[ mar018 @ 07.02.2009. 17:54 ] @
Logovana sam kao sys na svom racunaru, znaci moja baza, i ne mogu ni tabelu da napravim, prijavljuje gresku ORA 01031-insufficinet privileges, kako da sama sebi dam privigelije??
Hvala puno:)
[ Night-Elf @ 07.02.2009. 19:42 ] @
Nisi puno rekla ni koja baza ni koji OS, za pocetak mozes da proveris u kom stanju ti je baza
select status from v$instance;
Pozeljno bi bilo da je OPEN
[ mar018 @ 10.02.2009. 19:14 ] @
jeste, open. sredila sam bazu, kao sys i system (user) nisam imala privilegije da kreiran tabelu ali sam kreirala novog user-a koji ima sve privilegije. Hvala:)))
p.s. kako mislis koji OS?
[ Night-Elf @ 10.02.2009. 21:32 ] @
Taj sys bi trebao da je glavni baja na bazi a taj tvoj ne moze ni tabelu da kreira to je neobicno. Nisi napisala kako si se konektovala na bazu local ili remote koji alat si koristila i da li je baza na windows-u ,linuxu itd. Mozes i na private da ne smaramo forum posto si u globalu uzevsi resila problem
Pozdrav
[ sasa_vu @ 11.02.2009. 01:23 ] @
Neke od osnova za rad sa userima u Oracle-u su da se sys ili system nikako ne koriste za svakodnevni rad za bazom(pravljenje/brisaje tabela, inserti, brisanja i slicno).
Ako ti treba baza, kreiras novog user-a i onda pod njim kreiras bazu i tabele i radis dalje sta ti treba(kao sto si i uradila). A ove usere koristis samo za administrativne taskove.
Sys user je vlasnik baze i data dictionary-ja a po tome ne zelis da kreiras i brises tabele;-))))
[ suadhm @ 12.02.2009. 14:45 ] @

Provjeri da li OS user koga koristiš pripada grupi ORA_DBA.
Ako ne pripada, dodaj ga.

Pozdrav.
[ mar018 @ 12.02.2009. 15:23 ] @
ok, pogledacu, hvala