[ Stefan Markic @ 13.02.2009. 15:54 ] @
Citat:
BOY dad Alfie Patten yesterday admitted he does not know how much nappies cost — but said: “I think it’s a lot.”

Baby-faced Alfie, who is 13 but looks more like eight, became a father four days ago when his girlfriend Chantelle Steadman gave birth to 7lb 3oz Maisie Roxanne.

He told how he and Chantelle, 15, decided against an abortion after discovering she was pregnant.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article2233878.ece
[ oporavak u banji @ 13.02.2009. 16:09 ] @
ne znam sta je tu toliko cudno...
pogotovo ne za devojcicu koja je prvi srednje.
ja se secam da sam u sestom-sedmom osnovne vec imao par drugara koji su ******.
do kraja osnovne 2 devojcice iz generacije su postale keve, a koliko ih je vec bilo seksualno aktivno, pa mnogo vise od te dve sigurno.
kada je tako bilo u konzervativno doba pre interneta i facebooka, mogu da zamislim kako je sad...
[ Ivan Dimkovic @ 13.02.2009. 16:11 ] @
I u mojoj generaciji je devojcica iz 6-tog sa 13 godina zatrudnela, doduse "srecni tata" je bio stariji :) Big f-ckin deal, pogotovu u UK koja ima najveci procenat decije trudnoce, pijanstava i narkomanije u EU.

Uzevsi u obzir da je dobar deo te zemlje posteno pijan ili ugudran u petak uvece, cudi me kako je to uopste vest ;-)
[ bugsu @ 13.02.2009. 16:12 ] @
u kakve ste vi skole onda isli ...kad pricate o osnovnoj ...
[ Laki_Gen @ 13.02.2009. 16:23 ] @
Bratstvo i jedinstvo, neki su to izgleda u skoli suvise ozbiljno shvatali.

Ko je tako pametan uopste dozvolio da se ta trudnoca odrzi? Nisu oni u petak napravili djete, a ponedeljak ga vec ljuljali u krevetcu?
[ jablan @ 13.02.2009. 16:38 ] @
Vidim nisu dovoljni Blic, Pres i Kurir, nego i smo počeli i englesko štampano đubre da linkujemo...
[ Ivan Dimkovic @ 13.02.2009. 17:37 ] @
Citat:

Ko je tako pametan uopste dozvolio da se ta trudnoca odrzi?

Mozda mama?
[ gajo2 @ 13.02.2009. 17:39 ] @
Kad mu cerka bude imala 12 godina on ce imati 24. E vest bi bila kada bi i ona zatrudnela pa bi ovaj postao deda sa 25 godina
[ commissar @ 13.02.2009. 17:40 ] @
Odlicno.
[ Laki_Gen @ 13.02.2009. 18:19 ] @
Da ne ulazimo u raspravu dal' je logicno da neko ko ima samo 13 godina nampumpa nekog sa 15 god., ma koliko zrelo izgledali, to su djeca koja pojma o zivotu nemaju (i ne treba da imaju). Nije logicno da neko ko je zreo dozvoli da se tako nesto odrzi. Kakav zivot ce imati ta deca, a i to njihovo dete, milion komplikacija koje su moguce da i ne spominjemo??

Abortus je opasan u tom dobu, ali mi se cini da bi ostavio daleko manje posledice nego to dete koje ce okrenuti zivot naopako za te klince.
Mene je pomalo strah da dobijem dete sa ovoliko godina, kako li je toj deci, ne mogu ni predpostavim???
[ bugsu @ 13.02.2009. 18:38 ] @
Citat:
Laki_Gen:.... kako li je toj deci, ne mogu ni predpostavim???

pa tebe strah njih nije...zato sto jos to ne kontaju ...i tom detetu su se obradovali ko da su dobili barbi lutku ...a ne zivo bice...
mada nzm ko je tu sad bio glup...ta devojka sto je to sve dopustila ili ti roditelji....
ajd ovaj mali ...nema on jos tri cuke o icemu ...ali ovi ostali...15god nije malo....
[ Ivan Dimkovic @ 13.02.2009. 18:56 ] @
Citat:
Nije logicno da neko ko je zreo dozvoli da se tako nesto odrzi

Aman ljudi, o cemu vi to pricate? Niko osim >MAJKE< nema pravo da odluci o abortusu - i mi uopste ne znamo da li je do te price UOPSTE i doslo.

Neko "zreo" moze da dubi na glavi ako hoce, ali ako majka zeli da zadrzi dete svaki nasilni abortus je ubistvo.

Citat:

Abortus je opasan u tom dobu, ali mi se cini da bi ostavio daleko manje posledice nego to dete koje ce okrenuti zivot naopako za te klince.
Mene je pomalo strah da dobijem dete sa ovoliko godina, kako li je toj deci, ne mogu ni predpostavim???

Manje posledice? Pa sad, za to je ipak potreban neko vrlo strucan u domenu psihologije da kaze svoje misljenje. Abortus je za mnoge zenske osobe tragicna stvar a za neke sasvim normalna. Pitanje je kako bi to dete koje je zatrudnelo reagovalo na tako nesto.

Sto se deteta tice - podici ce ga "baba" i "deda" sto je vise nego ocigledno, mada ce uzevsi starost u obzir "baba" i "deda" vise biti kao otac i majka. Sigurno ce tu biti posledica po dete, ali koliko se dece rodi pa ostane bez roditelja ili ima ko zna sta u kuci, pa opet imaju dobre sanse da odrastu u normalne individue.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.02.2009. u 20:09 GMT+1]
[ commissar @ 13.02.2009. 20:23 ] @
Gajice ga babe i dede, jer ce roditelji biti zauzeti (moraju da idu u skolu, uce, pisu domace zadatke itd.)
AHAHAHAHAHAHAHA

P.S.
Najkrucijalniji je deo kad ga novinarka pita: What would you do finacialy? (tako nekako)
On odgovara: What's "financialy"?
VRH. Obozavam ih :)

[Ovu poruku je menjao commissar dana 13.02.2009. u 21:37 GMT+1]
[ Horvat @ 13.02.2009. 20:52 ] @
stvarno je tema...ali moram da pitam par pitanja ivana

pod "majka" podrazumevas ovo trudno dete ,ili mamu tog trudnog deteta?
posto je maloletno ,po zakonu [valjda] staratelj/roditelj odlucuje o zdravlju i ostalom,osim u slucaju emancipacije,bla bla bla

a sto se tice tog tako strasno,neki stanovnici ove drzave su do sredovecnosti i prababe/pradede ;) [a vi zakljucite koji]
[ Nabukodonosor @ 13.02.2009. 22:45 ] @
Svi pricate o majci...meni je fascinantan izgled oca. Neko je pomenuo "ma koliko zrelo izgledali"....razumeo bih da ima 13 godina a izgleda kao da ima 18, ali ovaj izgleda kao da ima 8, tako da ne stoji ovo o zreom izgledu. Jebote, izgleda za nijansu stariji od one bebe. Zalosno!
[ Laki_Gen @ 13.02.2009. 22:58 ] @
Ma pusti oca. On je svoj deo posla odradio i moze da ide sa drustvom na videoigrice i ringispil svaki dan.
Ta devojcica je maloletna i prema zakonu, o svemu odlucuju njeni roditelji.
Kako moze dete od 15 godina odluciti da rodi dete? Ok, psiholog, savetovanje je vise nego potrebno. Celoj porodici.
Abortus je trauma.
Kako li je nositi bebu 9 meseci, porodjaj, dojenje bebe uz ustajanje nocu, presvlacenje, ogromna obaveza (uz svu mogucu podrsku babe i dede), uz sve to i emocionalna nezrelost....
Citat:
Chantelle and Maisie were released from hospital yesterday. They are living with Penny, Chantelle’s jobless dad Steve, 43, and her five brothers in a rented council house in Eastbourne. The family live on benefits.....
Dennis, who works for a vehicle recovery firm, described Alfie as “a typical 13-year-old boy”.
He said: “He loves computer games, boxing and Manchester United.” Dennis, who has fathered nine kids, told how he was “gobsmacked” when he discovered Alfie was to be a dad, too.

WTF? Mali zivi samo sa majkom, njen otac neradnik, sestoro dece u porodici????Njegov otac ih ima 9 komada!!! Mala ima sve sanse da bude slika i prilika oca. Kolike su sanse da provede ostatak zivota sa ovim klincem? Kolike su sanse da stekne neko pristojno obrazovanje (uzimajuci u obzir sve okolnosti)? Na vreme je krenula sa radjanjem, pa mozda potuce caletov rekord od sest komada. I Alfi bi mogao da stigne oca, 9 komada!!!
Bajka.

Cjelo vece premotavam film i pokusavam da se sjetim kakva je situacija bila kod mene u sestom razredu???
Za sedmi sam 100% siguran, jer se sjecam ekskurzije i nekih detalja (ne znas gde bi ga sakrio), ali za godinu ranije, nikako.
Mozda su ova danasnja deca naprednija. Mora da je to.

[Ovu poruku je menjao Laki_Gen dana 14.02.2009. u 00:16 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 14.02.2009. 14:54 ] @
Citat:
Laki_Gen: WTF? Mali zivi samo sa majkom, njen otac neradnik, sestoro dece u porodici????Njegov otac ih ima 9 komada!!! Mala ima sve sanse da bude slika i prilika oca. Kolike su sanse da provede ostatak zivota sa ovim klincem? Kolike su sanse da stekne neko pristojno obrazovanje (uzimajuci u obzir sve okolnosti)?

Laki, na ovoj planeti se svakoga dana rodi ~20.000 dece koja ne samo da nemaju sanse da steknu pristojno obrazovanje, vec umreti od gladi pre nego sto dostignu uzrast za polazenje u skolu. I sta, nikog nije briga za to, a za ovo jedno dete smo svi nekakvi dusebriznici, jer, zaboga, male su sanse da stekne pristojno obrazovanje?! Sta, to je 20.000 crne/zute dece, a ovo je belo, pa je zato bitnije?
[ Ivan Dimkovic @ 14.02.2009. 15:35 ] @
Citat:
Horvat
pod "majka" podrazumevas ovo trudno dete ,ili mamu tog trudnog deteta?
posto je maloletno ,po zakonu [valjda] staratelj/roditelj odlucuje o zdravlju i ostalom,osim u slucaju emancipacije,bla bla bla

Pod majka mislim na majku koja je trudna :)

Ne, roditelji ne mogu da odlucuju o "zdravlju deteta" u ovako drasticnom slucaju, vec samo da donose neke odluke u njegovo ime - ne mogu ni da ubiju dete, niti da nateraju cerku da izvrsi abortus. Razmisli, roditelj hoce da cerka abortira, a ona to nece. Kako ce roditelj naterati dete da abortira? Jedino silom - a upotreba sile je zakonom zabranjena.

Plus to dete ima 15 godina, sto u vecini zakonodavstava znaci da ima veca prava od "mladjeg maloletnika".

Mislim, naravno da je bolesno to sto se desilo i da je velika neodgovornost sto te devojke sto njenih roditelja - ali to niposto ne znaci da neko moze majku naterati da abortira samo zato sto je maloletna.

Citat:
Laki Len
Ma pusti oca. On je svoj deo posla odradio i moze da ide sa drustvom na videoigrice i ringispil svaki dan.
Ta devojcica je maloletna i prema zakonu, o svemu odlucuju njeni roditelji.

Mislim da previse bukvalno shvatas roditeljska prava. Roditelji nemaju nikakva prava da donesu odluku koja povredjuje njihovo dete, niti smeju da primenjuju silu u sprovodjenju njihovih odluka. Abortus nije pitanje zdravlja, devojka od 15 godina, ukoliko je imala pubertet na vreme - a danas deca obicno imaju pubertet pre vremena definisanog pre 30-40 godina, moze da rodi dete bez nekih vecih problema ili komplikacija - prema tome, ne moze se pozivati na neku neophodnost abortusa radi cuvanja zdravlja majke. Osim ako majcini reproduktivni organi nisu dovoljno razvijeni, u tom slucaju ako postoji pretnja po zivot majke bi u teoriji mogla da se donese takva odluka...

Dakle, ako ta devojka ne zeli abortus, hipoteticki, jedini nacin da roditelji "sprovedu" njihovo delo je drasticna upotreba sile uz povredjivanje... Cenim da ni jedan sud na ovo ne bi blagonaklono gledao ;-)

A da ne pricamo o tome ako pogledate te porodice koliko su ti likovi uopste u stanju da razmisljaju o bilo cemu... U pitanju je klasicna raspustena "porodica", pa je realno ocekivati da ce i to dete kad napuni 13-15 godina verovatno imati svoju decu, na "benefitima", naravno :)
[ Nabukodonosor @ 14.02.2009. 15:58 ] @
Rece mi drugar koji je zavrsio neki oblik medicine da je zeni sa 16-tak godina najidealnije da rodi. Fizioloski.

Citat:
Laki, na ovoj planeti se svakoga dana rodi ~20.000 dece koja ne samo da nemaju sanse da steknu pristojno obrazovanje, vec umreti od gladi pre nego sto dostignu uzrast za polazenje u skolu. I sta, nikog nije briga za to, a za ovo jedno dete smo svi nekakvi dusebriznici, jer, zaboga, male su sanse da stekne pristojno obrazovanje?! Sta, to je 20.000 crne/zute dece, a ovo je belo, pa je zato bitnije?

Brate mili niko o tome ne prica, sta si se primio. Pomenuli su obrazovanje ali u smislu majke, jer jos ide u skolu i vrlo je verovatno da nece moci istu i da nastavi, i ostace bez obrazovanja, onog osnovnog. Buducnost je onda lako predvideti. I njoj i njenom detetu.
[ Darko Nedeljković @ 14.02.2009. 16:35 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Brate mili niko o tome ne prica, sta si se primio. Pomenuli su obrazovanje ali u smislu majke, jer jos ide u skolu i vrlo je verovatno da nece moci istu i da nastavi, i ostace bez obrazovanja, onog osnovnog. Buducnost je onda lako predvideti. I njoj i njenom detetu.

Pa dobro... ali, evo cak i da ne idemo par hiljada kilometara na jug ili istok - ovde takodje imamo romkinje koje se udaju i radjaju decu sa 13 godina i takodje ostaju bez obrazovanja, onog osnovnog. Pa ne vidim da je to tragedija i razlog da im se zabrani radjanje dece, ili da im se vrse prislini abortusi. I nije to nista novo, tako je bilo i pre 50 godina, a verovatno i vekovima unazad.
[ Laki_Gen @ 14.02.2009. 18:31 ] @
Nije u pitanju prisilan abortus, da je vezu i vode u bolnicu. Valjda su dovoljno inteligentni da znaju kakve ce posledice to dete ostaviti na njihovo dete. Mada, kakvi su i ti roditelji, ta mala i nije imala neke velike sanse za uspjeh u zivotu.

Nema veze dal' je mala crna, zuta, bjela ili zelena!!! Ona je dete koje ima 15 godina i koja ni u kom smislu nije spremna za tako nesto. Isto to vazi i za "obojene".
Za tih 20.000 se malo sta moze realno uraditi. Mada, postoji mnogo organizacija i pojedinaca (cak i famous) koji se trude da nesto urade po tom pitanju. Ali, to je sasvim druga prica.
[ Darko Nedeljković @ 14.02.2009. 18:47 ] @
Citat:
Laki_Gen: Nije u pitanju prisilan abortus, da je vezu i vode u bolnicu. Valjda su dovoljno inteligentni da znaju kakve ce posledice to dete ostaviti na njihovo dete.

Aha, znaci ne treba da je prisile tako sto ce da je vezu i da je odnesu, vec da je prisile da dobrovoljno ode tamo i uradi sta se od nje trazi... jesam shvatio poentu?
[ Laki_Gen @ 14.02.2009. 19:00 ] @
Manje-vise.
Ako je ona sa 15 godina sposobna da odluci sta je za nju najbolje, kako je uopste dosla u tu situaciju da zatrudni?
Ako nisi dovoljno svestan da koristis zastitu, kako ces biti u stanju da odgajas dete?
Ogromna je razlika izmedju koriscenja komada plastike i stvaranja novog ljudskog bica (ne samo fizickog stvaranja).
[ Nabukodonosor @ 14.02.2009. 19:53 ] @
Mudro zboris.
[ 101010 @ 14.02.2009. 20:46 ] @
Citat:
Laki_Gen
Ako nisi dovoljno svestan da koristis zastitu, kako ces biti u stanju da odgajas dete?
Ogromna je razlika izmedju koriscenja komada plastike i stvaranja novog ljudskog bica (ne samo fizickog stvaranja).

Hahaha kakva logika :) [ne vezano za konkretan slucaj], pa da je tako ovaj forum bi imao bar 50% manje clanova, jer roditelji ne bi bili u stanju da ih odgoje, posto nisu bili svesni i koristili zastitu :)...
[ SASA M. @ 14.02.2009. 20:48 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:, vec da je prisile da dobrovoljno ode tamo i uradi sta se od nje trazi

Svidja mi se ova konstrukcija.
[ flighter_022 @ 14.02.2009. 21:03 ] @
Mnogo gore stvari od ovoga se desavaju i u svetu i kod nas, danas... pa nikom nista.

Roditelji se odreknu cerke jer je zatrudnela van braka, oteraju je iz porodice, odreknu je se, u Indiji ubiju bracni par jer su se vencali bez pristanka roditelja, ubiju devojku jer se vidja sa mladicem bez znanja i pristanka roditelja, majka ubije novorodjenu bebu, majka se odrekne bebe u bolnici ili, jos gore, izadje sanjom iz bolnice pa je baci itd... U poredjenju sa takvim stvarima ova prica je kao bajka.

Ne, po meni ovo nije normalno ni 1%, ali bolje i tako da bude kako je bilo i neka im je sa srecom, a posebno toj bebi koja nikom NISTA NIJE SKRIVILA. Za umobolne roditelje me bas boli ona stvar, ali ta beba zasluzuje sve najbolje samim tim sto je prezivela trudnocu i porodjaj.
[ Laki_Gen @ 14.02.2009. 21:24 ] @
Da, postoje jos gore stvari, ubistva, silovanja, zloupotreba dece kao radne snage, vojnika, seksualnih robova...
Za ta nedela su propisane kazne.

Ovde je rec o necemu sto nije trebalo da se dogodi na prvom mjestu. Kada je vec doslo do te trudnoce, trebalo je nesto preduzeti da se dalje stetne posledice sprece.
Svi su se pravili naivni i sada ima (jedna vise) devojcica od 15 godina i decak od 13 godina ciji je zivot otisao u tri pm.
Meni nije jasno kako je bilo ko odrastao i iole normalan skontao da je bolje da ta devojcica rodi bebu??? Po cemu je to bolje? Dal' je ikome palo na pamet da sastvi za i protiv i odluci?
Morali su da vode tu malu kod doktora, ni sa 24 godine nije tako jednostavno odrzavati trudnocu, kamoli sa 15. Da su i lekari to posmatrali i pravili se ludi?
[ trfgyuiktgufvh @ 14.02.2009. 21:29 ] @
Citat:
flighter_022: Mnogo gore stvari od ovoga se desavaju i u svetu i kod nas, danas... pa nikom nista.

Roditelji se odreknu cerke jer je zatrudnela van braka, oteraju je iz porodice, odreknu je se, u Indiji ubiju bracni par jer su se vencali bez pristanka roditelja, ubiju devojku jer se vidja sa mladicem bez znanja i pristanka roditelja, majka ubije novorodjenu bebu, majka se odrekne bebe u bolnici ili, jos gore, izadje sanjom iz bolnice pa je baci itd... U poredjenju sa takvim stvarima ova prica je kao bajka.

Ne, po meni ovo nije normalno ni 1%, ali bolje i tako da bude kako je bilo i neka im je sa srecom, a posebno toj bebi koja nikom NISTA NIJE SKRIVILA. Za umobolne roditelje me bas boli ona stvar, ali ta beba zasluzuje sve najbolje samim tim sto je prezivela trudnocu i porodjaj.

Ne znam da li ovde ili u nekim novinama procitah o avganistanskoj porodiici gde je otac u stali nad cerkom izvrsio abortus bez anestezije jer ga je bilo sramota zato sto je bila silovana, tako nekako. I jos koliko primera.

Citat:
Najkrucijalniji je deo kad ga novinarka pita: What would you do finacialy? (tako nekako)
On odgovara: What's "financialy"?
VRH. Obozavam ih :)

:)))))))))))))))))))))
[ Ivan Dimkovic @ 15.02.2009. 10:35 ] @
Citat:

Ovde je rec o necemu sto nije trebalo da se dogodi na prvom mjestu. Kada je vec doslo do te trudnoce, trebalo je nesto preduzeti da se dalje stetne posledice sprece.

Kao na primer, sta?
[ jablan @ 15.02.2009. 11:26 ] @
Citat:
Laki_Gen: Svi su se pravili naivni i sada ima (jedna vise) devojcica od 15 godina i decak od 13 godina ciji je zivot otisao u tri pm.

Uopšte ne mora da znači da im je život otišao u PM.

Na kraju krajeva, neki ljudi ni sa 40 godina nisu zreli za roditeljstvo, pa se ipak time bave...
[ Laki_Gen @ 15.02.2009. 12:33 ] @
Ma ne, nije. Imas 15 godina i dete. Za vreme trudnoce, ne moze da ide u skolu poslednja dva mjeseca, nakon porodjaja jos toliko. Treba to dete hraniti, kupati, oblaciti, voditi lekaru, ustajati nocu kada place.... Ko ce to raditi??? Njeni mama i tata?
Sto ga je rodila kad nije u stanju da se brine o njemu? Da bi bila u stanju da se brine o tome detetu, morace da zapostavi sve ostalo, pa i skolovanje btw.

Jedno je bajka, kako ce sve biti u redu kada se dete rodi i kako ce svi pomagati, nesto sasvim drugo realnost.
Nije to fikus, stavis ga u cosak i povremeno zalijes. Koliko bi dece od 15 godina bilo sposobno da se brine o fikusu (sa uspjehom) godinu dana???
Mozda su ovi klinci sto dobiju dete izuzeci i napredni primjerci ljudske rase, koji to mogu bez problema i uz to jos i da vode sasvim normalan zivot za 15-godisnjake.
Mozda statistika laze, pa svi ti klinci u stvarnosti vode normalan zivot i svi do jednog su uspjesni.

Tacno je da neki i ne treba da budu roditelji, nkad.
Sta koji k. ovi klinci znaju o tome sta znaci biti roditelj??? "What is financially?", "His voice has'nt broken yet".... Ne, nije im zivot otisao u tri pm. Alfiju mozda i nije. Maloj sigurno jeste. Ne kazem da bi ovako imali bogzna kakve sanse, ali neki drugi klinci bi mozda i mogli nesto napraviti od svog zivota...
[ Ivan Dimkovic @ 15.02.2009. 12:55 ] @
Ok ok, Laki,

ALi ajde - sta bi ti uradio da si otac te trudne devojke?

OK, mislis da treba da abortira zbog milion stvari, kul - razgovaras sa njom kao sa odraslom osobom, ona popizdi krene da place i da preti da ce da pobegne od kuce, da ce da te tuzi socijalnom, itd... itd... Ne zaboravi da to nije dete od 7 godina vec osoba od 15 godina, koja je u fazi zivota poznatoj po suprotstavljanju misljenju roditelja.

Sta ces ti onda da radis? "Lako cemo", tesko da moze da prodje u ovom slucaju.

[ Laki_Gen @ 15.02.2009. 15:17 ] @
Pokusao da razgovaram sa njom. Da joj objasnim situaciju i sta bi sve moglo da je ceka.
Da je odvedem u neku ustanovu koja se bavi problemima maloletnicke trudnoce. Da tamo porazgovara sa strucnjacima i onima koji imaju mnogo vise iskustva u tim stvarima.
Pokusao na svaki nacin da joj objasnim koje ce sve muke imati i da ce sav teret biti na njoj.
Ako i dalje bude tvrdoglava napraviti sledeci dogovor.
Sa moje strane ce imati kucu, hranu, odecu, novac i osnovne stvari za bebu. Kada napuni 18 godina, morace sama da se brine o sebi i detetu. Kako ce to ostvariti bez skole?
Ici ce da pece hamburgere u McDonaldsu???

Ako ni to ne pomogne, neka rodi dete. Taj dogovor bi ionako bio samo vise kao poslednje upozorenje, tesko da bi je izbacio iz kuce sa 18 godina.
Ta trudnoca ne bi ni smela da se dogodi. Mislim da bih ja u takvoj situaciji vise krivio sebe i zenu, nego nju. Ako nisam bio sposoban da je naucim najosnovnijim stvarima u zivotu, treba da snosim posledice i odgajam to dete.
Vjerovtano bih svu brigu oko deteta preuzeo na sebe i pokusao da joj pomognem da se izvuce, da nastavi sa skolovanjem i da ima sansu za neki koliko-toliko normalan zivot, ako je to ikako moguce.
Ali, sve je to kad bi bilo... Cisto nagadjanje.
Mozda bih potegao pistolj i otisao da "porazgovaram" sa "srecnim ocem"... Bem li ga. Sranja se desavaju.

[ filip_caca @ 15.02.2009. 16:13 ] @
S više njih u isto vrijeme: 'Nije Alfie otac, nego ja, tražim DNK testiranje!'
http://dnevnik.hr/vijesti/svij...a-nije-alfie-otac-nego-ja.html
bog te mazo
[ acaradio @ 15.02.2009. 20:12 ] @
Citat:
filip_caca: S više njih u isto vrijeme: 'Nije Alfie otac, nego ja, tražim DNK testiranje!'

Da li je uopste moglo da se poveruje da je Alfie, koji na onim fotkama/snimcima (nacinjenim verovatno pre neki dan) izgleda kao da ga pubertet jos nije ni dotakao, imao "tehnickih mogucnosti" za pravljenje dece pre cirka godinu dana.
Naravno, nije da je nemoguce da se to desi...ima onaj slucaj od pre desetak godina kada je 12-togodisnjak postao otac (naravno - u Britaniji), ali taj klinac je (koliko se secam sa slika koje su objavljene) izgledao prilicno zrelije od ovog jadnicka.

[ Horvat @ 15.02.2009. 20:36 ] @
Citat:
Moji prijatelji mi govore da dijete ima moje oči, čak i moja majka to misli

jbo te zivot

slazem se s acom,sumnjivo mi je da to dete moze da jebe...

ali ovo,sad ce postati pomama ko je otac
i to sve da bi bili u vestima
[ filip_caca @ 15.02.2009. 21:27 ] @
ne mora se gledati nazad deset godina,desava se ovo kod njih skoro svaki dan,ne bas toliko mladi kao oni,ali ne mnogo stariji...
horvat,vec jeste bila jedna pomama, http://dnevnik.hr/vijesti/svij...ce-vise-zaraditi-na-prici.html :)
ispod ovoga ne moze,mislim sve je bilo i djeca radjau djecu,i babe radjaju djecu,i tate radjaju decu,i mali ima dve tate,neki dve mame,i brat i sestra imaju decu...
jedino sto bi me iznenadlio jeste da se djeca poebu u stomaku,ono 8-9mesec,pa to dete opet ima djecu u stomaku koja prave djecu,i tako dalje,a to je valjda ne moguce? ili nije ;)
i zaboravih da dodam,zena radja osmorke, http://dnevnik.hr/vijesti/svij...rki-8-dana-prije-prodzaja.html ,skoro ceo kosarkaski tim sa trenerom :),cekamo fudbalski sa sve rezervom lol
[ Lesli Eldridz @ 16.02.2009. 10:13 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Kao na primer, sta?

Nista, ama posle moze da im se svima komplet oduzme ta beba, i tzv ocu i tzv majci i tzv dedama i babama, a oni nek se zale upravi vodovoda i gotova stvar. Da ne ulazimo sad u smesne price o nekakvoj slobodi i "pravu" na to ko ce sta od ovakvih da "odlucuje" , i da li uopste ovakvi idioti mogu da odlucuju ista vise od zlatne ribice.
Citat:
Ivan Dimkovic: ...ona popizdi krene da place i da preti da ce da pobegne od kuce, da ce da te tuzi socijalnom, itd...

Srce mi se cepa od tuge i bola... Sto se mene tice, odlicno, neka se takvim idotima bavi drzava. i tako su im oni glavno glasacko telo. Takvi idioti nisu moje cerke i sinovi. Ja ih nisam tako ucio, da budu stoka, a ako su ispali stoka, takvi mi ne trebaju. Ovi iz price su ih verovatno tako ucili pa se zato i ne bune.

[ Ivan Dimkovic @ 16.02.2009. 10:23 ] @
Pazi, tvoj prezir prema takvima ne odgovara na pitanje - coveka sam pitao sta bi uradio na tom mestu.

Mislim, da pljucnemo umemo svi :) To sto se tebi "srce cepa" ne znaci da ne bi zaglavio robiju da pokusas da na silu izvuces dete iz cerke.
[ Laki_Gen @ 16.02.2009. 10:24 ] @
Mala je bas bila u prometu. Sto je najcrnje od svega, svi hoce da zarade na toj prici, "nisi ti tata, nego ja, iako me zabole za to dete, daj da se slikam za novine..."
Ebala ih Paris H.

Ovo je dobra opomena svima da se takve stvari ne resavaju nasiljem. Ja pomenuo pistolj i "posetu" prvoosumnjicenom ocu, kad ono prc!!! Evo ih jos pola fudbalskog tima kandidati za tu ulogu. Bog te maz'o, kolt nema toliko metaka... Samo mirno i razgovorom .

Jos uvjek mislite da ta mala ima pravo sama da odlucuje i da roditelji (socijalna sluzba, psiholozi) ne treba dase mjesaju ??? Yea right...
[ Lesli Eldridz @ 16.02.2009. 10:31 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Pazi, tvoj prezir prema takvima ne odgovara na pitanje - coveka sam pitao sta bi uradio na tom mestu.

Mislim, da pljucnemo umemo svi :) To sto se tebi "srce cepa" ne znaci da ne bi zaglavio robiju da pokusas da na silu izvuces dete iz cerke.

Mozda, ali ne bih zaradio nista ako cerku "izvucem" iz kuce pa takve prepustim drzavi na staranje. Za bolje nisu. Ja bih prvi zvao te takozvane socijalne sluzbe da zarade za lebac pa da mi oduzmu takve. Nisam brate ja sposoban za roditelja takvim slobodarima, ja sam covek starovremenski, pa neka mi ih oduzmu, a ima ko je placen da se o njima brine i ko ce to da finansira. To su ovi sto vole slobodu, pa neka izvole, mogu ako hoce i da ihe usvoje, pa da onda uzivaju u slobodi iz prve ruke, a ne samo da pricaju o njoj na TV.
[ Ivan Dimkovic @ 16.02.2009. 10:40 ] @
Citat:

Jos uvjek mislite da ta mala ima pravo sama da odlucuje i da roditelji (socijalna sluzba, psiholozi) ne treba dase mjesaju ??? Yea right...

Mala i te kako ima prava da sama odlucuje o tome da li njeno dete treba da zivi ili ne. Psiholozi mogu samo da daju savet, ali na kraju... :)

U pitanju je UK, a ne Pakistan - ne zaboravite ;-)
[ filip_caca @ 16.02.2009. 10:44 ] @
ovaj vic bas pristaje ovoj prilici..
cuo mujo da porodica koja ima cetvoro dece dobija veliku pomoc drzave.Posto je kod kuce imao troje,kaze fati,zeno cuo sam da porodice sa cetvoro dece dobijaju velike pare od drzave,pa posto ja imam vanbracno dete da ga donesem pa da uzmemo pare? ona kaze moze.
ode mujo i kad se vratio sa detetom,niko u kuci osim fate,pa pita gde su djeca?
dosli ljudi i uzeli svoje :)
[ Lesli Eldridz @ 16.02.2009. 11:05 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Mala i te kako ima prava da sama odlucuje o tome da li njeno dete treba da zivi ili ne. Psiholozi mogu samo da daju savet, ali na kraju... :)

U pitanju je UK, a ne Pakistan - ne zaboravite ;-)

Ma to je u redu, ali ne treba da odlucuje o tome da li ce ona da ga cuva, ni ona, a ni njeni roditelji, jer su se svi komplet pokazali kao nesposobni i zreli za tutora. Neka ga ona rodi, nema problema, a posle na usvajanje i gotova stvar.
[ renne @ 16.02.2009. 12:16 ] @
Slažem se.
[ Laki_Gen @ 16.02.2009. 13:51 ] @
Mozda je tom detetu bolje da nema majku, nego da ima takvu. Bice prvo u nizu gubitasa.
Sta je ono zgresilo pa da ga ceka takva sudbina?? Zato mu je bolje da ga nema ili da ga odgaja neko drugi.

Opet, ako idemo tom logikom, onda bi domovi za nezbrinutu decu bili prepuni!!!
Svaka budala koja se napije i napravi sran..., treba da rodi dete i da ga posalje u dom??? Nek' se drustvo brine o njemu, ja pustam mozak na ispasu. Aha. Kad bi se zezali.

Neki dan sam kupio onu cestitku za nezbrinutu decu sto prodaju na ulici. Ima dece koja zbog milion opravdanih razloga zavrse u domu i kojima je to jedino resenje, nazalost.
Uvjek sam za pomoc onima koji imaju "manje srece". Bio sam i ja u vrlo zaebanoj situaciji, pa znam iz prve ruke kako je to, kada sve ode do kur...

Ta mala nije izuzetak, ima njih jos ohoho. Sad zbog tih idiota, koji prave decu kao avione od papira, treba da se ugrozi egzistencija nekog tamo deteta koje je zbog nesrecnog slucaja npr., primorano da ide u dom???
Da, nije ovo Pakistan, ni Dzibuti, ipak smo na malo visem stupnju razvoja i moguce je da se odredi sta je bolje za drustvo u celini, bez javnih vesanja, kamenovanja i raznih sakacenja. Postoje i vrlo suptilne metode. Kome se ne svidja, do Pakistana se moze avionom, vozom, brodom...

Edit
Nesto sam bio spominjao statistiku. Evo je malo iz Nemacke
Citat:
Familienministerin Ursula von der Leyen hat ernüchternde Zahlen bekannt gegeben: Rund 40 Prozent der alleinerziehenden Eltern in Deutschland leben von Hartz IV. Betroffen sind etwa eine Millionen Kinder und 660.000 Mütter oder Väter.

http://www.welt.de/politik/art...ziehende-braucht-Hartz-IV.html

Oko 40% samohranih roditelja u DE zivi od socijalne pomoci. Ovo pogadja nekih milion dece i oko 660k roditelja.
Pazi sad, ovo nije Pakistan, vec Nemacka.
[ filip_caca @ 16.02.2009. 16:45 ] @
ne ovo nije basna gde zivotinje glume ljude,ovo je bosna dje ljudi glume zivotinje..
http://dnevnik.hr/vijesti/svij...ajmladza-majka-na-svijetu.html
[ sanja2010 @ 16.02.2009. 17:30 ] @
Not really...
http://en.wikipedia.org/wiki/Lina_Medina
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_youngest_birth_mothers
[ Horvat @ 16.02.2009. 17:37 ] @
kako je sa 5 godina postala trudna????,pa cak i sa 8 i 9
[ Laki_Gen @ 16.02.2009. 17:55 ] @
Cudo prirode.

Sad sam cuo jedan podatak. U Britaniji je 40 od 1000 trudnoca kod devojcica ispod 18 godina. Po tome su prvi u Evropi.
Ako se slozimo da Kina nije neka tamo ljeva zemlja, vec da imaju kulturu staru nekoliko hiljada godina i ako su oni mogli zakonom da zabrane vise od jednog deteta po porodici, u cemu je fazon da se ne donese slican propis negde na zapadu, za pocetak u Britaniji.

Zabrani se radjanje dece sa manje od 16 godina. Ako ipak hoces da ga rodis, ok, kada se dete rodi, docice neko iz socijalne sluzbe i oduzeti to dete. Takvim roditeljima oduzeti svaku vrstu soijalne pomoci. Njihove roditelje prekrsajno kazniti, za zapostavljanje dece. Dal' bi se bilo koji normalan roditelj bunio protiv toga?
[ Ivan Dimkovic @ 16.02.2009. 18:48 ] @
Citat:

Ako se slozimo da Kina nije neka tamo ljeva zemlja, vec da imaju kulturu staru nekoliko hiljada godina i ako su oni mogli zakonom da zabrane vise od jednog deteta po porodici, u cemu je fazon da se ne donese slican propis negde na zapadu, za pocetak u Britaniji.

U Kini nije "zabranjeno vise od jednog deteta" - jos jedna od zabluda.

U Kini mozes da imas koliko god hoces dece, ali ako imas vise od jednog deteta nemate ni ti ni ta deca nikakva prava na rad u drzavnoj sluzbi niti pravo na bilo kakvu socijalnu pomoc.
[ germanchc @ 16.02.2009. 18:51 ] @
Citat:
Laki_Gen:

Edit
Nesto sam bio spominjao statistiku. Evo je malo iz Nemacke

http://www.welt.de/politik/art...ziehende-braucht-Hartz-IV.html

Oko 40% samohranih roditelja u DE zivi od socijalne pomoci. Ovo pogadja nekih milion dece i oko 660k roditelja.
Pazi sad, ovo nije Pakistan, vec Nemacka.

..... da je u srbiji soc. pomoc 800 evra a ne "mozda" 25 evra i da su isti uslovi za dobijanje kao u DE. u srbiji bi bilo vise od 1mil dece i vise od 660k roditelja a nasa lepa zemlja ima 8 puta manje gradjana.
[ nkrgovic @ 16.02.2009. 19:23 ] @
Danasnji blic:

Dvanaestogodišnjakinja iz Doboja čeka dete?

Cisto da se vidi ko je na prvom mestu....
[ Horvat @ 16.02.2009. 19:48 ] @
^^to je filip_caca postavio vec
ali meni ovo nije jasno
"U dobojskoj policiji izjavili su kako je Dalibor Marinković počinio krivično djelo jer živi sa maloljetnicom, ali da nema nikakvih osnova da ga uhapse."

kako nemaju osnove? nije to dete od 16 godina,pa ono ,ok,dali roditelji da se uda za par godina starijeg,bla bla,to je dete od 12 godina!!!,i sa duplo matorijim idiotom se spandjala...u to doba...

[cenzura]

e,da, zaboravih,tu su barem bili "korektni" i cenzurisali su ime devojcice,a ne ko kod ovih idiota [drugih],citav "fotoseshn"
[ Laki_Gen @ 16.02.2009. 21:00 ] @
Tiraz je jako bitna stvar.
Koga zabole za ove klince? Vidis da su im roditelji slucaj za sebe.
"Izacice na televizoru" i bice popularni mjsec-dva dana. Dovoljno za shvatanja 15-godisnjeg deteta. Jos ako dobiju koji dinar za tu pricu, puna kapa.

Citat:
U Kini mozes da imas koliko god hoces dece, ali ako imas vise od jednog deteta nemate ni ti ni ta deca nikakva prava na rad u drzavnoj sluzbi niti pravo na bilo kakvu socijalnu pomoc

Citat:
In most rural areas, families are allowed to have two children if the first child is female or disabled. Second children are subject to birth spacing (usually 3 or 4 years). Additional children will result in large fines: families violating the policy are required to pay monetary penalties and might be denied bonuses at their workplace.

The fine for a child born above the birth quota that year is thus a multiple of, depending upon the locality, either urban resident disposable income or peasant cash income estimated that year by the local statistics. So a fine for a child born ten years ago is based on the income estimate for the year of the child's birth and not of the current year. They also have to pay for both the children to go to school and all the family's health care. Some children who are in one-child families pay less than the children in other families.
The policy limits couples to one child. Fines, pressures to abort a pregnancy, and even forced sterilization accompanied second or subsequent pregnancies.
It is not an all-encompassing rule because it has always been restricted to ethnic Han Chinese living in urban areas. Citizens living in rural areas and minorities living in China are not subject to the law.

Pride, moraju placati kazne. Moguce je ostati i bez jajca... Nije bas na dobrovoljnoj bazi.
Ako mogu da finansiraju decu i ako ispunjavaju ove gore uslove, mogu ih imati 100 komada, niko nece zavrsiti u zatvoru ili na javnim vjesalima.