[ blilic2 @ 04.02.2009. 19:25 ] @
Imam jedan veliki problem oko dvd-a snimljenih.
Evo da navedem dva primjera uzmem dvd i u Shrinku ga prikopiram i u neru ga stavim na drugi dvd i kod mene radi a kod prijatelja neradi.
Drugi primjer stavim na jedan dvd 3 sata snimke opet isto samo sad kod pet prijatelja ne radi a imaju različite marke dvd playera, a taj isti kod mene radi.

Ja imam LG player,a oni Saba i neke druge marke da li ja griješim u nečemu ili jednostavno njihovi nevaljaju ili je problem u brzini snimanja u neru jer ja snimam koliko dvd dozvoljava u ovom slučaju 32X.
Dvd-ji su Verbatimovi.

Pa ako se netko susreo s takvim problemom nek mi pomogne?
[ Mister_rap @ 04.02.2009. 20:03 ] @
Smanji brzinu rezanja...
[ calexx @ 04.02.2009. 20:37 ] @
Kako kopiraš u Shrinku? Zašto ne u Neru? Kada režeš, šta izabereš u Neru? Odakle ti 32x DVD, ja nisam nešto video u prodaji preko 16x? Ni moj 22x rezač ne može da iskoristi punu brzinu ... mada bih ionako snimao 8x.
[ Catch 22 @ 04.02.2009. 22:29 ] @
Za pocetak bi mogao da skines Nero Remove Tool sa interneta i da se trajno i detaljno oprostis od njega.
Sto se tice tih medija, ocigledno je da su neki divljaci na koje je neko samo napisao Verbatim (pise i na tarabi, a nije...)
;)
[ calexx @ 04.02.2009. 22:56 ] @
Zašto bi se trajno opraštao od Nero Remove Tool-a? ;)
[ blilic2 @ 05.02.2009. 17:18 ] @
Evo danas sam uspio da narežem jedan bez problema radi i kod prijatelja isti princip rada samo samanjenom brzinom rezanja 4X a ne kao dosad maxsimum, sad da li je samo u tome problem vidiću probavat ću i dalje pa ćemo vidit da li je samo u tome problem ili je problem u nečem drugom.
A što se tiče medija na njima piše Verbatim a ko ih pravi ko zna kako to saznat koji su da li ima kakav program koji ih očitava?

Hvala na odgovorima.
[ StudioIbro @ 05.02.2009. 21:43 ] @
Izvinjavam se što se nadovezujem na ovu temu! Imam problem sa dvd-ijem koji je kreiran u encore cs3 neće samsung bilo koji model da ga otvori (pričam o kućnim plerima) šta je u pitanju? Dali je problem u meniju dvd-ija ili u samim vob fajlovima iz adobea? Ista je stvar i sa dvd-ijem kreiranim u adobe elements 7.0 sa meniem i scenama. Ako se neko sretao sa tim problemom neka piše, nebih se baš lako odrekao encorea.
[ blilic2 @ 06.02.2009. 14:58 ] @
Ja sam svoj problem riješio rap je bio u pravu samo treba smanjit brzinu rezanja i to je to.

Hvala Vam još jednom na pomoći.
[ Mister_rap @ 06.02.2009. 17:49 ] @
@StudioIbro

Kako si snimao te diskove!?
Sa adobe softverom po pitanju authoringa je sve ok..
[ StudioIbro @ 06.02.2009. 19:01 ] @
Svi drugi dvd playeri čitaju a samsung neće.Radim na taj način što pravim dvd folder pa onda režem u nero. Pišite gde pravim grešku, tako skup i moćan encore nebi smeo da zeza.
[ Mister_rap @ 06.02.2009. 20:47 ] @
Encore sigurno sljaka OK.
Sta je uzrok problema mogu samo da nagadjam, tako da ti je moj savet da samostalno experimentises...
[ StudioIbro @ 06.02.2009. 21:05 ] @
Probaću sa imidžom. Ili direktno rezanje.Ali imam još jedan problem kada ubacim menu i idem da ga prepravim u foto šopu posle kad puštam dvd na kućnom pleru podrhtava menu koji je razlog pošto vidim Mister_rap da poznaješ dobro encore.Hvala.....
[ Mister_rap @ 06.02.2009. 21:20 ] @
Otvori posebnu temu za to...