[ milos 2 @ 27.01.2009. 09:24 ] @
kada snimam sa tv kartice na komp u mpeg1 format imam kasnjenje slike u odnosu na zvuk, da li je moguce to nekako ispraviti
[ Mister_rap @ 04.02.2009. 01:07 ] @
Pregledaj malo teme na video forumima, moguce je, samo je pitanje sta su uzroci u tvom slucaju...
[ New Village DC @ 09.02.2009. 03:28 ] @
Potrazi u podesavanjima za snimanje stavku "fps", ja sam jednom imao problema zbog sinhronizacije bilo je podeseno na 30, a trebalo je na 25 fps.
[ milos 2 @ 10.02.2009. 08:49 ] @
pa tu i jeste problem nastao, ja na programu za TV karkicu nemam tu mogucnost da postavljam koliko hocu da bude "fps".
kasnjenje se desava u toku snimanja, sto vise odmice to sto snimam, sve je vece kasnjenje, na pocetku je savrseno, i onda tek dolazi malo po malo kasnjenje zvuka
[ Stranger2 @ 10.02.2009. 19:28 ] @
Sa kojim programom snimaš?
Da li je to original program koji si dobio uz karticu?
[ milos 2 @ 11.02.2009. 09:40 ] @
da originalni program uz tv karticu zove se tvr
da li postoji neki drugi program za snimanje sa tv kartice?
[ deedee5 @ 11.02.2009. 10:04 ] @
Citat:
milos 2: kada snimam sa tv kartice na komp u mpeg1 format imam kasnjenje slike u odnosu na zvuk, da li je moguce to nekako ispraviti


Prijatelj mi koristi tvr i sve radi super. Ne mogu tacno da se setim sta smo sve podesavali ali namesti da snima u mpeg2 i onda bi trebalo da imas opciju za fps. Mozda veceras skoknem do njega pa ti javim.
Pozz..
[ milos 2 @ 11.02.2009. 11:07 ] @
hvala
ja imam da podesavam bitrate, output format, i steam format
[ deedee5 @ 11.02.2009. 17:10 ] @
Citat:
deedee5: Prijatelj mi koristi tvr i sve radi super. Ne mogu tacno da se setim sta smo sve podesavali ali namesti da snima u mpeg2 i onda bi trebalo da imas opciju za fps. Mozda veceras skoknem do njega pa ti javim.
Pozz..

Prevario sam se! Ovde se radi o PVR programu ( Win Fast )
http://www.downloadsource.net/...adtek-WinFast-PVR-Application/
Free - 35Mb

Ipak ako odlucis da promenis program evo neka podesavanja. Ne znam da li su bas najbolja ali sve radi kako treba.








[ Stranger2 @ 11.02.2009. 17:52 ] @
cudeno mi je, ako je original program da je potrebno ukucavati fps. Originalni programi su obicno spremljeni posebno za tu karticu koja ide uz njih i ne zahtevaju specijalno podesavanje.

verujem da je nesto drugo u pitanju. Ima mnogo tema o tome mnogi su imali problema sa zvukom i Tv karticama... koristi pretragu foruma i procitaj sto vise takvih tema. Ima vise mogucnosti koji mogu uzrokovati problem sa zvukom.


Inace prema misljenju vecine, najbolji program za snimanje sa Tv kartica je WinDVR 3
a jas sam dobra iskustva imao sa MainConcept PVR (samo njega je prilicno tesko pronaci).


prema slikama od WinFast programa, cini mi se da se radi o staroj verziji. Mislim da tvoj prijatelj moze skinuti dosta noviju verziju WinFast PVR programa sa leadtek sajta...
[ milos 2 @ 11.02.2009. 20:03 ] @
da li ima neke veze sto prebacujem u dvd format, kada stavim pal, ne da nista drrugo osim 25 fps, mozda zato sto je snimano na 25 fps
[ Stranger2 @ 11.02.2009. 21:05 ] @
PAL je uvek 25 fps inace nije PAl. takav je standard.

hajde ukratko opisi ceo postupak. Sta tacno radis. sa cega tacno na sta?
[ milos 2 @ 12.02.2009. 10:51 ] @
ovako, uzmem i snimim u mpeg formatu, ne znam koliki je fps, e sada to treba da iseckam da ne bi bilo reklama, itd. e posle toga zato sto onaj za koga snimam ima prestari dvd plejer moram da pretvorim u dvd format (.ifo...), e sada, meni nastaje kasnjenje prilikom snimanja (upravo sada sam pogledao da vidim da li sam u pravu da nisam nesto pogresio kasnije, ali na zalost nisam), tako da ni sa cim drugim ne gresim osim kod snimanja, skinucu ovaj novi program, pa cu videti da li on moze da mi pomogne za dalje ako podesim 30 fps, ali opet ne shvatam kako je pal uvek 25 fps posto je on za nase podrucje, zar onda ne bi sve na televiziji trebalo da bude u pal formatu, i onda ne bi bilo problema
[ StudioIbro @ 12.02.2009. 12:10 ] @
Kod nas je sve u pal sistemu.Ako hoćeš da sečeš reklame onda probaj da snimaš u avi formatu pošto najbolje trpi obradu. A da bi to uradio moraš imati neki program za video obradu i u njemu možeš da sinhronizuješ zvuk(da pomeriš napred nazad ako kasni ili ide pre)obično kasni.Najprvo probaj da sa tim programom za video obradu pošto oni imaju mogućnost da sinhonizaciju sami isprave usnimaš sa tv kartice pronađi u podešavanjima podesi na DV pal i to je to.
[ Stranger2 @ 12.02.2009. 13:18 ] @
Citat:
snimim u mpeg formatu,

ako je MPEG-2 to je vec DVD format i ne treba dodatnu konverziju nego sa programom DVDStyler samo dovrsis pripremu DVD-a.

otvori taj fajl u programu GSpot http://www.headbands.com/gspot/
pa proveri da li je u pitanju MPEG-1 ili MPEG-2

takodje procitaj i kolika je rezolucija pa napisi ovde.

inace u fps nije problem sigurno jer je kod nas i u ostatku evrope upravo PAL sistem i sve radi na 25 fps. Program za tv karticu nema razloga da to menja, pogotovo zato sto se dobija uz karticu koja hvata PAL signal.


Ako se pokaze da je u pitanju MPEG-2 onda treba da ga seces pomocu programa MPEG Stremaclip. koristi pretragu vec sam nekoliko puta opsivao kako se sa njim radi. Kada zavrsis secenje, onda samo izaberes "fix timecode breaks" i on ce jos dodatno proveriti od gresaka. Na kraju ides na "save as..." das novo ime fajlu i dalje ga mozes koristiti u DVD Styleru da snimis DVD.

[ milos 2 @ 13.02.2009. 10:39 ] @
nije problem u prebacivanju na dvd i seckanje, nego to sto prilikom snimanja sve vise i vise kasni zvuk
[ deedee5 @ 13.02.2009. 11:47 ] @
Milose, najbolje je da negde nabavis neki drugi program i da krenemo sve od pocetka. Ako nisi u mogucnosti da ga skines idi u neku prodavnicu kompjuterske opreme i zamoli ih da ti oni kopiraju program koji ide uz neku drugu karticu. I jos nesto sto je takodje vazno, u kakvom stanju ti je operativni sistem? Nadam se da nije zadnji put podizan pre par godina...

[Ovu poruku je menjao deedee5 dana 14.02.2009. u 01:03 GMT+1]
[ Stranger2 @ 13.02.2009. 13:19 ] @
Citat:
nije problem u prebacivanju na dvd i seckanje, nego to sto prilikom snimanja sve vise i vise kasni zvuk

da li to znaci da zvuk kasni i kod fajlova koje nisi sekao?

1)
svakako otvori taj fajl u programu GSpot
i napisi ovde sta pise tamo.

2)
Ako imas opcije za audio da se spominje CBR ili VBR, obavezno namesti na CBR jer VBR zna da uzrokuje razne probleme sa desinhronizacijom.

3)
proveri i da li se ngde kod audio opcija spominje "Khz", na primer 41000 Khz, 4400 Khz i sl.
[ milos 2 @ 13.02.2009. 20:27 ] @
Citat:
da li to znaci da zvuk kasni i kod fajlova koje nisi sekao?


da to to znaci, snimak u originalu ne valja

Citat:

proveri i da li se ngde kod audio opcija spominje "Khz", na primer 41000 Khz, 4400 Khz i sl.


ne nista
[ Stranger2 @ 13.02.2009. 22:03 ] @
...nesto debelo ne valja u vezi tog programa.

...onda, sto pre isprobaj neki drugi program za TV kartice.
[ goldmankm @ 14.02.2009. 12:02 ] @
Kakva ti je masina, da ti ona nije mozda slabija, pa se javlja ta nesinhronizovanost?

Obavezno instaliraj PVR 2, i kod skeniranja kanala podesi Yugoslavia, i nema vise nikakva specijalna podesavanja. Eventualno sound source, i posle snimanje u kom formatu.

Javi sta si uradio.

[ milos 2 @ 14.02.2009. 17:12 ] @
Citat:
Kakva ti je masina, da ti ona nije mozda slabija, pa se javlja ta nesinhronizovanost?


1GB rama, 2.66Hz procesor

Citat:
Obavezno instaliraj PVR 2, i kod skeniranja kanala podesi Yugoslavia, i nema vise nikakva specijalna podesavanja. Eventualno sound source, i posle snimanje u kom formatu.


probacu, samo cekam nesto sto ce trajati bar 2 sata, da bi mogao da primetim kasnjenj, jer kao sto sam rekao na pocetku je super, ali kasnije ne valja
[ Stranger2 @ 15.02.2009. 00:08 ] @
Citat:
1GB rama, 2.66Hz procesor

odlicno za Tv karticu. ljudi snimaju i na duplo slabijim kompjuterima.
[ milos 2 @ 15.02.2009. 15:56 ] @
ja kada sam instalirao pvr on nije hteo da mi prepozna TV karticu, probacu sa jos programa koje ste mi predlozili, ali ne znam zasto nije hteo da mi prepozna TV karticu, jednostavno kaze "no device found".
[ milos 2 @ 16.02.2009. 10:18 ] @
mozda da izdvojim zvuk iz snimka, pa onda da ga sabijem, da li mozete da mi kazete kako
[ goldmankm @ 16.02.2009. 14:15 ] @
skini i driver-e za tvoju karticu, pa tek onda instaliraj PVR2.

Nemam pojma zasto je ne prepoznaje.
[ Stranger2 @ 16.02.2009. 19:29 ] @
Citat:
mozda da izdvojim zvuk iz snimka, pa onda da ga sabijem, da li mozete da mi kazete kako

nemoj.
ili bar ne odmah.
prvo otvori taj fajl u programu GSpot http://www.headbands.com/gspot/
i pogledaj sta pise u okviru audio. da li je CBR ili VBR, koji je format i koliko je khz. pa napisi ovde sta je pisalo.

takodje napisi koji je tacno format containera

i koji codec za video je koriscen. (na pocetku si rekao da je MPEg-1 mislim ali ipak GSpot ce preciznije protumaciti sta je u pitanju).

ako je audio u VBR to se mozda moze resiti konvertovanjem u CBR ali nisam 100% siguran.
[ Cileinteractiv @ 16.02.2009. 21:12 ] @
Pozdrav. Skini najnovije drajvere za svoju TV kartu i poslednju veryiju tog softvera koji koristis. Desava se da proizvodjci puste karticu na trziste a kasnije usavrse drajvere i softver. U podesavanjima postavi COnstant Bitrate- Video bitrate CBR pa postavi oko 7500 kbps. Za format tona izaberi MPA sa bitrejtom od 224 kbps.
[ milos 2 @ 17.02.2009. 20:50 ] @
e ovako gspot mi izbacuje ovako: contanier
MPEG-2 Program Stream << { 1 vid, 1 aud }
Sys Bitrate: 24658 kb/s VBR
audio
0xc0:44100Hz 224 kb/s total (2 chnls)
[ Cileinteractiv @ 18.02.2009. 22:20 ] @
Citat:
milos 2:Sys Bitrate: 24658 kb/s VBR
Kako je ovo moguće?! Hajde promeni nešto u podešavanjim za snimanje, stavi CBR i Bitrate na 7500 kb/s pa vidi da li će biti kašnjenja i ovo za drajvere što sam ti napisao uradi!
[ milos 2 @ 19.02.2009. 18:09 ] @
VBR mi ne prepoznaj TV karticu, sto sam vec rekao
e sada mozda sam promasio temu rekavsi ovo, neka me moderatori isprave, ali mi se sada pojavio i sum prilikom snimanja, i to veliki, a kada gledam TV zvuk je odlican

ne znam kako ali to sto mi je izbacio program ja sam kopirao
[ Stranger2 @ 21.02.2009. 15:05 ] @
ne vredi nista preporucivati dalje u vezi tog programa. Probaj drugi program za tv kartice. probaj najpre WinDVR 3 (koji je najpopularniji) pa zatim DSCALER (isto popularan samo komplikovaniji) pa ces onda podesiti kako ti kazemo i nece biti problema.

i to sa drajverima uradi...
[ milos 2 @ 22.02.2009. 16:33 ] @
upravo sam skinuo vindvr 3, podesio da je zvuk na audio-in, i stavio na PAL_B, i onda nisam mogao da cujem zvuk ni prilikom gledanja tv-a, da li sam negde pogresio u podesavanjima?
[ Cileinteractiv @ 22.02.2009. 22:30 ] @
Prvo skini novije drajvere i instaliraj ih!
Najverovatnije da ce tada biti resen problem nevezano za program koji koristis za gledanje/snimanje.
[ milos 2 @ 23.02.2009. 10:52 ] @
sada je sve u redu, trebalo je da namestim na cable, i yugoslavia, i nista ne susti prilikom snimanja preko tog programa, a za kasnjenje zvuka (zbog cega je i otvorena ova tema, pa se prosirila na mnogo sto-sta) cu videti sutra kada budem snimao

i jos nesto, da li treba da se jos nesto namesta osim autoscan, da mi nadje programe, i snimim listu
[ milos 2 @ 16.03.2009. 13:24 ] @
e ovako sto se tice kasnjenja zvuka, i preko programa PVR mi isto kasni zvuk
[ ksrele @ 20.03.2010. 23:52 ] @
Moram malo da iskopam ovu temu, treba mi pomoc.
Naime, ja imam KWorld TV karticu, standardan Conexant BT chip i (valjda) Philipsov Tuner.
Treba mi preporuka za snimanje u Mpeg2 (DVD) ali sa specijalnim zahtevom:
Da mi snimak ide sto moze sirovije kako je na TV-u. Detaljnije:
Da snimak bude u interlaced (ovo mi je jako bitno) varijanti i sa standardnom PAL rezolucijom (720x576).
Ranije sam koristio Pinnacle Instant DVD Recorder i on je IZVRSNO radio. Bio sam prezadovoljan iako sam tada imao slabiju masinu nego sada.
Nedavno su me neki virusi bili napali pa sam morao da radim reinstal sistema. Na cist Windows XP SP2 sam instalirao najnoviju verziju DVD Recorder-a, ali sam se izgleda zeznuo. Naime, ja sam instalirao verziju koja je dosla uz Pinnacle Studio 11 koji nije PAL (objasnjenje kasnije). Ne znam da li to ima veze sa recorderom ili ne, ali u samom programu za obradu video materijala nema opcija za PAL snimke. Snimanje sa tom verzijom Recordera je islo naizgled bez problema ali sam kasnije primetio da zvuk i slika polako gube sihronizaciju. Odmah mi je na pamet palo da ima veze to sto mozda nije PAL varijanta. Uninstalirao sam ga i stavio stariju verziju (koja je definitivno PAL) ali jos uvek imam problem sa sihronizacojom.

Dakle, da razjasnim da ne bude zabune. Pinnacle Studio 11 sam nasao na netu (ne gledajuci da li je PAL ili ne) i skunio i (jos na starom sistemu) probao da ga instaliram i koristim ali sam primetio da nije PAL. Dugo taj DVD nisam koristio ni za sta, ali kada mi je puko sistem trebao mi je DVD recorder SAMO i naisao sam na ovaj DVD, zaboravljajuci da to NIJE PAL verzija Studija. Uradio sam Uninstall i stavio DVD recored sa verzije 10.7 koja jeste PAL ali opet pravi probleme sa sihronizacijom.

Racunar mi je sledeci:
AMD Athlon 2400+ (2,07 GHz)
1GB DDR RAM (333MHz)
KWorld FM
Sound Blaster Live! Value (KX Drajveri)

GSpot ne kaze nista posebno za fajlove, kaze da ne moze da da detaljne onformacje o VOB fajlovima, a playeri kazu da je 25fps @720x576

[ Stranger2 @ 22.03.2010. 14:37 ] @
Citat:
a playeri kazu da je 25fps @720x576

ovo jeste PAL rezolucija i PAL framerate.

Citat:
Treba mi preporuka za snimanje u Mpeg2 (DVD) ali sa specijalnim zahtevom:
Da mi snimak ide sto moze sirovije kako je na TV-u. Detaljnije:
Da snimak bude u interlaced (ovo mi je jako bitno) varijanti i sa standardnom PAL rezolucijom (720x576).

Da l isi probao snimanje sa programima WinDVR 3 ili mozda starim mainConcept PVR? Oba snimaju jako kvalitetno i bas tako kako ti zelis.

- Takodje je pozeljno instalirati i najnovije drajvere za tvoju zvucnu karticu.
Citat:
Sound Blaster Live! Value (KX Drajveri)

Ne znam sta znace ovi KX drajveri ali ako je to nesto nestandardno mozda i to uzrokuje problem. Ja na starom kompu takodje imam Sound Blaster Live ali sa original drajverima od pre sto godina i TV kartica je sve radila bez problema.

- proveri i sta ti je podeseno za audio input u program uaz snimanje. Ako imas jos jednu zvucnu karticu integrisanu u maticnu plocu onda program mozda detektuje da imas obe a ko zna koja od njih je odabrana.

[ ksrele @ 22.03.2010. 15:44 ] @
Hvala na odgovoru.
Probao sam WinVDR3, tacnije imam ga instaliranog, ali on ne snima u interlaced rezimu vec radi DeInterlacing prilikom kodiranja u Mpeg2. Ovaj drugi program: mainConcept PVR nisam siguran da li sam probao ili ne, ali cu ga probati kasnije ukoliko vec nisam, mada da jesam i da mi se svideo nebi onda tragao za nekim drugim softwerom.

E sad, sto se tice muzicke, KX Drajveri (http://www.kxproject.com) su alternativni drajveri za SB kartice i MNOOOGO je bolji od originalnih. Sto se tice verzije, mislim da je od prosle godine, relativno sveza (poslednja stable verzija). Ako ih nisi probao ja ti toplo savetujem da probas jer ces se iznenaditi. Naravno ukoliko ti je potrebno da sam preusmeravas gde koji zvuk ide, da dodajes neke nove efekte u DSP procesor i slicno. Drajveri su skoro totalni kompatibilni sa Windows-om, mada nekad ima malih nesuglasica. Da skratim, to nije problem u mom slucaju. U Windowsovoj Recording "mixeti" imam samo jedan 'potenciometar' a izbor ulaza biram na neki drugi nacin, tako da sam siguran da je dobar source izabran.

E sad, mozda sam ovo trebao reci na pocetku, ali... sta sad :)
RESIO SAM PROBLEM!
Naime, skinuo sam neki Update sa Pinnacle sajta za DVD Recorder, iako su mi trazili Serial (ja nisam kupio originalni softwer i nemam serial) a ja im dao laznjak i iako sam preskociju celu jednu verziju programa (update je za 2.x verzije a ja imao 1.8) nekim cudom se uspesno Updateovao i radi onako kako mi je pre radio. Posto mi masina ipak nije dovoljno brza za ovu radnju, procesor mi je zakucan na 100% dok traje snimanje i neka druga radnja u pozadini moze da omete snimanje. No, i pored toga, ovaj recorder je 'pametan' i sam preskace frejmove koje nije stigao da snimi, tacnije zadrzi malo onaj prethodni frame tako da mu je prioritet da slika i zvuk UVEK budu sihronizovani.

Mada, uvek bi mi dobro dosao neki manje zahtevan program koji snima u Mpeg2 Interlaced.
[ Stranger2 @ 23.03.2010. 13:33 ] @
Citat:
AMD Athlon 2400+ (2,07 GHz)
1GB DDR RAM (333MHz)

Ja na racunaru malo slabiejeg od ovoga snimam sa MainConcept PVR i opterecenje procesotra ide do 70-80%

Citat:
Probao sam WinVDR3, tacnije imam ga instaliranog, ali on ne snima u interlaced rezimu vec radi DeInterlacing prilikom kodiranja u Mpeg2.

na znam na pamet jer ga nemam sad instaliranog ali sigurno se negde moze odabrati. U MainConcept PVR-u se odabire prilikom gledanja programa. Znaci na ekranu desni-klik meni otvoris i stavis ili uklonis kvacicu sa deinterlace opcije. I ako gledas interlaced sliku onda i snima interlaced. Pogledaj mozda je tako i u WinDVR-u.
[ joggurt @ 27.03.2010. 23:02 ] @
I ja imam problema sa kasnjenjem tona na WinFast TV kartici, probacu ovo sa 'interlace', a ranije snimke sam sredjivao na nacin da sam blokirao video a audio sam 'razvukao', medjutim nikako mi to nije uspevalo, pa sam slucajno video stazu privukao da izravnam sa zvukom i 'eureka' uspeo sam. Kasnije sam morao da renderujem gde se malo izgubilo na kvalitetu.

Pogledao sam setting u WinFastPVR2 i postoji pet opcija:

ENCODE MODE:
Progressive
Interlace mode, top field first
Interlace mode, bottom field first
Interlace mode, top to bottom
Interlace mode, bottom to top

>>Koji odbrati za nase programe?
>>Takodje koji bitrate za 1) target bitrate, 2) min bitrate 3) max bitrate? ja sam uzeo 4500-2400-6780 Kbps,
>>Video Quality Level- Sta je to?

Pozz!

[Ovu poruku je menjao joggurt dana 28.03.2010. u 00:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao joggurt dana 28.03.2010. u 00:32 GMT+1]