[ Laki123 @ 22.11.2003. 21:55 ] @
1. Koji digitalni aparat od 2Mpix ima najbolji odnos cena kvalitet.
2. Koji aparat je najbolje uzeti u cenovnom rangu od oko 100 Evra.
3. Koji je bolji digitalni foto aparat Mustek mdc 3500 ili Mercury Deluxe Cam 3.1.
[ sasa022 @ 23.11.2003. 00:49 ] @
Mislim da je najpovoljniji Mustek G-Smart 3 za nekih 65 E.Ima veoma dobre performanse i jedina mana je sto nema blic.
[ SoulFly @ 23.11.2003. 03:26 ] @
Citat:
sasa022:
Mislim da je najpovoljniji Mustek G-Smart 3 za nekih 65 E.Ima veoma dobre performanse i jedina mana je sto nema blic.


pa jeste super taj aparatic ali je ipak OGROMNA mana shto nema blic, tako da ne mozhe biti konkurencija gore navedenima
[ sasa022 @ 23.11.2003. 17:16 ] @
Videh u oglasima Umax za 70 E.
Da li neko ima iskustva sa ovim modelom ???

UMAX AstraPix 430 plus,2.0 MPix,16Mb,SD card,flash,audio,blic,USB

Detalji na:
http://www.dl.co.yu/product.asp?it=361
[ SoulFly @ 23.11.2003. 18:07 ] @
Moj prijatelj drzhi rachunarsku firmu...ima taj aparat u ponudi i jednom sam ga pitao da li je isprobao i kakav je na shta mi je on odgovorio da je OK i da solidno radi....e sad to je ono shto je on rekao...mada kontam da svi ti aparati navedeni gore mogu odlichno da sluzhe umesto klasichnih "idiota"...a za svakog ko zheli neshto vishe treba i da keshira
[ sasa022 @ 23.11.2003. 20:24 ] @
Citat:
mada kontam da svi ti aparati navedeni gore mogu odlichno da sluzhe umesto klasichnih "idiota"...a za svakog ko zheli neshto vishe treba i da keshira


Upravo tako - sta vise traziti za 50-100 E
[ mleposavic_lepi @ 26.11.2003. 14:30 ] @
Ja posedujem TRUST 750LCD digitalni foto aparat. Rezolucija je 3 MPix (2048x1536), ima blic sa Red-eye regulacijom, 4cm TFT displej, 4x digitalni zum, prihvata SD i MMC memorijske module do 512MB a u sebi ima integrisanih 16MB, snima i video zapise do 2 min (16MB) rezolucije 352x288 15-25fps, isto moze da bude Web kamera, ima 10 sekundi tajmer za slikanje (on/off), izlaz PAL i NTSC za TV (slike se mogu gledati i preko TV-a), fiksirani fokus sa Makro funkcijom za slikanje izbliza, auto power off posle pola minuta nekoriscenja u slucaju da zaboravite da je iskljucite. Podesavanje osvetljenja i svetla i kvaliteta slike. U zavisnosti od rezolucije i kvaliteta slike staje od 20-200 fotografija. U rezoluciji 1600x1200 sa boljim kvalitetom staje od 30-35 fotografija.
Uz nju se dobija USB kabl, TV-out kabl, fotrola za nosenje, vezica za oko ruke, podnozje kada je koristite kao Web kamericu, baterije, CD sa drajverima, uputstvo, i dve baterije. Garancija traje 2 godine.
Cena nove kamerice je oko 180 evra. Ja sam moju kupio u Junu i tada je kostala 220 evra.
__________________________________________________
Advanced Micro Devices!!!!! - the best
[ SoulFly @ 27.11.2003. 00:15 ] @
Citat:
mleposavic_lepi:
Ja posedujem TRUST 750LCD digitalni foto aparat. Rezolucija je 3 MPix (2048x1536), ima blic sa Red-eye regulacijom, 4cm TFT displej, 4x digitalni zum, prihvata SD i MMC memorijske module do 512MB a u sebi ima integrisanih 16MB, snima i video zapise do 2 min (16MB) rezolucije 352x288 15-25fps, isto moze da bude Web kamera, ima 10 sekundi tajmer za slikanje (on/off), izlaz PAL i NTSC za TV (slike se mogu gledati i preko TV-a), fiksirani fokus sa Makro funkcijom za slikanje izbliza, auto power off posle pola minuta nekoriscenja u slucaju da zaboravite da je iskljucite. Podesavanje osvetljenja i svetla i kvaliteta slike. U zavisnosti od rezolucije i kvaliteta slike staje od 20-200 fotografija. U rezoluciji 1600x1200 sa boljim kvalitetom staje od 30-35 fotografija.
Uz nju se dobija USB kabl, TV-out kabl, fotrola za nosenje, vezica za oko ruke, podnozje kada je koristite kao Web kamericu, baterije, CD sa drajverima, uputstvo, i dve baterije. Garancija traje 2 godine.
Cena nove kamerice je oko 180 evra. Ja sam moju kupio u Junu i tada je kostala 220 evra.
__________________________________________________
Advanced Micro Devices!!!!! - the best


Nisi ni blizu odgovora na pitanja koje je chovek postavio...
1. to nije 2 mega pixela
2. to ni blizu 100 evra nije a chovek je trazhio OKO 100 evra
3. to shto si izneo su karakteristike tvog aparata a ne iskustvo u radu sa njim i tvoja ocena kvaliteta.

p.s. ako si vec to naveo voleo bih da dash lichnu ocenu kvaliteta i iskustva u radu
pozdrav
[ Laki123 @ 27.11.2003. 15:44 ] @
Sto se tice cene ona moze biti i malo veca od 100 Evra, znaci da ne prelazi 200 Evra (da budem precizniji :) ).
[ mleposavic_lepi @ 29.11.2003. 23:16 ] @
Pa sta da kazem? Vrlo je lak za upotrebu bez nekih preteranih funkcija, tu je ono najosnovnije sto ti treba. Slike su bolje nego kod klasicnih idiota a ponekad su i odlicne. Jedino sto zameram ovoj kameri je to sto trazi dosta svetla prilikom slikanja. Najlepse slike ispadaju preko dana pogotovu kada sunce sija najjace. Kad se slika nocu slike su tamne i NOISE je prisutan. Neznam tacno u kom casopisu je bilo, ali prikazivali su jedan HP-ov dig. fotoaparat istih karateristika i rezolucije, i ista stvar se desava pri nocnom slikanju, samo sto je HP bio skuplji za nekih 30-40 evra u to vreme pa sam se odlucio za TRUST-ov. Pri slikanju pri podesavanju da optika primi sto vise svetlosti fotoaparat mora biti sto je vise moguce mirniji, jer je blenda duze vreme otvorena pa ako dodje do drmanja fotoaparata slike ce biti zamucene. Ali zato postoji instant preview pa ako vam slika nije dobro ispala, brisete je pa opet slikate. Vrlo je vazno kako podesavate propusnost svetlosti kroz blendu, ako je stavite previse i neko ili nesto se krece, bice lose, a ako je spustite na neku optimalnu vrednost, kolko god da se kretalo slika ce biti odlicna. Zato je i nocu slika tamnija jer je potrebno smanjiti propusnost svetlosti da bi slike bile jasne.
Sve u svemu, fotoaparat je odlican za amatersku upotrebu! Jedina zamerka je pravljenje NOISE-a pri nocnom slikanju.

Ako vas jos nesto interesuje pitajte? Ako se setim u kom je casopisu testiran onaj HP javicu vam!

Kako se postavlja slika u ovom prozoru? Nov sam korisnik pa mi to jos uvek nije najjasnije? Ako vas interesuju slike mogao bi da prikacim neke koje sam islikao, samo mi kazite kako!


[Ovu poruku je menjao mleposavic_lepi dana 11.01.2004. u 21:06 GMT]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.12.2003. 20:47 ] @
[img]adresa_slike[/img]
[ Laki123 @ 20.12.2003. 14:18 ] @
Kakav je aparat HP PhotoSmart 320
[ Reljam @ 21.12.2003. 07:17 ] @
HP 320 ima solidan kvalitet slike i blic, ali je malo nezgrapan i spor kao i svi ostali jeftini aparati.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.12.2003. 15:52 ] @
Sinoc sam bas fotografisao istim i može proći ukoliko ti treba fotoaparat za svakodnevne fotke, bez egzibicija :)
[ Laki123 @ 22.12.2003. 18:19 ] @
Kakav je odnos cena kvalitet za HP PhotoSmart 320. Da li ima neki aparat u njegovoj klasi, da je bolji odnos cena kvalitet ?
[ komsija @ 31.12.2003. 14:05 ] @
dali mi neko moze reci dali je GSmart Mini (I ili II) dobar za obicno slikanje sa frendovima tipa na moru ili planini (ne treba mi za nista vise). Interesuje me dali slike slikane sa njima su iste rezolucije (ili cega vec) iste kao sa "obicnim" apratima ?


======happy new year=======
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.01.2004. 23:29 ] @
Malo je nezgodno da pitas za rezoluciju slika sa negativa..one nisu digitalne, te samim tim nemaju rezoluciju. A ti vidi koliko ti aparati imaju megapixela, pa cemo ti onda nesto konkretnije moci reci.
[ E.N.I.A.C @ 02.01.2004. 19:18 ] @
Sto se UMAXa tice, jako solidan aparat...Za te pare perfektan... Jedina mana mu je SD ram jer cim nestanu baterije izbrisu se i slike, (i a ako se uzme u obzir da nema LCD ali zbog toga baterije mu traju jaaaako dugo...) Slike su dobrog kvaliteta, nosio sam ih i na razvijanje i ispale su jako dobro...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.01.2004. 11:21 ] @
Citat:
E.N.I.A.C:
Sto se UMAXa tice, jako solidan aparat...Za te pare perfektan... Jedina mana mu je SD ram jer cim nestanu baterije izbrisu se i slike, (i a ako se uzme u obzir da nema LCD ali zbog toga baterije mu traju jaaaako dugo...) Slike su dobrog kvaliteta, nosio sam ih i na razvijanje i ispale su jako dobro...


Ma bez obzira..zar bi neko pozeleo da rizikuje da izgubi slike sa nekog letovanja..ja niposto ne bih :) A kako se menjaju baterije onda? Kao kod onih remindera..jedna po jedna?
[ E.N.I.A.C @ 03.01.2004. 11:30 ] @
Pa, zavisi, jeste malo trulo, ali kad imas 1 crtu baterija prebacis sve slike i kupis nove... Inace ako kupis bolje alkalne baterije mogu da ti traju i do mesec dana... Jer kao sto sam rekao kako nema LCD baterije se jako malo trose... A i cini mi se da je SDram mnogo jeftiniji od flash kartica ako se tako bese zovu..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.01.2004. 17:22 ] @
Da to jeste prednost..meni traju po par sati..bas zbog LCDa :)
Mada ne bih nista menjao bas zbog mogucnosti pregleda fotki :)
Ali to je ono sto ja cenim kod ljudi! To i to mi ne treba => necu davati 200€ vise, samo da bih imao sve..bez obzira sto sve to necu koristiti :)

SD je oznaka za SecureDigital..vrstu kartica koja je 2x skuplja od FC (FlashCard) i MMCa (MultiMediaCard)..e sad dal je SDram neka varijacija na temu ili nesto sasvim trece..ne bih znao :)
[ SBSL @ 10.01.2004. 13:28 ] @
Ja imam MERCURY DELUXE 2.1 !

Aparat je stvarno perfektan, pre nego sto sam ga kupovao i ja sam se raspitivao na ovom forumu i odlucio da ga kupim.

Ima sve, ja sam se jos bojao da ce slike biti polu uzasne ali nije tako, perfektne su !

Kada sam nosio slike na izradu prodavac (inace najbolji fotograf u Vrscu, FOTO TOMIC) me je pitao preko kog aparata radim slike !?

Kada sam mu rekao cenu i model zacudio se i rekao mi da neki JACI modeli nemaju takav kvalitet slike !

MERCURY DELUXE 2.1 - jeftin a perfektan.

Nosio sam ga na moru i napravio 143 slike (odlicne).

Inace aparat kosta oko 110eura (bez memorije), a SD (secure digital) kartica oko 35eura.

Sa njom na aparatu mozes da smestis bez problema 153 slike u najboljoj rezoluciji, najbolji kvalitet.

Ako te jos nesto intresuje pitaj ? A ko hoces adresu gde sam kupio javi mi se preko privatne poruke...

POZDRAV !!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2004. 19:59 ] @
Citat:
153 slike u najboljoj rezoluciji, najbolji kvalitet


Koliko to gigabajta ima ta SD kartica? :)

Ako aparat ima 2.1MP znaci da sigurno ne moze da pravi fotke vece od 1600x1200..kad se na to doda cuvanje bez kompresije, meni na 16MB SD karticu staje oko 10 slika :)

Gde jos moze da se kupi SD za 35eur...i ja bih hteo :)
[ Ivand @ 10.01.2004. 21:04 ] @
SD 64 mb je bas tako 35 eura-eurea (mile)
aparati u toj klasi snimaju slike jpg formatu
sto ce reci kompresuju ih tako da je jako lako
smestiti i do 400 fotki na 128mb
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2004. 23:45 ] @
Da, ali sta je 64MB.

I moj od 3.2 snima u jpgu, i kad stavim na najveci stepen kompresije (lukavo nazvan Good:) pri rezoluciji 1027x768 mogu da smestim 55 kom. na 16MB..pri 640x480 na max compress..100tinjak. Ali kad snimam bez kompresije, pri 1024x768 staje 25.
E kad pozelim da ih stampam, onda 1024 rez odgovara formatu razglednice..a ipak te koje stampam hocu na veci format..i onda se opet vrtimo u krug.

Znaci kad kazes do 400 na 128MB, pricamo o 1024x768 na max kompresiji..sto nije dovoljno dobro za pravu fotografiju.
[ pctel @ 11.01.2004. 19:13 ] @
Meni je takodje pripala obaveza da do sutra porucim neke digitalne fotoaparate.
Moram da priznam da u toj oblasti i nemam nesto mnogo iskustva, a po odnosu cena/kvalitet iz tekstova sa interneta, najvise su mi se svideli Mustek modeli:

MDC3500 (16 MB+SD/MMC, 2.1/3.1 Mpx - nesto preko 100 EUR-a)
MDC4000 (16 MB+SD/MMC, 3.1/4.1 Mpx - nesto ispod 150 EUR-a)

Ako neko zna razlog da ih ne porucujem, neka napise do sutra.
[ Laki123 @ 11.01.2004. 19:36 ] @
Kakav je aparat Genius GSHOT-P210 (cena mu je oko 130 evra)
[ SBSL @ 11.01.2004. 20:20 ] @
Pazari MERCURY DELUXE CLASIC CAM 2.1 i neces da se pokajes !!!

www.kbc.co.yu - Tu ga mozes naci...
[ SBSL @ 11.01.2004. 20:24 ] @
Pa ajde sad ti meni pricaj koliko ja mogu da stavim slika na mojoj memoriji !

Imam SD od 64mb.

Ja pricam o najboljoj rezoluciji mog aparata a ne tvog !

153 slika mi stane na memoriji (to je sa onih 8mb - aparatovih)...

JOLE
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2004. 21:02 ] @
Citat:
joca 26:
Pa ajde sad ti meni pricaj koliko ja mogu da stavim slika na mojoj memoriji !

Imam SD od 64mb.

Ja pricam o najboljoj rezoluciji mog aparata a ne tvog !

153 slika mi stane na memoriji (to je sa onih 8mb - aparatovih)...

JOLE


@ joca
Pa naravno :) Drago mi je da cujem da su ti fotke super :) Nisam nikad radio max rez na fotkama, ali cu znaci moci praviti bilborde :) Sala! :)

@ all
Bezite od tih sto nemaju opticki zum. Digitalni sam po sebi ne znaci mnogo.
[ SBSL @ 11.01.2004. 21:12 ] @
Sto se tice digitalnog zuma, tu si u pravu...

Ali opticki zoom trazi i malo vise "evrica" :)

J O L E
[ rciric @ 12.01.2004. 07:27 ] @
imam mecuri 3.1 mp ,prezadovoljan sam . Sa dobrim baterijama nimh od 800ma
odradi 40-tak fotografija sa blicem. Da se razumemo blic je perfektan cak i u potpunom mraku do 1.5metara preko 2 metra je bezkorisan.Stavio sam externu SD memoriju 128mb-platio je 42 evrica ,staje oko 150 fotografija najbolje rezolucije2048 x .... ,ili oko 17 minuta filma .Sve u svemu za te pare(oko 110 evrica)
fantazija .Ova cena je sada i to sam video na sajtu Jeftino (ukucaj ga u googlu-strane na srpskom ) ili idi na sajt Firmr Kobian i sve ce ti biti jasno
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.01.2004. 17:56 ] @
E pa to je ono..da li se malo strpiti pa dodati jos 50€ za opticki ili ti treba baas za zezu, pa te briga :)

Ej, ajte posaljite na private neke brojeve telefona (pozeljno u N.Sadu) gde mogu za tako male pare da kupi CD.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.01.2004. 17:56 ] @
E pa to je ono..da li se malo strpiti pa dodati jos 50€ za opticki ili ti treba baas za zezu, pa te briga :)

Ej, ajte posaljite na private neke brojeve telefona (pozeljno u N.Sadu) gde mogu za tako male pare da kupi SD.
[ SBSL @ 12.01.2004. 19:29 ] @
Tu si upravu.

Ali kome ne treba zoom, neka ne daje pare.

Licno meni nije nesto puno potreban.

Jedino mi je zao sto na Marakani, Zvezda/Lacio nisam mogao malo da zoomiram igrace.

Inace za moje potrebe je ovaj aparat odlican.

Govorim o MERCURY DELUXE 2.1.

JOLE
[ Manekenka @ 11.04.2004. 15:05 ] @
Citat:
joca 26:
Pazari MERCURY DELUXE CLASIC CAM 2.1 i neces da se pokajes !!!

www.kbc.co.yu - Tu ga mozes naci...



MERCURY 2.1 se vise ne proizvodi imas 3.1 model koji ga je zamenio, obrati paznu na 4.0 Mp MULTI POCKET cena mu je 98 ima ga i na sajtu www.jeftino.co.yu

[ sponza @ 13.06.2004. 22:28 ] @
Mozes li da mi posaljes neke slike koje si pravio sa tvojim fotoaparato. Pogotovu me interesuju (pored onih lepih) slike koje su radjene u zatvorenim prostorima i, recimo, pri losem svetlu! Sta ti mislis o sposobnostima tog fotoaparata pri takvim uslovima?

Moj mail je:

[email protected]


Hvala u napred!
[ deksi.m @ 29.06.2004. 16:26 ] @
i ja planiram da kupim digitalca,dopada mi se cannon a60,mislim da cu taj kupiti