[ bttp @ 12.02.2009. 20:19 ] @
U iskušenju sam da počnem da koristim MS Office OneNote za zapisivanje i čuvanje raznoraznih zabeleški koje sam do sada čuvao po običnim .txt fajlovima poučen lošim iskustvom sa Lotus Notesom koji sam odavno koristio. Nakon par godina i promenjenih verzija Lotus Notesa izgubio sam zabeleške. Sa text fajlovima nema bojazni od manjka kompatibilnosti u budućnosti.

Šta vi mislite, da li je pametno koristiti OneNote ili će i danas zavedene zabeleške kroz par godina postati neupotrebljive sa izlaskom novih verzija softvera? Da li se držati starih dobrih pouzdanih .txt datoteka koje su lake za backup i uvek lako dostupne bez potrebe za instalacijom posebnog softvera svaki put kada im je potrebno pristupiti (npr. na nekom drugom računaru)?

Kako je najpametnije bekapovati sadržaj radne sveske? Verovatno bi bilo najbolje držati u svim dostupnim formatima, ali da li sve to zajedno suviše komplikuje proces vođenja i čuvanja beleški? Posebno je bitno pitanje buduće kompatibilnosti.
[ dostanov @ 13.02.2009. 11:29 ] @
Nisi rekao da li se racunaju i web aplikacije.

U svakom slucaju, moja je preporuka google notebook, jednostavan i uvek dostupan, naravno ako imate internet. Meni je zgodno zbog komunikacije kuca-posao.
http://www.google.com/notebook

Postoji i add-on za firefox ako ga koristis.
[ bttp @ 15.02.2009. 13:52 ] @