[ wintesla @ 04.02.2009. 22:16 ] @
Znaci treba mi savet sta i kako za sledece

ZA sto jefiniji poziv is Srbije prema Italiji i sto jeftiniji poziv iz Italije u Sbiju


Poziv bilo na fiksni bilo na mobilni jer ce dosta toga da mi treba.
[ Jbyn4e @ 04.02.2009. 22:23 ] @
Iz Srbije ka Italiji, sto se tice zvanja sa obicnog telefona na fixni u Italiji je voip od telekoma najjeftiniji koliko mi se cini.
https://www.telekom.nadlanu.co.../Usluge.aspx?ac=solo&br=38
4,8 dinara * za Hrvatsku, Makedoniju, Sloveniju, Nemačku, Austriju, Italiju, Švajcarsku, Francusku, Švedsku, Veliku Britaniju, Mađarsku, Kinu, SAD**, Kanadu** i Australiju
U cene je uračunat PDV
[ bachi @ 05.02.2009. 09:04 ] @
Kod većine BetaMax klonova, poziv na fiskni broj u Italiji je free, a za mobilni nekih 0.5€.

http://voip.belgradeonline.net/cene.htm
[ Kazo1 @ 05.02.2009. 09:23 ] @
To sa Betamaxom je OK samo ako imas dovoljno brzu vezu.
Znaci minimum:::


Minimalna konfiguracija:

PC running Windows Vista, XP, 2000 (with SP2)
300 MHz processor
128 MB RAM
10 MB free disk space on your hard drive
Sound Card and a headset
Internet Connection broadband: Cable, DSL, with minimum 64 kbit/s (up/downstream) However, in order to take advantage of all of the advanced features of poivY and to experience the best sound quality possible, we highly recommend the following configuration.
[ bachi @ 05.02.2009. 11:05 ] @
Tačno. U Srbiji, upload na najsporijem ADSL paketu je 128KB, tako da ne bi trebalo biti problema sa te strane.
[ wintesla @ 09.02.2009. 06:24 ] @
Imam adsl 2048/198

E sad moram da uzimam o telefon za ip ili dovoljno je preko PC.
Yakodje imam wireles (po kuci ) da li mogu da koristim mobilni sa virelesom u te svrhe
Nesto sam citao ali nikako da povezem sve konce jer nisam koristio VoIp do sada.

U italiji imam i adsl i imam 3g internet 3,5 mbita.
[ Kazo1 @ 09.02.2009. 08:21 ] @
Moze i preko PCa , sto je zapravo i naj jednostavnije, no mozes i preko mob. .... samo iz osobnog iskustva znam da kad je mobitel na wifi konekcije, baterije ne traju bas dugo.

[ wintesla @ 10.02.2009. 06:39 ] @
Onda mi se najvise isplati da zovem iz italije direktno za mobilnog.
Prema bilo kojoj mrezi prvi minut je 45 centi a posle je 30 centi.

Znaci jedino sad trazim resenje za pozive iz Srbije za italiju
[ Kazo1 @ 10.02.2009. 08:35 ] @
Posto vidim da to vama bas i ne ide... mislim da je za Vas naj jednostavnija opcija da se kupi neki ATA adapter i ukljuci direktno u ruter... u njega obicni analogni telefon....i neki account na Betamaxu.

Ta kombinacija bi bila ok i za Srbiju i za Italiju