[ igibg80 @ 04.02.2009. 16:41 ] @
Zanima me da li je moguce, i ako jeste - na koji nacin gradjanin srbije moze da kupi akcije na nekoj stranoj berzi ( npr NYSE,LSE ili bilo kojoj drugoj )?
[ Vizantinac @ 05.02.2009. 13:02 ] @
moguće je i ide bez problema. Ako ti je potrebno neko pojašnjenje pošalji mail na serbmilan@mail.ru
[ Vizantinac @ 14.04.2009. 17:09 ] @
I mene jako zanima na koji nacin ja kao gradjanin Srbije sa prebivalistemm u Srbiji mogu da kupim akcije na NYSE. Posto vecina online brokerskih kuca koje sam ja kontaktirao ne posluje sa drzavljanima Srbije. Ako moze neko da me uputi na neku online brokersku kucu koja radi sa drzavljanima Srbije bio bih jako zahvalan. Pored toga zanima me na koji nacin se prebacuju pare na njihov racun iz Srbije i koliki porez se placa kada se prodaju akcije u slucaju da u tom trenutku vrede vise nego sto su placene.
Unapred zahvalan
[ Vizantinac @ 08.09.2010. 15:42 ] @
Gost, nadam se da si medjuvremenu uspeo da nadjes online brokera koji ti odgovara. Ja sam se skoro prikljucio forumu i buduci da sam zainteresovan za trgovinu, gledam da li ima nekih interesantnih predloga.

[ Amazzon @ 25.11.2011. 16:31 ] @
http://www.ilirika-onsvet.com/
[ djordjeno @ 15.04.2013. 09:03 ] @
Da li neko zna kako se obracunava porez na dobit od trgovanja na berzi?
Ako se uopste i obracunava?

Hvala!
[ Java Beograd @ 15.04.2013. 09:14 ] @
Mislim da je to Porez na kapitalnu dobit, koji se dugo vremena računao po stopi od 20%.
[ djordjeno @ 15.04.2013. 09:24 ] @
Citat:
Java Beograd: Mislim da je to Porez na kapitalnu dobit, koji se dugo vremena računao po stopi od 20%.

A da li platforma za trgovanje automatski salje izvestaj poreskoj upravi ili je to dobra volja pojedinca da ode sam i prijavi da je ostvario dobit?

[ Java Beograd @ 15.04.2013. 10:19 ] @
Ne znam kako koja platforma radi, ali mislim da ni jedna nije u sprezi sa poreznicima. Ipak, budomo precizni, ne radi se o dobroj volji, već o zakonskoj obavezi. E sad, da li pojedinac može da dođe pod zakonske sankcije to je drugo pitanje.
[ sekvoja @ 08.01.2014. 14:38 ] @
Jel moze neko da mi pojasni koji je prvi korak ukoliko zelim da trgujem na ino berzama?

Da li prvo otvaram namenski racun u banci ili prvo sklapam ugovor sa brokerom?
Da li moram da idem preko nekog od nasih brokera (Srbija) ili mogu direktno da trgujem preko npr brokera u USA?
Ako je moguce, koja je procedura?
Jel mi preporucujete interactive broker platformu za trgovanje? Zanima me stock trgovina.
Koja je cifra dovoljna za pocetak trgovanja? Jel postoji minimum kod brokera?
Na sta treba obratiti paznju? (visina provizije i slicno... koje su uobicajene provizije?)

Koje brokere/banke mi preporucujete u BG-u? (moze i na pm...)

Hvala unapred!