[ axone @ 21.01.2009. 14:49 ] @
Vec nekih 4 meseca dobijam postpaid racun nekog, meni nepoznatog coveka na kucnu adresu.
Ne, postar nije pogresio jer na racunu stvarno pise moja adresa. Ali tog coveka ne poznajem i sigurno nikad nije ziveo kod mene.
Ja imam postpaid broj kod mts-a i uredno dobijam svoj racun(na istu adresu) koji uredno izmirujem.
Pri tom i paketi su razliciti, taj covek placa nekih min 900 din mesecno, ne znam koji je to paket, ja imam mix500.
Zadnji mesec doticni nije uopste koristio taj broj sto se vidi iz racuna.

Kad sam prvi put dobio racun zvao sam call centar, gde mi je operater posle nekih konsultacijama valjda sa nadredjenima
rekao sto se njih tice mogu da bacim taj racun u djubre, sto sam i uradio tad a i narednih par puta.

Evo pre neki dan ponovo stigne racun i mene to pocinje da nervira, jednostavno mi nije prijatno da dobijam tudji racun na kome je moja adresa. Ne znam sta da mislim, da li je posredi neka brljotina ili mozda neki novi vid prevare, otkud znam.

Ponovo zovem call centar , devojka mi rece da mogu da vratim u postu i da kazem da to nije moj racun(sto cu verovatno i uraditi) i da ja necu snositi nikakve troskove, jer to nije moj racun. Nudila mi je i da pozovem coveka na taj broj pa da vidim sa njim, ne pada mi napamet.

Sta da radim? Da ostavim stvar tako, ili da mozda odem u MTS i da zahtevam da nadju pravu adresu tog coveka i da mu salju tamo racun, jer verujem da ako covek izmiruje svoj racun verovatno im se h'ebe gde stize racun dok god se isti placa.
Ili da skoknem do MUP-a da proverim da se nije kojim slucajem taj gospodin nekako upisao u stanare moje kuce?

Je'l imao neko slicno iskustvo ili zna za isto?
[ zzviktor @ 21.01.2009. 14:59 ] @
Postovani moguce je da je greska u postanskom broju, u koliko postoje dve
ulice sa istim nazivom a razlicitim post brojem...

npr postoji sl primer
palih boraca
1000 beograd

Racun stize u m lug

palih boraca
11231 beograd
racun stize u resnik...

Moguce je da je sluzbenik pogresio postanski broj... Vlasnik to moze
promeniti, a vase je samo da postaru kazete da je osoba koju trazi ne
poznata...
[ axone @ 21.01.2009. 15:34 ] @
Hvala na javljanju.

Postanski broj je isti na oba racuna 11077 Beograd.

[ m257 @ 21.01.2009. 16:03 ] @
Ja sam imao sličan problem pre par godina, kada sam kupio stan saznao sam da na njega dolazi račun komšije 2 sprata iznad. :) Broj stana na računu je bio moj ali je ime i broj brojila bio komšijin. Saznao sam da je prethodni vlasnik stana samo, kako mu račun dođe, odmah ubacivao tom komšiji u sanduče, ovaj ga je uredno plaćao i sve je bilo OK. :) I to je tako trajalo preko 20 godina, praktično od kako je zgrada sazidana! :) Jednostavno, tog komšiju je mrzelo da ode do distrubucije i da to sredi - 20+ godina!! :)

Ako već ništa nisi rešio pozivima kol centra ja na tvom mestu ne bih radio ništa. :) Jednostavno bih nastavio da bacam kako koji račun dođe. Pošto ti računi ionako važe na ime osobe, ne na adresu, što se tebe i tvojih ukućana tiče sve je OK, niko od vas ne može sutra da zahteva da plaćate nešto što nije vaše. E sad, ako ti je neprijatno što to stiže na tvoju adresu onda je jedini način da odeš do MTSa i da zahtevaš da ti ne šalju dalje račune... a ako ne reše da ih tužiš za uznemiravanje... Ali sve je to veliko cimanje.

Malo je verovatno da se neko bez tvog znanja (tj. vlasnika tvoje kuće/stana) prijavio na tvoju adresu. Biće da je po sredi obična greška MTS-a. Nije isključeno da šalju duple račune, jedan na pravu, a drugi na tvoju adresu, ako već kažeš da se ti računi uredno plaćaju.
[ zzviktor @ 21.01.2009. 16:19 ] @
Proveri na 0119812 da li postoji ista ulica sa istim kucnim brojem samo
drugi postanski broj...
[ axone @ 21.01.2009. 17:57 ] @
hvala na savetima..

@zzviktor
Upravo sam zvao, kaze covek postoji samo jedna ulica u Beogradu sa takvim imenom (na Bezanijskoj Kosi) i to bas ova moja.
[ enthusy @ 21.01.2009. 18:07 ] @
A zašto ipak ne nazoveš tog čoveka kao što ti je operaterka savetovala i kažeš mu da promeni adresu za slanje računa. Kako mi da ti pomognemo kada ti nećeš samom sebi da pomogneš???
[ zzviktor @ 21.01.2009. 18:30 ] @
Ja ti takodje ovo savetujem, mislim da ti je to naj brze naj lakse i naj
jednostavnije resenje....
[ ORCA 2 @ 21.01.2009. 19:36 ] @
Dostava računa se vrši na adresu koju je prijavio vlasnik postpaid pretplatničkog broja, jedino vlasnik broja može zahtevati promenu, na bilo koju adresu bez dokumentacije o mestu prebivališta. Tako da je potrebno odabrati jednu od opcija:

1. Da se kontaktira pretplatnički broj naveden u fakturi;
2. Da se svi pristigli računi jednostavno bace;
3. Da se ode sa računom u dostavnu poštu, gde je potrebno napisati izjavu, kako bi račun bio vraćen neuručen.


Takođe, postoji mogućnost da se preko matičnog broja postpaid pretplatnika utvrdi da li ima zasnovan još neki pretplatnički odnos, i kako bi se kontaktirao da se utvrdi činjenično stanje. To se može proveriti u Kontakt centru 064/789 ili u mt:s poslovnici.

U svakom slučaju, "Telekom Srbija" a.d. ne može biti odgovoran za to, jer je u obavezi da dostavi fakturu na adresu koja je navedena prilikom zasnivanja pretplatničkog odnosa. Sve isto važi i za fiksnu telefoniju...
[ axone @ 22.01.2009. 09:36 ] @
Ok, kako sam shvatio covek pri zasnivanju pretplatnickog odnosa moze da navede bilo koju adresu, koja ne morada bude ona iz licne karte. To je shvatljivo, recimo prijavljen si na jednoj adresi, ali ne zivis tamo nego negde drugde.

Ali sto bi doticni gospodin naveo moju adresu, kad on ovde ne zivi(i nikad nije ziveo)? Sa kojom namerom?
Na pamet mi padaju dva razloga:
1. Namerno davanje lazne adrese(sa nekim ciljem),
2. Kompjuterska greska u bazi podataka mts-a.

Keva je bacila racun, tako da nemam ni tel. ni sa cim da odem u postu.

Cekacu naredni mesec pa cu da uradim ovo sto je Orca 2 napisao:
3. Da se ode sa računom u dostavnu poštu, gde je potrebno napisati izjavu, kako bi račun bio vraćen neuručen.

Hvala svima.
[ avala100 @ 22.01.2009. 10:40 ] @
Citat:
axone: Ali sto bi doticni gospodin naveo moju adresu, kad on ovde ne zivi(i nikad nije ziveo)? Sa kojom namerom?


Mozda krije od zene drugi broj, pa je lupio neku adresu?

Inace sa mt:s-om imam slican problem.

Prilikom kupovine prvog broja, dobro su mi upisali postanski broj i racun stize na firmu na pravu adresu.
Prilikom kupovine druga dva broja, njihov sistem, navodno, nema u bazi moje mesto pod tim postanskim brojem, vec upucuju racune u sledece najblize vece mesto. Iako je postanski broj isti, naziv mesta je drugi. (njihov cuveni "sistem").
I tako, dobijem prvi racun na vreme (mt:s-ovo vreme, jedno 20.-tog u mesecu), a druga dva putuju duze po pet dana. Redovno odu na adresu koju sistem "prepoznaje", pa onda tamo neko presara obicnom hemijskom olovkom naziv, pa mi napokon stigne do 30.-tog u mesecu.

Naravno da sam bezuspesno pokusavao da to sredim, ne bih sada davio kakve sam sve zahteve, na memorandumu, bez memoranduma, uz kopije papira od firme itd... nosao amo tamo, na kraju sam odustao. To traje godinama.

Sa drugim velikim operaterom takvih problema nema, nikada nista nisam nosio (sem prvi put), sve promene zavrasvam mejlom ili njihovim omiljenim nacinom komunikacije, faksom.

[ Slobodan Milivojevic @ 22.01.2009. 18:46 ] @
Meni se takva stvar desila sa bankom, da ne imenujem sad nema potrebe, ali umesto da mi adresa bude 18300 Pirot, pisala je moja adresa ali 18000 Nis, jer sam ja rodjen u Nisu i onda neko nije zagledao, a sistem verovatno prepoznao JMBG i stavio 18000 Nis. Posle sam se sa njima natezao da mi platne kartice stignu na pravu adresu. Nije to samo kod mt:s-a tako.
[ avala100 @ 23.01.2009. 13:55 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nije to samo kod mt:s-a tako.


Nazalost nije. Slicno sam imao takodje sa jednom od najvecih nasih banaka.

Ali je ispravka kod mt:s-a, nemoguca misija. Kod njih "sistem" ne dozvoljava ispravku. Ovde "sistem" ima jedno mesto a dva postanska broja, tj. u tvom slucaju bi bilo kao da pise 18300 Nis. Cak ne znam ni da li sam dobro umeo da objasnim koliko je glup problem.
Da racuni stizu na fizicko lice, ne bi mi cak bilo toliko vazno, ali posto su za firmu, moram da ih dobijem (fizicki, papir) i da ih predam u knjigovodstvo. Sta ako dobri ljudi iz drugog mesta jedan dan prestanu da prosledjuju postu na pravu adresu?
U tome i jeste car poslovanja sa mt:s-om, nikada, ni u najludjim snovima, ne mogu da zamislim gde je sve supalj "sistem" i sta nece da radi bas kad mi je najpotrebnije. Npr. listinga za decembar jos uvek nema..... A vec je 23. januar... I vec su mi naplatili svaku poruku koju sam poslao na 773.
[ BioSQUAD @ 24.01.2009. 22:39 ] @
Ne znam zasto ne zoves taj broj koji je upisan, pa da mu javis tamo da racune stigne kod tebe!
[ Jbyn4e @ 25.01.2009. 10:08 ] @
Citat:
Npr. listinga za decembar jos uvek nema..... A vec je 23. januar... I vec su mi naplatili svaku poruku koju sam poslao na 773.


Koliko ja znam 21-vog je mogao da se proveri listing za decembar (ja proverio), tako da ako tebi nema listinga - moraces da im se zalis...