
Znaci moze bez legalizacije sigurno i ima onih fora za 30 000 - 50 000 dinara kao poljoprivredni objekat....zna li neko nesto o tome...
[ Horvat @ 13.01.2009. 19:56 ] @
pa kazem ti,uvedes na zemlju struju...
[ ptak 13. @ 13.01.2009. 20:07 ] @
Ok ti to zoves na zemlju, ok, koliko to kosta.....otprilike...i kako se naplacuje po povrsini objekta, nameni ....

Jos jedno pitanje kako se omogucuje placanje, na rate ili u celosti, ako je na rate kad mogu da je koristim po prvoj ili po zadnjoj isplacenoj rati.....sta znas o tome ?
[ nkrgovic @ 13.01.2009. 20:08 ] @
Ovaj, prvo vlasnistvo nad zemljom. Znaci, platiti porez na prenos apsolutnih prava. Tek kad se to resi onda moze bilo ko da uvodi bilo sta, do tada niko normalan nece pricati sa nekim ko "ima ugovor". Kod nas, zvanicno, neoveren ugovor o prometu nepokretnosti ne vredi papira na kome je pisan.
[ Horvat @ 13.01.2009. 20:09 ] @
nemoj me drzati za rec,ali cini mi se da je cena negde oko 1000 e [sa velikim odstupanjem +-300 e]
placa se u celosti cini mi se

pa naplacuje se po prikljucku,svaki prikljucak ["obican"] se isto placa [valjda] ,osim ako imas velike potrosace,kada ti treba poseban trafo i tako to [tipa kada imas hladnjacu neku,za skole,fabrike...]

daj mi naziv tvoje elektrodistribucije da procackam nesto

edit:nikola je u pravu,kao sto rekoh,prepis i legalizacija [ako hoces lepo ne na crno],redosled sam napisao taj,jer legalizaciju moze da izvrsi bivsi vlasnik,a prepis da bi ti uveo lepo struju na svoje ime,da si miran sa bivsim vlasnikom...

p.s. pronasao sam ovaj link,procitaj malo http://www.nekretnine-srbija.i...o-do-prikljucka-za-struju.html
[ ptak 13. @ 13.01.2009. 20:20 ] @
E ovako, penos nije problem....to je jos malo pa sredjeno ali eto naveo sam za svaki sl...mozda jos par dana :)))))

Zove se Elektrodistribucija Timok

E ovo oko prikljucka kruze neke glasine kod mene da su neki prikljucivali za 48 000 dinara na rate...ali kako , niko nece da kaze, sve to baksuzi....cim ti neko radi u inostranstvu onma kazu " ko ga je*e neka plati, on bar ima pare " Ali nije bas tako, necu da roknem 1000e ako mogu 500e znaci nije mi to u cilju....
Aj ako neko zna nesto o ovome neka kaze, inace ja sam elektrotehnicar energetike 3 godina srednje skole jos jedna pa imam diplomu :))))) lako cu ja da se povezem na crno....ali aj da vidimo legalno :))))hehehe salim senaravno....

Pozdrav i hvala na dosadasnjim odgovorima.... ! ! !
[ Horvat @ 13.01.2009. 20:29 ] @
e,nasao sam sta te zanima
posto si "delimicno" mi kolega,verujem da ti ne treba dodatno objasnjenje,a ti znas da li ces monofazno ili trofazno brojilo [sumnjam za prvo]

cena za trofazno je ~70 000 dinara + pdv,+ jos neki trosak,tako da ,tacno sam rekao,oko 1000 e

skini OVO [desni click,save i dunave,znas vec]
i prouci

ako ti jos nesto nije jasno,javni

inace pronasao ovde

edit:a evo jos malo sta je potrebno za prikljucenje jeste da je sa elektovojvodine,ali valjda je isto

[ Marko Enter @ 13.01.2009. 21:13 ] @
Da, u svakom slucaju moraces da spremis priblizno 1000 eura


pozdrav i srecno
[ pantic68 @ 15.01.2009. 17:36 ] @
Ima jedan mali problem u tom dokumentu.

Citat:
stranka ne poseduje predhodno izdato Rešenje

Privremeni priključak za objekat koji se koristi za stanovanje čije je građenje, odnosno rekonstrukcija završena bez građevinske
dizvole do 13.maja 2003. godine i koji je njegov vlasnik prijavio opštinskoj, odnosno gradskoj upravi
do 13. novembra 2003. godine se traži do okončanja postupka legalizacije objekta.

Prilozi:
1.Uverenje nadležnog organa uprave da je za objekat koji je izgrađen, odnosno rekonstruisan bez građevinske
dozvole do 13. maja 2003. godine prijavljen opštinskoj, odnosno gradskoj upravi za legalizaciju do 13. novembra
2003. godine.
2. Izjava da je objekat useljen
3. Izdato Rešenje o elektroenergetskoj saglasnosti ( fotokopija )
4. Ovlašćenje zastupnika (kada je potrebno)
(priloženo zaokružiti )


Znaci nema veze ako je objekat izgradjen za vreme turaka ako mastiljarima® nije prijavljen do 2003. nema od struje nista. A zadnji rok za predavanje zahteva za legalizacijju je kraj 2006.
[ Horvat @ 15.01.2009. 18:20 ] @
pa onda na neku muftu trazis papire za izgradnju na placu [kao da je prazan plac],pa onda sacekas jedno mesec dva dok se kuca "gradi"...
pa onda predas zahtev za struju
[tako nekako sturo opisano...]
[ ptak 13. @ 15.01.2009. 18:44 ] @
Ma daj molim te, ovo mi ne drzi vodu nikako....
Sta sad neko imao neki objekat kucicu, i sad da bi se povezao na mrezu mora da prvo legalizuje objekat a to kosta djavo ipo nesto tu ne stima....zvao sam ED i rekli su da ce izaci da vide mesto i sl. pa da komisija neka odluci o prikljucku, i da ima fore da se smuva nesto oko 50000 RSD ali zavisi da li ja imma te uslove....videcemo pa cu napisati odgovor o ishodu, a verovatno jos koji u medjuvremenu :)))
Pozdrav i hvala vam ! ! !
[ Horvat @ 15.01.2009. 18:52 ] @
50k za izlazak ili za uvodjenje? [da nije to monofazno?]
[ Black_eyed @ 15.01.2009. 19:32 ] @
TIP: Pitaj kako mozes dobiti prikljucak za navodnjavanje...(nije bitno sto ti neces nista navodnjavati...)
[ ptak 13. @ 16.01.2009. 00:18 ] @
Citat:
Horvat: 50k za izlazak ili za uvodjenje? [da nije to monofazno?]

Akoje cale dobro razumeo nije monofazno negoje to ono "na zemlju " videcu kad izadju sta ce da ponude od mogucih izbora....

Citat:
Black_eyed: TIP: Pitaj kako mozes dobiti prikljucak za navodnjavanje...(nije bitno sto ti neces nista navodnjavati...)


E ovo je neka nova fora a, znas li nesto vise o ovome, cena i sl....rate ......????
[ Black_eyed @ 16.01.2009. 06:55 ] @
Nazovi lepo distribuciju i pitaj to sto sam ti rekao, stvar je potpuno legalna a oni ce ti reci sta treba od papira da nabavis.

Sto se tice kinte i uslova placanja, tu ne mogu da ti pomognem ali i to ce ti reci kada budes pricao sa distribucijom.

[ SASA M. @ 16.01.2009. 07:42 ] @
Najjednostavnije, pitaj ponovo komsiju kako je on uveo, ako nece, reci mu da ces traziti od distribucije da ti objasne kako su mu uveli, kad dodju na lice mesta. U stilu, (pokazes prstom) kako on moze za "dz", a ja ne mogu?
[ Horvat @ 16.01.2009. 08:17 ] @
@ptak,pa to navodnjavvanje je na zemlju [s tim na zemlju sam mislio kao poljoprivredno zemljiste]
[ Java Beograd @ 16.01.2009. 08:29 ] @
A i razmisli još jednom da li ti STVARNO treba trofazna struja ? Naravno, svi znamo prednosti, ali ako ti treba struja u šupi smo da ponekad posvršiš neki posao onda je i monofazna sasvim, sasvim u redu.
[ Horvat @ 16.01.2009. 14:21 ] @
rekao je da ima kucu na placu
tako da ,vrlo verovatno da mu treba 3-fazna ;)
[ ptak 13. @ 16.01.2009. 20:24 ] @
Da treba mi trofazna struja.....
Sto se tice komsije, kada sam mu rekao da cu pitati kako je on povezao zbog toga sto nece da mi kaze.....pocrveneo je kao paprika, ociglendno je nesto muvao....kao kaze "pa pitaj...." tako da javicu vam odgovor distribucije oko prikljucka.....jos jednom HVALA
[ frenkijevac1 @ 18.01.2009. 02:35 ] @
Nađi nekog "boljeg" električara, on će ti reći sve šta i kako može. Oni znaju sve ove iz elektro privrede. Ja sam tako sve završavao.
Ako ćeš legalno da priključiš na objekat, moraš prvo da legalizuješ plac, pa kuću, pa onda sa dozvolom za gradnju da tražiš priključak za struju.
Pošto je to za legalizaciju isteklo, sad moraš da platiš cenu kao za novu gradnju. S tim da opet moraš da vijaš milion dozvola i čuda.
Trofaznu će ti pogotovo neko dati na tako nelegalno sve :)

Ta fora za navodnjavanje je bila i koštalo je oko 350 e, da se sve legalno završi, ali monofazna i to na legalnu parcelu.
Ne znam da li je još tako.

Skoro sam ovo radio sve za vikendicu, pa znam.
Na fruškoj gori ništa nisam mogao da smuljam, pošto su sve kao zategli, ali sam opet preko električara koji mi je radio instalacije smanjio račun sa 1200 na 400 e.
Poz