[ Horvat @ 23.01.2009. 17:42 ] @
ovako,drugar ima problem sa Seagate FreeAgent Desktop 320 GB 3.5" USB 2.0 External Hard Drive-om

naime,odmah bih pomislio da je napajanje,da hard nema SOPSTVENO napajanje

kako mi je rekao ,kada uzme nesto da kopira,odmah zaglupi komp,daje neke lude cifre za vreme kopiranja,pa nestanu i ikonice i sve sem desktopa...i nista sem reseta ne pomaze

e sad,njegov matori kaze da na njegovom kompu redovno radi,to treba uzeti sa rezervom

dakle sta bi mogao biti problem

[ Binary Mind @ 23.01.2009. 22:55 ] @
Da li kacite hard na front USB, i ako je odgovor da o kom se PC kucistu radi?
[ Horvat @ 24.01.2009. 09:20 ] @
prvo da odgovorim,na sve zive je kacio i one na ploci,i one napred] ...na onim napred naravno nece ni da prdne... [dok je prosle godine redovno radio po potrebi i sa prednjima]

e sad,ovako ,javio mi se drug sinoc,nije do harda [po prici verujem 99% da nije do harda],jer je probao kasnije da prebaci slike sa fotoaparata i mobilnog,apart nije uspeo uopste,a mobilnim je samo na jednom usb portu uspeo...ali jedva...


dakle,moje pretpostavke :maticna ili napajanje

sad druga napomena,kad su mu ranije ugradjivali dvd rw,napomenuli su mu da je maticna mozda kvarna,jer je pocela da izbacuje sama od sebe "clocking failed" [tako nesto...]...


e sad,saveti,kako proveriti sta je u pitanju...juce je promenjen kuler na napajanju jer je poceo riknjavati,ali i dalje nikakva poboljsanja...


edit:da,zaboravih,kuciste nemam pojma koje je,ali napajanje je neko cooler master,nisam zapamtio model,pomalo je i nezgodno proveriti model,jer je nalepnica odozdo...tako da ne mogu ni druga pitati,jer bi morao sve da okrece,bla bla...mada mozda je on zapamtio...]
[ Binary Mind @ 24.01.2009. 12:01 ] @
Da li ploca ima vidno naduvanih kondenzatora kod naponskog dela oko socketa? Proveriti i ostale kondenzatore. Koja je ploca uopste? Probajte sa drugim napajanjem. To je samo za pocetak. Bilo bi lepo kada bi dao celu specifikaciju te konfiguracije (sav hardver).
[ Horvat @ 25.01.2009. 14:23 ] @
posto ovih dana bas i nemam vremena da skoknem do njega i rastavljam mu komp ,ne mogu reci stanje kondenzatora...

konfiguraciju citavu cu uskoro napisati,samo da mi on prosledi,tj. kad bude imao vremena
[ dusanissimus @ 25.01.2009. 16:16 ] @
a da eliminisemo ocigledno...da li ste probali sa drugim usb kablom?
mozda kvalitetniji kabl ne bi imao problema?
[ Horvat @ 26.01.2009. 09:17 ] @
kao sto rekoh,proban je i fotoaparat [dakle 2 potpuno razlicita kabla]
i sada 100% provereno,nije do harda,jer ga je odneo i prikljucio na drugi komp i radi redovno
[ Horvat @ 29.01.2009. 18:49 ] @
konfa
Citat:
Maticna: MSI S775 945P NEO2-F 1066 Mhz
Memorija: NCP DDR2 512MB 667Mhz
HDD:WD Caviar 250GB SATAII 2500JS
Kuciste:ColerMaster Midi Centurion 5 380w
Procesor:Intel CPU P4 915 2.8Ghz
Video Kartica:Asus nVidia EN7600GT/2DHT/256M
[ Binary Mind @ 30.01.2009. 12:33 ] @
Probajte da vidite da nije do napajanja. Nabavite negde provereno ispravan test primerak pre nego sto kupite novo. To je najlogicniji i najprostiji sledeci korak. Da li je napajanje genericko koje je doslo uz kuciste ili je posebno kupljeno?
[ Horvat @ 30.01.2009. 12:47 ] @
uz kuciste
kao sto rekoh neko cooler master,ne znam model,nije ni on zapamtio,a problem je sad proveravati [em ja nemam vremena da skoknem do njega i rastavljam,em on nema]

tako nesto sam i ja mislio,da odnesem moje napajanje pa onda proverimo

[inace neki drugar mu je bio i probali su flashovanje bios-a ali nije pomoglo]
[ Horvat @ 25.02.2009. 22:28 ] @
napokon sam skupio vremena da odem do njega i pogledam...i smorio sam se...

odem,ukljucim moj stick napred,nesto drlja,drlja,nece,ukljucim na zadnji jedan usb,na kom mu i hard ovaj ponekad radi,prebacim sa sticka neke file-ove
iskljucimo komp,otvorimo kuciste [izvucemo kuciste,da napomenem posto izgleda je bitno :-|],izmerim napone,5 i 12 ok [+- 0,02 volti]...ok...
pogledam kondenzatore,svi su ok,ni jedan naduvan,nista ni crno...
iskljucim njegovo napajanje,prikljucim moje
ukljucimo tako komp [izvuceno kuciste],ustekamo hard,radi,prebacimo neke file-ove,radi,probamo drugi usb port,radi...probamo sve zive ,cak ima i neke tamo kod pci kartica posebno izvucene,i tamo radi,pa probamo dok je ukljucen i stick [napred,bez problema proradi]...radi...prikljucimo i kameru i skener i stampac,radi...uporedo prebacuje sa prenosnog na redovan hard,i stampa nesto ,bez problema,malo uspori,ali sve 5
ok...hajde sad iskljucimo moje napajanje
prikljucimo njegovo [sa svim prikljucenim usb zzncijama]
sve 5 radi...opet isprobavanja...radi

zatvorimo kuciste [i dalje je izvuceno]...ukljucimo neku igricu da malo drlja komp,da se zagrije...opet testiranje...sve 5

ubacimo u sto na mesto[pored na stolu je stampac,a s druge strane na podu woofer] ,ukljucimo,probamo prebaciti,ok
ukljucim stick[napred] prepozna ga,malo sporije,ali prepozna glat
i sad da prebacimo nesto s prenosnog...zaglupi se stick...iscupam,u port pored ,odmah ga prepozna,da prebacim...zaglupi se...
sad u port iza,i ovaj put prebacim prvo na hard u kucistu,pa onda na stick,prebaci ok
posle sa prenosnog na usb,opet prebaci lepo
i da probam jos jednom,zaglupi se...pao restart...nece da se digne redovno...,ugasen komp - ukljucen,dize se ,prenosni hard ne raspoznaje... [svetli ona dioda sta li je..]iscupam hard,i dalje svetli,pa posle iscupam i napajanje,vratim,restart kompa je bio jos jedan,ustekan hard,glat ga prepozna...opet prebacivanje ,sve 5...


znaci KOJI JEBENI PROBLEM JE
kao da mu nesto smetalo kada je stavljen u sto,jedino sto bi u neko sci fi varijanti moglo,magnetno polje zvucnika...


da li ima neko ideju?!?!
[ Binary Mind @ 26.02.2009. 11:08 ] @
Znaci da gremlini zive ispod njegovog stola Sad morate da ih trazite posto je ocigledno da ovaj "kvar" ima neke veze sa nekim smetnjama, a sa kojim to i mene zivo interesuje. Probaj sve Sci-Fi varijante koje ti padnu na pamet i javi kako si resio
[ Horvat @ 26.02.2009. 14:03 ] @
najveci problem je sto ni ne moze da se isprobava,jer evo sad radi :-|
sto je i dobro,a opet izuzetno lose...pomerice drug sto na kom je komp ,pa ce biti udaljen i od woofera...znaci ne verujem ...