[ idana_85 @ 22.01.2009. 21:00 ] @
Zdarvo. Imam ovu kameru i posebno sam kupila firewire kabl. Kad je ukopcam u pc javi samo unknowen usb..kako da je racunar prepozna i kako da prebacim sa nje ono sto sam snimala. Treba li mi neki driver program ili sta vec...unaprijed hvala
[ pesfan @ 22.01.2009. 23:15 ] @
a zar nije to samsung?
[ idana_85 @ 23.01.2009. 10:09 ] @
Jeste samsung, sorry, vise me raspametila, ne znam ni sta pisem....
[ dule masina @ 20.09.2009. 11:17 ] @
e hvala bogu da se neko setio da pita. i ja isto imam tu kameru i isti je slucaj sam sam kupio kabal ali kad ukopcam kameru nema nikakvih aktivnosti . da li si nasla neko resenje . please treba mi mnogo.
[ tma1717 @ 09.10.2009. 20:07 ] @
izgleda bas dosta problema sa njom
Moja radi samo preko adaptera a sa baterijom neće.Nije do baterije jer je nova i radi na drugim kamerama bez problema. Za ono prepoznavanje možda treba skinuti drajvere za nju, a za ovo moje tražim servisno uputstvo al nigde ni od korova. Bilo bi lepo da ova tema malo zaživi.

Pozdrav svima.
[ deks007 @ 10.10.2009. 10:23 ] @
http://www.samsung.com/me/supp.../ssi/right/rmenu_camcorder.sec

http://org.downloadcenter.sams...20070223181046515/EN/main.html

U biosu proveri dali ti je IEE konekcija dozvoljena ako nemas posebno Firewire karticu . Znaci nikakav USB . Evo link (Googl je cudo sta sve moze da se nade ) . Pozdrav !
[ tma1717 @ 12.10.2009. 13:28 ] @
Kolega hvala na linku ali mislio sam na SERVISNO uputstvo ili ti servise manual a to ne mogu pronaći na googl-u. Našao sam na par foruma ali je potrebna registracija i da admin odobri, a još nema odgovora. Možda neko od kolega može skinuti pa poslati link ili na pm.Bio bih veoma zahvalan a naravno nije problem ni revanširati se, materijalno,moralno,...
Hvala
[ dule masina @ 12.10.2009. 21:06 ] @


kolega sve je to uredu ali ja imam karticu. onda prilikom povezivanja kabla usb nema nekakvih aktivnosti na kompijueru da je pronasao novi
hardver, dali mozes tu da mi nekako pomognes.!



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 12.10.2009. u 22:40 GMT+1]
[ deks007 @ 13.10.2009. 17:46 ] @
Pokreni program kojim grebujes materijal i probaj capture , pa kada ti se otvori prozor u opciji Video treba da ti je cekirano Microsoft DV . Za duleta kazes da imas karticu a spominjes opet USB . Treba ti Firewire kabel , a da bi prepoznao USB na samoj kameri moras da okreces neko dugme na poziciju PC . Na mojoj kameri imas poziciju capture pa edit , pa capture na karticu pa edit i na kraju PC . Znaci i da bi prebvacivao materijal sa DVkasete mora ti stojati na poziciji edit , a za prebacivanje sa kartice na poziciji PC . Pozdrav !
[ tma1717 @ 14.10.2009. 11:33 ] @
Ja bash hoću da rastavim ovu moju, ima li ko iskustva. Može li mi ko pomoći oko pronalaženja šeme. Molim sve za pomoć, a zauzvrat ću okačiti unutrašnjost kamere i kako i šta sam uradio u novoj temi.

Unapred HVALA