[ Milos_bgdd @ 12.02.2009. 19:01 ] @
Beograd -- Kompanija "Eltim", najveći trgovac tehničkom robom, zatvorila je radnje zbog dugova, piše Politika.

"Eltim" je uzimao kratkoročne kredite, koje sada ne može da vrati i traži reprogramiranje duga od oko 1,7 milijardi dinara. Zbog blokiranog računa i duga, kompanija je prethodnih dana ispraznila svoje radnje.

Sa polica je povučena tehnička roba, na više od 30 radnji je stavljen katanac, a budućnost jednog od najvećih distributera tehničke robe i oko 370 radnika u ovom trenutku potpuno je neizvesna.

U tom preduzeću, u kome je juče održan sastanak sa zaposlenima, kažu da se o propasti "Eltima" još ne može govoriti, kao i da su radnje ispražnjene da im roba ne bi bila zaplenjena.


http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/index.1.sr.html

[Ovu poruku je menjao Milos_bgdd dana 12.02.2009. u 22:03 GMT+1]
[ Goran Rakić @ 12.02.2009. 21:42 ] @
Citat:

kao i da su radnje ispražnjene da im roba ne bi bila zaplenjena.


Može ovo neko da pojasni? Je l' reč o slobodnoj interpretaciji novinara, gluposti za javnost ili elementu za prijavu?
[ mmix @ 13.02.2009. 12:22 ] @
Pa roba koja je u knjigama ne moze tek tako da nestane inace pada krivicna prijava za kradju, ali ako je u radnji bilo robe koja nije bila u knjigama onda ovaj potez ima rezona. Ako roba nije u knjizi i nije u radnji onda ne moze ni da se pleni, a ako je ostave u radnji i dodju sudski izvrsitelji na popis videce se da roba nije u knjigama sto je finansijski prekrsaj.

I da, disclaimer, ovo je samo moje nagadjanje i ne mora biti tacno.
[ Darko Nedeljković @ 13.02.2009. 16:29 ] @
Citat:
Goran Rakić: Može ovo neko da pojasni? Je l' reč o slobodnoj interpretaciji novinara, gluposti za javnost ili elementu za prijavu?

Vec sam nailazio na situaciju da ljudi tako kradu od sebe samih - sta je drugo ako nesto imas po papirima a sklonis da nema na stanju nego kradja od sebe samog?!
Nije mi jasno zasto to ljudi rade, kad se to momentalno otkriva i kaznjava zatvorom. Ipak, imajuci u vidu kolika je vrednost svega toga, mozda neko dobrovoljno pristaje da odlezi godinu dana kako bi to posle prisvojio? Bilo kako bilo, na osnovu novinarske price se ne moze bog zna sta saznati.