[ Dejan Jankovic @ 19.01.2009. 14:38 ] @
Do sada sam za uglavnom koristio access baze i DAO pristup koji mi inace vise "lezi" od ADO.
Pitanje je: Da li bi mogao da zadrzim DAO pristup i objekte u radu sa SQL Server- om ili slicnim
koje podrzavaju visekorisnicki rad bez 'onih' problema koje prate access?
[ Dejan Jankovic @ 10.02.2009. 19:57 ] @
Ustvari pitanje je proizaslo iz nekoliko nedoumica :
Migracija sa DAO na ADO i nastavak rada u VB6 uz 'prilicne' izmene u programima (zatim ponovo testiranje),
prelazak na .NET (koji meni nije ni malo privlacan) i pisanje aplikacija iz pocetka ili
preci na nesto trece (JAVA, C#) i opet sve iz pocetka

Postojece aplikacije (10-tak) su uglavnom poslovne evidencije i slicno, tj. sve u vezi sa bazama podataka


[Ovu poruku je menjao Dejan Jankovic dana 11.02.2009. u 00:50 GMT+1]
[ stefanpn @ 10.02.2009. 20:19 ] @
Toplo preporučujem prelazak na ADO, ali nekako ima sve manje VB6 programera i programa.
Prepravke su vrlo male i odnose se samo na to da se napravi konekcija, a oko same logike i sintakse nema velikih razlika.

Možda bi pametnije bilo preći na VS2008(VB ili C# je sve jedno). JAVA je po meni nekako ne dovoljno efikasna za desktop aplikacije, ne sviđa mi se princip rada na virtuelnoj mašini, ali je dobra stvar portabilnost!

Da je nešto najbolje svi bi samo to koristili, ovako odaberi šta ti najviše "leži" i to radi.
[ Aleksandar Ružičić @ 10.02.2009. 21:45 ] @
samo jedna mala digresija (nevezano mnogo za temu): java se ne izvrsava u virtuelnoj masini, vec se JIT-uje u native kod bas kao i .NET aplikacije...

a sto se tice teme, kao sto je stefan rekao prelazak na ADO ne bi bio veliki posao (sigurno ne veci nego portovanje aplikacije na .NET)
[ stefanpn @ 10.02.2009. 23:19 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: java se ne izvrsava u virtuelnoj masini, vec se JIT-uje u native kod


Dodajem: Da, ali ne u svim implementacijama Jave.
[ Dejan Jankovic @ 10.02.2009. 23:28 ] @
Cekaj, pa ako npr. DbGrid (koji je za DAO model) zamenim sa DataGrid -om (ADO) onda treba menjati sve event procedure DbGrid-a i metode koji se razlikuju...
Znaci rudarski posao i smaranje
[ nebojsa4 @ 08.10.2009. 06:33 ] @
covek je lepo pitao za DAO... a najveci problem na forumima sto ljudi odmah daju neke alternativne predloge (da se ne shvati pogresno)... shvatam ih, neki koriste ado neki dao, itd
licno, i mene zanima ova tema koriscenjem DAO a ne ADO...

juce sam probao da koristim ado ali ne mogu da koristim, kod recordset-a, funkcije Seek.... itd
[ captPicard @ 08.10.2009. 12:08 ] @
A si primijetio kada je tema zadnji puta bila aktivna?
[ nebojsa4 @ 09.03.2010. 12:25 ] @
A-ha, ali bilo je jace od mene ;)

Svojevremeno sam se i ja interesovao po ovom pitanju i na kraju... poceo da koristim ADO, malo po malo i savlada se.... ;)


pozzz.
[ Dejan Jankovic @ 10.03.2010. 08:49 ] @
Prodje godina dok si rek'o DAO-ADO... :)
Sto se mene tice tema je i dalje aktuelna!