[ NICS @ 18.02.2009. 16:43 ] @
Dobijam plikove u mozgu kad sam primoran da instlairam uvek noviju verziju bilo kog software-a a nisam nacisto sta bitno donosi i da li mi je neophodna.
Kad je god moguce zamolim stanku da snimi fajl u predhodnu verziju jer sam onda nekako kod kuche.
Nemogu a i nemam zivaca da objasnim pojedincima da prvo nauche predhodnu verziju pa tek ako im je tako neohodna da instaliraju noviju
[ NICS @ 29.03.2009. 19:50 ] @
Hvala za nista, bar sam na prvi pogled video da ne puca tako cesto i jos ponesto.
[ Stranger2 @ 30.03.2009. 13:05 ] @
nisam ga koristio ali citao sam opis u jednom casopisu kada se pojavio X4

Nema mnogo novosti, jos malo je upaglaniji od prethodne verzije, malo manje bugova, malo vise optimizovan...

Od pravih novina tu se neke "pametne" alatke, poboljsanja sitnica tako da korisnicko iskustvo bude prijatnije, koriscenje malo lakse i tako to. Ko vec ima X3 nece primetiti nesto mnogo novosti.



[ Sarah Key @ 25.07.2009. 14:35 ] @
Mozda sam promasila temu...ako jesam,izvinjavam se...prebacite me gde bi trebalo da budem...:)...Jel moze neko da mi kaze kako se cuvaju obradjene fotografije u Corel DRAW X4. Klikom na save...save as...export...ne dobijam nista,a trebala bi da ih sacuvam sa original slikama u JPG formatu.Usput...ne znam ni kako se konvertuje u JPG...

Pomoc...:)
[ Skandy @ 25.07.2009. 15:06 ] @
Corel Draw ne sluzi obradi fotografija (slika), niti se moze koristiti u te svrhe. Snimanje odradjenog posla u Corelu u JPG se vrsi pomocu opcije "export". Ono sto je jako bitno je da svi elementi budu unutar stranice dokumenta. Objekti van stranice nece biti exportovani.
[ klima @ 31.07.2009. 07:51 ] @
Ajde da se ubacim sa pitanjem, mozda maloo off, ali da ne pokrecem novu temu...

Da li postoji X3 64-bitna verzija i da li trebam x4 (ukoliko hocu 64-bitnu) posebno traziti ili je svaka instalacija X4 sa opcijom 64-bitne instalacije.

U sustini, treba mi 64-bitna verzija corelDraw-a (svejedno da li x3 ili x4).

Hvala