[ hjasko @ 28.01.2009. 21:16 ] @
Pozdrav!

Zanima me da li je moguca sledeca kombinacija,s obzirom da pretragom postova u ovom forumu nisam nasao zadovoljavajuci odgovor (mozda nisam dobar upit postavio?) ... Naime zanima me da li je moguce da obicni analogni telefon,putem VOIP adaptera,ukljucim u ADSL modem/router,BEZ PALJENJA RACUNARA,te da primam pozive sa Skype acounta? Iliti da me neko pozove sa Skype preko interneta (znaci ne na odgovarajuci DID ili kako se vec zove broj,nego na ime sa Skypa,npr. hjasko ?

Ukoliko neko zna molio bih za odgovor jer bi mi bilo to zanimljivo odraditi jer cesto drzim po citav dan ukljucen racunar cekajuci neki Skype poziv od nekog drugara...


HJasko
[ Kazo1 @ 29.01.2009. 12:09 ] @
Moze na mobitel....

Fring
Nimbuzz

A moze i na SIP, ali takav program se plaća i nije bas jeftin.
[ Zox @ 29.01.2009. 18:21 ] @
KOliko ja znam u praksi je to nemoguce upravo zbog toga sto Skype koristi proprietary codeke za (de)kompresiju koji nisu kompatibilni ni sa cim drugim.

U teoriji bi moglo ovo sto Kazzo pominje sa Fringom pa na mobilni ali je to izuzetno neprakticno, barem iz licnog iskustva, zato sto
1. moras da imas WL na lokaciji gde si da bi mogao da zakacis mobilni na Net (o ev. 3G i ne razmisljaj jer takav zvuk ne lici ni na sta)
2. WL konekcija na mobilnom tako strasno jede bateriju da ja ni sa jednim svojim telefonom nisam mogao da izdrzim duze od 7-9 sati a da mi se baterija ne ispazni
3. kvalitet razgovora/zvuka na taj nacin je gotovo na granici upoterbljivog

Postoje i softverski Skype<->SIP gateways ali pored relativno visoke cene problem je sto svi oni traze neki kompjuter (Win/Linux) na kojem ce da budu instalirani sto te opet vraca na tvoj glavni problem, da ne zelis ukljucen kompjuter.

Sam Skype u saradnji sa Digium trenutno pravi neki Asterisk-Skype gateway (medjutim tesko im nesto ide, bas su oduzili) ali to opet pa podrazumeva da imas Asterisk server podignut, znaci ukljucen neki kompjuter. Na stranu sto bi dizanje Asteriska samo za ovu svrhu bilo "klanje bika zbog kile mesa" :)

Varijanta je i da ti neko sa Asterisk serverom to omoguci ali niko ti to nece dati besplatno, znaci opet placanje... :(

Prema tome, ukljuci kompjuter i vozi kako si i do sada radio :)
[ Marcony @ 29.01.2009. 20:25 ] @
Ako bas zelis Skype...

Linksys CIT400



Ima da se kupi i kod nas...
[ whitie2004 @ 30.01.2009. 07:22 ] @
http://www.amazon.com/Linksys-...phony-Integrated/dp/B000JI75GU

Pazi, 500 $ - a na netu moze da se nadje i po 200 $ -> kul nacin da se ustedi po koji cent/minut na telefonske pozive. Ali zato nema zujanje ventilatora, tisina zagarantovana. Doduse , za te pare moz' da se nadje i dualkor kanta sa tihim ventilatorom ....

A , zezam se. Htedoh reci da ima mnogo jeftinijih resenja. Skajp mi je sredina gde se srecu 2 tipa ljudi. Prvi koji stede na svakom centu i koriste < 10eura hardver i uplate od 5-20 eura. Druga je vezana za video komunikaciju pa time i radni sto.
[ hjasko @ 30.01.2009. 07:52 ] @
Hvala na brzim i nadasve korisnim odgovorima!


Skype koristim u "rekreativne svrhe" sa vise prijatelja-kolega i cesto se tako eto ispricamo,razmijenimo iskustva vezano za nama zanimljive teme pa sam mislio da eto i kada komp nije ukljucen budem "dostupan" ... Mislim da je cijena od 500 USD preskupa za mene za tu namjenu ali eto ganjacu dalje pa mozda ispadne i neka jeftinija varijanta :-) ...
Inace koristim i Fring vec duze vrijeme na mobilnom telefonu tj. PDA (sada imam i varijantu za Symbian na Nokia N82 i varijantu sa Windows mobile OS na Qteku S200 - cesto obadva telefona/uredjaja nosim sa sobom) i zadovoljan sam sa njim,pogotovo sa novijim verzijama gdje telefon ima mogucnosti na vise provajdera/programa se prijaviti kao npr.Skype,MSN,ICQ,Facebook i,sto mene narocito interesuje,recimo VoipStunt,gdje imam account i gdje placam po potrebi kredit jer ga koristim na kucnom kompjuteru,posto imamo kucnih prijatelja i rodbine od Kanade preko Evrope do Australije...Ali mi ne odgovara da stalno drzim Fring ukljucen zbog slabog tj sporog GPRSa kod mene,iako kazu da je EDGE :-) ...

Hvala jos jednom na odgovoru pa cu nesto od vasih savjeta vjerovatno i sprovesti u praksi ...


HJasko
[ Marcony @ 30.01.2009. 08:34 ] @
Pa vidi... Kupi neki mobilni telefon sa wireless opcijom i eto Fring po ceo dan! :)
Npr. HP IPAQ 514, ili HTC P4350.
[ hjasko @ 30.01.2009. 13:24 ] @
Pa obadva telefona koja imam (Nokia N82 i QTEK S200) imaju wireless :-) ... Moram samo naci wireless router koga sam davno kupio i negdje "sklonio od ociju" pa ga postaviti direktno na ADSL modem/router i to je to... Vidis kako to jednostavno izgleda kada ti neko kaze :-)



Jos jednom HVALA svima na brzim i nadasve korisnim odgovorima!


HJasko
[ brankos @ 13.02.2009. 13:58 ] @
Ajde da ja budem "human" pa da dam svoj prilog delimicnom resenju problema.
Naime, vuče mi se po ormanu jedan nekorišćen SKYPE bežični telefon. koji se kaci preko USB sa PC a ide i na fiksnu liniju, pa ako se već često priča sa skajpom to bar može da bude bežično. Prednost je sto se ceo SKYPE imenik kopira u telefon, tako da se svi sa liste zovu "iz fotelje". Ima leti plavo osvetljeni displej. Otudjio bih ga za 70 EUR.
Moze na P.P.
[ igor.vitorac @ 13.02.2009. 17:38 ] @
Kao ovaj recimo, samo sto je tvoj skuplji: ;-)
https://www.iceware.be/is-bin/...ceware_BE&JumpTo=OfferList
[ hjasko @ 14.02.2009. 08:55 ] @
Ovo je ipak rjesenje koje se odnosi na PC koji je uvijek upaljen !! To nije bilo pitanje :-(

Probao sam sa Wireless routerom koji sam direktno povezao sa ADSL modemom/routerom i to radi bez nekih vecih problema osim jednog koji se ne moze bas lako prevazici: BATERIJA ! Nazalost kod oba uredjaja baterija nakon par sati se iscrpi ako je wireless stalno ukljucen...Drzanje na punjacu ne smatram da je pametno...Znaci ipak treba cekati neko jeftinije drugo rjesenje :-(

Hvala na idejama !


HJasko
[ whitie2004 @ 14.02.2009. 14:22 ] @
Pa vec sad dao link na amazon-u ..... evo opet

http://www.amazon.com/tag/skyp...roducts/ref=tag_tag_bkt_istp_4

ako ni jedan od ovih 100 telefona ne zadovoljava, tesko ce gde da nadjes nesto. Internet je vrh!
[ WIRELESS- @ 22.05.2009. 22:38 ] @
da li je moguce da obicni analogni telefon,putem VOIP adaptera,ukljucim u ADSL modem/router,bez RACUNARA,te da primam pozive i da pozivam sa Skype acounta