[ Catch 22 @ 17.02.2009. 01:16 ] @
Opet je "procurio na internet" novi Windows 7 Build 7032 (64-bit Enterprise Edition)...

First Windows 7 build 7032 screenshots leak (Updated)

Windows 7 Build 7032: Erste Infos und Screenshots

[att_img]


PS
Najnovije nezvanične prognoze o "redu vožnje"
Citat:
Officially, Microsoft has always said "three years after the general availability of Windows Vista," which was released on January 30, 2007, and that the release date was also dependent on quality. As with any product in beta, enthusiasts have been making predictions all over the place, most in the timeframe of late 2009 to early 2010. Microsoft employees have been making their own predictions, but the average of their guesses is much earlier in 2009: October 3.

I asked Michael Bohlin, product, here are some dates more or less nailed.
*February 26, TechNet and TrueSec med with Microsoft Windows 7 Summit. Microsoft Windows 7 Summit.
*17-18 March, Tech Days in Västerås, our largest Windows 7 event in the spring.
*May 31 Microsoft itself installed.
*Early in April, after CeBIT, the RC.
*June, July, August, Summer Koll with many presentations.
*RTM and launch company as it stands right now Q3 2009. The cut of all internal guesses here at the office right now is October 3 at 11.10.
*February 2010 the board of trade.


The above quote is a translated version (à la Google) of a Microsoft Sweden partner blog post that Neowin found. It should also be noted that the timeline points to an RC being released in April.





[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 19.02.2009. u 02:14 GMT+1]
[ Catch 22 @ 19.02.2009. 01:13 ] @
Izgleda da se pojavio i novi Build 7048, oni koji su ga probali (testeri) tvrde da ima oznaku RC1 (Realese Candidate 1)!!??

Kompletan članak: Windows 7 Build 7048 Labeled Release Candidate 1 (RC1)

Citat:
Leaked information from testers now reveals that Windows 7 Build 7048 carries the Release Candidate 1 (RC1) label.

Various sources, especially enthusiasts on Windows-centric forums, indicate that a select pool of Microsoft testers have received Windows 7 Build 6.1.7048.winmain_win7rc1.090211-1625. Microsoft has yet to confirm or deny that, as at just a little over one month since the public launch of Windows 7 Beta it has started compiling builds of the operating system belonging to the RC branch.
However, the version label associated with Windows 7 Build 7048 indeed suggests that the Redmond company has branched off winmain. At the same time, “090211-1625” indicates that Windows 7 Build 7048 was compiled on February 11, 2009, at 4:25 PM.

Nevertheless, the leaked details on Windows 7 Build 7048 RC have to be taken with a grain of salt, as Microsoft has yet to unveil the actual naming scheme that will be associated with RC branch builds. Before Windows 7 Build 7048, testers leaked information and screenshots on Windows 7 Build 7032 (6.1.7032.0.winmain.090129-1812).

But, for the time being, only the bits for Windows 7 Build 7022 are available for download in the wild, with the 32-bit flavor having been leaked to BitTorrent trackers. As far as Microsoft is concerned, mum's the word for the Windows 7 Release Candidate, which is reportedly planned for an April 2009 launch.


PS
Za sada ga nema na torrentima (osim nekih lažnjaka), ali je mogućno da se uskoro pojavi i kompletna prava verzija
:)
[ 93 Stefan @ 19.02.2009. 18:12 ] @
Zar ne bi trebalo da bude samo RC, a ne RC1? Koliko ste pisali u onoj temi nema ni Beta 2 ni RC2.
[ Catch 22 @ 19.02.2009. 22:07 ] @
Ovde se radi o nezvaničnoj verziji. Zvanična verzija, koja se (nezvanično) očekuje da bude javno dostupna u aprilu će biti RC.
Nakon ovoga, kako tvrde "obavešteni izvori", neće biti više nikakvih drugih zvaničnih verzija sve dok se ne pojavi RTM (finalna verzija) krajem 2009 / početkom 2010.
[ Take 5 @ 21.02.2009. 21:02 ] @
Na zvaničnoj Blog stranici za Windows 7 se pojavila informacija o planiranim probnim zakrpama, koje će se moći preuzeti preko Windows Update počev od 24.02.2009

Citat:
Test Updates for Windows 7 Beta Users
petak, 20. februar 2009, 05:23:19 | Brandon LeBlanc
Starting February 24, we will be releasing up to 5 test updates to PCs running the Windows 7 Beta (Build 7000) via Windows Update. These updates allow us to test and verify our ability to deliver and manage the updating of Windows 7. We typically verify servicing scenarios during a beta.

Windows 7 Beta users will be notified that new updates are available beginning February 24 through Windows Update. Even if the user has Windows Update configured for automatic update – these test updates will not install automatically. Users will need to manually install the test updates through Windows Update.

These updates do not deliver new features or bug fixes. The test updates simply replace system files with the same version of the file currently on the system.


[ Catch 22 @ 22.02.2009. 19:19 ] @
Rumor: public to get Windows 7 RC build on April 10, 2009
Citat:
If all goes according to plan, the Windows 7 Release Candidate build will be released to the public on April 10, 2009.

After rumors sprang up across the blogosphere of a Windows 7 build 7048, we debunked them and along with all the other Windows 7 users, we looked hungrily for information on new builds. Microsoft is currently compiling pre-RC builds of Windows 7, the latest build being 7046. Many beta testers are frustrated that they have not received a build since build 7000, which was released to everyone on January 9, 2009. Unfortunately, Ars has learned that this trend will continue. When I asked Steven Sinofsky, senior vice president for the Windows and Windows Live Engineering Group, if Microsoft Connect testers as well as MSDN and TechNet subscribers will get the RC before the public, Sinofsky told me no: "The build will be available broadly."

When will this occur? Well, sources are continuously pointing to a release of the RC build in April, and now that timeframe has been further narrowed down. According to Neowin, "the official release date is set for April 10, 2009." Whether the Windows development team will be able to meet this date is another story entirely, but development is going quite well I'm told, so as of right now, I'm optimistic that the release date will be met.

Sinofsky has also been talking to Geeksmack, sending them an e-mail yesterday dispelling the buzz that Microsoft wasn't paying attention to what testers were saying: "We have received an amazing amount of feedback, many suggestions for new features too, during the beta—over 500,000 suggestions just from the Send Feedback button (which is only one of many feedback mechanisms). Putting that in perspective it is 500 suggestions for each and every developer on the Windows team, just since beta!" That is a lot of feedback to go through, and it looks like Sinofsky is up to the challenge.
[ Catch 22 @ 25.02.2009. 00:17 ] @
Pomenute zakrpe su se pojavile danas preko Windows Update (6 komada), kao i novi nVidia drajveri...
Mozda bi trebalo pomenuti i Windows 7 Application Compatibility Update, koji moze da se skine sa zvanicnog sajta ovde

[ zonic @ 25.02.2009. 20:20 ] @
windows 7 bulid 7022 radio je bez problema 15-tak dana a onda je sve puklo , naime iskljucio sam racunar cak nista znacajno nisam radio posle 2 do 3 sata ponovo sam startovao sistem pocelo je sa MSN koji je prijavljivao gresku pri konektovanju,zatim internet explorer nije hteo da se startuje potom i ostali instalirani softveri , antivirusni softver zatim defender i ostalo kao zastita ugardjena u ovaj windows nije davao sumnju na nekakav zlonamerni softver , hardver je nov svi drajevri su funkcionisali besprekorno na windowsu ugradjen poslednji update i eto crce, priznajem da sam instalirao sve i svasta ali nista neoubicajeno sto mi je instalirano i u Visti i sto u njoj radi (za sad se pokazala kao izdrzljivija ) i takvih problema u njoj nisam imao .Steta mislio sam da konacno imamo dobar sistem valjda ce do juna uspeti da ga dovedu na nivo viste sto se tice kompatibilnosti sa raznim softverima .
[ calexx @ 25.02.2009. 20:31 ] @
Ja sam neko veče instalirao 7022 ... tj pokušao i pri kraju je pukao sa prijavom da kao ne može da se instalira na ovom hardveru. Pomalo sumnjam u disk na kome je narezan pošto je to neki eksperimentalni ali je vrlo moguće i da je ovo loša varijanta. Normalna beta 7000 je radila sasvim ok, ako ne računam drajvere za zvučnu zbog koje sam vrlo retko palio sedmicu.
[ zonic @ 25.02.2009. 20:47 ] @
Sa verzijom 7022 bio sam zadovoljan jer mi je na njoj proradila tv kartica,skener ,stampac i kamera sto u 7000 nije htelo ne znam sta se desilo i sto me je tako brzo izdala , mada me ne iznenadjuje i Vista je imala takvih pocetnickih problema .
[ Catch 22 @ 25.02.2009. 21:40 ] @
Citat:
calexx:Normalna beta 7000 je radila sasvim ok, ako ne računam drajvere za zvučnu zbog koje sam vrlo retko palio sedmicu.

Zar nisu pomogli oni linkovi sa drajverima za razne zvucne kartice na neowin sajtu?
Ja sam se dugo mucio sa SoundMax integrisanom, ali sam problem na kraju resio sa drajverima koje sam skinuo odatle.
[ calexx @ 25.02.2009. 21:52 ] @
Nisu, nisam preterano pažljivo gledao ali mislim da nema. Ako neko nađe drajvere za Terratec Aureon Sky 5.1 koji rade na sedmici, odma počinjem da je ozbiljnije koristim a pre toga pada jedno čašćavanje. ;)
[ Catch 22 @ 28.02.2009. 01:14 ] @
Detaljan opis izmena koje se mogu ocekivati u RC verziji Windows 7 u odnosu na Beta 1:

Engineering Windows 7: Some Changes Since Beta for the RC

Citat:

...
We’ve been quite busy for the past two months or so working through all the feedback we’ve received on Windows 7. It should be no surprise but the Release Candidate for Windows 7 will have quite a few changes, many under the hood so to speak but also many visible. Some have asked if the featureset is "frozen" then what will we change--we change a lot of things in the beta based on feedback and we try to do so in a systematic manner with the focus on the goals for the release. The goal of having a fully functional Beta was to make sure we received reliable feedback and not a lot of "hey this doesn't work at all" sorts of reports. This has allowed us to really focus on delivering a refined RC where the changes we made are all the reflection of feedback we have received.
...


... ostatak teksta (i fotografije) na gornjem linku.

:)
[ brankizmaj @ 01.03.2009. 19:05 ] @
svaka novija verzija im je sve sporija i sporija. verzija 6801 je 3 puta brza od 7022. sve mi se cini da ce da ga upropaste do kraja...
a te dve nove verzije su najverovatnije fake.
[ zonic @ 01.03.2009. 21:58 ] @
Negde sam procitao da je winFS je potpuno kompletiran i zavrsen ali iz nekog razloga ne zele da ga implementiraju u novi sistem a o njemu se prica jos od longhorna .
[ Catch 22 @ 02.03.2009. 22:13 ] @
Evo opet novih glasina-vesti o raznim novim Build-ovima:

Windows 7 Builds 7047 and 7048 (Again)
[ zonic @ 03.03.2009. 00:30 ] @
Kad se prevede ta stranica vidi se da su to samo lazne informacije o navodnim novim verzijama , nema vise bulida dok ne stigne RC .
[ Iksi @ 03.03.2009. 00:58 ] @
i opet nista od classic start menija? :(((
[ zonic @ 03.03.2009. 01:16 ] @
A ni winFS cuvaju ga kao i elektro automobil .

[ Take 5 @ 04.03.2009. 21:48 ] @
Novi detalji o izmenama u RC1 verziji Windows 7:

A Peek at Windows 7 RC1 Part I: Interface Changes

A Peek at Windows 7 RC1 Part II: Hardware Changes and More
[ zonic @ 07.03.2009. 00:21 ] @
Sve bolje i bolje evo instaliran na kratko da proverim disk bulid 7048 u virtualnoj masini ,odmah se vide promene a jos 64bit verzija koja je uvek radila bolje od 32 bit pa eto ide sad na HDD kod mene valjda ce biti izdrzljiviji od verzije 7022.
[ Take 5 @ 07.03.2009. 01:25 ] @
^ Pogledaj malo ovde Engineering Windows 7: Beta to RC Changes – Turning Windows Features On or Off

[ zonic @ 07.03.2009. 01:46 ] @
Da ili u prevodu biraj sta ti srcu drago, svidja mi se sto predlazu da ce biti dodat PDF citac u narednim verzijama.Probao sam i to Turning Windows Features On or Off sve je tacno kako su napisali .Ajmo sad utiske izasla je i 32 bit verzija .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 07.03.2009. u 10:53 GMT+1]
[ sava-1992 @ 07.03.2009. 19:38 ] @
Evo ja sam poceo da skidam.. pa cu javiti iskustva za koji dan :) :) :) kad budem isprobao :)


mods edit: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 17.03.2009. u 23:02 GMT+1]
[ Bash1711 @ 08.03.2009. 18:27 ] @
Probao sam verziju 7022, i jos je uvek poprilicno bagovita.....razne verzije se pojavljuju na netu, ali brzo ispod njih napisu FAKE....Mislim da se treba strpeti do RC verzije, a i Microsoft ce to da objavi na velika vrata. Bojao sam se da je nece hteti jos duze vreme zavrsiti, zbog Viste, ali drago mi je da nije tako...(placaju ljudi da im na novim kompovima instaliraju XP). Polazemo svi velike nade u novu sedmicu.....
Sto se tice snimka WindowsFS-o boze sta bi dali da se to pojavi na torentima.....hahah
[ zonic @ 08.03.2009. 19:47 ] @
Citat:
Bash1711: Probao sam verziju 7022, i jos je uvek poprilicno bagovita.....razne verzije se pojavljuju na netu, ali brzo ispod njih napisu FAKE


Jeste 7022 je bila sa propustima evo verzija 7048 nije FAKE drzi se dobro zasad na mom racunar sobzirom da je 64 bit ovaj put nisam imao problema sa drajverima pronasla je sve iz cuga sto se kaze a i sto nije lako je prihvatila drajvere od viste 64 bit .Normalno svaka sledeca verzija bice savrsenija ali sto ne probati i ove kad se vec nude pa makar i na torentu .
[ Catch 22 @ 11.03.2009. 02:29 ] @
Windows 7 Build 7048 100 Screenshots Gallery

Citat:

...
Beyond Windows 7 Build 7048

Build 7048 is certainly a critical point in the evolution from Beta to RC, simply because of all the changes introduced in this release, which is by all means, nothing more than an interim milestone. Or so Microsoft is suggesting by failing to discuss anything specific related to Build 7048, even mentioning the build number officially. The software giant managed to confirm Windows 7 Build 7048 indirectly by discussing the new Turn Windows Features On or Off, but nothing more than this. Still, moving from Beta to Build 7022 and now to Build 7048, the feeling is that Windows 7 is being perfected with all the “heavy lifting” done a long time ago.
...


;)
[ calexx @ 11.03.2009. 17:20 ] @
Ja nikako ne uspevam da instaliram ovu verziju. Na toj particiji je bila beta verzija i normalno je radila pa sam hteo da instaliram 7022 i nije htela a sada ni ova neće.

Znači otkačim sve ostale hardove, na ovom je prva particija (oko 30GB) odvojena za probu i sve normalno počne. Fajlovi budu iskopirani, prođe prvi restart i onda dođe do Completing installation ... i tu stane. Tačnije, nešto radi ali nikako ne završava. Prvo sam mislio da je problem što na ostale dve particije ima jedva malo prostora pa sam ih oslobodio ali ništa. Dva puta sam skidao imidž sa raznih izvora, potpuno isti fajl, rezao na dva rezača na RW, posle narezao i na običan DVD, probao instalaciju sa oba rezači i uvek isto.
Onda sam slučajno ubacio onaj 7022 ... i on je prošao kritično mesto. Prekinuo sam, ubacio novi i opet ništa. Onda sam vratio 7022 ali ni on više nije hteo.
Na početku brišem particiju pa odmah počnem instalaciju, drugi put brišem pa napravim particiju pa počnem ali uvek isto. Relativno brzo sve iskopira, restartuje i onda kompletira instalaciju i tako to traje i traje ... drugi put sam počeo noću i ostavio ali me tako dočekalo ujutru, tačkice se obrću ali nikako da kompletira.

U pitanju je običan SATA hard, probao sa dva rezača, jedan PATA, drugi SATA, ima i dovoljno memorije ... ima li neko ideju šta ga koči?
[ zonic @ 11.03.2009. 18:08 ] @
Citat:
calexx: Ja nikako ne uspevam da instaliram ovu verziju. Ima li neko ideju šta ga koči?

Calexx ti se bas namuci sa ovim sedmicama ali si uporan .Prosao sam 6801,6956,7000,7022 i evo sad 7048 sve su bez problema bile instalirane sto u virtualnoj a potom i na HDD imam rezac PATA i HDD SATA u cemu je problem kod tebe mogu samo da nagadjam , probaj da promenis konekciju na ploci za rezac a licno sumnjam da su u pitanju drajveri od nekog elementa hardvera tvog racunara koje sedmica trenutno nema, ja bih pokusao da napravim licnu instalaciju kroz Vlite ubacivanjem svih drajvera koje koristim za vistu pa bih onda pokusao eto to bi bila moja ideja .Ubaci instalacioni disk od viste pa formatiraj tu particiju mozda tu ima nesto sto ti smeta .POZ, srecno .
[ 93 Stefan @ 11.03.2009. 18:48 ] @
@calexx
Dakle čim posle taj build 7022 nije hteo da se instalira u tim prethodnim verzijama postoje neki fajlovi koje on napravi, a smetaju kasnijim u svakom slučaju nije do hardware-a, valjda bi najobičniji format to trebao da sredi (znam da si to odradio samo komentarišem). Vidi da li možeš nekako da saznaš koji su fajlovi ostali posle tog formatiranja u celom kompu, ne znam da li to može, jedino možda po datumu, pa to obriši.
Možda je problem do one particije koju pravi Win 7 za boot, ne znam da li se to samo formatira ili šta već.
Probaj u virtuelnu mašinu da staviš taj Win, barem ćeš videti valjaju li slike.
Možda ti ne valja program sa kojim si podelio svoj HDD i napravio tu particiju za 7, ili imaš pokvarene klustere.
Ovo su sve samo nagađa nekoga ko nije ni video uživo Win 7, a kamoli instalirao, pa ni ne verujem da sam ti pomogao, ali skupljam postove :)
[ calexx @ 11.03.2009. 19:04 ] @
Nema to veze, particija je korišćena za neke stare Viste, posle je tu bila Beta sedmica a u svakom slučaju formatiram particiju na početku instalacije. Još jedan detalj, prethodne verzije su pravile onu prvu sistemsku particiju 200MB, ova pravi 100MB. Možda nema veze, možda su procenili da je tako bolje. U jednom od pokušaja sam ostavio 200MB od 7022 pa samo formatirao ali isto. Što se drajvera tiče, osim lošeg za zvučnu, sve ostalo je radilo na prethodnim verzijama. Da je to u pitanju, ne bi se ovako zaglavilo nego bi možda i puklo. Tačnije, ni ovo ne zaglavi, sve vreme se one tačkice vrte u krug, kao da nešto radi ali mu ne ide.

Koliko traje koji deo instalacije? Meni prvi deo sa kopiranjima prođe za nekoliko minuta a mislim da drugi deo sa kompletiranjem ne bi trebalo da traje dugo. Koliko prođe od restarta do završetka ovog Completing installation ...?
[ zonic @ 11.03.2009. 20:55 ] @
Zavisno od masine meni cela instalacija bude gotova za 15 min a taj zadnji deo posle kopiranja fajlova tj. kompajliranje nesto oko 3-4min mada nisam obratio paznju.Nije lose da to zaista probas prvo u virtualnoj masini .
[ moljac1 @ 11.03.2009. 21:39 ] @
Skinuo sam Windows 7 build 7048 i isao upgrade sa Viste na win 7.Radi sve odlicno samo sto surfovanje radi malo sporije nego na XP-u ali zato igrice se tesko igraju.CS imam ping od 40-200 i tako non-stop varira.Taj problem je poceo na Visti da se desava pa ne znam da li da idem clean install windows 7?Imam internet 4096 kbs.
[ boxxter @ 11.03.2009. 23:17 ] @
Tu gde se zaglavi mozda se bakce oko mrezne.Mnogo zeza ovaj 7048 mreznu.Ne da da pogasis neke servise,i skrsi se skroz zbog mrezne,zavisno koja je.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 12.03.2009. 01:17 ] @
Ljudi, kako Windows 7 build 7048 32-bitni radi sa starijim masinama, ja imam Athon XP 3200+ TV kartica Terratec, zvucna Terratec 5.1 a cipset na ploci je Nforce 2 ultra 400.

Inace ploca je Epox
[ petersonic @ 12.03.2009. 07:10 ] @
Evo i nova nezvanična verzija Windows 7 Build 7057 ....
[ Catch 22 @ 12.03.2009. 08:06 ] @
^ Izgleda da je rec o RC1 verziji kompajliranoj 05. marta u 20:00, bar sudeci po slicicama okacenim po netu...



... malo buni ovaj natpis "Evaluation copy. Expires 02.03.2010..."

PS
Za par nedelja se ocekuje zvanicna RC verzija, koja ce biti javno dostupna sa MS sajta pa ne vidim cemu tolika nestrpljivost?
:)
[ zonic @ 12.03.2009. 12:54 ] @
Mozda glupo pitam a jel moze da se uradi update sa instalacijom 7057 na 7048 da ne insatliram ponovo softvere ."Evaluation copy. Expires 02.03.2010..." je vec vrlo lepo od njih.

[Ovu poruku je menjao zonic dana 12.03.2009. u 15:57 GMT+1]
[ zonic @ 14.03.2009. 15:15 ] @
Jel imao neko problema sa ovom verzijom instalacije 7057 .Naime instalacija je trajala predugo sa velikim pauzama skoro 1 h , jeste izgleda lepo kad se startuje ali kao da nesto ne radi kako treba explorer kao da ne moze da procita particije , programi se tesko otavraju a procesor i kad nesto raidi stoji na 1% , sto se tice funkcionalnosti veliki pad u odnosu na verziju 7048 koja je brilijatno odradjivala posao.Nece valjda sad da zbrljaju nesto sa sa RC .
[ NS85m @ 14.03.2009. 15:53 ] @
Jesi uspeo da uradiš update ili si morao sve iz početka?
[ zonic @ 14.03.2009. 16:02 ] @
Uradio sam kompletno novu instalaciju , aktivirao onim besplatnim kljucevima posto mi je komp. nov drajveri su svi na mestu ali nesto nije kako treba ista stvar se desava i sa 32bit mada mi je sada instalirana 64 bit upravo sa nje i pisem .Prilikom restarta podizanje sistema je trajalo 7-8 minuta , pokupicu samo ove lepe slicice ionako kazu da nema niceg novog osim njih i brisem , doduse neka ga neko vreme cisto da vidim sta je .
Nova pojava je da se prilikom podizanja sistema odmah po startu pojavi obavestenje u notepad-u
"[.ShellClassInfo]LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21787"
a vec sam primetio da se po netu i drugi zale na to , mozda se i moze resiti ali definitivno ovo mnogo sporo radi .
[ Igor Gajic @ 14.03.2009. 16:09 ] @
Skinuo sam W7 sa zvanicnog sajta MS-a i postao clan beta tester grupe.

Ovo je slika iz About pozora Task Managera. Nigde se ne pominje Expiry date.



Da li ovo trajna licenca ?
[ zonic @ 14.03.2009. 16:18 ] @
Moze biti , cestitam , samo od 7000 su izasle mnoge verzije i dosta se toga promenilo jedino ako nas ne varaju sa time a rade nesto drugo , sa tom slikom sto si prikazao bices veoma trazen od ljubitelja torenta i rapidsher-a .
[ Kosta ******um Rex Persia @ 14.03.2009. 16:42 ] @
Ja sam skinuo 32-bitni build 7057, samo ne znam da li cu imati hrabrosti da ga instaliram, jer nemam dovoljno prostora. Zonicu, reci mi koliko Windows 7 build 7057 zauzme kad se instalira na sistem, oko 8 GB ?

Da li je i koliko pametno igrati se sa ovim beta verzijama dugo ?

Trece pitanje, niko mi nije rekao kako W7 radi sa samo 1 GB RAM-a, koliko ja imam, i sa jednojezgranim procesorom Athlon XP 3200+ iz 2004. godine.

Da, i na kraju, primetio sam da build 7057 zauzima kao ISO fajl citavih oko 130 MB manje od builda 7048, zasto ?
[ boxxter @ 14.03.2009. 18:12 ] @
Citat:
zonic: Uradio sam kompletno novu instalaciju , aktivirao onim besplatnim kljucevima posto mi je komp. nov drajveri su svi na mestu ali nesto nije kako treba ista stvar se desava i sa 32bit mada mi je sada instalirana 64 bit upravo sa nje i pisem .Prilikom restarta podizanje sistema je trajalo 7-8 minuta , pokupicu samo ove lepe slicice ionako kazu da nema niceg novog osim njih i brisem , doduse neka ga neko vreme cisto da vidim sta je .
Nova pojava je da se prilikom podizanja sistema odmah po startu pojavi obavestenje u notepad-u
"[.ShellClassInfo]LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21787"
a vec sam primetio da se po netu i drugi zale na to , mozda se i moze resiti ali definitivno ovo mnogo sporo radi .



Users who have downloaded and installed Windows 7 Build 7057 may have noticed that a Notepad window will automatically open upon every system startup or reboot. The Notepad will open desktop.ini with the following text:
[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21787

Obviously, it’s a ‘bug’ that a desktop.ini file been mistakenly been placed or created on a location where it should not. To fix the desktop.ini auto open on Windows 7 Build 7057 is pretty easy, just by removing and deleting the desktop.ini from the Startup folder, which Windows operating system loads on every boot up.

Fix Windows 7 Build 7057 Notepad Auto Open Desktop.ini on Startup Bug
1.Open Windows Explorer, then click on Organize -> Folder and Search Options.
2.Go to View tab.
3.Under “Hidden files and folders” tree, select Show hidden files, folders and drives.
4.Uncheck Hide protected operating system files in order to be able to view the hidden desktop.ini file.
5.Click OK when done.
6.Navigate to C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup folder, or alternatively, just type shell:common startup in Start Search and hit Enter.
7.Delete desktop.ini file inside the folder.
8.Navigate to C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup folder, or alternatively, just type shell:startup in Start Search and hit Enter.
9.Delete desktop.ini file inside the folder.
10.The bug has been fixed, and no Notepad window with desktop.ini will appear on reboot or startup anymore.


[ boxxter @ 14.03.2009. 18:23 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ja sam skinuo 32-bitni build 7057, samo ne znam da li cu imati hrabrosti da ga instaliram, jer nemam dovoljno prostora. Zonicu, reci mi koliko Windows 7 build 7057 zauzme kad se instalira na sistem, oko 8 GB ?

Da li je i koliko pametno igrati se sa ovim beta verzijama dugo ?

Trece pitanje, niko mi nije rekao kako W7 radi sa samo 1 GB RAM-a, koliko ja imam, i sa jednojezgranim procesorom Athlon XP 3200+ iz 2004. godine.

Da, i na kraju, primetio sam da build 7057 zauzima kao ISO fajl citavih oko 130 MB manje od builda 7048, zasto ?


Dakle radice ti ko xp i na starijim masinama.Da ti ne saljem sad windows expirience indexe sa takvih i slicnih masina.Minimum ti je 128 mb graf.,zbog aero teme.I tu dobijes ocenu 2.2 u proseku,dakle u rasponu ocena od 1.0 do 7.9.Dakle sa takvom RAM memorijom bi imao 4.0 odprilike,a za procesor 3.8 mozda.Video sam i sa ata diskovima 5.3.Ne bi te bas udavio pri podizanju sistema,iako je starija masina radi, glatko.Sa drajverima treba da imas malo srece.Ali videcemo sta ce biti dalje.

Manja je jbg.Sabili je malo.

Citat:
zonic: Jel imao neko problema sa ovom verzijom instalacije 7057 .Naime instalacija je trajala predugo sa velikim pauzama skoro 1 h , jeste izgleda lepo kad se startuje ali kao da nesto ne radi kako treba explorer kao da ne moze da procita particije , programi se tesko otavraju a procesor i kad nesto raidi stoji na 1% , sto se tice funkcionalnosti veliki pad u odnosu na verziju 7048 koja je brilijatno odradjivala posao.Nece valjda sad da zbrljaju nesto sa sa RC .



U pravu si.Prave ponovo vistu od sedmice.Znaci,nepotrebni servisi,komplikovana i suluda resenja.

Da li je i koliko pametno igrati se sa ovim beta verzijama dugo ?

Puna je rupa ova verzija.Dakle UAC ne sluzi nicemu,jer podrazumeva da je legalan svaki proces koji je sastavni deo win.A gadjaju je svacim sa neta.I neposlusna je xD.Al jbg ne vraca ti se na nesto drugo kad je probas malo.



[Ovu poruku je menjao boxxter dana 14.03.2009. u 19:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao boxxter dana 14.03.2009. u 19:35 GMT+1]
[ godspeed! @ 14.03.2009. 19:01 ] @
Upravo sam apdejtovao 7000 na 7057 ali i dalje ne znam šta da radim s ruterom...
Imam sezamov ruter, onaj gadni sivi (conexant valjda) i neće uopšte da ga prepozna.
usb net card driver missing, tako nešto... error code 28, bla bla...

Može li neko da mi pomogne oko ovog problema?
[ calexx @ 14.03.2009. 19:17 ] @
Da li taj ruter povezuješ preko USB ili preko mrežnog konektora? Ako je prvo, onda je verovatno problem sa drajverima.

Ja sam inače jutros instalirao 7057 ali sada x64, pre toga sam odradio par sitnica koje su jedino ostale, odradio sam bootrec i malo defragmentisao particije koje su na tom hardu. Instalacija je prošla mada nisam siguran da je baš ono bio problem. Ipak, sve ovo pokušavam nadajući se da su malo radili na mojoj zvučnoj i da će drajveri od Viste da prođu ali je sve po starom. Izgleda da će jedino rešenje da bude da se sedmica zvanično pojavi pa da Terratec napravi nove drajvere.
E da, čini mi se (nisam imao vremena da ponovo proverim) da mi u informacijama o sistemu uopšte nije pisalo koliko ima memorije a ni za procesor se ne sećam. Da li to radi normalno, možda samo nisam pažljivo pogledao? U svakom slučaju neću da koristim mnogo dok zvuk ne proradi. Slično je bilo i sa Vistom, čekao sam par meseci dok se nisu pojavili drajveri.
[ godspeed! @ 14.03.2009. 19:33 ] @
usb povezivanje.
je l' to znači da je problem u nedostatku drajvera za baš taj ruter ili...?

mora da postoji još neko sa sezamovim ruterom a koji je uspeo da se konektuje na net
[ calexx @ 14.03.2009. 20:46 ] @
Sezam dodatno naplaćuje rutere, zašto si uopšte uzimao ruter ako ideš preko USB-a? Uzmi običan modem ali obavezno pre toga proveri da li postoje drajveri. Ipak, za nepostojeći OS tj beta verziju niko ne garantuje da postoje.
[ zonic @ 14.03.2009. 22:39 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia:  reci mi koliko Windows 7 build 7057 zauzme kad se instalira na sistem, oko 8 GB ?



Vrlo cudno predhodne verzije su imale oko 8-9 gb na hdd sad mi pokazuje 11,9 gb provereno odmah po instalaciji pa ako ovako nastave nece biti bolji od Viste a bas je lepo pocelo ,pokusacu da resim onaj desktop.ini bug pa cu da vidim kako radi a zna li ko sta da radim okopodizanja sistema na 7057 koji traje bar 5min a mozda i vratim 7048 odlicno je radila bar se sistem podizao za 7 sec .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 15.03.2009. u 00:04 GMT+1]
[ godspeed! @ 14.03.2009. 23:17 ] @
rešeno... vrlo prosto, ali, jbg, nisam znao :)
ruter sam uzeo zbog umrežavanja ali pošto sam to prvi put radio nisam skontao neke stvari dok mi nije ortak pokazao da se povezivanje rutera mrežnim kabelom (a ne uzbeom) rešava stvar :)
sad radi net.
a videćemo kako radi ova sedmica.
[ zonic @ 14.03.2009. 23:28 ] @
Izbrisao sam onaj desktop.ini ali posle restarta koji traje opet dugo ponovo se vratio sta da brisem dalje izgleda ceo windows .

PS.
nisam jedini koji ima problema sa predugim boot 7057 evo jednog komentara sa neowin foruma "yep! And now, with 7057 x64, I've a very looooong boot time."
[ Kosta ******um Rex Persia @ 15.03.2009. 02:54 ] @
Evo danas sam kod druga video po prvi put uživo build 7048, i uopšte po prvi put sam osetio šta je to W7 u pravom smislu te reči. Bio sam budala i obrisao ISO fajl od 7048 builda, jer čitajući ove probleme sa boot timeom kod builda 7057, ipak ću sačekati neki sledeći pre-RC build. Dok poprave tu glupost.

[ Catch 22 @ 15.03.2009. 10:46 ] @
Dodatno "poučno štivo" na zadatu temu, možete pogledati ovde: Engineering Windows 7: A few more changes from Beta to RC…



PS
Prethodna verzija "štiva", ako ste propustili: Some Changes Since Beta for the RC
[ saneldz @ 15.03.2009. 12:20 ] @
I kod mene se build 7057 podize sporo (oko 60s) dok build 7000 za oko 40s :( (uradio sam clean install).

Osim toga, nisam primijetio vecih bagova a desktop.ini bug sam lako rijesio:
Win + R > shell:common startup i obrisao desktop.ini
[ calexx @ 15.03.2009. 17:37 ] @
Citat:
zonic: Vrlo cudno predhodne verzije su imale oko 8-9 gb na hdd sad mi pokazuje 11,9 gb provereno odmah po instalaciji pa ako ovako nastave nece biti bolji od Viste a bas je lepo pocelo ,pokusacu da resim onaj desktop.ini bug pa cu da vidim kako radi a zna li ko sta da radim okopodizanja sistema na 7057 koji traje bar 5min a mozda i vratim 7048 odlicno je radila bar se sistem podizao za 7 sec .
Danas sam se malo igrao, prvo probao 7057 pa onda 7048 i na kraju vratio regularnu betu. Ove dve poslednje uopšte ne pokazuju koliko ima rama u System Information, tokom instalacije su same vratile sat na USA vreme a pošto nije bilo napretka sa zvučnom, mislim da mi je bolje da ostane regularna no koznakakva verzija.
Kako si to uspeo da dižeš sistem za 7 sekundi? Meni se ni svetleće kuglice ne pojave za toliko a kamoli da se nešto startuje. Verzija 7057 se dizala manje od minut, možda 55 sec a nisam ni merio ovu ali nije ni mnogo manje ni više.
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Evo danas sam kod druga video po prvi put uživo build 7048, i uopšte po prvi put sam osetio šta je to W7 u pravom smislu te reči.
Jesi li ti uopšte probao sedmicu? Da li si primetio šta je razlog da je još uvek ne koristim ozbiljno?
[ zonic @ 15.03.2009. 17:57 ] @
calexx -"Kako si to uspeo da dižeš sistem za 7 sekundi?"
Digo sam ruke od 7057 nit mogu da izbrisem onaj desktop.ini niti da provalim zasto Boot traje toliko dugo mada sam sredio sve drajvere vratio sam 7048 koja mi je radila za sada najbolje a bot za 7-8 sek pa ukljucio sam da pri boot rade 4 jezgra tako da dize iz cuga .To sam naucio od Catch 22 zaista nikad nisam imao prilike da to ranije ukljucim a sad mogu sa Phenom 9550 procesorom , staro pravilo koliko para toliko muzike .
[ Catch 22 @ 15.03.2009. 18:14 ] @
^ Taj trik je nasleđen iz Viste, samo sto većina korisnika uopšte ni ne zna za njega... (kao ni za većinu podešavanja, neophodnih odmah nakon "vađenja iz kutije")
;)
[ Kosta ******um Rex Persia @ 16.03.2009. 00:20 ] @
Molio bih te, Catch22 ili nekog drugog, da mi kazes kako da kod druga ukljucim da se koriste sva 4 jezgra pri bootovanju, probao sam svuda ali nigde to nisam video ? Zbunjen sam skroz.

Ne, ja licno na mojoj krntiji od masine jen nisam probao, jer isto imam Terratec zvucnu karticu kao i ti, ali jos gore od toga, imam i tv karticu isto od Terratec-a, tako tesko je verovati da ce mi zvuk uopste proraditi, ako ne racunam na integrisanu zvucnu na maticnoj Epox ploci, koja je poodavno iskljucena iz Biosa rucno, zbog Terratec Aureon 5.1 zvucne kartice u PCI slotu.

Bre, calexx, ja sam odusevljen bio buildom 7048, radio sam skoro sat i po na njoj, i malo mi je zbunjujuca, u odnosu na Windows XP definitivno treba privikavanja.


[ Catch 22 @ 16.03.2009. 01:08 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Molio bih te, Catch22 ili nekog drugog, da mi kazes kako da kod druga ukljucim da se koriste sva 4 jezgra pri bootovanju, probao sam svuda ali nigde to nisam video ? Zbunjen sam skroz.

Ne, ja licno na mojoj krntiji od masine jen nisam probao, jer isto imam Terratec zvucnu karticu kao i ti,....

Ne znam odakle ti da ja imam Terratec? Nikad cuo!?
:)

A uputstvo sam vec negde postavljao ali evo opet (vazi i za Vistu):

Start / Run: msconfig
Boot / Advanced options / Number of processors

[att_img]

;)



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 16.03.2009. u 08:59 GMT+1]
[ calexx @ 16.03.2009. 09:36 ] @
Ma to za Terratec se odnosi na mene a za tebe je pitanje za jezgra. ;) Inače je to meni naravno uključeno u Visti ali je daleko od 7 sekundi, jeste da imam samo dva jezgra ali je ipak razlika prevelika.
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ne, ja licno na mojoj krntiji od masine jen nisam probao, jer isto imam Terratec zvucnu karticu kao i ti, ali jos gore od toga, imam i tv karticu isto od Terratec-a, tako tesko je verovati da ce mi zvuk uopste proraditi, ako ne racunam na integrisanu zvucnu na maticnoj Epox ploci, koja je poodavno iskljucena iz Biosa rucno, zbog Terratec Aureon 5.1 zvucne kartice u PCI slotu.

Bre, calexx, ja sam odusevljen bio buildom 7048, radio sam skoro sat i po na njoj, i malo mi je zbunjujuca, u odnosu na Windows XP definitivno treba privikavanja.
Ja se ponadao da jesi i da si rešio problem čim se ovoliko raspituješ. Izgleda da ću morati da sačekam da se Sedmica zvanično pojavi pa da Terratec nešto uradi sa drajverima ... ako urade. Ni meni se ne uključuje integrisana zvučna. :(

Liči mi da nisi ni Vistu probao, razlika između Sedmice i Viste nije nešto velika ... a za Vistu ima dobrih Terratec drajvera. ;)
[ zonic @ 16.03.2009. 12:05 ] @
Izgleda da cu morati da snimim boot pa da vam prikazem , calexx koliko sada treba vremena tvom racunaru sa 2 jezgra ( pa i tu ima veze valjda koji je procesor ) za boot .
[ calexx @ 16.03.2009. 13:14 ] @
Nisam probao koliko ide sedmica, na Visti je već bilo uključeno pa nije bilo nešto prebrzo. Ma verujem ti.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 17.03.2009. 01:15 ] @
report:

MSN 8.5 radi, UD Downloader najnoviji radi, Winrar radi, Total Comander 7.04 radi, Burning Asampoo 8.03 za rezanje DVD-a radi, Skype 4.0 final isto radi.

E sad, nije mi jasno kako oni nemaju msn vec ugradjen u Windows 7 build 7048, skapirao sam tek sad da nas itekako ceka Vista od Windows 7-ce jer u ovim pre-RC verzijama pola stvari i servisa nije ni ukljuceno pa zato sve radi kao munja brzo.

Ima li neko link za download MSN pisan bas za Windows 7 ?
[ Catch 22 @ 17.03.2009. 02:17 ] @
LOL! Ti baš nisi u toku... Neće ga ni biti u Win7, kao što nema ni email programa i još koječega...
To se sada zove "Windows Live Essentials" i skida se i instalira obaška od Windowsa...

Probaj ovde: Windows Live
[ Kosta ******um Rex Persia @ 17.03.2009. 03:29 ] @
Ajd, po mojim informacijama, za najdalje nedelju dana biće leakovan najnovij build, trenutno Microsoft ima build 7061 ali nije iscurio nigde, nažalost, a kompajliran je 12. marta. Po nekim nagađanjima, trebalo bi da bude leakovan build 7068 ili 7070, za oko nedelju dana, možda i manje.

Catch22, znam za to, ali puj puj puj, ja to ne skidam. Ima na softpediji kompletan offline download najnovijeg MSN 9.0.

[ calexx @ 17.03.2009. 09:03 ] @
Kad već imaš toliko informacija, ajd saznaj kada će Terratec da pravi drajvere za zvučne, džabe mi Sedmica ako zvuk ne valja. ;)
[ Take 5 @ 17.03.2009. 09:49 ] @
Ako su ovi ljudi u pravu, ondaK čekamo još malo...

Windows 7 RC in May and RTM in August

Citat:
Initially their were reports that Windows 7 RC would be released in April but the Russian website wzor.net has posted that Microsoft has updated it’s schedule RC-Escrow build would be available in the last week of April and the full fledged RC build at the end of May. According to the site the latest build released was build 7061 and was compiled on 11th march 2009 and the build string is 7061.0.090311-1856.

The site further reports that pre RTM build would be compiled in the last week of July and probably would be available to the Technet and MSDN subscribers in August 2009. Officially the final version of Windows 7 would be presented at the IT forum in November this year.

So all the leaks stating to be build 7062 or 7065 are fake and don’t download them

[ zonic @ 17.03.2009. 11:05 ] @
nisam bas tacno izmerio vista boot 10 sec. a za win 7 7 sec. bulid 7048 .



[Ovu poruku je menjao zonic dana 17.03.2009. u 23:09 GMT+1]
[ Take 5 @ 17.03.2009. 11:45 ] @
^ Lepo :)...
A sto ti desktop na Visti izgleda kao da je Windows 98, sa onim haosom od ikonica?
To se i na XP-u organizuje da bude sve cisto... dzaba ljudi ugradjuju novitete, kad to niko ni ne pokusava koristi... tesko ide menjanje starih navika?!
[ zonic @ 17.03.2009. 11:54 ] @
Da meni se tako svidja lakse se snalazim , stvar licnog izbora.
[ gogo_drazindo @ 17.03.2009. 12:53 ] @
zonic,

da li si mjerio kolika je razlika u bootovanju sa uključenim 1. jezgrom?

Koji ti je HDD?

To kod tebe mi se čini kao da imaš SSD disk pa je tolika brzina učitavanja!
[ boxxter @ 17.03.2009. 13:14 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ajd, po mojim informacijama, za najdalje nedelju dana biće leakovan najnovij build, trenutno Microsoft ima build 7061 ali nije iscurio nigde, nažalost, a kompajliran je 12. marta. Po nekim nagađanjima, trebalo bi da bude leakovan build 7068 ili 7070, za oko nedelju dana, možda i manje.

Catch22, znam za to, ali puj puj puj, ja to ne skidam. Ima na softpediji kompletan offline download najnovijeg MSN 9.0.



I?Kako ti radi taj offline sa softpedije...
[ selters @ 17.03.2009. 17:26 ] @
I može li sad neko da mi odgovori konkretno: da li da instaliram 7057 64 ili da čekam RC1? Imam jedan (od tri) HDD bez OS pa bih da probam... Na prvom HDD je XP a na drugom Vista.
Sudeći po mišljnjima koja ovde iznostite, stanje je za da ili ne pola-pola. Šta da uradim?
[ zonic @ 17.03.2009. 17:32 ] @
Citat:
gogo_drazindo: zonic,
da li si mjerio kolika je razlika u bootovanju sa uključenim 1. jezgrom?
Koji ti je HDD?
To kod tebe mi se čini kao da imaš SSD disk pa je tolika brzina učitavanja!


WDC WD5000AAKS
http://www.wdc.com/en/products/products.asp?DriveID=301

Sa jednim jezgrom osetno sporije ali nije to ni bitno toliko 10 sec. gore dole , mislim da tu i drugo igra ulogu kao sto je ram , ploca i jednostavno sve je pazljivo birano i uklapano pa je normalno da ima rezultata.

selters
cekaj RC ili neki novi bulid ovih dana .
[ Librabicboj @ 17.03.2009. 17:36 ] @
Citat:
selters: I može li sad neko da mi odgovori konkretno: da li da instaliram 7057 64 ili da čekam RC1? Imam jedan (od tri) HDD bez OS pa bih da probam... Na prvom HDD je XP a na drugom Vista.
Sudeći po mišljnjima koja ovde iznostite, stanje je za da ili ne pola-pola. Šta da uradim?


Imam XP i instalirao sam Win 7 verziju 7057 (na Maxtor 120gb koji ima puuunooo BAD Sektora) radi testiranja i lepo radi, mogu reci da mi se vise svidja nego Vista. Imam utisak da stvari mnogo lakse rade i to na staroj masini
Intel Pentium 2,8Ghz
1,5GB ram
GeForce 5600Xt 120MB

I dobio sam skor 1, jer je graficka jako slaba, naravno.


Instaliraj slobodno 7057.
[ selters @ 17.03.2009. 18:05 ] @
Da dopunim podatke uz pitanje o instalaciji W7 7057 64 ili ne.
CPU E6550 Dual core 2,66
4 GB RAM/800 MHz
Ati 3870 512MB
MB Gigabyte E35 DS4 rev. 2.1
Tri HDD: WD 500GB i 320GB i Baracuda 200GB.
Thermaltake 700W Real Power.
Ostalo nije bitno.
[ Vader @ 17.03.2009. 18:35 ] @
Radi li vam TV karta Leadtek TV2000 Expert na Win7? Meni fino nađe kanale i prikazuje sliku, ali nemam zvuk, inače ga imam u samom windowsu ali ga nemam u PVR2.
[ zonic @ 17.03.2009. 18:47 ] @
Pogledaj Control Panel\All Control Panel Items\Sound pa ukljuci gde ti je povezan zvuk recimo recording\ line in kod mene tako radi i moram svaki put da ukljucim zvuk tv kartice nece da zapamti .
[ 93 Stefan @ 17.03.2009. 19:19 ] @
Citat:
selters: Thermaltake 700W Real Power.

Zašto brate???!!!

zonic crko sam od smeha, ladno kad si ono stavio. Ko da mi ne znamo da si seko taj filmić :)
Nešto mi samo nije jasno, za šta sve vi podesite da se koristi više jezgara? Dobro, na boot-u se vidi, i na čemu još? Stvarno znam da je ovo glupo pitanje, i da (nadam se) nije ni za šta više, ali kad im je bilo preteško da automatizuju ta jezgra za boot, ništa me više ne bi čudilo.
[ zonic @ 17.03.2009. 19:25 ] @
Drago mi je da ti je bilo zabavno ali verovao ti ili ne tako je (nema tu sta da se sece) , kao sto sam predhodno napisao nema svrhe da vodimo polemiku o tome dalje nebitno je ionako uskoro stizu procesori sa 6 i vise jezgara http://www.mikro.rs/main/index...;datum=2009-02-26&ID=11315 Procesori sa više jezgara mogu da izvršavaju instrukcije paralelno, dakle više njih istovremeno.



[Ovu poruku je menjao zonic dana 17.03.2009. u 20:56 GMT+1]
[ calexx @ 17.03.2009. 20:00 ] @
Sad sam se setio, ni 7057 ni 7048 mi u System information uopšte ne pokazuju koliko ima rama. Kada idem na detalje sve piše ali u osnovnom prozoru ne. Standardna beta 7000 normalno pokazuje 6GB.
[ sava-1992 @ 17.03.2009. 21:59 ] @
Evo i ja sam ubacio Windows 7 Build 7048 Ali imam jedan problem... Koristim MSN 9 Final i nece da mi stoji dole kod sata nego mi stoji stalno u taskbaru kao obican minimizirani program..... Da li je jos neko ima takav ili bar slican problem?
[ Vader @ 17.03.2009. 22:31 ] @
Evo ja sam baš maloprije instalirao taj MSN u build 7057 koji je u VirtualBox-u, i ista stvar, nema ga kod sata već je samo u Taskbaru :(
[ zonic @ 17.03.2009. 23:03 ] @
uopste ga nema u spisku na Notification Area Icons tako da ostaje gde jeste na taskbaru . Calexx meni u 7048 u system information pise u osnovnom prozoru koliko ima rama .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 18.03.2009. u 00:34 GMT+1]
[ Vader @ 17.03.2009. 23:24 ] @
Da, i ja sam ga tamo tražio i nema ga.

Kako se vama starta Winamp? Meni se starta prilično sporo, dosta sporije nego na XP-u.

Sad sam probao taj fazon da se windows boot-uje sa 4 jezgra, nisam mjerio vrijeme ali nisam primjetio neko posebno ubrzanje.
[ tdusko @ 18.03.2009. 08:59 ] @
Citat:
zonic: Drago mi je da ti je bilo zabavno ali verovao ti ili ne tako je (nema tu sta da se sece) , kao sto sam predhodno napisao nema svrhe da vodimo polemiku o tome dalje nebitno je ionako uskoro stizu procesori sa 6 i vise jezgara http://www.mikro.rs/main/index...;datum=2009-02-26&ID=11315 Procesori sa više jezgara mogu da izvršavaju instrukcije paralelno, dakle više njih istovremeno.



[Ovu poruku je menjao zonic dana 17.03.2009. u 20:56 GMT+1]


Dzabe tolika jezgra kad su hardovi i dalje spori kao puz. Ja trenutno imam 2 lapa, jedan proizveden 2005, a drugi nov. Oba harda se vrte istom brzinom, sto je porazavajuce. I jednom i drugom treba 5 minuta da izbilduju c# projekat na poslu iako je jedan centrino na 1.6 sa XP na 1 GB ram-a, a drugi c2d na 2.2 sa Vistom na 2GB ram-a. Ocekujem da ce mi na W7 trebati 4 GB da bi radilo istom brzinom kao na prvom. Za mene je to razocaravajuce. Dzabe mi je sto ovaj c2d racuna "pi" 3 puta brze ali realno koj' ce mi to djavo
[ Take 5 @ 18.03.2009. 10:02 ] @
Citat:
tdusko: Dzabe tolika jezgra kad su hardovi i dalje spori kao puz.... Za mene je to razocaravajuce. Dzabe mi je sto ovaj c2d racuna "pi" 3 puta brze ali realno koj' ce mi to djavo

Poenta cele price sa novim OS-om je podrska za novi hardver, koji se tek pojavljuje ili ce se pojaviti nakon izlaska zvanicne verzije.
Win7 ce nativno podrzavati SSD diskove (izmedju ostalog), sa kojima ce "zivot biti brzi"... slicna je prica, kao sa Vistom i nativnom podrskom za napredne funkcije SATA(2) diskova, koja u XP-u ne postoji...
Prema tome, potrebno je malo strpljenja (naravno i para za novi hardver kada se pojavi)

Sve ovo sada su jos uvek samo "igrarije": Novi OS - stari hardware (inace omiljena disciplina u Srbiji)
[ saneldz @ 18.03.2009. 12:55 ] @
Citat:
zonic: uopste ga nema u spisku na Notification Area Icons tako da ostaje gde jeste na taskbaru . Calexx meni u 7048 u system information pise u osnovnom prozoru koliko ima rama .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 18.03.2009. u 00:34 GMT+1]


Pokrenite Messenger u Vista Compatibility modu
[ norbertbti @ 18.03.2009. 13:34 ] @
Instalirao sam 64 bitnu verziju 7048 builda na laptop FSC Amilo Pi 3525. Od hardwera je sve prepoznao, al problem mi je da laptop se restartuje randomly. Isklucio sam automatic restart al i onda, nema blue screen ili neka greska, samo restart. Na drugoj particiji imam Vistu i sve radi lepo. Sta moze biti problem, kako da nadjem gresku?
[ zilenk @ 19.03.2009. 07:38 ] @
Kako kod Win 7 uraditi konekciju. Imam bežični internet i u XP je to u par koraka rešavano (odabir mreže, provajdera, upisivanje IP adrese...) a ovde ne mogu da nađem taj put. Sviđa mi se WIN 7 ali bez interneta mi ne vredi. Hvala.
ps. Da li Win 7 podržava Office 2003 ili mora 2007?
[ sava-1992 @ 19.03.2009. 10:49 ] @
1. Head to C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup folder. Here "C" is your Windows 7 OS drive. If you can’t see desktop.ini file, go to Tools> Folder Options > View , select "Show hidden files, folders and drives" and also un-check "Hide protected operating system files".

2. Delete desktop.ini file.

3. Also navigate to C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

4. Again, delete desktop.ini if present.

5. You are done! This should fix the bug.
[ Take 5 @ 19.03.2009. 12:13 ] @
^ Već je bilo reči o tome na 3. strani ove teme http://www.elitesecurity.org/t355143-2#2226203, nema potrebe da ponavljaš iste stvari.
[ sava-1992 @ 19.03.2009. 12:55 ] @
Ok... nisam pratio.... Sorry :)
[ Kosta ******um Rex Persia @ 24.03.2009. 02:33 ] @
Ljudi, ima li novog builda Windowsa 7 ?

Cudi me da se nista ne pojavljuje...
[ calexx @ 24.03.2009. 08:32 ] @
Bolje tragaj za drajverima za Terratec jer je u trenutnoj varijanti neupotrebljiv. :(
[ zilenk @ 24.03.2009. 12:23 ] @
Molim predlog za poštu pod Windows 7. Pokušao sam sa Windows-Live-Mail ali prijavljuje da mu fali jedan dll. Da li ima nekakva zamena za Windows-Live-Mail? Pozdrav.
[ egavas @ 24.03.2009. 12:34 ] @
U W7 za postu koristim mozilla thunderbird, i radi posao....

Pozdrav
[ zilenk @ 24.03.2009. 12:53 ] @
Hvala, pokušaću.
[ zonic @ 24.03.2009. 18:43 ] @
verzije novih bulida

6.1.7057.0.winmain.090305-2000 6.1.7057.0.winmain.090305-2000
6.1.7058.0.winmain.090307-1140 6.1.7058.0.winmain.090307-1140
6.1.7059.0.winmain.090309-1815 6.1.7059.0.winmain.090309-1815
6.1.7060.0.winmain.090310-1910 6.1.7060.0.winmain.090310-1910
6.1.7061.0.winmain.090311-1856 6.1.7061.0.winmain.090311-1856
6.1.7062.0.winmain.090312-1900 6.1.7062.0.winmain.090312-1900
6.1.7063.0.winmain.090313-1842 6.1.7063.0.winmain.090313-1842
6.1.7064.0.winmain.090316-1936 6.1.7064.0.winmain.090316-1936
6.1.7065.0.winmain.090317-1835 6.1.7065.0.winmain.090317-1835
6.1.7066.0.winmain.090318-1812 6.1.7066.0.winmain.090318-1812
New assembly of March 19:
6.1.7067.0.winmain.090319-1853 6.1.7067.0.winmain.090319-1853

da li je tacno ne znam ali tu informaciju sam nasao .





[Ovu poruku je menjao zonic dana 24.03.2009. u 20:02 GMT+1]
[ sava-1992 @ 24.03.2009. 18:53 ] @
Citat:
zonic: verzije novih bulida

6.1.7057.0.winmain.090305-2000 6.1.7057.0.winmain.090305-2000
6.1.7058.0.winmain.090307-1140 6.1.7058.0.winmain.090307-1140
6.1.7059.0.winmain.090309-1815 6.1.7059.0.winmain.090309-1815
6.1.7060.0.winmain.090310-1910 6.1.7060.0.winmain.090310-1910
6.1.7061.0.winmain.090311-1856 6.1.7061.0.winmain.090311-1856
6.1.7062.0.winmain.090312-1900 6.1.7062.0.winmain.090312-1900
6.1.7063.0.winmain.090313-1842 6.1.7063.0.winmain.090313-1842
6.1.7064.0.winmain.090316-1936 6.1.7064.0.winmain.090316-1936
6.1.7065.0.winmain.090317-1835 6.1.7065.0.winmain.090317-1835
6.1.7066.0.winmain.090318-1812 6.1.7066.0.winmain.090318-1812
New assembly of March 19:
6.1.7067.0.winmain.090319-1853 6.1.7067.0.winmain.090319-1853

da li je tacno ne znam ali tu informaciju sam nasao .


Ja cekam 6.1.7067.0.winmain.090319-1853 6.1.7067.0.winmain.090319-1853 ..... Hoce li ovo biti RC verzija? ALi prava RC a neka sugi bugi kao 7057?
[ zonic @ 24.03.2009. 19:01 ] @
Videcemo mozda i ne bude sugi bugi .Rusi vec pominju neku veriziju od 21 marta 6.1.7068.0.winmain.090321-1322



[Ovu poruku je menjao zonic dana 24.03.2009. u 20:26 GMT+1]
[ sava-1992 @ 24.03.2009. 19:22 ] @
Pa i to je neka prarada izgleda... Cekacu ja da M$ okaci na svoj sajt RC verziju za download pa cu je skinuti... TO je najsigurnije... :)
[ zonic @ 24.03.2009. 19:26 ] @
poslednja informacija iz Microsofta - Windows 7 RC u maju .
Kompanija Microsoft je nedavno objavila zvanični datum objaviljanja Windows 7 Release Candidate verzije koja je trebalo da bude objavljena 10 aprila, a prema poslednjim informacijama ovo predstavljanje je prebačeno za kraj aprila ili sam početak maja meseca. Ova verzija bi trebalo da bude poslednja velika test verzija pre nego što Windows 7 bude kompletiran. Ono što Microsoft-u nikako ne ide na ruku jeste svako odlaganje objavljivanja RC izdanja budući da može dovesti do poremećaja planova koje Microsoft ima.
[ Catch 22 @ 24.03.2009. 21:24 ] @
^ Tvoja "poslednja vest" je vec bila u ovoj istoj temi jos pre 7 dana, od reci do reci... (istina, citat je na engleskom)
http://www.elitesecurity.org/t355143-3#2228646
:)
[ zonic @ 24.03.2009. 21:29 ] @
Ok hvala , zaboravim nije na odmet da se podsetim .
[ 93 Stefan @ 24.03.2009. 21:43 ] @
Samo nešto, RTM je pre predviđan za početak 2010. a sad odjednom za Avgust, ili sam pobrkao sa nečim drugim...?
U svakom slučaju najbolje da do polovine iduće godine pratimo sve forume da vidimo ima li nekih bagova pa onda možda i da pređemo...
[ 2fAst4aNY1 @ 24.03.2009. 22:23 ] @
Da li neko ima noviji build od 7057,tj. da preformulisem,da li je u nekom od buildova posle 7057 ispravljen veliki bug koji win7 ima sa wireless adapterom,koji se randomly zapucava,gde je resenje jedino restart sistema??
[ Kosta ******um Rex Persia @ 24.03.2009. 22:35 ] @
Do kraja meseca mora da leakuje neki build, naravno ne lažan nego pravi. Nešto se oduži, prokleti bili.

Gde su kinezi koji testiraju da nas spasu čekanja ?

Nadam se da 'e se, jos uvek, odradjivati žestoke optimizacije za multicore procesore i uopste za bolji i brži rad na starijim mašinama. Vista se tu pokazala KATASTROFALNO loše.

P.S. Ljudi, da li se i ostalima desava da nece da radi ni Firefox 3.07 niti Firefox 3.1 beta 3 na buildu 7048 ? A radi Opera 9.64 bez problema.



[ sava-1992 @ 24.03.2009. 23:16 ] @
Ja sam koristio Firefox 2.0.14 i radila je extra....
[ egavas @ 25.03.2009. 06:48 ] @
A meni radi FF 3.0.7. sasvim normalno, na toj verziji W7...
[ murga @ 25.03.2009. 09:01 ] @
Dečki instalirao w7 build 7057 i sve radi, u Device Manager nema žuti upitnika, ali me muči sound. Skinuo driver za w7 Realtek ALC850 sa njihove službene stranice instalirao i radi. Pokrenem neki mp3 trak i pjeva, ugasim player, radim dalje nešto na računaru i pokušam ponovno pokrenuti muziku izbaci grešku u tom smislu kao neki drugi program koristi zvuk , ugasi pa probaj ponovo, ali ja ne vidim da je išta drugo pokrenuto a da koristi zvuk. Napravim restart i opet zvuk ima, nakon nekog vremena ista stvar, ako neko zna rješenje bio bih zahvalan inače se vraćam na xp.
[ Srđan Pavlović @ 25.03.2009. 13:08 ] @
Tek sad videh, u VBox_OSE 2.1.4 ima vec da se izabere Windows 7 32 i 64 bit

Kada izadje taj RC, moglo bi se testirati...



Inace, u ovoj verziji VBox-a, postoji podrska i za hardversku 3D akceleraciju,
doduse ne znam kako radi. Ako nabavim negde Vin7 64-bit RC, probacu u svakom slucaju.
[ zonic @ 25.03.2009. 17:17 ] @
Za tvoju informaciju radi odlicno win 7 u VBox 2.1.4 , 32 i 64 bit uglavnom sve verzije probam prvo tu .
[ rico76 @ 25.03.2009. 17:42 ] @
Ja imam jedan problem koji već dugo vremena nisam mogao da rešim u visti pa ni sad u win 7.Kada pustim neki dvd ili divx film ili pak gledam neki tv program preko skystar 2 kartice,slika je očajna,mutna i ima nekih kockica.Menjao sam kodeke i neke dekodere ali ništa ne pomaže.Kad sam imao xp instaliran slike su bile fantastične koji god kodek ili dekoder da ubacim.Zaista ne znam šta bi mogao biti problem pa ako neko zna molio bih za pomoć jer nemam nameru da se više vraćam na windows xp.
[ Srđan Pavlović @ 25.03.2009. 18:29 ] @
Citat:
zonic: Za tvoju informaciju radi odlicno win 7 u VBox 2.1.4 , 32 i 64 bit uglavnom sve verzije probam prvo tu .


Jel kad pravis virtuelnu masinu, stavis 3D HW-akceleraciju na Enabled?
Kako to radi? (jel moze Aero?)

Jel si taj VBox probao iz Windowsa ili iz Linuxa? Tj, koji ti je tacno host-OS,
posto VBox-a ima za sve platforme.
[ zonic @ 25.03.2009. 20:11 ] @
Host-OS Windows Vista SP1 (sada trenutno SP2) 64bit . 3D HW-akceleraciju nisam ukljucio tako da zaista ne znam da li radi aero ali probacu i to cim nadjem malo vremena , obavezno cu javiti , inace zvuk, mrezna kartica radi komunikaciju sa host sistemom obavljam preko mrezne i sherovanih foldera mada moze i drag and drop .
[ sava-1992 @ 25.03.2009. 23:34 ] @
Ne radi aero.. probao sam ja... ali mozda mi je slaba graficka da ne moze da podnese i ovaj sistem i virtualni sa aerom....


mod edit: nema potrebe da citiraš poruku iznad

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 26.03.2009. u 08:01 GMT+1]
[ Take 5 @ 26.03.2009. 13:42 ] @
Pogledajte video
Windows 7 Touch Demonstration
[ ivi1985 @ 26.03.2009. 17:08 ] @
Instalirao sam Windows 7057 , 64-bit verziju. Na C Discu nalaze se dva foldera Program Files i Program Files (x86). Da li je to u redu ili ne ?
Takodje imam instalirano 4 GB Ram Memorije, a prikazuje mi 3.44 GB kao kod 32-bit verzije?

Inace imam processor AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2.10 GHz

Hvala unapred!
[ Vader @ 26.03.2009. 18:10 ] @
Da, sve je to normalno, tako je i kod mene. Da bi sistem koristio svih 4 GB moraš instalirati 64-bitnu verziju operativnog sistema, ako je CPU 64-bitni.
[ Slobodan Miskovic @ 26.03.2009. 18:14 ] @
Pa instalirao je 64bit verziju :)
[ Vader @ 26.03.2009. 18:46 ] @
Aiiii sad tek vidim šta je napisao :)

Onda ne znam, trebao bi da vidi 4 GB. Meni XP x32 vidi 3.4 GB a Windows 7 x64 vidi svih 4 GB.
[ calexx @ 26.03.2009. 19:34 ] @
Ma dobro si prošao, meni 7057 uopšte nije video ram u system information, tek ako otvorim detaljniji prikaz, onda ima svih 6GB. Slično se ponašao i 7048 i zato sam vratio regularnu betu 7000 koja sve vidi dobro.
[ 2fAst4aNY1 @ 26.03.2009. 20:41 ] @
Od svih buildova,najbolje radi 7000,svi ostali prave probleme sa svim mogucim stvarima,zasto su to uradili stvarno mi nije jasno,totalno pokvarise sliku o dobrom Winu :(
[ wild2waltz @ 26.03.2009. 20:48 ] @
šta vam nije jasno, pa imaju i oni pravo da se uče na sopstvenim greškama i sa našim živcima.


ps
'Ajde nek' prizna ko nikad nije "popravljao" stvari u želji da budu bolje, iako nisu bile u kvaru?
[ calexx @ 26.03.2009. 23:37 ] @
Verzija 7000 je regularna, ove kasnije su neki eksperimenti koji uopšte nisu namenjeni za javnost. Možda su čak proizvod nekog drugog. Zato ću ja opet da sačekam njihovu verziju a ove međuverzije neka testira ko hoće.
[ Catch 22 @ 27.03.2009. 00:56 ] @
Windows 7 RC download page goes up early, coming in May (Updated)

Citat:
Details on the Windows 7 Release Candidate public download have leaked, straight from Microsoft
It looks like someone flipped the switch a little early. The Windows 7 Release Candidate download page on TechNet has made a premature appearance, much like the beta download page did before the beta was released to the public. The public RC will apparently be coming in May 2009, and not in April as previously rumored. The RC testing program will be available at least through June 2009, and the actual build will expire June 1, 2010. Both 32-bit and 64-bit versions will be available in English, German, Japanese, French, and Spanish. This is different from the beta, which was available in English (32-bit and 64-bit), German (32-bit and 64-bit), Japanese (32-bit and 64-bit), Arabic (32-bit and 64-bit), and Hindi (32-bit). A quick glance at the hardware requirements shows no changes between Beta and RC requirements. I expect the download page to be pulled soon, so I've included a screenshot of the page and the text on it below:

[ 2fAst4aNY1 @ 27.03.2009. 11:21 ] @
Citat:
calexx: Verzija 7000 je regularna, ove kasnije su neki eksperimenti koji uopšte nisu namenjeni za javnost. Možda su čak proizvod nekog drugog. Zato ću ja opet da sačekam njihovu verziju a ove međuverzije neka testira ko hoće.


Ja sam se opekao sa 7057,jok vala,necu vise,cekam zvanicno :)
[ Jbyn4e @ 27.03.2009. 13:46 ] @
Cekaj, ja nesto nisam shvatio. Vi svi instalirate taj windoze 7 i on vam istice uskoro? I sta onda radite?
[ wild2waltz @ 27.03.2009. 14:37 ] @
Citat:
Jbyn4e: Cekaj, ja nesto nisam shvatio. Vi svi instalirate taj windoze 7 i on vam istice uskoro? I sta onda radite?


pa valjda krenemo da jurimo win 8
[ ki111er @ 27.03.2009. 14:56 ] @
Citat:
wild2waltz: pa valjda krenemo da jurimo win 8


xe-xe jesi ga zajebao :-))))
Postoji razni "lekici" za trail verziju, javi se na PM
[ Srđan Pavlović @ 27.03.2009. 15:31 ] @
"trail" verzija.... omg :)
[ Jbyn4e @ 27.03.2009. 15:33 ] @
Citat:
wild2waltz: pa valjda krenemo da jurimo win 8

I tako dok ne zastari racunar.. Mene bi stvarno to mrzelo... ;)

Ne, stvarno, ozbiljno pitam. Sta radis kad ti istekne trial (izuzimamo ove varijante "zaobilazenja" trial-a koje je kolega gore pominjao)? Vrsi se upgrade, ili sta? Ili iznova instaliras sledecu verziju preko nove? Ili jednostavno pokrenes recovery xp-a pa vratis sve kako je bilo?

[ zonic @ 27.03.2009. 15:35 ] @
Citat:
ki111er: xe-xe jesi ga zajebao :-))))
Postoji razni "lekici" za trail verziju, javi se na PM

Jel ima neki bolji od Orbitomicina 9 koji resava problem .Jel moze i meni jedno pakovanje za lek se ne kaze hvala !
[ calexx @ 27.03.2009. 17:07 ] @
Nisam siguran da razumem pitanje, uz regularnu verziju su se dobijali ključevi koji traju ... zaboravio sam ali prilično dugo. U međuvremenu će da se pojavi nova regularna verzija pa kome je zanimljivo, ide od početka, kome nije, izgura prethodnu dok traje. Do konačne verzije.
Ovima koji su posle verzije 7000 instalirali 7022 pa 7048 pa 7057 ... to nije bitno, svakih par nedelja će da nabace novu i malo vežbaju. Ako im bude frka, opet će da instaliraju neko prethodnu.

A onda će da se pojavi komercijalna verzija pa će onda svako da kupi rešenje kako ume.
[ boxxter @ 27.03.2009. 17:15 ] @
Citat:
Jbyn4e: I tako dok ne zastari racunar.. Mene bi stvarno to mrzelo... ;)

Ne, stvarno, ozbiljno pitam. Sta radis kad ti istekne trial (izuzimamo ove varijante "zaobilazenja" trial-a koje je kolega gore pominjao)? Vrsi se upgrade, ili sta? Ili iznova instaliras sledecu verziju preko nove? Ili jednostavno pokrenes recovery xp-a pa vratis sve kako je bilo?



Svasta.Koje pitanje.Pa svi ovde uglavnom imaju dual boot.Samo format particije.Kad izadje nesto novo,instalira se za probu...
[ saneldz @ 27.03.2009. 19:42 ] @
Suska se da je procurio build 7068 (?)

http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=751774
[ Bash1711 @ 27.03.2009. 19:57 ] @
Win 7 obecava, ali je jos uvek bagovit......ver 7000 i 7022 su jos donekle dobro radile, dok ostale.......haha....tako da sam resio da u najmanju ruku sacek RC verziju.

Uz svaku novu verziju, koja je kao "slucajno" procurila na net, stizu i kljucevi sa njom, ali to je standardna praksa sa svim verzijama windowsa, cak i par dana posle zvanicne premijere dovrsenih (seti se XP, Viste)....tako da "trial" period je veoma diskutabilna stvar. Meni zvuci vise kao sala od strane Microsofta.

Cisto sumnjam da cemo RC ugledati vec u maju, ali daj boze....
[ Iksi @ 27.03.2009. 20:36 ] @
Pozdrav!
Jel se neko prijavio za testiranje srpske verzije windows-a 7. Jel moze
negde da se skine ili jel ima neko dvd?
Thanks
[ stonex @ 27.03.2009. 21:06 ] @
Ne može . Ja sam se prijavio pre par nedelja ali su me odbili jer imaju već popunjen broj testera .
[ wild2waltz @ 27.03.2009. 21:44 ] @
Citat:
boxxter: Svasta.Koje pitanje.Pa svi ovde uglavnom imaju dual boot.Samo format particije.Kad izadje nesto novo,instalira se za probu...


niko ozbiljan nije ni stavio win 7 kao primaran sistem. na ovaj način ljudi provere da li im se nešto sviđa ili ne. kao i kako se ponaša na njihovim mašinama.
[ sava-1992 @ 28.03.2009. 00:03 ] @
Citat:
Iksi: Pozdrav!
Jel se neko prijavio za testiranje srpske verzije windows-a 7. Jel moze
negde da se skine ili jel ima neko dvd?
Thanks

Ja sam se prijavio.... pre mesec iop dva dana... i Prihvatili su mi zahtel.. e sad cekam da mi posalju gde i kako da skinem....
[ zoran_dojkic @ 28.03.2009. 12:20 ] @
Citat:
[url=/p2238874]Jbyn4e: Cekaj, ja nesto nisam shvatio. Vi svi instalirate taj windoze 7 i on vam istice uskoro? I sta onda radite?


Dve Viste, jedan Windows XP, Windows 7 i Kubuntu.
Plus: Slax, Puppy i Windows XP live sa onog zabranjenog CD-a.

Code:
There are a total of 5 entries listed in the Vista Bootloader.
Bootloader TimeOut: 10 seconds.
Default OS: Windows Vista

Entry #1

Name:  Windows Vista
BCD ID:  {current}
Drive:  C:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

Entry #2

Name:  Windows Vista 2
BCD ID:  {af00684b-9d36-11dc-9625-922a80a14fb0}
Drive:  D:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

Entry #3

Name:  Windows XP
BCD ID:  {dc79e8b0-9cff-11dc-8d61-00d0d7039da7}
Drive:  D:\
Bootloader Path:  \ntldr

Entry #4

Name:  Windows 7
BCD ID:  {dc79e8bd-9cff-11dc-8d61-00d0d7039da7}
Drive:  K:\
Bootloader Path:  \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory:  \Windows

Entry #5

Name:  Kubuntu
BCD ID:  {dc79e8c0-9cff-11dc-8d61-00d0d7039da7}
Drive:  D:\
Bootloader Path:  \ubuntu\winboot\wubildr.mbr
[ Bash1711 @ 28.03.2009. 15:51 ] @
Au, sinko......haha.....ti si ga bas naredjao. Samo cemu dve Viste?

Jel neko probao 7068 verziju?

[Ovu poruku je menjao Bash1711 dana 28.03.2009. u 17:28 GMT+1]
[ calexx @ 28.03.2009. 16:29 ] @
Pa ima se može se. ;) Možda je zvanični tester pa overava kako se ponašaju razni OS u kombinaciji.
Ja sam u međuvremenu nabavio 7068 ali će da sačeka da posle vikenda kupim novi hard, ove sam popunio pa moram da dokupim još jednu teru. ;) Ako zvučna ne proradi, ova verzija ide gde i prethodne.
Nikada do sada M$ nije imao ovako pažljivo testiranje OS-a.
[ zonic @ 28.03.2009. 17:32 ] @
Da bas se trude mada je i vrlo interesantno da svaka nova verzija odmah posle nekoliko dana bude dostupna na internetu, ocigledno im odgovara testiranje sirokih narodnih masa.
[ Catch 22 @ 28.03.2009. 23:20 ] @
First Screenshots of Windows 7 Build 7068

Citat:
On his MSDN blog, Shinobu Takahashi has posted screenshots of a very recent Windows 7 build. It is the first proof of a 706x build, but the changes aren’t very apparent from the screenshot. The build string is “7068.winmain.090321-1322,” which indicates that it was compiled less than a week ago: March 21, 2009, at 1:22 pm.

As you can see, Microsoft has started tweaking the gadgets it will offer by default with Vista’s successor.

With build 7068, we can clearly see that the CPU meter has gone from analog to digital, and that there is a new gadget for battery life. If you compare the Calendar gadget to the old one, you’ll see a ton of changes. Of course, there are more changes than just tweaks to the gadgets, and we’ll know more about those soon enough. Build 7068 was very close to leaking to the public, but I’m sure that this one, or a newer one, will leak before testers get the RC-escrow build next month.






Download Windows 7 Build 7068 Wallpapers, Sample Pictures & Display Pictures

[ zonic @ 29.03.2009. 00:08 ] @
Windows 7 bulid 7068 , mnogo bolje nego 7057 , instalacija je protekla za nesto vise od 10 min i nema pocetnih bagova kao sto je desktop.ini kod predhodne verzije . Medjutim to vreme gore napisano kad istice ova verzija nije tacno meni u winver pise 03/02/2010 .Aktivirao se onim besplatnim kljucevima .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 29.03.2009. u 09:41 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 29.03.2009. 00:56 ] @
pa sto si toliko skrt, daj malo vise utisaka, sta je sve dodato novo u odnosu na 7057, ima li nekih novih stvari, novih funkcija ?
[ zonic @ 29.03.2009. 08:33 ] @
Ma nije problem nego je bilo kasno kad sam instalirao , tek danas da probam doduse ne vidim neku razliku u odnosu na 7057 osim brzine instalacije i odziva programa u korist 7068 pominje se nesto sa gadgetima ali nisam primetio moguce da je u pitanju samo optimizacija sistema, ostalo je isto na prvi pogled , mozda kasnije kad malo zagrebem ispod haube .A Vi pokusajte da nadjete na netu sta je novo u okviru ove verzije.

[Ovu poruku je menjao zonic dana 29.03.2009. u 09:47 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 29.03.2009. 09:08 ] @
Ja sam probao da nadjem changelog za 7068, ali nisam uspeo. Nadam se da će ga neko naći ubrzo.

Trebalo bi i da je situacija sa drajverima poboljšana, e da, zamolio bih te, Zoniću, da probaš Bluetooth kako radi, da li radi ona BlueSoleil aplikacija ?

[ zonic @ 29.03.2009. 12:06 ] @
Bluetooth radi odlicno tj. drajvere ima , BlueSoleil nisam nikad koristio vec Nokia PC Suite 7 1 18 0 eng web ( ova verzija radi ) .
[ Vader @ 29.03.2009. 12:28 ] @
Ja sam sinoć instalirao 7068 x32 u VirtualBox-u, nemam previše vremena da ga zagledam pa ne mogu reći koje su razlike, drago mi je da zadržan wellcome screen iz 7057 koji mi se više sviđa nego oni raniji. I ja sam primjetio da je instalacija prošla jako brzo, nekih 12 minuta sa ISO imagea. Malo više sam koristio jedino 7048 koji je jedini kojeg sam pravo instalirao na drugom hard disku, ostale samo malo pogledam preko VirtualBoxa, tu ne radi aero, meni ne radi ni zvuk ili ga ja ne znam najestiti u VirtualBox-u.

Sinoć sam u 7068 probao onaj programčić Half-open_limit_fix_3.6 koji javi koliko u windowsu ima onih poluotvorenih konekcija što zna da malo pravi probleme u XP-u gdje ih ima samo 10 pa se ovim programom može to povećati, vidio sam sinoć u VirtualBoxu da i Vista ima samo 10, ali Windows 7 ima čak 140 već u startu, po defaultu. Inače nisam ni znao za te stvari nego me juče zezao ruter (Linksys WRT54GL), dobio sam ga prije nekih 5 dana i sve je bilo OK, torenti super, surfanje radi fino kad radi torent, ali juče popodne havarija, kad torent radi surfanje neće, čak se nisam mogao konektovati ni na ruter, onda sam googlao i vidio da je to čest problem, valjda se popuni tabela u ruteru, a on čuva stare konekcije i po pet dana kako neko reče (što objašnjava zašto je meni 5 dana radio dosta dobro), sad moram vidjeti šta da radim, možda da stavim DD-WRT ili Tomato firmware, ako bi to riješilo problem. Samo zbog toga nisam skinuo ovaj build 7068 u x64 verziji koji sam takođe stavio da se skida, jer mi je zagušio web, a zbog toga sam aktivirao ovaj 7068 x32 tek iz drugogo pokušaja, prvi put nije jadan uopšte mogao da ostvari konekciju.

Načuo sam da će build 7070 biti pravi RC, i da će izaći uskoro, ali ne držite me za riječ, malo mi je to čudno jer su rekli da će RC izaći tek krajem maja a ne 10. aprila kako je prvobitno najavljeno.
[ Bash1711 @ 29.03.2009. 13:21 ] @
I ja sam probao da iskopam changelog, ali bez uspeha....svi pricaju o promenjenim gagdetima i da im se build 7068 cini malo brzim. Cekace se ipak RC, sto je sigurno, sigurno je....
[ Srđan Pavlović @ 29.03.2009. 14:43 ] @
Za ovu 7068 po torentima pise da je RC1.... (recimo iso-hunt search "Windows 7068"),
znaci to nije RC1? Neka zaebancija?

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 29.03.2009. u 16:52 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 29.03.2009. 16:36 ] @
Ne, to je pre-RC1 build, RC znanicno izlazi tek u maju, a datum Microsoft krije, za sada.
[ Sudomaster @ 29.03.2009. 19:51 ] @
Već je izašao novi build, Windows 7 Build 7070 (RC-Escrow) [6.1.7070.0.winmain.090324-1853.]

Za dva dana će se pojaviti na torrentima.
[ Catch 22 @ 29.03.2009. 21:41 ] @
^ ????
Ovo mi nekako zvuči kao "buva"?
Pošto na nekoliko, inače uvek dobro obaveštenih sajtova nema još uvek ni reči o tome(?)
[ zonic @ 29.03.2009. 22:17 ] @
evo jedne informacije sto se tice RC verzije pa cemo videti

6.1.7072.0.winmain.090327-1845 (potentially RC Escrow build)
[ Bash1711 @ 29.03.2009. 22:37 ] @
Koja je ovo kisa bildova, 7068, 7070, 7072? To sto na toretnima stavljaju oznake RC, ne treba shvatati ozbiljno. RC bi trebao da izadje tek krajem maja, a i to je pitanje, a ako krene ovim tempom, imacemo jos gomilu bildova dotle....
Ko moze nek ceka zvanicnu verziju sa Microsoftovog sajta, ko ne moze.....tu je torent....malo zivaca....i dobre volje..
[ zonic @ 29.03.2009. 22:44 ] @
Za one kojima trebaju pravi drajveri za ati kartice ( pocevsi od serije 9550 ) i windows 7 odlican Catalyst 9.3 Windows 7 od sapphiretech http://www.sapphiretech.com/uk/support/drivers.php
cim sam instalirao windows je zivnuo kao i ostali graficki zahtevni softveri .
[ 2fAst4aNY1 @ 30.03.2009. 01:41 ] @
Da li je nekome poznato,da li je u 7068 sredjen problem sa wirelles adapterom??
[ Kosta ******um Rex Persia @ 30.03.2009. 02:01 ] @
Čekaj malo Zoniću, kakve veze ima da li skidaš Ati drajver sa Sapphire sajta ili sa zvaničnog AMD-ATi sajta, to je isti skroz drajver. Ili ipak nije, ajd malo bolje nam to razjasni.

please nek neko nadje changelog za build 7068...

Sta je sa TV karticama, kakvo je stanje sa drajverima ?
[ calexx @ 30.03.2009. 08:18 ] @
Hm, imao sam i ja problem sa Ati karticom, za vreme instalacije je prepozna i sve normalno radi a kad uradim update i nabaci nove drajvere, sve se zabrlja i onda je jedino rešenje vraćanje onih prvih. Čini mi se da se sedmica ipak prilično razlikuje od Viste po pitanju drajvera pa će to da bude rešavano posle izlaska zvanične verzije.

Što se ovih međuverzija tiče, vidim da je sada u prometu i nešto što nazivaju Build 7086 što me je dodatno ubedilo da batalim ta dovlačenja i sačekam sledeću regularnu verziju.
[ Sasa_RI @ 30.03.2009. 09:00 ] @
Ja sam jucer upgredao sa 7057 na 7068 i bootao bi ok do desktopa i onda bi restartao bez BSODa i upozorenja sve dok nisam mako catalyst 9.3 i stavio 9.2.

7086 se lik zeznuo kad je radio torrent. To je 7068.

A sto se tice WiFi kartice,meni radi OK na svim buildovima do sada.
[ saneldz @ 30.03.2009. 10:16 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia

please nek neko nadje changelog za build 7068...



Changes in this build:

* New disc setup allows user to configure what version they want to install and network settings.
* Some devices’ files are now automatically installed
* Minor change in Help and Support (no longer asks to retrieve new data via internet)
* New Windows Update settings

http://windows7center.com/wind...uild-7068-x86-download-leaked/

[ Srđan Pavlović @ 30.03.2009. 16:12 ] @
Evo skidam 7068 - 64-bit, pa cu da ga probam u VBox-u sa 3D Accel. Enabled. Da vidim 'el ce da moze :)
[ zonic @ 30.03.2009. 16:27 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Čekaj malo Zoniću, kakve veze ima da li skidaš Ati drajver sa Sapphire sajta ili sa zvaničnog AMD-ATi sajta, to je isti skroz drajver. Ili ipak nije, ajd malo bolje nam to razjasni.

please nek neko nadje changelog za build 7068...

Sta je sa TV karticama, kakvo je stanje sa drajverima ?


Pa skini odakle hoces ali racunam da posto su vec dali da prvo izaberes karicu pa tek onda skines drajver za nju znaci da ima neke veze a i taj Sapphire sajt sam dao kao primer da su zvanicno izasli drajveri za graficke kartice pod windovsom 7 a i imam Sapphire karticu , sto se tice TV kartice win 7 mi odmah uradi update drajvera za SAA7130 tv card tako da nemam ni sa tim problema sto se tice drugih tv kartica verovatno da i nema nekih vecih problema za kameru takodje odgovaraju draveri od XP u pocetku je bilo .
[ 93 Stefan @ 30.03.2009. 22:41 ] @
Kakva je zahtevnost u pogledu igrica u odnosu na Vistu i XP? Svi spominjete samo da li radi ili ne, a niko da se seti da uporedi. Da li ima neke razlike kad se koristi DX 11 umesto 9.0c ili 10?
[ zonic @ 30.03.2009. 22:55 ] @
Mislim da trenutno graficke kartice i ne mogu da iskoriste DX 11 , sadasnje najace ATI kartice uglavnom podrzavaju DirectX® 10.1 mada , ne znam ni igru koja je radjena za DX 11 ako ima takve javi . Sto se tice sadasnjih jacih igara tu se ponavlja prica koliko jaka kartica tako i igra ima odziv , nisam primetio neku razliku izmedju viste i i win 7, sto se tice grafike u igri recimo GTA4 pod oba sistema sa 9.3 ati drajverima. Graficka na kojoj sam probao je ati 4850 za nvidiu ne znam.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 31.03.2009. 11:24 ] @
Pa naravno da nema niti jedne igre u Direct 11 kada ne postoji niti jedna Direct 11 graficka kartica, one izlaze na samom kraju godine.

[ Srđan Pavlović @ 31.03.2009. 11:47 ] @
A cak i DX 10.1 igre bih voleo da mi neko nabroji - koliko ih ima :)
[ Srđan Pavlović @ 31.03.2009. 17:01 ] @
Evo, instalirao se 7068 x_64, ali i pored 3D Acceleration Enabled u V-Box-u, nista od Aera, i ne prepoznaje "zvucnu"
ni kao Sound Blaster 16, ni kao AC97 (XP je prepoznaje u VBoxu)
[ zonic @ 31.03.2009. 20:08 ] @
Citat:
Kernel-1: A cak i DX 10.1 igre bih voleo da mi neko nabroji - koliko ih ima :)


list of games that support DirectX 10 for Windows Vista and the upcoming Windows 7.

Assassin's Creed April 8, 2008 Ubisoft Montreal Earlier versions supported DX 10.1.
Far Cry 2 October 21, 2008 Ubisoft Montreal Supports DirectX 10.1
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky August 26, 2008 GSC Game World support of DirectX 10.1
Stormrise 27 March 2009 game to use DirectX 10/10.1 exclusively
Tom Clancy's H.A.W.X. March 17, 2009 Ubisoft Romania Supports DirectX 10.1
[ Srđan Pavlović @ 01.04.2009. 12:14 ] @
Pa eto, na prste jedne ruke ih nabrojis :)
[ zonic @ 01.04.2009. 15:33 ] @
Jeste ali sve su velike pa dok ih izigras uzivancija , a dotle ce izaci druge .
[ zonic @ 03.04.2009. 22:26 ] @
Nestrpljivim korisnicima se preporučuje da sačekaju juni 2009, kada će Windows 7 RC biti dostupan za javno preuzimanje, uz napomenu da će količina serijskih brojeva biti neograničena, što znači da će svako ko bude želeo moći da preuzme svoju kopiju.

izvor: b92.net
[ Bash1711 @ 05.04.2009. 13:06 ] @
Do juna se vec moze izdrzati...haha...
[ zonic @ 05.04.2009. 14:21 ] @
u redu sto se tice napredka u funkcionalnosti ali sto se tice desktopa stvarno " VELIKI NAPREDAK " ja se izvinjavam na montazi ali nisam mogao da odolim .

Windows 7


Wwindows 98 se
[ Nemanja Živanović @ 06.04.2009. 12:11 ] @
Posto sam pokusavao da instaliram drajvere za TV kartu (Leadtek WinFast TV2000XP Global) na Windows 7 i nije mi uspelo, kontaktirao sam Leadtek tehnicku podrsku i dobio sam sledeci odgovor:

Citat:
Thanks for your contact.

We haven’t developed the driver for Windows 7.

So it might not be used.

But you can try to install the driver manually.

Please unzip the .zip of driver file.

Then unzip the .exe driver file and you will get a folder which has .inf driver.

Then follow the instructions below.

1. Open "Device Manager".

2. Look for your unknown devices.

3. Double click the mouse on it, and you will get the device properties.

3.1 Choose "Driver".

3.2 Select "Update Driver …", you will get the Hardware Update Wizard.

3.3 Select "Install from a list or specific location [Advanced]".

3.4 Then press " Next>" button.

4. Browse and locate the folder that include driver, then choose “Next >”and install driver.

5. Choose “Continue Anyway".

6. Click Finish to finish the wizard. And that meant you update this driver successfully.

7. Repeat Step 3 ~ Step 6, install the others devices.

8. After reboot the system, complete install your driver of TV-Tuner.

If it doesn’t work, we will try to develop the driver and application after the Microsoft has released the official version of Windows 7 ASAP.

I wish that can help you.


Mozda nekome pomogne, a ja cu probati ovo upustvo cim budem imao vremena.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 06.04.2009. 23:42 ] @
Ljudi, danas sam cuo nepotvrđenu glasinu da će zvanični Windows 7 Release Candidate biti build 7092 ili 7100. Mada, nisam bas sklon da u ovo poverujem, ali opet,ako pogledamo da se tek u junu pojavljuje zvaničan RC, deluje realno.

Jel zna neko kad ce najzad da ubace classic start meni, nervira me ovaj Vista meni ?
[ Catch 22 @ 06.04.2009. 23:55 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: ...Jel zna neko kad ce najzad da ubace classic start meni, nervira me ovaj Vista meni ?

Pa verovatno nikad, jer je tendencija da se start meni mozda i potpuno izbaci...

PS
Ako te bas nervira promeni temu na "Windows Classic", a Start Menu na "Classic Menu" i imaces to sto hoces (Win98) i u Visti i u Win7

[att_img]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.04.2009. 09:50 ] @
A glupi Terratec, proklet bio, jos uvek NEMA drajvere za moju TV i Audio karticu.....nečuveno, a kao važe za ozbiljnu firmu.

Inače, generalno, za sada sam oduševljen kako radi Windows 7, imaju još da ga dorade, ali blizu su NAJBOLJEG Windowsa ikada.

Ima li neko informacije da li se očekuje leak nekog novog builda uskoro ? Sudeci da je, u proseku, svaki 11 build leakovao,verovatno ce da leakuje Windows 7 oko builda 7080.
[ calexx @ 07.04.2009. 10:13 ] @
Ja sam zbog Terratec drajvera čekao nekoliko meseci da pređem na Vistu. Onda su se pojavili beta drajveri i rade samo tako. Verovatno čekaju da se sedmica stvarno pojavi pa da (možda) opet naprave dobre drajvere. Da li si uopšte probao one beta drajvere, možda je neki problem kod mene ... mada se isto ponaša sa svakom sedmicom?
[ murga @ 07.04.2009. 10:26 ] @
Probao ovaj build 7068, prilikom instalacije nije htio ni jedan beta ključ pa sam instalirao bez ključa i dobio Professional verziju. Rješenje: u instalacionom ISO file u folderu "sources" file ei.cfg obrisati i moći će te birati instalaciju ili editovati u notepadu i unijeti automatsku instalaciju željene verzije.
ei.cfg izgleda ovako:
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail
[VL]
0

Unijeti umjesto Professional npr. Ultimate, nadam se da će nekom pomoći. Sve mi je prepoznao u računaru, nemam problema s zvukom i dobro radi, pozdrav.
[ 93 Stefan @ 07.04.2009. 13:25 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Inače, generalno, za sada sam oduševljen kako radi Windows 7, imaju još da ga dorade, ali blizu su NAJBOLJEG Windowsa ikada.

Ne razumem zašto svi uporno govore kako je nabolji i savršen, a niko se ne seti da kaže koji je razlog te savršenosti... Ništa ne govorim o ovom Winu, nisam ga ni probao (ni video uživo), pa me zato baš zanima da vidim u čemu je bolji od nekog prethodnika.

@murga
Ako je tako jednostavno da se izmeni koja će instalacija biti onda stvarno... Sigurno će to promeniti barem kada bude RTM (iskreno se nadam da ipak neće).

Za kraj, da li je 7 naslednik Viste ili XP-a? Znate na šta mislim, ne na izgled.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.04.2009. 14:24 ] @
calexx, koje beta drajvere, ne znam o cemu govoris, daj link pa cu da probam...

Ne, Windows 7 je naslednik Viste, ali mnogo je stabilniji i optimizovaniji od bilo koje Viste. Daleko daleko usavrsena verzija kernela i user interfejsa, veruj mi, 93 Stefane.
[ calexx @ 07.04.2009. 16:34 ] @
Verovatno nisi koristio Vistu inače si već morao da ih nađeš. Ovi drajveri rade na Visti samo tako dok se na Sedmici javlja neko krčanje.
[ calexx @ 07.04.2009. 16:36 ] @
Citat:
murga: Probao ovaj build 7068, prilikom instalacije nije htio ni jedan beta ključ pa sam instalirao bez ključa i dobio Professional verziju.
Mislim da kod zvanične bete bez ključa prelazi na Ultimate, ove kasnije su sve samo ne pouzdane pa je bolje da ih ne shvatate ozbiljno i prijavljujete greške. Ko zna koja i odakle je ta verzija.
[ zonic @ 07.04.2009. 17:21 ] @
Jel moguce da i tu ima preredjenih verzija pa samo sto izadju , instalacija win 7 7068 64 bit koju imam prijavila je mogucnost instalacije svih opcija od HOME do ULTIMATE bez kljuca a kasnije sam je aktivirao sa jednim od vec poznatih kljuceva i to uspesno cini mi se da se zadrzala najduze na mom racunaru radi veoma dobro za razliku od 7057 koja se mucila i pri samom boot startu .

Evo izasla nova verzija.


Details of Windows 7 build 7105
Version: - 6.1.7105.0.090404-1235_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GB1CULFRER_EN_DVD

Size :- 2.58 GB

Compiled on :- 4th April 2009

Change log for Windows 7 Build 7105
1. Improved networking support, the work is within the local network.

2. Added support for some previously incompatible programs.

3. Extras in the LP and small interface improvements.

4. Added support for new drivers for various devices.

5. Extended support for sensory based displays.

6. A small optimization and changes in the Kernel


April 2009 for the RC escrow
May 2009 for the public release of Windows 7 RC
Windows 7 RTM for September 2009
Windows 7 to be released no later than January 2010



[Ovu poruku je menjao zonic dana 07.04.2009. u 20:28 GMT+1]
[ sava-1992 @ 07.04.2009. 19:36 ] @
Evo skidam sa torrenta 6.1.7105.0.090404-1235_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GB1CULFRER_EN_DVD :)

Edit: Ispravio... :)

[Ovu poruku je menjao sava-1992 dana 07.04.2009. u 20:57 GMT+1]
[ zonic @ 07.04.2009. 19:40 ] @
lepo samo ako nije opet neko zezanje a izgleda da jeste mozda sutra bude nesto .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 07.04.2009. u 21:04 GMT+1]
[ Bash1711 @ 07.04.2009. 21:29 ] @
Sta? Ovo je bilo brzo posle 7068, vec 7105....Jel neko to proverio?
[ zonic @ 07.04.2009. 21:46 ] @
Ne moze da se skine stoji na 15.1 % nema nista jos od toga do daljnjeg
[ calexx @ 07.04.2009. 21:47 ] @
Ma šta ima da se proverava, svi su nestrpljivi da vide noviju verziju pa i ne obraćaju pažnju. ;) Evo ja potražio i u ponudi je i verzija 7077.0.090404-1255_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD.iso. Isti datum, drugi build. Verovatno se nove verzije pojave čim neko provali kako se menja oznaka builda pa pusti u promet.

Ja ću da se odjavim sa ove teme a vraćam se kad se pojave zvanične glasine.
[ Bash1711 @ 07.04.2009. 22:02 ] @
Treba se jos malo strpeti i sacekati RC verziju, maj nije tako daleko......
[ zonic @ 07.04.2009. 22:18 ] @
Ja cu se ipak drzati ove teme Windows 7 nezvanične verzije: Build 7032, 7048... pa da isprobam sve sto izajde ( 15 min instalacije nista narocito uvek se nadje malo vremena ) a kad bude zvanicna RC ili RTM onda nova tema .
[ sava-1992 @ 08.04.2009. 00:10 ] @
News about latest Windows 7 milestone build 7105 being compiled and release to testers is started floating on net today. The news source for Windows 7 build 7105 is Wzor.net, according to wzor.net Windows 7 team has reached a new milestone, and have jumped build numbers up to 7105. The build string is 6.1.7105.0.winmain.090404-1235.
[ Catch 22 @ 08.04.2009. 00:38 ] @
Citat:
zonic: ...a kad bude zvanicna RC ili RTM onda nova tema .

RC - maj 2009
RTM - septembar 2009
Tako bar kažu najnovije glasine: Windows 7 RTM set for September 2009
[ zonic @ 08.04.2009. 21:27 ] @
Izgleda od kako je Bili otisao u penziju ekipa radi mnogo bolje i brze sa vise samoinicijative , mada po njihovim informacijama bi voleli da se vrati jer su za vreme Bilija imali tacno definisane zadatke sada je to mnogo slobodnije pa se to i vidi na ovom novom windowsu .
[ Bash1711 @ 08.04.2009. 22:35 ] @
Pa ja kazem da sacekamo Sedmicu, pa onda da vidimo da li da kukamo za Bilijem.....haha.
[ 93 Stefan @ 09.04.2009. 12:30 ] @
Ovi datumi što ih pišete kad šta izlazi se odnose na englesku verziju ili na sve? Ako samo na englesku, šta mislite koliko ćemo otprilike čekati dok se naša pojavi?
[ Ivan Dimkovic @ 09.04.2009. 12:39 ] @
Citat:
zonic
Izgleda od kako je Bili otisao u penziju ekipa radi mnogo bolje i brze sa vise samoinicijative , mada po njihovim informacijama bi voleli da se vrati jer su za vreme Bilija imali tacno definisane zadatke sada je to mnogo slobodnije pa se to i vidi na ovom novom windowsu .


Zapravo razlika u stilu je do jedne druge smene (BillG se odavno nije bavio mikro-menadzmentom Windows R&D-a)- glavni i odgovorni za Vistu je bio Jim Alchin, koji je sa izlaskom Viste otisao u penziju (sada se bavi muzikom, ironicno - njegov album se valja na iTunes-u ;-)

Od Windows-a 7 je odgovorna osoba Steven Sinofsky.

[ ivi1985 @ 09.04.2009. 13:27 ] @
Upravo sam instalirao Windows 7077 !

Mozete vise procitati ovde:

http://www.neowin.net/news/mai.../08/windows-7-build-7077-leaks
[ zonic @ 10.04.2009. 15:42 ] @
noviteti u ovoj poslednjoj verziji 7077

Changes:

* Faster installation & start up time
* Paint has got new fade highlight effect on the ribbon sections.
* Internet Explorer jumplist inprivate and new tab tasks gets icons.
* Jumplist "P&in" and "U&npin" bug fixed.
* Task manager menu-bug fixed.
* New taskbar buttons.
* Pause button on WMP bug fixed
* More Themes & Sound Schemes added
* Changes in Slide Show transition time
[ zonic @ 10.04.2009. 15:50 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Zapravo razlika u stilu je do jedne druge smene (BillG se odavno nije bavio mikro-menadzmentom Windows R&D-a)- glavni i odgovorni za Vistu je bio Jim Alchin, koji je sa izlaskom Viste otisao u penziju (sada se bavi muzikom, ironicno - njegov album se valja na iTunes-u ;-)

Od Windows-a 7 je odgovorna osoba Steven Sinofsky.


Ja sam to procitao ovde Stiv Bolmer se zali http://www.mikro.co.yu/main/in...odina=&mesec=&ID=11403 i eto vec rezultata .
[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.04.2009. 16:00 ] @
Dakle, ono sto sam u poslednje vreme primetio da NIKO ne pise o itiscima novijih buildova, nego samo kaze da je izašao taj i taj build i navede strane izvore.

Ajde da se vratimo na kolosek, ovde trebamo trestirati Windows 7 prema sopstvenim iskustvima, reći ako nađemo neki bug, i generalne utiske i promene u odnosu na prošli build 7068.

Ajd ljudi, na noge i dajte utiske, testirajte realno build 7077, obe njene verzije i 32 i 64 bita.

[ zonic @ 10.04.2009. 16:43 ] @
A steta ova verzija 7068 bas mi lepo radi bez greske sad moram da ga preinstaliram nekad mi je zao da izbacim nesto sto dobro radi od svih verzija koje sam probao moje licno zpazanje da su na mom racunaru iz prve sa svim drajverima za sada dobro radile 7048 i 7068 kod ostalih ili je softver ili hardver bio problematican . Nista javljam se kasnije sa 7077 ali sto kaze Kosta cackajte malo , dok je besplatno , nesto smo se olenjili .
[ Catch 22 @ 10.04.2009. 21:31 ] @
Pošto se približava dan kada ćemo moći legalno da preuzmemo RC verziju sa MS sajta (umesto raznih brljotina sa torrenta) evo jedan koristan članak, koji se inače odnosi i na trenutne nezvanične verzije:

Upgrade from Windows 7 Beta 1 at Your Own Risk

[ zonic @ 12.04.2009. 09:33 ] @
Lepo sam ja govorio da ce konacna verzija windowsa 7 biti drugacija od postojecih naime Steve Ballmer je najavio da su vrlo male sanse da konacna verzija windowsa 7 sadrzi podrsku za PC igre i ukazuje da su procesi koje igre zahtevaju najcesci uzrok pada njhovih sistema i windows cine daleko podloznijim hakerskim napadima .Zato oni koji hoce da igraju dobice posebne kupone za Xbox 360 i popust od 100 evra , igre poput mine i pasijansa i one radjene u Flash-u ce moci da se igraju . Zato cuvajte sadasnje verzije windowsa 7 . Vidim ja da ce Vista biti trazena ima od blata da je pravimo hehe . Electronik Arts i ostali se jos nisu oglasili a izgleda da im to ide na ruku kako bi imali razlog za otpustanje timova koji su angazovani na razvoju softvera za PC. Ocekuje se reakcija javnosti .

Izvor najnoviji broj 48 SCREENFUN starna 56.





[Ovu poruku je menjao zonic dana 12.04.2009. u 11:03 GMT+1]
[ Dashkes @ 12.04.2009. 09:59 ] @
To ce biti korisno. Stare igre su mnogo bolje od ovih novijih(cast izuzecima).
[ zonic @ 12.04.2009. 10:11 ] @
Zasta sam bacao pare na ovaj hardwer kad cu sad da igram na PS2 od 70 evra e Bili , Bili zasto nas ostavi pa nema veze sto nekad iskoci plav ekran bar je bilo zabavno.
[ 93 Stefan @ 12.04.2009. 11:49 ] @
Nemoguće da će to da urade! Pa zar stvarno mislite da su toliki retardi?! Oni se trude da udovolje svim korisnicima, čak su pazili da srede taj Win za netbook računare, a sad će da izbacuju igre zbog kojih svi mi i koristimo kompove.
Citat:
zonic:  ukazuje da su procesi koje igre zahtevaju najcesci uzrok pada njhovih sistema i windows cine daleko podloznijim hakerskim napadima.

Ako stvarno ne mogu da vrate onu podršku iz XP-a (možda i Viste, stvarno ne znam) kad niti jedna igrica nije obarala sistem onda stvarno... Inače se stvarno neprestano hakeriše, mogu da se kladim da haker na ovom forumu nije nikome upao (možda ima izuzetak, dva) jer smo mi ljudi nezanimljivi. Šta će kod nas postići upadanjem? Jedino možda da uvežbaju... A i to nije posao M$-a nego raznih FW-a. Zar oni misle da neko i koristi njihove stvari da se zaštiti?

Ja prosto ne mogu da verujem da je to istina, to su neki tračevi. Možda su ovi iz Mac-a to pustili da bi nam svima ogadili Win, pa da pređemo na njihov OS.
[ zonic @ 12.04.2009. 11:54 ] @
Izvor najnoviji broj 48 SCREENFUN starna 56, ne znam odakle njima ta informacija ali posto su priznat list ne verujem da bi tek tako napisali ovu informaciju .
[ Ser_Zile @ 12.04.2009. 12:13 ] @
Kolko god da je piratizovan PC je ipak trziste na kome se mogu napraviti ozbiljne pare od igara.
Takodje takav potez bi bukvalno ugasio AMD i nVidia pa sad razmisli kolka je sansa da je informacija tacna.
Mozda je interpretacija onoga sto je Ballmer rekao pogresna ili je on nesto lose srocio ali nema sanse da gase igre za pc.
[ Sauron @ 12.04.2009. 12:16 ] @
To je najveća glupost koju sam čuo u poslednjih par godina, i ne znam zašto se tako ložite
[ zonic @ 12.04.2009. 12:27 ] @
Citat:
Ser_Zile: Kolko god da je piratizovan PC je ipak trziste na kome se mogu napraviti ozbiljne pare od igara.
Takodje takav potez bi bukvalno ugasio AMD i nVidia pa sad razmisli kolka je sansa da je informacija tacna.
Mozda je interpretacija onoga sto je Ballmer rekao pogresna ili je on nesto lose srocio ali nema sanse da gase igre za pc.

Licno ni ja ne verujem bas zbog AMD i nVidie pa i drugih proizvodjaca hardwera s obzirom da sam windows 7 nije preterano zahtevan , najgore sto moze doci do zastoja na opstem razvoju hardwera a igre su tu bile veliki pokretac ,a mi cemo se vec snaci .
[ 93 Stefan @ 12.04.2009. 13:33 ] @
Citat:
Ser_Zile: Takodje takav potez bi bukvalno ugasio AMD i nVidia

Da se kladimo? Pre bi se nešto drugo ugasilo, a sve bi migriralo na Mac i Linux.
Ali u svakom slučaju je ovo netačna vest, pa pogledajte koliko se hvale da će Win 7 biti super sa igre.
[ vpoqol5 @ 12.04.2009. 14:19 ] @
A jel itko probao napraviti upgrade, sad koristim 7057 build i nemam potrebu da ga mjenjam do rc-a, pa me zanima, dal netko probao upgredad i da je sve prošlo bez problema?
[ zonic @ 12.04.2009. 17:28 ] @
Jel moze neko da mi objasni kako da ukljucim Visualization u WMP u windowsu 7 u opcijama stoji da ima ali nikako ne mogu da pokrenem .
[ Kosta ******um Rex Persia @ 12.04.2009. 18:31 ] @
I Zoniću, jesi li najzad instzalirao build 7077, opet nema nijedne informacije od tebe po tom pitanju ? Šta si ti primetio u ovom najnovijem buildu, tvoja neka stručna zapažanja, ipak se ti razumeš u informatiku malo više od nas laika ovde. :)
[ ivi1985 @ 12.04.2009. 19:25 ] @
@zonic

kad otvoris WMP u donjem desnom uglu imas dugme Switch to Now Playing, njega pritisnes i dobijes novi oblik WMP, desni klik i imas opciju Visualizations.

To bi trebalo da bude to, osim ako nesto drugo nije u redu.
[ zonic @ 12.04.2009. 21:24 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: I Zoniću, jesi li najzad instzalirao build 7077, opet nema nijedne informacije od tebe po tom pitanju ? Šta si ti primetio u ovom najnovijem buildu, tvoja neka stručna zapažanja, ipak se ti razumeš u informatiku malo više od nas laika ovde. :)

Aj kad me prozivas mada sto se strucnosti tice ima ovde mnogo boljih od mene ja sam samo uporan a nisi ni ti bas laik ali necemo licno za ostalo na PP, da ti odgovorim jesam instalirao sam 7077 ali vec je bilo napisano sta je novo na predhodnoj strani da ne ponavljam .

ivi1985 hvala provericu !
[ pera89 @ 12.04.2009. 21:52 ] @
Citat:
zonic: Izvor najnoviji broj 48 SCREENFUN starna 56, ne znam odakle njima ta informacija ali posto su priznat list ne verujem da bi tek tako napisali ovu informaciju .


Da nije to u Screen fun-u prvoaprilska sala? To je jedino logicno objasnjenje...
[ zonic @ 12.04.2009. 22:08 ] @
Ne verujem danas je 12-ti a SCREENFUN izlazi oko 10-og , vecina je vec procitala tu informaciju ja nemam komentara pitajte SCREENFUN na [email protected] pa ce da razjasne.
[ mulaz @ 12.04.2009. 23:07 ] @
Citat:
pera89: Da nije to u Screen fun-u prvoaprilska sala? To je jedino logicno objasnjenje...


A zasto? mozda ce da naprave 'game edition', i naravno 'Ultimate' koji ce da imaju podrsku, a Business i slicne, kojima ni ne treba. Meni to izgleda sasvim logican potez nekog poput M$-a.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 13.04.2009. 00:35 ] @
Ja sam apsolutno siguran da je ta informacija iz Screenfun-a apsolutna glupost,kojoj ne treba pridavati puno pažnje.Toliko je dosad bilo neistinitih glasina za Windows 7...ajd ljudi ne padajte na ove fore.

Nego,izgleda da,ipak,7077 nije RC build,vec su napravili,koliko cujem po netu,build 7078 i 7079, dakle jos uvek se nista ne zna tacno....

[ zonic @ 13.04.2009. 01:03 ] @
Citat:
ivi1985: @zonic

kad otvoris WMP u donjem desnom uglu imas dugme Switch to Now Playing, njega pritisnes i dobijes novi oblik WMP, desni klik i imas opciju Visualizations.

To bi trebalo da bude to, osim ako nesto drugo nije u redu.


Da to je to sve je uredu Visualizations u WMP radi , hvala jos jednom .



[Ovu poruku je menjao zonic dana 13.04.2009. u 13:10 GMT+1]
[ calexx @ 13.04.2009. 17:32 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Nego,izgleda da,ipak,7077 nije RC build,vec su napravili,koliko cujem po netu,build 7078 i 7079, dakle jos uvek se nista ne zna tacno....
Da se malo i ja javim, od juče popodne sam se zainatio da instaliram 7077 i nikako nije išlo. Prođe prvi restart, stigne do Completing installation ... i tu stane, tri tačke se vrte ali ništa više. Probao sve moguće načine, na kraju odvojio ceo hard za to, prvo ponudio oko 40GB za instalaciju, posle i ceo hard ali uvek stane na istom mestu. Onda probao i build 7000 ali isto. Ostavio da prenoći (ujutru me sačekale one tri tačke koje i dalje rade), jutros ponovio bezbroj puta i ništa. Onda probam win2k8 server ali i dalje isto.

Hard je SATA ali je sve postavljeno na IDE, neka od prvih instalacija je tako odrađena pa sam tako i nastavio. Hteo sam da probam i kao SATA ali nije našao drajvere na CD-u, verovatno je potrebno da se prvo raspakuju, pa sam odustao.

Na kraju očajnički reset biosa ... i instalacija prođe. Ne bih da apsolutno povežem sa ovim jer mi se i ranije dešavalo da jednom od pet pokušaja prođe ali nije nemoguće da je nešto u biosu brljalo. Na kraju svega, instaliram 7077 i nabacim drajvere za Terratec ... i to sada radi. Da li je stvarno nešto u biosu toliko brljalo da je i zvuk gušilo ili su ipak nešto sredili u ovoj verziji, tek za večeras sam našao zanimaciju.

Jesi li probao one drajvere?
[ zonic @ 13.04.2009. 18:02 ] @
Mene uporno interesuje Warp http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dd285359.aspx upravo sam instalirao 7077 iz cuga na lap topu DELL INSPIRATION 1300 sa 1.3 gb rama i integrisanom intelovom grafikom , radi mnogo bolje nego dok je na njemu bila vista cak je slobodno oko 15 gb vise sa istim softverima i trosi samo 300 mb rama .E pa me interesuje da li je Warp vec ugradjen ili moram nesto da skinem od njihovih softvera ( mozda tek u konacnoj verziji ) pominju Microsoft DirectX SDK (November 2008) i Rename D3D10WARP.DLL to D3D10REF.DLL tako da mi nije bas jasan taj tekst , doduse ni engleski mi nije jaca strana pa ako bi neko mogao ukratko da mi pomogne da se ne zanosim s tim na ovom lap topu jer bih zeleo da ukljucim Aero ali izgleda da ovi drajveri i opsta konfiguracija to ne dozvoljavaju , procesor je intel na 1,6 ghz a grafika Intel 910 GML chip set (http://www.intel.com/assets/pdf/datasheet/305264.pdf ).

[Ovu poruku je menjao zonic dana 13.04.2009. u 19:28 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 13.04.2009. 19:10 ] @
Probao sam na drugom racunaru,i kao rade ti drajveri,mada se ponekad cuje neko krčanje,calexx.Delimično sam samo zadovoljan.

Neowin forum, javlja da je, navodno, leakovao build 7106:

7106.0.090408-1623_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD.iso
7106.0.090408-1623_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULXFRER_EN_DVD.iso


Mada,s obzirom na gomilu lažnih vesti ovih dana,ko zna kad će ovo stvarno biti dostupno. Zoniću,šta si ti čuo ya ovaj build ?



[ zonic @ 13.04.2009. 19:20 ] @
Ja sam ga vec skinuo hehe , samo imam problem sa kineskim nista ne razumem ,salim se cekaj da instaliram samo sto je stigao a ima i prevod da se malo zabavljam veceras.

Samo ovoga nema:
7106.0.090408-1623_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD.iso
7106.0.090408-1623_x64fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULXFRER_EN_DVD.iso

vec:
7106.0.090408-1623_x86fre_client_zh-cn_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD.iso
7106.0.090408-1623_x64fre_client_zh-cn_Retail_Ultimate-GRC1CULXFRER_EN_DVD.iso

pa ti sad vidi ako se snadjes .
[ Kosta ******um Rex Persia @ 13.04.2009. 19:28 ] @
Ma mani se, gde ces da muku mučiš,sačekaj da leakuje engleski build,kažu da će ga biti do sutra.

[ zonic @ 13.04.2009. 19:37 ] @
Samo vezbamo ja se drzim teme , verovatno cu te poslusati.
[ calexx @ 13.04.2009. 19:51 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Probao sam na drugom racunaru,i kao rade ti drajveri,mada se ponekad cuje neko krčanje,calexx.Delimično sam samo zadovoljan.
Sve moje dosadašnje probe su bile bezuspešne, krčanje se javljalo čak i na testu zvučne. Od tri testa, dva krče. Ono što sam danas probao nije krčalo ni posle skoro 5 minuta neprekidnog testa. Večeras, a naročito ujutru ću maksimalno da opterećujem zvučnu pa javljam.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 14.04.2009. 22:49 ] @
Dakle, da li je neko instalirao ovaj cudni build 7106, s kombinacijom ruskog i engleskog jezika ?

Da ne skidam bezveze, recite mi da li je fake ili nije ?

Kakve se promene zapazaju, Calexx, Zonicu, ostali ?

[ 93 Stefan @ 14.04.2009. 22:55 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Kakve se promene zapazaju, Calexx, Zonicu, ostali ?

Mogu da se kladim da se zapažaju potpuno iste ko kad ste prelazili na svaki novi build do sada, tj. nikakve. Eventualno ako je ispravljen neki bug ili neka od mnogih rupa preko kojih mogu da vam upadnu hakeri ili virusi...
[ calexx @ 14.04.2009. 23:04 ] @
Ja sam još na 7077, tj probao sam sinoć i jutros ali nisam prezadovoljan. Bila su bar 2-3 prekida interneta mada nisam siguran zašto i da li je 7 krivac ili je bilo tek tako. Neki programi se još bune i ne snalaze ali to mogu da prepišem i mom prvom radu sa 64-bitnim OS pa možda nisam bio pažljiv.
Zvuk je inače dobar, ne krči i tu ima razlike ali ne znam opet zbog čega je. Verovatno neću da probam dalje do sledeće zvanične verzije. Naročito neću ove kineske budževine koje su ko zna šta.
[ zonic @ 14.04.2009. 23:21 ] @
Necu ni ja da se zezam sa kinezima nek stoji 7077 posto sve funkcionise kako treba nego jedini problem imam sa Solid Edge Viewer-om program koji reprodukuje 3d iz Solid Edge programa za masinsko projektovanje naime vrlo tesko okrece elemente tj. renduje dok sa igrama nije problem u Visti isti softver radi besprekorno , dal je moguce da je do drajvera za grafiku mada sam instalirao najnovije zvanicne ati 9.4 catalyist za win 7 .
[ Kosta ******um Rex Persia @ 15.04.2009. 00:24 ] @
Ja mislim da su ove nezvanicne verzije nisu ubacene sve komponente,tako mi se cini.I svaki novi build sve manje zauzima,2.54,pa 2.35, evo ovaj sad 2.42 GB. Kao da ne stave sve u svaki build,jel provaljuje mozda to neko ?

Ili ja dizem paranoju bez potrebe ?

Da li je taj WARP sistem prisutan vec sada,ili se on stavlja tek kasnije ?

Da pitam, jel radi Nero 9.2.6 na Windows 7 ? Kad ce Nero da zvanicno objavi kompatibilnost sa Win 7 ?
[ calexx @ 15.04.2009. 01:09 ] @
Možda izbacuju gluposti? Ja sam instalirao Nero 7, valjda novije verzije ne bi trebalo da prave probleme.
[ jojban @ 15.04.2009. 08:59 ] @
Ja probao "kineza" i,naravno POLUDEO...ne preporucujem nikome da to radi jer nemam reci da opisem sta je bre ovo...tako da je moja znatizelja za novim "zadovoljena" i eto mene nazad na 7077 gde mi,ono sto meni treba,radi...cekamo "engleza" pa cemo videti sta ce nam doneti novo..pozz
[ lukkka @ 15.04.2009. 23:38 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ja mislim da su ove nezvanicne verzije nisu ubacene sve komponente,tako mi se cini.I svaki novi build sve manje zauzima,2.54,pa 2.35, evo ovaj sad 2.42 GB. Kao da ne stave sve u svaki build,jel provaljuje mozda to neko ?

Ili ja dizem paranoju bez potrebe ?

Da li je taj WARP sistem prisutan vec sada,ili se on stavlja tek kasnije ?

Da pitam, jel radi Nero 9.2.6 na Windows 7 ? Kad ce Nero da zvanicno objavi kompatibilnost sa Win 7 ?


Radi odlicno samo se zaista dugo instalira kao i uostalom na svim verzijama windowsa
[ Pali zari @ 16.04.2009. 06:43 ] @
imam jedno pitanje , da li ce u novi win 7 biti stavljen novi fajl sistem i kako se ponasa win 7 za sada sa hardovima od 1tb za sada, tj jel bolje da imam linux instaliran ili novi win jel hocu da uzmem 2 harda po 1 tb .
[ Take 5 @ 16.04.2009. 07:57 ] @
^ Mislim da ce danasnji hard diskovi generalno biti "lanjski sneg" za Windows Se7en, jer se ocekuje masovna pojava SSD uredjaja kada krene regularna prodaja... Slicna prica kao i Vista - PATA / SATA - AGP/PCIE...
[ Pali zari @ 16.04.2009. 10:31 ] @
sve je to ok ali dok to sodje do nas trebace vremena...
[ Catch 22 @ 17.04.2009. 02:00 ] @
Za vlasnike Creative zvucnih kartica, korisne informacije na sajtu proizvodjaca vezano za Win7:

Creative: Windows 7 - Driver Availability Chart

Citat:
Several Creative products may only require native drivers to function on Windows 7 while others will require drivers from Creative.

As drivers may not be available for some or all of your hardware, one option to retain the functionality of such hardware is to keep your existing Windows version and install Windows 7 in a dual boot configuration.

* Notes: Dates in the following chart may vary from time to time in accordance to Microsoft's plans on Windows 7 release.
* Creative may not have software development plan for earlier and non-listed products in this chart.

...

... ostatak na datom linku...
[ ki111er @ 17.04.2009. 13:00 ] @
Da li sam ja suntav ili blesav ali na ovom Creative-om sajtu nema drivera za moju karticu, nadjem je tamo u listi da je kompatibilna kliknem na download i on me prebaci na pocetnu stranu. AE neka neko skine i okaci na RS. HVALA UNAPRED
inace kartica je soundblaster live 5.1!
[ Catch 22 @ 17.04.2009. 19:12 ] @
^ Pa takva tamo trenutno ne postoji!
Ono što postoji su sledeće (oba linka vode praktično do istog beta drajvera: Creative Sound Blaster Beta Driver):

Sound Blaster Live! 24-bit External

Sound Blaster Surround 5.1
[ ki111er @ 17.04.2009. 20:34 ] @
Dobro sad mi je otvorilo i skidam driver, danas kada sam pokusavao nije radio link, hvala Catch 22
[ Kosta ******um Rex Persia @ 18.04.2009. 03:15 ] @
Zonicu,ostali,imam jedan veliki problem,tj.drugar ima ali kao da imam i ja. Naime,odneo ja danas lepo build 7077 kod njega kuci i lepo instalirao,DVD rezac mu je Pionir DVR112D (dakle prastar je), a ima pored njega i DR110D(još matoriji). Procesor je Sempron 2800+ koji radi na 1.6 GHz a RAM je 1 GB. Dakle sasvim dovoljno za Windows 7.

E sad,problem je ovaj, NEMA drajvera !!! Instalirao sam Windows 7 na E particiju, XP je i dalje na C disku, dakle dual boot. To radi dobro, tu nema problema.

E sad,problem je sledeci,što mi je odmah bilo sumnjivo,još tokom instalacije.Na dva hard diska koje moj drug ima (jedan Maxtor od 160 GB a drugi WD od 320 GB, oba dva su ATA diskovi) postoje 5 particija. Od kojih Windows 7 build 7077 vidi SAMO 2 particije, C i E. Veoma veoma cudno. Dakle,instalacija je prošla super,sistem se podigao brzo,W7 radi brzo i bez usporavanja, ali VELIKI problem je u tome što uopšte nece da prepozna drugi hard disk i što nema drajvera za mrežnu kartu,adsl se uopšte ne prepoznaje (prikacen je na mrežnu kartu, ne preko USB porta) i nema drajvera za zvucnu i TV kartu.

Dakle,situacija je KATASTROFALNA !!! Drug poludeo, mora da radi u XP-u za sada dok ovaj problem za drajverima i drugim hard diskom ne rešimo.

Još cudnije,nakon ponovnog startovanja Windows XP SP2, i tu takode nije pronaden drugi hard disk, sad i XP vidi samo dve particije. Ali, kada smo ugasili komp i ponovo ukljucili, sve se vratilo u normalu, XP je ponovo video svih 5 particija. Nakon svakog startovanja Windowsa 7 morali smo da ponavljamo proceduru kako bi Win XP video sve kako treba.


POMAGAJTE,hitno je !!!
[ zonic @ 18.04.2009. 11:54 ] @
E sad kako si instalirao da li su bila prikljucena oba HDD ( verovatno da jesu cim imas dual boot ) ako jesi jel je prilikom pokretanja instalacije u onom delu gde nudi paricije za instalaciju video svih 5 , sto se mene tice ja bih odradio to ponovo a mozes i kroz disk menadzer da imenujes nedefinisane particije ako ih uopste vidi mozda treba da se formatiraju u ntfs kroz XP ako su fat , formatirao bih sve particije u NTFS pa i onu na kojoj se nalazi win 7 onda nova instalacija sa oba HDD a sto se tice drajvera pokazi mu putanju prema system 32 XP-a mozda pokupi odatle sta mu treba meni je to uspevalo iz Viste za win 7 , taj Sempron 2800+ bi trebalo da je 64bit-ni pa probaj sa 7077 64 bit ,stara je to masina tako da ti niko ne garantuje da ces uspeti aj javi pa da vidimo dalje .

[Ovu poruku je menjao zonic dana 18.04.2009. u 13:26 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 18.04.2009. 13:11 ] @
Uh,mislim da je to 32 bitni Sempron,mada to moram da proverim sa Everestom kada ponovo odem do njega sutra ili u ponedeljak. Skinuo sam sinoć najzad build 7106 enngish russian, jel da mu upgradujem na to ?

Kako je moguce da nema Win 7 drajvera za Leadtek TV kartu ?

Ne,ni prilikom instalacije nije video svih 5 particija,Zoniću,ali ja ne smem da mu formatiram particije u NTFS (a garant su većina FAT32) jer ima covek BRDO i brdo podataka na njima. Nije valjda toliki problem za Windows 7 da prepozna FAT32 particije ?

Hmmm,to za WinXP sistem drajvere, probacu kad odem do njega.

E a zasto nije prepoznat ADSL modem,to su ovi novi sto Telekom daje.Povezan je preko mrežne karte.


Probaj da mi detaljno odgovoriš na sve nedoumice iz ovog posta.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 20.04.2009. u 11:30 GMT+1]
[ zonic @ 18.04.2009. 19:08 ] @
Vazi samo batali vise da mi pominjes prezime po vise puta znam da se obracas meni a mozda i drugi pomognu.Ne bih ti preporucio da upotrebis tu kinesku verziju win 7 7106 , za drajvere pokusaj kako sam napisao ili idi na update windowsa ( narocito za Leadtek TV kartu ali to ne vredi dok ne nadjes drajvere za mreznu) , ne verujem da je problem u Fat 32 vec u necem dugom mada bi formatiranje u NTFS verovatno pomoglo , a ADSL mislim da nije problem vec mrezna kartica za koju nemas drajvere , za njih ces morati da se snadjes i malo experimentises .Moj licni savet da ne petljas sa tim racunarom gde je kako kazes brdo podataka i sluzi tvom drugaru za posao , da ne ispadnes posle grbav nadjite neki drugi krs pa vezbajte .U krajnjem slucaju otkaci taj hard disk gde je XP pa instaliraj WIN 7 posle spoj pa na F11 biraj HDD sa kog ces da dignes sistem mozda je to bolja kombinacija za taj racunar .


[Ovu poruku je menjao zonic dana 18.04.2009. u 20:45 GMT+1]
[ calexx @ 18.04.2009. 19:38 ] @
Bilo je reči o tom problemu, valjda je dovoljno da samo ponovo dodeliš slova tim particijama. Što se ADSL-a tiče, naravno da ga nema ako nema mrežne. Malo mi je čudno da je ne prepoznaje, naročito ako je bilo OK u prethodnim verzijama, što dovoljno govori o ovoj.

Meni se ovakvi problemi nikada ne dešavaju pošto sve radim na drugi, mnogo čistiji način. Kada instaliram novi OS, otkačim sve ostale hardove pa ih posle završetka vratim. Tako se OS-ovi ne sudaraju niti kombinuju a multiboot je manji problem. Trenutno mi to radi Mint koji je instaliran na trećem hardu mada ima bezbroj načina za to.
[ Zavisan @ 19.04.2009. 21:27 ] @
Instalirana verzija 7077 na IBM t40 modelu.

Nije prepoznao drivere od zvučne, wireless, infre red port..

Poslije update -a je pronašao i to. Probao sam update sa driver ima od Vista i sve je prošlo u najboljom redu.
Radi dosta bolje od Viste (na ovoj mašini). Svaki program koji mi je radio na XP -u i ovdje radi (uz veća ili manja štelovanja).

Jedino što ne mogu naći je podrška za ATI 7500 nego imam samo driver.


[ zonic @ 19.04.2009. 21:48 ] @
Mozda nadjes ovde http://www.sapphiretech.com/uk/support/drivers.php imaju lepo razvrstane serije i ponudu drajvera ali podrska za vistu i win 7 pocinje od ati 9550 tako da catalyst za xp mozda prodje .
[ Kosta ******um Rex Persia @ 20.04.2009. 04:58 ] @
Evo najzad se pojavila i engleska verzija builda 7106, skidam upravo, tezak je SAMO 2.30 GB. Ja ne znam sta oni rade,svaki build sve manje zauzima.

Ima li neki changelog za 7106 ?
[ 93 Stefan @ 20.04.2009. 12:03 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: tezak je SAMO 2.30 GB. Ja ne znam sta oni rade,svaki build sve manje zauzima.

Koliko su bili veliki do sada?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 20.04.2009. 15:57 ] @
Počev od 7048 kad je ISO fajl bio veliki 2.55 GB za 32-bitnu verziju, pa do 2.35 GB za build 7077, evo ovaj je najmanji....

Ne znam šta se to dešava,mora da pojedini buildovi nemaju ubačene sve komponente...

[ zonic @ 20.04.2009. 16:35 ] @
Changelog for 7106

•Improved networking support, the work in the local network
•Added support for some previously incompatible programs
•Extras in the Language Pack and small cosmetic interface improvements
•Added support for new drivers for various devices
•Extended support sensory displays
•A small optimization and changes in the kernel
[ 93 Stefan @ 20.04.2009. 17:20 ] @
Stvarno ne znam otkud to smanjivanje, pa evo i u ovom changelog-u se vidi da samo postaje sve više stvari kompatibilno, a to sigurno zauzima dodatnog prostora. Jedino ako sa optimizacijom ovog kernela nisu izbacili neke nepotrebne stvari. Ili su možda izbacili još neke programe iz instalacije i napravili i za njih nešto poput Live Essentials (kako već). Nadam se da su pobacali sve one nepotrebne servise kojih je još bilo i u XP-u, a mogu misliti tek tu koliko ih je kad Vista ima onoliku gomilu.
[ 2fAst4aNY1 @ 20.04.2009. 17:36 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Počev od 7048 kad je ISO fajl bio veliki 2.55 GB za 32-bitnu verziju, pa do 2.35 GB za build 7077, evo ovaj je najmanji....

Ne znam šta se to dešava,mora da pojedini buildovi nemaju ubačene sve komponente...


Ne,naprotiv,iz buildova se izbacuju stvari,jer test verzije svih programa imaju dosta koda koji pomaze pri testiranju i hvatanju gresaka,a sve sto je program blizi finalnoj verziji,tako se taj kod izbacuje,pa se i konacna kompajlirana verzija smanjuje.Smanjivanje je i posledica optimizacije koda.
[ zonic @ 20.04.2009. 21:55 ] @
Upravo sam instalirao u virtualnoj na jedvite jade nadjenu englesku verziju 7106 i prvi put da nema Watermark , znaci li to da stize uskoro RC ili bi ovo mogla da bude RC verzija.

[Ovu poruku je menjao zonic dana 21.04.2009. u 00:20 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 20.04.2009. 23:43 ] @
Citat:
zonic: Upravo sam instalirao u virtualnoj na jedvite jade nadjenu englesku verziju 7106 i prvi put da nema Watermark , znaci li to da stize uskoro RC ili bi ovo mogla da bude RC verzija.

[Ovu poruku je menjao zonic dana 21.04.2009. u 00:20 GMT+1]


Ne,nije sigurno,jer se pouzdano zna da još od pre neki dan postoji build 7112, a koliko sam ja čuo sa nekih foruma,sadašnji build je,najverovatnije,7115 ili 7116.

[ zonic @ 21.04.2009. 00:07 ] @
Nema od toga jos nista

[ zilenk @ 21.04.2009. 08:01 ] @
Koristim Windows 7 build 7000 32-bitni. Imam AMD 64 Athlon 5000+ 2 giga rama. Da li je bolje da kod sledeće instalacije pređem na 64 bitni i u čemu će biti poboljšanje. Da li da dodam još 2 giga rama ako se odlučim za 64 bitni? Pozdrav.
[ zonic @ 21.04.2009. 13:24 ] @
Interactive Touch Foils ,za sada jos je skupo ali mislim da cemo moci uskoro prepraviti svoje LCD TFT monitore uz minimalno ulaganje da budu touch screen uz pomoc touch folije tako da nam win 7 bude operativan i u tom pogledu evo nekih sajtova koji govore o tome .

http://www.prodisplay.com/inte...lid=CP3Pot_1gZoCFRWRZgodZh5UGQ

http://www.iwindow.be/interactive-Foil.aspx
[ 93 Stefan @ 21.04.2009. 14:25 ] @
Citat:
zilenk: Koristim Windows 7 build 7000 32-bitni. Imam AMD 64 Athlon 5000+ 2 giga rama. Da li je bolje da kod sledeće instalacije pređem na 64 bitni i u čemu će biti poboljšanje. Da li da dodam još 2 giga rama ako se odlučim za 64 bitni? Pozdrav.

Ja, koliko sam čuo po HW forumima, potpuno je svejedno, samo baciš pare na ta 2 giga. Tih dodatnih 2 giga pojedu taj 64 bitni Win i aplikacije koje na njemu zauzimaju više Ram-a. Tako je bilo sa Vistom, jedino ako su sada malo poboljšali to, ipak rade dosta optimizacija, možda su i to malo sredili.
U svakom slučaju 64 bitni OS je brži samo kad se koriste 64 bitne aplikacije, kojih još nema mnogo. A i ne mogu da se koriste 16 bitne aplikacije (valjda).
[ Challenger @ 21.04.2009. 16:22 ] @
Jel' ovo http://www.engadget.com/2009/0...ic-consumption-out-now-for-ms/ tacno ili?
[ mmmilan @ 21.04.2009. 16:59 ] @
Jel instalirao neko ovaj zadnji build 7077?
Kakva je podrska za igrice, jel vam neka igrica koja je radila na xp odbila saradnju?

Jel zna neko mozda sta ce biti sa ovim aktivacionim kljucevima za bete kad sedmica pocne da se prodaje u fulu?
Ja sam sasvim normalno zatrazio i dobio aktivacioni kljuc za sedmicu.
Oce li ove verzije moci da se koriste ili ce postati trial ili sta vec.
Nadam se da sam lepo formulisao pitanje :D
[ 93 Stefan @ 21.04.2009. 20:35 ] @
Citat:
mmmilan: Jel instalirao neko ovaj zadnji build 7077?
Jel zna neko mozda sta ce biti sa ovim aktivacionim kljucevima za bete kad sedmica pocne da se prodaje u fulu?

Poslednji je 71xx. Ti ključevi će trajati koliko piše, ali samo za beta verzije. A i bez ključeva imaš mesec dana trial period, pa onda moraš ra formatiraš disk ako ne platiš.
[ zilenk @ 22.04.2009. 07:32 ] @
Citat:
93 Stefan: Ja, koliko sam čuo po HW forumima, potpuno je svejedno, samo baciš pare na ta 2 giga. Tih dodatnih 2 giga pojedu taj 64 bitni Win i aplikacije koje na njemu zauzimaju više Ram-a. Tako je bilo sa Vistom, jedino ako su sada malo poboljšali to, ipak rade dosta optimizacija, možda su i to malo sredili.
U svakom slučaju 64 bitni OS je brži samo kad se koriste 64 bitne aplikacije, kojih još nema mnogo. A i ne mogu da se koriste 16 bitne aplikacije (valjda).

OK. Hvala. Ostaću na 32-bitni sa 2 giga rama.
[ calexx @ 22.04.2009. 09:02 ] @
Ako koristiš 64-bitne programe kojima više rama može da pomogne da rade bolje i brže, onda uzmi 64 bitni OS. Ako nemaš, onda ti je skoro svejedno.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 22.04.2009. 14:53 ] @
Skoro sve velike aplikacije,pa i dosta manjih,imaju i svoje 64/bitne verzije programa....tako da je odgovor sasvim logičan. Ako neko koristi 64-bitni OS smatram za apsolutnom glupošću da se koriste 32-bitni programi ako već postoje 64-bitni za tu aplikaciju.

Mnogi korisnici to ne znaju pa prave početničke greške,na to treba uvek ukazivati. Jer se niko nije rodio naučen.

Npr, Autocad 2010, 3D Max 2010, Photoshop CS4 svi oni imaju 64-bitne verzije,da dam primer.

[ 93 Stefan @ 22.04.2009. 16:20 ] @
Samo ti takvi programi bolje rade na x64 sistemima, kod ostalih nema primetne razlike.
[ operic @ 22.04.2009. 16:29 ] @
Citat:
Catch 22:
Citat:
Jel zna neko kad ce najzad da ubace classic start meni, nervira me ovaj Vista meni ?

Ako te bas nervira promeni temu na "Windows Classic", a Start Menu na "Classic Menu" i imaces to sto hoces (Win98) i u Visti i u Win7

aj prosvetli nas gde je classic menu u sedmici :)
[ ladjon @ 22.04.2009. 16:48 ] @
pa lepo covek kaze,promeni windows temu u klasik i dobijes sve klasik
[ zilenk @ 22.04.2009. 20:06 ] @
Uradio sam upgrade sa 7000 na 7057. Prilikom podizanja sistema u Notepadu mi izbacuje poruku:
[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21787
Da li je neko imao takav problem?
[ zonic @ 22.04.2009. 20:34 ] @
Pa ako si pratio 7057 ima tu gresku sa desktop.ini

evo jos je Sava-1992 na predhodnim stranama dao resenje mada imas 7068 ili 7077 ili vec 7106 koje mozes da instaliras gde je ovo reseno nego da to sam popravljas .

1. Head to C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup folder. Here "C" is your Windows 7 OS drive. If you can’t see desktop.ini file, go to Tools> Folder Options > View , select "Show hidden files, folders and drives" and also un-check "Hide protected operating system files".

2. Delete desktop.ini file.

3. Also navigate to C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

4. Again, delete desktop.ini if present.

5. You are done! This should fix the bug.
[ zilenk @ 22.04.2009. 21:09 ] @
Znao sam da je negde već pisano o tome, ali od silnih tekstova na Net-u nisam se setio gde. U svakom slučaju hvala na brzom odgovoru.
[ operic @ 22.04.2009. 23:00 ] @
Citat:
ladjon: pa lepo covek kaze,promeni windows temu u klasik i dobijes sve klasik

stavio sam classic temu, ali i dalje ne vidim classic menu.

[ Librabicboj @ 23.04.2009. 12:38 ] @
Windows 7 Build 7100 je Release Candidate (RC)?



http://news.softpedia.com/news...lready-Signed-Off-109947.shtml
[ Catch 22 @ 23.04.2009. 13:13 ] @
@operic

Pa kad čitas poruke samo do pola!?
Lepo je rečeno šta treba da uradiš, a ti si uradio samo polovinu "domaćeg zadatka"...
Citat:
Ako te bas nervira promeni temu na "Windows Classic", a Start Menu na "Classic Menu" i imaces to sto hoces (Win98) i u Visti i u Win7

:)




Baš me zanima koja je svrha toga (Win7 da izgleda kao Win98)?

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 23.04.2009. u 20:26 GMT+1]
[ operic @ 23.04.2009. 13:38 ] @
vrati se jednu stranu unazad pa ces videti da sam procitao celu poruku:
Citat:
operic: aj prosvetli nas gde je classic menu u sedmici :)


i ne znam zasto stavljas sliku classic menu-ja iz viste, kada te mi pitamo za sedmicu.
znam kako se namesta classic menu u visti, ali izgleda da u sedmici toga nema. ili ima, kako ti tvrdis? :)
[ Catch 22 @ 23.04.2009. 13:42 ] @
Trenutno nemam Win7 na ovom racunaru pa ne mogu da proverim... koliko se secam trebalo bi da moze, ali provericu kada dodjem kuci popodne.
A pitanje i dalje stoji: Koja je svrha toga?
[ hamar @ 23.04.2009. 14:31 ] @
za klasični izgled windowsa:
Control Panel\Appearance and Personalization\Personalization
i onda izabereš windows classic.
[ zoran_dojkic @ 23.04.2009. 19:02 ] @
Windows 7 ima Classic temu, ali bez Classic Start menija.
Postoji neki emulator, ali ja to ne bih koristio.
[ Kosta ******um Rex Persia @ 23.04.2009. 23:59 ] @
heheeh, opasne vesti sam saznao.

Citat:
Sukonka, the one who leaked Windows 7 build 7068, recently posted this line of RC branch builds.

...
7081.0.winmain_win7rc.090409-1900
7082.0.winmain_win7rc.090410-1901
7083.0.winmain_win7rc.090413-1900
7084.0.winmain_win7rc.090414-1900
7085.0.winmain_win7rc.090415-1900
7086.0.winmain_win7rc.090416-1900
7087.0.winmain_win7rc.090417-1900
7088.0.winmain_win7rc.090419-1500
7100.0.winmain_win7rc.090421-1700

It seems like we're finally at the end of the line here, with the expected build jump having happened, and the Windows 7 RC is done as of yesterday.

I've seen no other news on this yet.

FWIW, the latest main branch build that I've seen is 7115.0.winmain.090421-1650

source: neowin

Looks like a leak may be very soon (not have to wait for may 5th) :)

Update: Windows 7 RC has already been compiled. Full build tag:7100.0.winmain_win7rc.090421-1700


Release timeline as follows:

May 2009 : RC (7100)

August 2009 : RC2 (7200)

September - October 2009 : RTM (7300)

January 2010 : Public Release


Ovaj post je postovao postovani Orbit30, samo da kazem, i vest je APSOLUTNO proverena. Za oko dva do tri dana leakovace ZVANIČAN RELEASE CANDIDATE build 7100. Spremite se za žestoko testiranje i najmanjih bugova, ili će gosn Bili da se vrati u Microsoft. :P
[ operic @ 24.04.2009. 00:34 ] @
zasto razlika od par meseci izmedju rtm i public release, kad je to ustvari jedna te ista verzija?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 24.04.2009. 00:50 ] @
Ne znam ni ja, nisam bas upucen u te stari. Verovatno da ima razloga,ali ne zaboravite da Microsoft može sve da promeni,ako hoće.

Samo da se nama čika Bili nikad više ne vrati u Microsoft.
[ 93 Stefan @ 24.04.2009. 00:58 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Samo da se nama čika Bili nikad više ne vrati u Microsoft.

Što ga svi mrzite toliko? Setite se da je XP koji se koristi 9 godina napravljen pod njim, a da ne pričamo o prethodnim verzijama (koje ja uopšte ne poznajem). Samo je zajebao Vistu, ništa više.
Što još postavljate ovde odgovore? Trebali bi modovi ovo lepo da zaključaju i sad da se nastavi u onoj temi baš za RC. Taman je i ova tema narasla i postala ogromna.
[ Take 5 @ 24.04.2009. 01:02 ] @
Citat:
operic: zasto razlika od par meseci izmedju rtm i public release, kad je to ustvari jedna te ista verzija?

Pa sve u svoje vreme, kao i uvek do sada!
"Public Release" označava početak prodaje privatnim licima preko regularnog distributivnog lanca prodaje.
OEM Builders (proizvođači računara), to dobiju nešto ranije kako bi mogli da zagrabe svoj deo tržišnog kolača, obično kroz pred-božićno-novogodišnje promocije. Na zapadu, koji je ujedno i glavno tržište se novi Windows najčešće dobija uz novi računar, retko ko ga kupuje odvojeno (jer je tako skuplji), a posebno ide prodaja kupcima sa upgrade pravima (oni koji su kupili Vistu, pa mogu da dobiju Win7 uz popust ili čak besplatno...)
[ Kosta ******um Rex Persia @ 24.04.2009. 01:38 ] @
Još svežiš vesti, po nečijem zahtevu, ISO fajl je uklonjen sa torrent servera,dakle istina je da je zvaničan RC procureo. Evo pa čitajte.

Citat:
Supposedly:

The ISO file name for the x86 build is 7100.0.090421-1700_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_EN_DVD.iso . The size of the build is 2.58 GB and the INFO hash is a646356c13d5cc3d7f8388cc5705fe0a4df14c40. But Per Request all links on torrents TB and Mininova have been removed,so apparently its TRUE its in the WILD.



Fantasticne vesti, a ISO fajl je najzad vratio svoju normalnu veličinu od preko 2.5 GB. Ocekujte vec danas sutra na torrentima linkove za skidanje.
[ Take 5 @ 24.04.2009. 02:18 ] @
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: ...Ocekujte vec danas sutra na torrentima linkove za skidanje.

Takve stvari radije skidam sa zvaničnog sajta! Koju nedelju strpljenja pa će biti i legalno dostupan, a onda bar znam da nije neka budževina u pitanju...
[ Jbyn4e @ 24.04.2009. 08:11 ] @
Citat:

7100.0.winmain_win7rc.090421-1700
...
FWIW, the latest main branch build that I've seen is 7115.0.winmain.090421-1650


Ako sam dobro shvatio, poslednji deo u nazivima ovih fajlova odredjuje KAD su napravljeni. Zato mi nije jasno zasto je build od 7115 napravljen PRE 7100? I sto bas 10 minuta pre? Ima li neko logicno objasnjenje?
[ 2fAst4aNY1 @ 24.04.2009. 09:44 ] @
Citat:
Jbyn4e: Ako sam dobro shvatio, poslednji deo u nazivima ovih fajlova odredjuje KAD su napravljeni. Zato mi nije jasno zasto je build od 7115 napravljen PRE 7100? I sto bas 10 minuta pre? Ima li neko logicno objasnjenje?


O cemu vi raspravljate.... :wallbash:
[ musicmaster @ 24.04.2009. 10:03 ] @
Verovatno i finalna x64 verzija izlazi kad i x86 ili kako to ide?
Jel' zna neko 'ovdi'?
[ calexx @ 24.04.2009. 11:05 ] @
Verovatno će da izađu istovremeno, već obe verzije mogu da se nađu po torentima ali ću naravno da sačekam regularnu. Ako pirati krenu masovno, verovatno će i Microsoft da pusti pre pomenutog datuma.
[ Librabicboj @ 24.04.2009. 17:08 ] @
Citat:
musicmaster: Verovatno i finalna x64 verzija izlazi kad i x86 ili kako to ide?
Jel' zna neko 'ovdi'?


Windows 7 Build 7100 Release Candidate (RC) tj.

32-bit Windows 7 RC Build 7100 i
64-bit Windows 7 RC Build 7100

Zvanicno izlaze 5. maja 2009 godine, i bice ponudjeni MSDN and TechNet predplatnicima.

Za
32-bit Windows 7 RC Build 7100:
MD5: 8867C13330F56A93944BCD46DCD73590
SHA1: 7D1F486CA569EFFFFB719CFB48355BB7BF499712

Za
64-bit Windows 7 RC Build 7100
MD5: 98341AF35655137966E382C4FEAA282D
SHA1: FC867FE1AB2E0A9796F9E4D155B44EA6998F4874

A Microsoft ce dozvoliti Windows Vista kopijama da budu "unapredjene" u Windows 7 RC. Dok Windows XP na Windows 7 Build 7100 prelazak je blokiran zbog "dizajna".
[ Iksi @ 24.04.2009. 18:21 ] @
da li se i kontrol panel prikazuje normalno? Tj nije u linkovima? Tj, da li
je kao u xp-u / visti kada se odabere classic view?
Ovo mi je jako bitno jer je vrlo iritirajuce raditi sa screen readerom u win
7 u win 7 star meni-u i u onakvom control panel-u.
[ 93 Stefan @ 24.04.2009. 18:26 ] @
Citat:
Librabicboj: A Microsoft ce dozvoliti Windows Vista kopijama da budu "unapredjene" u Windows 7 RC. Dok Windows XP na Windows 7 Build 7100 prelazak je blokiran zbog "dizajna".

To jest ono što je pisalo na gomili sajtova i što je i nekolicina ovde podržavala da je 7 samo Vista sa malo doteranim kernelom i novom temom. Verovatno će ti morati da učitaju nekoliko MB-a.
[ zonic @ 24.04.2009. 18:56 ] @
To mu onda dodje kao Windows Vista SP3 .Ipak negde sam procitao da konacna RTM verzija nece nositi oznaku karnela 6.1 ili 6.2 vec 7.0 .
[ musicmaster @ 25.04.2009. 00:43 ] @
Danke.
[ ki111er @ 25.04.2009. 15:07 ] @
I kako se pokazala RC verzija ???
Jedva cekam da se skine i da je instaliram, kakva su iskustva, ima li sta novo na njoj, ljudi komentarisite nesto ...
[ Slobodan Milivojevic @ 25.04.2009. 15:28 ] @
^, pogledaj ovo: http://www.elitesecurity.org/t...o-Windows-RC-Release-Candidate
[ zilenk @ 25.04.2009. 20:06 ] @
Da li je neko imao problem (Win 7 7057) sa Explorer.EXE ovakav:

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: Explorer.EXE
Application Version: 6.1.7057.0
Application Timestamp: 49b0da06
Fault Module Name: ntdll.dll
Fault Module Version: 6.1.7057.0
Fault Module Timestamp: 49b0eed7
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00035eb2
OS Version: 6.1.7057.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033
Additional Information 1: 1c1f
Additional Information 2: 1c1fa4195bb39b2113309d4e178cab0a
Additional Information 3: b29d
Additional Information 4: b29dda99688b10e6f332228e0e411b3d
[ sava-1992 @ 27.04.2009. 00:52 ] @
Citat:
zilenk: Da li je neko imao problem (Win 7 7057) sa Explorer.EXE ovakav:

Problem signature:
Problem Event Name:APPCRASH
Application Name:Explorer.EXE
Application Version:6.1.7057.0
Application Timestamp:49b0da06
Fault Module Name:ntdll.dll
Fault Module Version:6.1.7057.0
Fault Module Timestamp:49b0eed7
Exception Code:c0000005
Exception Offset:00035eb2
OS Version:6.1.7057.2.0.0.256.1
Locale ID:1033
Additional Information 1:1c1f
Additional Information 2:1c1fa4195bb39b2113309d4e178cab0a
Additional Information 3:b29d
Additional Information 4:b29dda99688b10e6f332228e0e411b3d


Nisam primetio da je neko imao slican proglem.... Probaj nadji na netu ntdll.dll i ubaci ga u C:\WINDOWS\system ili u C:\WINDOWS\system32 pa javi dal' ti izbacuje isti problem...
Evo ti link http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ntdll
[ zilenk @ 27.04.2009. 07:54 ] @
Citat:
sava-1992: Nisam primetio da je neko imao slican proglem.... Probaj nadji na netu ntdll.dll i ubaci ga u C:\WINDOWS\system ili u C:\WINDOWS\system32 pa javi dal' ti izbacuje isti problem...
Evo ti link http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ntdll

Hvala pokušaću.
ps. Radio sam ranije upgrade sa 7000 na 7057 i prošlo je sve OK. Sad sam hteo upgrade sa 7057 na 7100 RC i neće, informiše me da nije kompatibilno? Ili možda Torrent nije bio dobar?
[ calexx @ 27.04.2009. 08:46 ] @
Ako sam dobro zapamtio neke informacije, upgrade je moguć sa 7077 a sa ostalih divči nije.

U svakom slučaju je vreme da se ova tema zatvori a priča nastavi u temi o Windows 7 RC. Možda još uvek nije zvanično izašla ta verzija ali prema dosadašnjem iskustvu, sve što se ovako pojavi je skoro sigurno ono što će da bude i zvanično. Lock.